top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

AR KREMLIUS RYŠIS PULTI LVIVĄ? (2023 01 15)

Politinis strateginis lygmuo
Didžiosios Britanijos valdžios institucijos oficialiai patvirtino, kad Ukrainai perduodamas tankų "Challenger 2" eskadronas (iki 13 tankų). Apie tai vakar pokalbio metu Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį informavo Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rišis Sunakas. Jungtinė Karalystė ketina sustiprinti Ukrainos gynybą ir papildomomis artilerijos sistemomis.
Rusijos ambasada kaip mat sureagavo į šį Londono ėjimą ir pareiškė, kad JK tankai eskaluoja konfliktą. "Tankų atgabenimas į konflikto zoną, toli gražu nereiškia karo veiksmų nutraukimo ir tik sustiprins kovinius veiksmus, sukels daugiau aukų, įskaitant civilius gyventojus", – sakoma teroristinės valstybės pareiškime.
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, kad jo šalis suteiks Ukrainai vieną kuopą "Leopard" tankų (apie 15 tankų). Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis ketina ateinantį pirmadienį Berlyne aptarti kovinių tankų "Leopard" tiekimą Ukrainai. Jis sakė „neįsivaizduojąs“, ar galės pakeisti kanclerio Olafo Scholzo poziciją dėl sunkiosios ginkluotės tiekimo Ukrainai.
Ko bijo Vokietijos kancleris? Gal apsirgo šrioderio sindromu?
Prezidento Recepo Tayyipo Erdogano patarėjas užsienio politikos klausimais Ibrahimas Kalinas sakė, kad mažai tikėtina, jog kariaujančios pusės artimiausiais mėnesiais bus pasirengusios sudaryti "visa apimantį taikos susitarimą", tačiau jis teigė, kad dėl žiaurių kovos veiksmų kainos jos gali greitai persigalvoti ir sutikti su vietinėmis paliaubomis tam tikrose karo zonos dalyse.
"Turkija yra pasirengusi siekti vietinių paliaubų ir nedidelių vietinių deeskalacijų", - žurnalistams sakė M. Kalinas. "Nė viena iš pusių nėra pajėgi kariniu būdu laimėti karą vietoje."
Beviltiški suklaidinto politiko pamąstymai, greičiausiai įtakoti Kremliaus „vangų“, siekiančių įnešti viltį ir tuo pačiu sumaištį į karo eigą.
Buvęs Rusijos prezidentas, alkoholikas Dmitrijus Medvedevas apkaltino Japonijos ministrą pirmininką Fumio Kishida gėdingu paklusnumu Jungtinėms Valstijoms ir pasiūlė jam ritualiniu būdu išsipjauti sau vidurius. Kitaip tariant, pasidaryti harakiri.
„Pasiūlymas“ nuskambėjo po D. Kishidos ir JAV Prezidento Joe Bideno susitikimo, po kurio abu lyderiai pareiškė, kad bet koks Rusijos branduolinio ginklo panaudojimas Ukrainoje būtų "priešiškumo žmonijai aktas".
Medvedevas – silpnaprotis pragertomis smegenims, į kurį reikia žiūrėti labai rimtai. Jis užėmė klouno Žirinovskio vietą ir dabar atlieka pasaulio gąsdintojo rolę, kurio užduotis – bauginti, telkti, testuoti. Testuodamas Vakarus, Žirinovskis ne kartą įvardino Maskvos planus, į kuriuos niekas laiku ir rimtai nereagavo.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nori apsilankyti Jungtinėse Tautose ir kalbėti aukšto lygio Generalinės Asamblėjos posėdyje Rusijos invazijos vasario 24 d. metinių išvakarėse.
Ukrainos žvalgybos duomenimis, vizitas gali neįvykti, nes Rusija planuoja labai rimtą puolimą vasario mėnesį.
Operacinis lygmuo
Rusija ruošiasi ilgam karui.
Kai kurie ekspertai teigia, jog šiuo metu rusai turi sutelkę apie 600 tūkstančių karių naujai invazijos bangai. Rusijos teroro ministro Šoigu teigimu, šalis ketina mobilizuoti iki 1,5 mln. gyvosios mėsos.
Tai labai rimtas iššūkis tiek Ukrainai, tiek sąjungininkams, nes kiekvienas, net prastai ginkluotas driskius yra potencialiai pavojingas, o jam nukauti reikia karinės amunicijos – mažiausiai vienos kulkos. Rusijos kariai, iki šiol dideliais kiekiais naikinti Soledaro ir Bachmuto prieigose, pakeitė mūšio taktiką ir dabar atakuoja iki 10 karių grupėmis, palaikomomis vieno ar kelių tankų. Taip pat siunčiamos masės mobilizuotųjų driskių ukrainiečių gynybai išbalansuoti.
