top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

Š. KORĖJOS VAIDMUO KREMLIAUS PLANE (2023 11 14)

 ↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeol įspėjo pasaulį dėl galimų Šė Korėjos veiksmų. Jo manymu, kol pasaulis sutelkęs dėmesį į konfliktus Artimuosiuose Rytuose ir Ukrainoje, Riebuilis Kimas gali suklysti vertindamas esamą geopolitinę situaciją ir imtis veiksmų prieš kaimynę jo šalį.
 
Iš tiesų, Y. S. Yeol pareiškimas yra labai savalaikis, o Vakarų pasaulis labai greitai gali sulaukti dar vienos bėdos. Kaip žinot, jos po vieną nevaikšto. Neteisėtas branduolinių terorisčių – Šė Korėjos ir Rusijos – ginklų sandoris gali slėpti žymiai daugiau, nei paviršiuje raibuliuojantį karo Ukrainoje vandenį.
 
Pirma, Kremlius kartu su Iranu suplanavęs ir pastūmėjęs „Hamas“ smogikų veiksmus jam reikiama kryptimi, puikiai žino, kad NATO ir JAV bei sąjungininkai vienu metu gali išlaikyti reikiamą dėmesį ir visokeriopą paramą tik dviejuose dideliuose karštuose taškuose. Bet koks trečias didesnis konfliktas Vakarų demokratijoms būtų našta, dėl kurios tektų daryti nuolaidas ir kompromisus su blogio ašimi. Būtent todėl Rusijos technologijų mainai su Šė Korėja į įprastinės ginkluotės tiekimą Rusijos karui Ukrainoje palaikyti, yra didelė bėda net tik ukrainiečiams ir mums, Vakarams, kuriuos Ukrainos kariai netiesiogiai gina ir saugo. Šė Korėja, modernizavusi savo branduolinius užtaisus galinčias nešti raketas, paskatinta Rusijos ir gavusi Kinijos pritarimą, gali surengti netikėtus išpuolius ar kitas provokacijas prieš Pietų Korėją.
 
Antra, be tiesioginės provokacijų grėsmės, Šė Korėja kelia grėsmę vykdydama kiber-išpuolius ir šnipinėjimo operacijas, taip netiesiogiai teikdama paramą Pekinui ir Maskvai. Jei raketų technologijos, kurias, greičiausiai, Kremlius ribotai perdavė Pchenjanui pačios savaime nėra pažangesnės už Vakarų turimas, tai rusiška šnipinėjimo palydovų paleidimo programa kelia daug didesnį nerimą. Pastaraisiais mėnesiais du kartus iš eilės nepavykus iškelti į orbitą savo pirmojo karinio šnipinėjimo palydovo, Šė Korėja pažadėjo spalio mėnesį atlikti trečią bandymą, tačiau to nepadarė. Logiška manyti, kad, kaip ir teigia Pietų Korėjos pareigūnai, tai greičiausiai įvyko dėl to, kad Riebuilis Kimas ėmė gauti Rusijos pagalbą.
 
"Šių dviejų šalių karinis bendradarbiavimas ... ne tik kelia rimtą grėsmę Korėjos pusiasalio, Šiaurės Rytų Azijos ir Europos saugumui, bet ir kenkia visuotinei taisyklėmis grindžiamai tarptautinei tvarkai", - visiškai teisingai pastebėjo Yoon ir pridūrė, kad jei Pchenjanui pavyks paleisti karinį žvalgybos palydovą, tai reikš, kad Šė Korėjos tarpžemyninių balistinių raketų pajėgumai pakilo į aukštesnį lygį.
 
Vienintelis dalykas, kurio negalėjo dėl savo užimamų pareigų pasakyti P. Korėjos prezidentas, kad Šė Korėjos veiksmai yra koordinuojami su Kinijos kompartijos begemotų hegemonu. Manome, kad už uždarų durų jau rytoj vyksiančiame J. Bideno ir Xi Jinpingo susitikime bus aptariamas šis klausimas. Neperlenksime sakydami, kad jis, ko gero, šiuo metu yra vienas svarbiausių, jei ne pats svarbiausias visoje geopolitinėje dėlionėje.
 
Kinijos drakono užmerktos akys Pchenjano veiksmams Korėjos pusiasalyje, dideliam Kremliaus, Teherano, „Hamas“ ir kitų teroristų džiaugsmui, reikštų tektoninį saugumo situacijos pasaulyje lūžį.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Šią naktį driskiai puolė Ukrainą bepiločiais, balistinėmis ir valdomomis raketomis. Iš Primorsko-Achtarsko srities (Krasnodaro kraštas) užfiksuoti 9 smogiamųjų nepilotuojamų orlaivių "Shahed-136/131" paleidimai. Balistinė raketa "Iskander-M" buvo paleista iš Džankojaus rajono (Krymas), o valdoma raketa Kh-35 – iš laikinai okupuotos Zaporižės srities oro erdvės.
 
Ukrainos gynėjams pavyko numušti visus „šachedus“.
 
Raketinė artilerija buvo smogta ir Chersono miestui. Iš viso per pastarąją parą įvyko 80 karinių susirėmimų, priešas surengė 4 raketinius ir 53 oro smūgius bei 45 apšaudymus iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių. Dėl Rusijos teroristų atakų, deja, yra žuvusių ir sužeistų civilių gyventojų. Buvo sugriauti ir apgadinti privatūs ir daugiaaukščiai gyvenamieji namai bei kita civilinė infrastruktūra.
 
Orda kaip išprotėjusi veržiasi į Avdijivkos griuvėsius. Per parą rusai puolė 17 kartų. Rezultatas – ukrainiečiai sunaikino 2 tankus, 3 pėstininkų kovos mašinas ir likvidavo daugiau kaip 200 ginkluotų valkatų.
 
