top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

AMERIKOS PERSPĖJIMAS RUSIJAI (2024 05 26)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Lenkijos užsienio reikalų ministro Radoslavo Sikorskio teigimu, Europa turėtų išmokti geriau žaisti Rusijos primetamą eskalacijos žaidimą. Taip politikas reagavo į rusų grasinimus panaudoti branduolinį ginklą.

 

Rusija, bombarduodama Ukrainos miestus, žudydama žmones, smogdama elektros tinklams, grūdų terminalams, dujų saugykloms, niekaip savęs neriboja. Rusija masinių žudynių vykdymui neturi jokių raudonųjų linijų. Tuo tarpu NATO, Vakarų šalys laikosi savo išsigalvotų ir Rusijos primestų raudonųjų linijų, kurias peržengti neišeina, nes politikams virpa kinkos.

 

Vienintelė raudonoji linija, kurios Rusija nedrįsta peržengti – tai branduolinio ginklo panaudojimas. Radoslavas Sikorskis atskleidė, ko bijo rusai. Amerikiečiai rusus yra perspėję, kad jei bus susprogdinta branduolinė bomba, ir net jei ji nieko nenužudys, JAV konvenciniais ginklais nušluos nuo žemės paviršiaus visas Rusijos karines pajėgas, esančias Ukrainos teritorijoje. Kategoriškai prieš branduolinio ginklo naudojimą pasisako ir Kinija, ir tik tai sulaiko Rusiją.

 

Tokios nežmogiškai alogiškos mūsų civilizacijos raudonosios linijos. Rusams leidžiama žudyti ukrainiečius, nesulaukiant atpildo, tačiau neleidžiama panaudoti branduolinio ginklo, kuris galbūt turėtų tik simbolinę prasmę. Kodėl Vakarai nepaslenka raudonosios linijos, kad civilizacijos pusėje liktų deklaruojamos žmogaus teisės, ypač teisė į gyvybę, neaišku.

 

Pekinas pareiškė, jog nėra „konflikto| Ukrainoje dalyvis ir nuosekliai palaiko taiką.

 

"Mes niekada nekurstome liepsnų ir nesiekiame savanaudiškų laimėjimų ir tikrai nesutiksime būti atpirkimo ožiu. Kalbant apie Europą, Kinija laukia ankstyvo taikos ir stabilumo atkūrimo Europos žemyne ir toliau atliks konstruktyvų vaidmenį šiuo tikslu“, – sakė Kinijos ambasados Vašingtone atstovas spaudai Liu Pengyu.

 

Melo kojos trumpos. Pekino nuoskaudos rodo, jog kinų komunistai puikiai suvokia, kad Kinija į istoriją įeis kaip karo kurstytoja ir žudynių Ukrainoje bendrininkė. Si Dzinpingas istorijos vadovėliuose bus vienoje gretoje su veikėjais, kurie savo juodais darbais prilygs Hitlerio ir nacių Vokietijos sąjungininkams.

 

Po NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pareiškimo, kad reiktų leisti Ukrainai atakuoti objektus Rusijoje, pabudo Putino gegutė Zacharova ir paragino visus taikos konferencijos dalyvius Šveicarijoje apie tai gerai pagalvoti.

 

Pagalvoti ką? Kad rusams galima naikinti Ukrainą ir ukrainiečius, o pastarieji negali smogti kariniams, žmonių žudymui naudojamiems objektams Rusijoje?

 

Kad žudoma tauta turi teisę gintis nesmogdama priešui į dantis, tik nuolankiai užsidengti veidą ir leistis talžoma, kol budeliui nepabos daužyti ir žudyti? Ką turi Vakarai pagalvoti – kad rusams žudyti atsibos, kad skerdikai pavargs?

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Vokietijos žiniasklaida piešia du karo Ukrainoje scenarijus. Pagal pesimistinį variantą, Ukraina iki metų pabaigos patirs didelių teritorinių nuostolių, nes Rusijos pranašumas akivaizdus, o Kijevas vis dar stokoja amunicijos, gynyba stringa dėl mobilizacijos. Tokiu neveikimu esą mėginama priversti Kijevą sėsti prie derybų stalo.

 

Pagal kitą scenarijų, Kijevas aukos dalį teritorijų mainais į gynybinio potencialo tausojimą ir karinės pramonės sukūrimą, kitus resursus, kurie turėtų būti atstatyti vasaros pabaigoje.

 

Padėtį Ukrainos fronte kardinaliai pakeistų neribota karinė parama ir tokių veikėjų, kaip Olafas Šolcas raudonųjų Rusijos daužymo linijų smegenyse ištrynimas.

 

Du pasaulio “tvarkytojai” - Putinas ir Lukašenka, bomboms krentant Charkove, susitiko Minske. Smaukėsi po miestą, klojo gėles prie paminklų, pozavo fotografams, vis labiau panašėdami į nukvakusius Brežnevo laikų pirdylas. Kagėbistinės, naftalinu dvelkiančios senienos džiaugėsi, kad su Rusija ir Baltarusija labai draugauja Kinija. Ir šiek tiek Azerbaidžanas. Barbarai džiaugėsi tampantys Rytų imperijos vasalais.

 

O dar Putinas mėgina vaizduoti Rusiją sustiprinusį Petrą I. Jam iki Čingischano proproanūkio Tochtamyšo – kaip kiaulei iki debesų.