Skamba žiauriai, tačiau Kremlius vieną savo šauktinio gyvybę prilygina vienai kulkai.
Buvęs Putino patarėjas ekonomikai Andrejus Illarionovas teigia, kad Maskva ruošiasi naujam dideliam karui, kuris gali įvykti bet kurią dieną. Illarionovo žiniomis Kremlius rengia netikėtą smūgį iš Baltarusijos į Lvivo sritį, ketindamas užimti šį svarbiausią strateginį logistikos mazgą. Taip pat esą ketinama pradėti puolimą į vakarus nuo Odesos, siekiant atkirsti Moldovą, kaip pietinę ginklų tiekėją, o sėkmės atveju, mėginti įžengti į Kišiniovą.
Šis planas esą kuriamas nuo rugsėjo mėnesio ir patvirtintas gruodžio 15–tąją. Tai nereiškia, jog Rusiją galimoje karinėje operacijoje lydės sėkmė, tačiau tikslas – sustabdyti ir paralyžiuoti sąjungininkų ginkluotės tiekimą, ypatingai naują sunkiąją ginkluotę, kurią ketinama atgabenti į Ukrainą.
Manome, kad toks Putino – Gerasimovo planas galimas, o operacija „Lvivas“, atitraukiant dėmesį mūšiais prie Bachmuto ar Kyjivo atakomis, mordoro operaciniu požiūriu racionali.
Atkirsta nuo ginklų tiekimo, Ukrainos kariuomenė atsidurtų keblioje situacijoje, negautų šiuo metu keliaujančios ir planuojamos ginkluotės, o netolimoje ateityje tektų atremti daugiau kaip milijono valkatų antplūdį.
Nors nei JAV, nei NATO neskelbia pranešimų apie galimas grėsmes, tačiau didžiulio kiekio JAV kovinės technikos siuntimas į Lenkiją ir Lietuvą rodo, kad ruošiamasi galimiems labai rimtiems įvykiams. O trijų žvalgybinių lėktuvų siuntimas į Rumuniją – akivaizdus pietinės grėsmės stebėsenos ženklas.
Rusijos kariniai veiksmai vakarų Ukrainoje, prie rytinių NATO sienų sukeltų dar didesnę įtampą ir pajėgų mobilizaciją. Jei Kremliaus mulkiai ryžtųsi Lvivo ir Vakarų Ukrainos puolimo operacijai, tai sukeltų įtampą ir tiesioginio konflikto su NATO pavojų.
Tokiu būdu išsipildytų mūsų „planas“ – įtraukti Kremlių į tiesioginį susirėmimą su Vakarais.
Tačiau Maskva visais įmanomais būdais stengsis vengti konfrontacijos su NATO, neeskaluos branduolinės temos, kad Vakarai nesiimtų drastiškų sprendimų.
Raudonosios linijos šiame etape apibrėžtos.
O gaila. Mūsų manymu, tiek JAV, tiek kitos NATO šalys galėtų ir turėtų nusiųsti į Ukrainą tam tikrą, kad ir ribotą karinį kontingentą savo šalies diplomatams, politikams bei strateginiams objektams, užtikrinantiems jų darbą, apsaugoti. Tokia praktika yra taikoma ne vienoje šalyje, metas būtų ją perkelti ir į Ukrainą. NATO kariai Ukrainoje būtų sunkiai išsprendžiamas galvosopis mordoro generolams.
Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas teigia, jog Putinas rengia masinius smūgius Ukrainai vien dėl "magiško jausmo".
Vargiai. Greičiau tai Surovikino užduotis mažinti Ukrainos priešlėktuvinės gynybos potencialą.
Teigiama, jog Soledare dar vis tebevyksta mūšiai, o ukrainiečių kariai ten „permala“ elitinius rusų ir „Wagner“ dalinius. Esą kovos dėl Soledaro atskleidė nesutarimus tarp "Wagner Group" ir Kremliaus. Užsienio, o ir mūsų žiniasklaida teigia, jog nesutarimų būta nuo tada, kai "Wagner Group" įsitraukė į Sirijos konfliktą, tačiau grupės vadas Jevgenijus Prigožinas iš "šešėlinės figūros" tapo atvirai kritikuojančiu gynybos ministeriją.
Mes netikime tokiomis pasakomis. Nėra ir negali būti jokios konkurencijos tarp gynybos ministerijos ir jos finansuojamo „Wagner“. Tai vienos karinės struktūros, ta pačia biudžeto eilute maitinami nusikaltėlių daliniai. Ir jiems vadovauja ne virėjas, o generolas.