Vis daugiau dezinformacijos pasirodo žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Prieš dieną ar dvi buvo išplatina žinutė, kad neva Rusijos driskių orda atsitraukia (pergrupuojama) iš pietų fronto. Vakar dezinformuota, kad esą Ukrainos gynybos ministerija planuoja iš pareigų atleisti svarbius kariuomenės vadus/pareigūnus Ostaščenką, Najevą ir Tarnavskį.
 
Paprastai informacinės atakos, ypač dezinformacijos lavina, aktyvėja prieš rimtesnius veiksmus ant žemės.
 
↞ Trumpai ↠
 
Rusijos 37-osios atskirosios motorizuotosios šaulių brigados tankistas Andrejus Stepanovas iš Ulan-Udės, paimtas į nelaisvę netoli Urožajnojės, kai jo tankas užvažiavo ant minos pareiškė, kad fiureris Putinas įvykdė buriatų tautos genocidą.
 
Matot, škia, kaip.
 
Izraelio tankai užėmė pozicijas prie Al Šifos ligoninės, pagrindinio Gazos miesto medicinos centro, kuris, Izraelio teigimu, yra ant tunelių, kuriuose įrengta "Hamas" kovotojų, naudojančių pacientus kaip skydus, būstinė.
 
JAV prezidentas J. Bidenas komentuodamas padėtį Gazos ruožo ligoninėse sakė, kad jos turi būti apsaugotos, ir išreiškė viltį, kad Izraelis imsis atsargumo šalies tankams priartėjus prie pagrindinės apgulto anklavo ligoninės vartų.
 
Mus, tiesą pasakius, labai nuvilia, kad kai teroristai iš Rusijos griauna ir sprogdina ligonines bei kitas gydymo įstaigas Ukrainoje, iš taip vadinamo civilizuoto pasaulio dvelkia šalta tyla. Ukrainos duomenimis, teroristinė Rusija sugriovė arba apgadino 703 tokias įstaigas nuo plataus masto invazijos pradžios.
 
Vakar septyni Rumunijos pilotai tapo pirmaisiais NATO remiamo regioninio F-16 treniruočių centro, kuris taip pat bus prieinamas visoms sąjungininkėms ir partnerėms, įskaitant Ukrainą, mokiniais. Europos F-16 treniruočių centras (EFTC) įkurtas Rumunijos karinėje oro pajėgų bazėje netoli pietrytinio Fetesti miesto. Jame dislokuoti Nyderlandų suteikti F-16 naikintuvai, o mokymus remia "Lockheed Martin" ir jos rangovai.
 
Naujoji kairiųjų pažiūrų save laikančio premjero R. Fico Slovakijos vyriausybė pagal patvirtintą programą planuoja didinti daugybę mokesčių. R. Fico, kuris sudarė koaliciją su mažesnėmis kairiosiomis ir nacionalistinėmis partijomis, žada specialų bankų pelno mokestį, mokesčius nekilnojamam turtui ir kitus specialius mokesčius pernelyg dideliam pelnui kituose neįvardytuose sektoriuose.
 
Kažkur tai labai girdėta... Kaip viskas susijaukė šiais neramiais laikais! Kairė tapo dešinė, dešinė tapo kairė, o centras pradingo eisenose „Laivę Palestinai, mirtis Izraeliui!“
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Kaimukis pilnas kandidatų. Į parlamentus, prezydentus, nu i dar į kolūkio pirmynikus.
 
Viens ant bačkos užsirepečkojęs, lampasais pasidabinęs rękyja, kad bendravimas, kamunikacija yra pamatas. Be gyvo, užu širdies griebiančio pokalbio prie čierkos esą niek nebus. O pats kamaroj pasikavojęs klaviatūron tik barškina, tik feisbukuos šūdais visus teplioja.
 
Antrs susigraudinęs varažyja, kad be moralės, be vertybių, be kokio tai, žinokitės, pagrindo politikos šarlatanai sąrašuos susirinkę, kad aniems tik pinigas, tik baldas terūpi, ir pats tuoj apsisukęs mobilkon su kuo tai kalbas kokią jachtą tę geriau nuspirkt, ir katra alga didesnė – ministerio ar deputato; i da pridurmaj lyg tepsau saka, su katra partija jam dabar geriau yra eit, nes jau trečią kartą ją keič.
 
Kits akis išpūtęs, nemirksėdams lyg ištiktas staba spiegia, kad valstybės saugumas svarbiausia, kad terorystai, kad Rusija, dievagojas pats su šluota sargybą eit ir tuoj už kampo aiškina, kad nieks čia mūsų nepuls, kad reik visas grėsmes ignoruot, kad visas lėšas reik kaip nors įsisavint, ar tę ką pastatyt, ar da tankų, o gal laivų nupirkt.
 
Tūlas tvirtu balsu porina, kad valstybė, tai suprask, žmonės, kad anys yra svarbiausi, kad reikia su jais žmanių kalba kalbėt, atsisukt į juos veidu, ir šikną atkišęs visus tamsiais glušiais, vatnikais ir naudingais idiotais vadina.
 
Penktas prie parlijamento ugnelę brošiūromis ir knygelėmis kūrena, apie vaikų ateitį tauzija, savo elgesiu vaikams pavyzdį rodo. Kam tos knygos, kam tos mokyklos? Kreiva žuvis vandenį geria! Ale lotyniškai tai jau šito tikrai nesakysim (curva piscis aqua bibit).
 
↡ Nuotraukoje: ukrainiečių pilotas žemam aukštyje už MiG-29 šturvalo.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt
 


 
58 views0 comments

Commenti


bottom of page