 

G7 šalys ir jų sąjungininkės vis dar svarsto 300 milijardų Rusijos įšaldytų dolerių panaudojimo perspektyvas. Šiuo metu “daroma pažanga”, kalbant apie palūkanas už įšaldytą turtą, kurios kasmet gali atnešti Ukrainai iki 3 mlrd. dolerių.

 

G7 daug ką gali. O štai Ukrainos vaikai negali eiti į mokyklas, o daugelis niekada nebegalės matyti savo tėvelių.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Ukrainos prezidento teigimu, rusai prie Charkovo patiria 8 kartus didesnius nuostolius nei ukrainiečiai – kas savaitę šiame fronto ruože žūsta 3 – 4 tūkstančiai rusų. Tačiau Putinui jų negaila.

 

Šiuo metu aršiausi mūšiai vykta Volčansko srityje. Miestas kol kas neatkovotas, tačiau šiaurinė dalis virto pilkąja zona. Rusams nepavyko pasiekti užsibrėžto tikslo sukurti buferinę zoną, siekiančią 30 km.

 

Todėl įsiutę teroristai smogė į vieną pagrindinių Charkovo supermarketų. Yra daug žuvusiųjų ir sužeistųjų. Miestas vakar buvo apšaudytas keturis kartus. V. Zelenskis kreipėsi į Vakarų šalių lyderius, prašydamas apsaugoti žmones nuo žudynių, suteikiant oro gynybos sistemas.

 

Ukrainos gynėjai nuleido dar vieną rusų atakos lėktuvą Su-25. Tai jau aštuntas numuštas driskių lėktuvas per 20 dienų.

 

Ukrainos Vyriausiosios žvalgybos vadovas Kirilas Budanovas pareiškė, kad Rusija planavo vienu metu pulti Charkovo ir Sumų kryptimis, tačiau karinė operacija driskiams nepavyko.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Instrukcijų pasaulyje.

 

Sumanei nusipirkti ratus ar batus – nespėjai nusižiovaut, žėk soctinklai tavo paskyras jau užvertė reklama. Ir viskas arba pigu, arba pigiau, arba pusvelčiui. Reikia patiekalo – instrukcija prieš nosį, reikia patarimo dėl skausmo pilve – šimtai specialistų, vaistų, įtakotojų, mediatorių bruka tūkstančius vaistų ir gydymo būdų.

 

Reikia patarimo, kaip elgtis, ką kalbėti – debesys instrukcijų. Nieko nereikia daryti, tiesiog imti kartoti svetimus tekstus ir judesius. Net meilės eilėraščius galima rasti ar užsisakyti internetu. Nebereikia mylėti. Nebereikia kurti. Nebereikia galvoti. Viskas už mus sugalvota. Sužinota. Atlikta. Instrukcijose.

 

O jei dar esi liūdnas ir patiri stresą – ramintojai, guodėjai, gelbėtojai užgrius iš visų pakampių.

 

Tačiau tų instrukcijų esminė yda ta, kad jos atpratina žmogų mąstyti. Atpratina bendrauti ir matyti gyvą, tikrą paveikslą. Instrukcijos, jų skleidėjai verčia minią nieko negalvoti, o būti nemąstančia jų frazes ir manieras kartojančių personažų atlikėja. Renkis kaip Holivudo žvaigždė, šypsokis, kaip štai ta lėlė! Ir būsi laiminga!

 

Instrukcijos užvaldė ir „strategų“ bei politpatologų smegenis. Kiek mūsų šalyje ir pasaulyje visažinių tunelinio mąstymo „instruktorių“, kurie postringauja apie tai, su kuo gyvenime niekada nebuvo susidūrę.

 

Mes nesakome, kad jų nereikia. Visko reikia. Tačiau svarbiausia – reikia mąstyti savo galva. Nes instruktoriai, kurie gerai žino instrukcijas, nežino jūsų. Todėl niekas kitas su jumis geriau nesusitars, nepatars, ką valgyti, kaip gydytis, nei jūs patys.

 

Kalbėkite su savimi, būkite su savimi. Nebijokite vienatvės. Visi atsakymai – jūsų viduje. O tie, kurie skelbiasi, kad viską žino, dažniausiai tuo tik maskuoja savo nežinojimą.

 

Nes, kai apvažiuoji tūkstančius kilometrų Ukrainos žemėmis, kur liejasi kraujas ir kur tarsi karo nebuvo ir nebus – negali rasti tikslaus visus dominančio atsakymo nei kada karas baigsis, nei kaip. Supranti tik viena, jog visa tai absoliuti beprotybė, kuria žmonija kažkodėl nuolat užsiima. Ir gali tik kelti klausimą apie žmonijos bukumą ir žiaurumą.

 

Tačiau supranti ir kita – kokia pasakiškai graži, nuostabi, saugi mūsų Lietuva. Į kurią sugrįžus norisi visus jus apkabinti, nesvarbu, kad kitaip manančius ar balsuojančius ☺

 

Visi esate labai brangūs ir mylimi.

 

↡ Nuotraukoje: po sklendžiančios rusų teroristų aviacinės bombos smūgio Charkive (šaltinis Yan Dobronosv).

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications65 views0 comments

Comentários


bottom of page