top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

Į RUSIJOS KARINIUS OBJEKTUS PASIPYLĖ VAKARIETIŠKOS RAKETOS (2024 06 03)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Šaltiniai praneša, jog Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pavyko sutriuškinti Rusijos Federacijos armijos šiaurinę grupuotę, neįsiveliant į gatvių mūšius Vovčanske. Šis lūžis įvyko po JAV leidimo smūgiuoti į Charkovą atakuojančius rusų dalinius Rusijos teritorijoje.

 

Šiam esminiam postūmiui daugiausiai įtakos turėjo begalinis Kremliaus “strategų” bukumas. Putino “karo partijos” generalbalvonai daužė ir toliau daužo Charkovą aviacinėmis bombomis, žudydami civilius gyventojus, o būtent tai pakeitė JAV prezidento Džo Baideno poziciją dėl amerikiečių ginklų naudojimo prieš Rusiją. Po Vašingtono leidimo, jau vakar, Ukrainos gynybos pajėgos HIMARS sistemomis atakavo Belgorodą, esantį už kelių dešimčių kilometrų į šiaurę nuo Rusijos ir Ukrainos sienos.

 

Rusijos šaltiniai praneša apie uraganinę ugnį, oro antskrydžių garsus Belgorode esančių rusų karinių objektų atakų metu.

 

Nepaisant milžiniškų nuostolių, Putinas toliau telkia valkatas Belgorodo rajone naujoms atakoms. Visa ši gyvoji mėsa pasmerkta mirčiai. Tačiau tai nei kiek neaktualu nei Putinui, nei būsimiems lavonams, nei jų artimiesiems. Karo ir mirties mėsmalė Kremliui - natūralus būvis.

 

CNN paskelbė politikos komentatoriaus Adamo Kinzindžerio ir JAV atsargos generolo leitenanto Beno Hodžeso straipsnį, kuriame dėstomos mintys visiškai sutampa su mūsų pozicija. Karybos ekspertai teigia, jog karo eskalacijos baimė egzistavo nuo Rusijos invazijos pradžios. Pirmosiomis invazijos dienomis Kremlius siuto ir grasino branduoliniu karu dėl bet kokios paramos Kijevui, tačiau JAV suteikė ukrainiečiams “Javelin” bei “Stinger” ginkluotę, kurią ukrainiečiai panaudojo itin efektyviai. Branduolinis karas neprasidėjo.

 

Laimėjus mūšį dėl Kijevo, Ukraina paprašė MiG-29, kuriuos Lenkija sutiko pateikti mainais į vakarietiškus naikintuvus, tačiau Baideno administracija paramą užblokavo, baimindamasi branduolinio karo. Vėliau nusileido ir branduolinis karas neįvyko.

 

Ukraina paprašė naikintuvų F-16, kad padėtų apsaugoti jos dangų. Administracija iš pradžių pasakė „ne“, vėliau pakeitė savo poziciją ir branduolinis karas vėl neįvyko.

 

Ukraina paprašė „Patriot“ raketų apsiginti nuo teroristinės Rusijos atakų, Maskva grasino branduolinėmis atakomis, tačiau suteikus oro gynybos sistemas, branduolinis karas ir vėl neprasidėjo. Lygiai toks pat branduolinis šantažas vyko dėl HIMARS raketų paleidimo įrenginių, „Abrams“ tankų ir pėstininkų kovos mašinų „Bradley“.

 

Galiausiai Vašingtonas ir Maskva susikirto dėl ATACMS raketų, kurių nuotolis yra apie 300 km. Ir Ukraina jas gavo, nepaisant besitęsiančios Kremliaus branduolinės retorikos. Trečiasis branduolinis karas ir vėl neprasidėjo. Rusija blefavo ir toliau blefuoja.

 

Vadinasi, mes ,kaip ir generolas Benas Hodžesas, buvome teisūs nuo pirmųjų karo dienų. Rusyną reikėjo stabdyti ir daužyti visomis priemonėmis, “karą stabdyti karu”, ir būtume išsaugoję šimtus tūkstančių gyvybių.