Rusija, prisidengdama bendromis pratybomis, Baltarusijoje telkia karinės aviacijos pajėgas, praneša Ukrainos Generalinis štabas. Didėja grėsmė, kad iš Baltarusijos teritorijos prieš Ukrainą bus vykdomi raketų ir aviacijos smūgiai bei naudojami dronai kamikadzės.
Maskvoje tarp Losiny Ostrov ir Sokolnikų netikėtai dislokuota S–400 divizija, su aktyvia radiolokacine stotimi. Be to, Maskvos priemiesčiuose dislokuota daugybė priešlėktuvinės gynybos kompleksų.
Toks technikos demonstravimas gali turėti du tikslus: gynybinį ir psichologinį, ruošiant gyventojus akivaizdžiai grėsmei ir karui su Vakarais. Gali būti, jog milijonams maskviečių teks palakstyti į slėptuves, bėgant nuo „Vakarų raketų“.
Turint mintyje Kremliaus propagandistų lojimą, jog Europoje po energetinės ir maisto krizės žmonės valgo šunų maistą, o moterys masiškai renkasi prostitucijos „amatą“ rodo, jog imamasi Brežnevo – Andropovo laikų demagogijos, būdingos anuometei už geležinės uždangos esančiai liaudžiai kvailinti. Tą uždangą Kremlius ketina nuleisti artimiausiu metu.
Ačiū Dievui, mes dabar – kitoje geležinės uždangos pusėje.
Tuo tarpu Ukrainai, jei neįsikiš NATO ar kitos Vakarų šalys, mūsų pesimistinėmis prognozėmis, laukia ilgi sekinančio karo metai, kurie pareikalaus žymiai daugiau aukų nei iki šiol. Kolektyvinis Putinas pereina į ilgalaikio karo fazę, ir tai, kaip bebūtų skaudu ar nesinorėtų pripažinti, yra vienintelis jo išlikimo variantas. Ir jis tai gerai supranta.
Taktinis lygmuo
Rusija surengė dar vieną masinę raketų ataką prieš Ukrainos miestus. Teroristų taikiniais tapo Kyjivas, Charkivas, Odesa, Kryvy Rihas, Dnipras, Vinicia, Ladyžynas, Burštynas, Chmelnyckis ir kiti miestai.
Dnipro mieste rusai smogė daugiaaukščiam pastatui, žuvo 30 žmonių, tarpu kurių vaikas, daugiau nei 70 sužeista.
Dnipro mero Boriso Filatovo teigimu, po raketų atakos visas miesto rajonas buvo visiškai atjungtas nuo elektros energijos ir kitų gyvybiškai svarbių palaikymo sistemų.
Po 16.15 val. buvo smogta Lvivo srities elektrinei, taip pat į Charkivo srities ypatingos svarbos infrastruktūros objektą, dėl ko sutriko regiono elektros energijos tiekimas.
Prieš tai ryte atakuotas Kyjivas ir kiti miestai.
Okupantai surengė viena po kitos dvi masines raketų atakas.
Rusų teroristai visais įmanomais būdais stengiasi, jog jų atakos būtų nelauktos, netikėtos ir niekais paverčia politikos „varškėčių“ spėliones apie tam tikrą masinių raketų grafiką ir dinamiką.
Iš viso per pastarąją parą rusiškieji fašistai sudavė 57 raketų smūgius, 3 smūgius iš oro bei 69 atakas iš salvinių raketų sistemų.
Raketinių smūgių prieš Kyjivą metu teroristai naudojo priešlėktuvines raketas S–300 / S–400. Rusai taip pat paleido 41 sparnuotąją oro ir jūrų bazės raketą ir valdomąsias oro raketas, kurios yra didelio tikslumo ginklai. Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino 26 raketas.
Driskiai neatsisako ketinimų visiškai užimti Donecko sritį, pagrindines pastangas sutelkia į puolamuosius veiksmus Bachmuto kryptimi.
Praėjusią parą Ukrainos gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų puolimus visose kryptyse.
Okupantas ir toliau kasdien patiria didžiulius gyvosios jėgos nuostolius.
Turime suvokti, jog net ir milžiniškos milijoninės aukos nesustabdys modroro veržimosi pirmyn, o po smūgių, kurių metu griūva pastatai ir žūva vaikai, Kremliuje skamba juokas ir liejasi šampanas.
Ukrainos karo aviacija p praėjusią parą sudavė 5 smūgius okupantų židiniuose. Nukušti keli bepiločiai "Orlan–10".
Ukrainos raketinių pajėgų ir artilerijos daliniai smogė 2 kontrolės punktams, 9 gyvosios jėgos ir karinės technikos židiniams, šaudmenų sandėliui ir priešo radioelektroninės kovos stočiai.
Foto: britų tankas "Challenger–2", businessinsider.com
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624
72 views0 comments

Comments


bottom of page