top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

ŽLUGO PUTINO ŽIEMOS PUOLIMAS (2024 01 10)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Kremlius neįvykdė didžiųjų praėjusiųjų metų tikslų - Naujųjų Metų proga nepadovanojo diktatoriui Putinui Avdijivkos. Žlugo ir visas planuotas Putino žiemos puolimas. Rusija šiame nepavykusiame puolime prarado tūkstančius žmonių ir didžiąją dalį karinės technikos. Driskiai vis dar yra toli iki užsibrėžtų teritorijų, Kupjansko ir Avdijivkos užėmimo. Okupantai, nusėję Ukrainos laukus lavonais, įstrigo į šiaurę nuo Avdijivkos prie Petrovski kaimo. Rusai čia negali pajudėti pirmyn, nes lekia į orą ant minų užlipusi šarvuota technika, o tankus naikina ukrainiečių dronai - kamikadzės.
 
Artimiausiu metu Rusija bus neįgali surengti dar vieno puolimo, nesukaupusi pakankamai įrangos ir patrankų mėsos. Tuo tarpu ukrainiečiai sėkmingai atakavo naftos saugyklą ir energetikos objektą Rusijos Oriolo mieste. Objektą atakavo ukrainiečių dronai ir sėkmingai pateikė į rezervuarą.
 
Tokio pobūdžio Kijevo ėjimai mus nepaprastai džiugina. Euforiją sukeltų smūgiai tiesiai į Kremlių. Tačiau pats Oriolo atakos faktas byloja, jog Ukraina stengsis ir toliau naikinti strateginius - karinius objektus tiek Kryme, tiek Rusijos teritorijoje, neleisdama driskiams atsikvėpti.
 
Pastarosios Kijevo atakos prieš Rusiją gali būti palaimintos Vakarų “pagal nutylėjimą” arba “carte blanche” - neprieštaravimą. Labai svarbu tai, jog praėjusių metų gruodį, Saudo Arabijoje įvyko Ukrainos, G7 ir dalies pasaulio pietų valstybių susitikimas dėl Kijevo taikos formulės. Slaptuose susitikimuose paprastai būna derinamos kur kas svarbesnės detalės, vyksta esminiai susitarimai, kur kas reikšmingesni, nei pareiškimai efektingų viešų šou-deklaracijų metu.
 
Mus nepaprastai džiugina, jog šias pasaulio galingųjų žaidimo taisykles pagaliau perprato ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenkis. Kaip aktorius, jis savo kailiu pajuto, jog išorinis efektas gali sukelti emocijų audrą, ovacijas, iškelti jį į populiarumo aukštumas, tačiau realybėje tai nepadidina paramos milijardų, HIMARS, „Patriot“ sistemų, negarantuoja narystės NATO ir nesuteikia Ukrainai jokių saugumo garantijų. Šou - ar jis būtų televizijoje, ar politikoje - ir lieka vienadienis šou, kurį visi pamiršta, kaip pernykščius lapus.
 
Todėl V. Zelenskio užkulisinis darbas, šiandieninis pusiau slaptas vizitas į Vilnių rodo, kad Ukrainos prezidentas tampa tarptautinio lygio žaidėju.
 
Tokia realybė. Pasaulio galingieji šiandien vadovaujasi tik naudos principais ir elgiasi, kaip pirkliai turguje. Todėl norint užtikrinti saugumą Ukrainai, būtinas susitarimas pirmiausia su pasaulio įtakingaisiais: JAV ir, deja, Kinija.
 
Pranešama, jog Rusijos "Wagner" smogikai tęsia Baltarusijos specialiųjų pajėgų ir kariuomenės mokymus. Kariniai mokymai vyko Gardine, Breste, Minske, Barysove, Osipovičiuose ir Gomelyje. Teigiama, jog pratybų metu buvo vykdomi taktiniai ir specialieji, šaunamųjų ginklų naudojimo mokymai, mokymai šturmuoti tranšėjas, teikti pirmąją pagalbą sužeistiesiems ir juos evakuoti, taip pat pulti miesto aplinkoje.
 
Tokio pobūdžio informacijos pasirodymas viešumoje liudija apie Kremliaus užmojus atgaivinti “privačių” karinių formuočių veiklą, panaudojant jas diversijoms ir karinėms operacijoms užsienio šalyse. Į šiuos priešo ėjimus turime žiūrėti labai rimtai.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Pastarąją parą fronte įvyko 77 kariniai susirėmimai. Rusai surengė penkis raketinius ir 52 oro smūgius bei 53 kartus smogė kitais raketų paleidimo įrenginiais, nukreiptais į ukrainiečių karių pozicijas ir gyvenvietes.
 
Driskiai panikuoja, bijo ukrainiečių įsiveržimo į Rusijos teritoriją. Jie didina minų ir sprogstamųjų užtvarų tankumą palei valstybės sieną Belgorodo srityje.
 