 

Deja, mirties baimė ir baimė prarasti laikinus šios žemės džiaugsmus bei žaislus, daro žmogų labai pažeidžiamu ir silpnu.

 

↞ Reikšmingi įvykiai ↠

 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Kinija talkina Rusijai atkalbant kitas šalis nuo dalyvavimo Pasaulio taikos viršūnių susitikime Šveicarijoje. Rusija daro viską, kad sugriautų šį susitikimą, be kita ko grasindama šalims partnerėms ekonominėmis sankcijomis.

 

Vokietijos ir Ukrainos situacijos centro vadovas, Bundesvero generolas majoras Christianas Freidigas leido Ukrainai numušti užpuolikų lėktuvus Rusijos oro erdvėje naudojant „Patriot“ sistemas.

 

„Visiškai įmanoma, kad “Patriot” sistemos dabar bus naudojamos ir Charkovo regione, o Rusijos teritorijoje jos puikiai tinka kovai su Rusijos lėktuvais, kurie gali numesti baisias bombas“, viešai pareiškė kariškis.

 

↞ Veiksmai ↠

 

Ukrainos kariai kontratakuoja ir jau kontroliuoja tris ketvirtadalius Vovčansko. Tuo tarpu rusai, į vakarus nuo Vovčansko užėmę maždaug pusę Staritsos kaimo, į priekį juda žymiai lėčiau. Atrodo, kad nepaisant nuostolių, rusai ruošiasi naujam puolimui ir “mėsos šturmui”, nors tam nebeturi reikiamų pajėgumų.

 

Pranešama, jog Rusijos generolai vis dažniau elgiasi desperatiškai, kerštauja, bombarduodami prarastas teritorijas, o fronto linijoje daugėja senos rusiškos technikos griuvenų. Ir nors rusai mėgina kaupti pajėgas naujoms atakoms, šis sprendimas - elementari kvailystė, žinant, jog visos gyvosios mėsos sankaupos bus ištaškytos HIMARS sistemomis.

 

Belgorodo ligoninės užverstos sužeistaisiais ir lavonais, vietos sveikatos priežiūros sistema „yra žlugimo būsenoje“.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Neseniai beveik visi didieji mūsų šalies portalai paskelbė apie rusų (pavardės sąmoningai neminime) aktorės mirtį, kuri neva buvo labai garsi serialų žvaigždė.

 

Rusijos sukurtų ir Lietuvoje labai žiūrimų serialų.

 

Informacija pateikta kaip didžiulis nuostolis mūsų (Rusijos ir Lietuvos) kultūrai ir žiūrovams bei gerbėjams. Nepaisant to, jog ši „garsi“ (Vakaruose beveik niekam nežinoma) aktorė buvo aktyvi Putino ir jo chuntos rėmėja, mūsų tradicinė žiniasklaida ją reklamavo, tarsi būtų pasamdyta SVR (Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos) minkštųjų galių departamento.

 

Tokiais atvejais mes jaučiamės labai pasimetę. Mes manėme, jog užaugo nauja, nepriklausoma žurnalistų, redaktorių karta, kuri nesupranta rusiškai ir nesusigaudo, kas vyksta tame moraliniame, mums priešiškame, šiukšlyne.

 

Pasirodo, klydome. Užaugo rusosimbiotai, su Rusija, jos kultūra, Kremliaus minkštosiomis galiomis susiję žmonės, kurie nemirksėdami reklamuoja Putino aplinkos asmenis, apie tai nei kiek nesusimąstydami.

 

Vakarietiškas jaunimas su rusišku mentalitetu? Garsi muzika iš greitai lekiančių automobilių? Rusiškas popsas, filmai, imperialistinė literatūra? Taip, tai Putino Rusija lietuvio smegenyse. Ir tai kur kas pavojingiau, nei atvira senovinė “vata”.

 

↡ Nuotraukoje: Estija skiria daugiau nei 1 proc. savo BVP Ukrainai remti. Jei taip pasielgtų kiekviena NATO šalis, Ukraina laimėtų, interviu BBC naujienų tarnybai sakė premjerė Kaja Kallas.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications93 views0 comments

Comments


bottom of page