Rusijos okupantai vargsta kairiajame Chersono srities krante. Okupantai po kelias valandas laukia vadų leidimo artilerija smogti į tam tikrus taikinius, nes vadai iš anksto nori matyti taikinių nuotraukas ir vaizdo įrašus.
 
Pranešama, kad kai kuriose vietovėse sunaikinta iki 90 proc. rusiškos karinės technikos.
 
Rusijos karo mašina springsta.
 
↞ Trumpai ↠
 
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis 2024 m. vasaros pradžioje gali palikti savo postą. Yra tikimybė, kad jo vietą laikinai užims Vengrijos ministras pirmininkas, nuolankus Maskvos vasalas Viktoras Orbanas. Šitokia galimybė labai tikėtina, nes šią vasarą Europos Vadovų Tarybos pirmininkavimą perims Vengrija.
 
Prancūzijos ministru pirmininku paskirtas 34 metų Gabriel Attal. Naujasis premjeras bus jauniausias premjeras šiuolaikinėje Prancūzijos istorijoje, aplenkęs net socialistą Laurentą Fabiusą, kuriam buvo 37 metai, kai 1984 m. jį paskyrė Francois Mitterrand. Gabrielis Attalis yra atviras homoseksualas, sudaręs civilinę partnerystę su Europos Parlamento nariu Stephaneu Sejourne.
 
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas Izraelio ministrui pirmininkui Benjaminui Netanjahui pasakė, kad jo kariuomenė turi vengti tolesnės žalos civiliams Gazos ruože, pranešė Valstybės departamentas.
 
JAV elgiasi visiškai pamatuotai, stengdamosi lokalizuoti konfliktą Artimuosiuose Rytuose. Metas kartu su Kinija sustabdyti karus, sunaikinti ir likviduoti Rusijos imperiją.
 
Pranešama, jog Bulgarijos, Rumunijos ir Turkijos kariniai laivai kartu patruliuos ir valys Juodąją jūrą nuo minų. Bendras trijų NATO valstybių narių operacijas regione inicijavo Turkija. Iki šiol apie tai tik kalbėta, tačiau dabar pradedama veikti. Rusija praranda Juodąją jūrą ir įtaką regione. Silpsta nevykėlio, nusenusio, nukvakusio KBG dziudisto raumenys.
 
Čikagos universiteto Nacionalinio viešosios nuomonės tyrimų centras atliko Rusijos gyventojų apklausą, naudojant mobiliuosius telefonus. Skelbiama, jog 67 proc. apklausos dalyvių palankiai vertina Putino užsienio politiką, o 58 proc. pritaria jo vidaus politikai. 66 proc. planuoja balsuoti už savo fiurerį „prezidento rinkimuose“.
 
Štai jums atsakymas į tai, kas pasikeistų Rusijoje, jei neliktų Putino.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Mes nenagrinėsime šiuo metu Lietuvą sukausčiusios nelaimės, susijusios su mūsų mažaisiais. Tai yra labai jautru, žmogiška ir nepaprastai svarbu. Visi mes turime vaikų, todėl kiekvieno vaiko tragedija virsta savosios dalimi.
 
Tuo pačiu norime paraginti politikus nenaudoti šios nelaimės savo rinkiminiam šou tiesiai ar per aplinkui.
 
Taip pat kviečiame visus nustoti rietis ir pjautis dėl kažkada mus savo ir ne savo valia palikusių bendrapiliečių, tokiu būdu išreiškusių savo santykį į totalitarinę sistemą. Jaunosios kartos atstovų prašome gerbti vyresniuosius ir būti kantriais, nes jie į jūsų gyvenimą atnešė laisvę, tačiau ne laisvę tyčiotis iš jos nešėjų. Neteiskite, nesišaipykite iš išėjusiųjų ir dar esančiųjų. Nedarykite nieko. Nesuprantate - tylėkite.
 
Nelieskite to, apie ką neturite menkiausio supratimo.
 
Vaidinti didvyrį veidaknygėje, šaipytis iš “nukvakusių” senelių kartos labai paprasta.
 
Visai kitas jausmas - nuogam lediniame vandenyje klūpėti prieš sadistą tardytoją ar gulėti apkase švilpiant tikroms kulkoms ir sproginėjant minoms.
 
Daugelis erelių tokiais atvejais išverstomis akimis, ištikti nevaldomos panikos priepuolio, tyliai ir garsiai krauna į kelnes. Natūraliuoju fiziologiniu būdu. Pamėginkite įsivaizduoti ir pajusti, ką ir kaip kalbėtumėte, jei jums būtų lupami pirštų nagai ar traiškomi lyties organai.
 
↡ Nuotraukoje: naikintuvas F-16, kurį gaus Ukraina.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications
 
 
92 views0 comments

Comentarios


bottom of page