top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

AR TAIKA ĮMANOMA JAU ŠĮ RUGSĖJĮ? (2023 09 05)

Geopolitinė padėtis

Turkijos prezidentui Recepui T. Erdoganui nepavyko susitarti su diktatoriumi Putinu, kad Rusija grįžtų prie jos pačios sužlugdyto grūdų susitarimo. Kitaip negalėjo ir būti, nes Kremlius priminė savo reikalavimų/šantažo paketą, nuo kurio nesitrauks. Tai yra sankcijų sušvelninimas, įskaitant Rusijos žemės ūkio produktų eksportą bei ūkio subjektų prijungimą prie SWIFT. Jei Vakarai Rusijos reikalavimų nevykdys, visi laivai, plaukiantys „grūdų maršrutu“, pasak Putino, bus traktuojami, kaip kariniai objektai ir bus sunaikinti.

Įdomiausia tai, jog Putino reikalavimus-grasinimus pasauliui po susitikimo perdavė Erdoganas, tarsi būtų fiurerio atstovas spaudai. Jis taip pat pareiškė, jog pasirengęs būti tarpininku tarp Maskvos ir Kyjivo dėl taikos derybų.

Erdoganas pažymėjo, kad Turkija kartu su JT parengė naują pasiūlymų paketą dėl susitarimo dėl grūdų atnaujinimo. Turkijos prezidentas pabrėžė, kad siekiant atkurti susitarimą dėl grūdų, "Ukraina neabejotinai turi sušvelninti savo požiūrį į bendrus veiksmus su Rusija".

Putinas pabrėžė, kad Rusija nedelsdama, kelių dienų bėgyje, atnaujins grūdų sandėrį, jei tik bus panaikintos sankcijos, o Erdoganas pasidžiaugė fiurerio iniciatyva nusiųsti 1 mln. tonų grūdų skurdžiausioms šalims. Dalį grūdų žada perdirbti pati Turkija.

Na o pats Kyjivas tokius sandėrius apie Ukrainą vertina kaip pokalbius, kur "Ukraina yra tarsi Hamleto tėvo šešėlis". Taip tariamą Ukrainos dalyvavimą derybose įvardino šalies užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Sušvelnėjęs visų pusių tonas, šokis su grūdų maišais be šakių rodo, jog prasidėjo užkulisiniai susitarimai dėl karo, sankcijų ir ekonominių perspektyvų.

Mums ši situacija labai nepatinka, nes dvokia Kremliaus siera. Sumažėjusi įtampa fronte, rusų „opozicijos“ trubadūrų trimitavimas, jog esą Rusijai „šakės“, artėja paskutinioji, ekonomika žlunga, todėl reikia skubiai pult ant kelių prieš Vakarus dėl derybų, indikuoja eilinę Kremliaus klastą.

Kremliaus „kritikai“ cituoja Rusijos oligarchą Olegą Deripaską, kuris neva pareiškė, kad taikos derybų galima sulaukti rugsėjo pabaigoje, nes Maskvai baigiasi pinigai. Sausį esą Rusijos biudžetas bus iššluotas. Kol kas, deja, jokių požymių, jog Rusijai baigtųsi pinigai ir jos ekonomiką ištiktų kolapsas, nėra. Net jei Rusiją ištiktų realus kolapsas, vertinant ekonominius rodiklius vakarietiškais standartais, realybėje driskiai toliau gertų vodkę ir birbintų balalaika. Reikia ne kolapso, o kad visi 140 milijonų Rusijos piliečių neturėtų ko valgyti ir gerti, štai tada šalyje įvyktų reali revoliucija – dar vieno caro nulinčiavimas. Tad kalbos apie Kremliaus „nusibaigimą“ labiau primena psichologinę operaciją, siekiant užmigdyti ir nuraminti Vakarus.

Kinija vakar pranešė, kad jos vadas Xi Jinpingas pirmą kartą praleis svarbų dvidešimties didžiausių pasaulio ekonomikų susitikimą. Vietoj Xi į Naująjį Delį vyks premjeras Li Qiangas. Kinų komunistų vadas esą nedalyvaus G20 aukščiausiojo lygio susitikime, nes tarp Kinijos ir renginio šeimininkės Indijos tvyro įtampa dėl ginčijamos sienos ir stiprėjančių Naujojo Delio ryšių su Jungtinėmis Valstijomis.

He he. Vašingtono ekonominių svertų ir diplomatijos mašina pabudo ir pagaliau ėmė suktis. Tas mums patinka.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos kariai sėkmingai veržiasi pietinėje kryptyje ir žygiuoja Novoprokopivkos link. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo pirmininkas Pavlo Kovalčiukas teigia, jog šalies gynybos pajėgos tęsia puolimą Melitopolio kryptimi. "Robotynės-Novoprokopivkos kryptimi kariams pavyko, jie įsitvirtina prie užimtų pozicijų", - teigia kariuomenės atstovas.

Operatyvinės-strateginės kariuomenės grupuotės "Tavrija" vadas brigados generolas Aleksandras Tarnavskis pastebėjo, kad rusų kariai 60 proc. laiko ir išteklių skyrė pirmosios linijos statybai. Antrosios ir trečiosios gynybos linijų statybai skyrė po 20 %. Generolas patvirtino, kad Ukrainos kariai yra tarp pirmosios ir antrosios linijų.

Ukrainos gynybos pajėgos dabar perkelia daugiau įrangos ir personalo į šios grandies taktinį užnugarį.

Ukrainiečiai dabar turėtų greičiau draskyti driskių įtvirtinimus ir žengti į priekį sparčiau.

Trumpai

Vengrijos ministro pirmininko patarėjo Balazso Orbano teigimu, Budapeštas gali blokuoti būsimus Kyjivo žingsnius siekiant Ukrainos narystės Europos Sąjungoje. Esą viena priežasčių - vengrų tautinės mažumos "engimas". Nors Europos Komisija teigia, kad Ukraina turi padaryti didesnę pažangą šiuo klausimu, mums šis pagalys į Europos link judančio Ukrainos vežimo ratus, labai panašus į Kremliaus dirbinį.

Pranešama, jog Serbija masiškai, pagreitintu būdu, išduoda savo pasus Rusijos piliečiams. Serbijos pasus turintys rusai gali laisvai keliauti po ES ir naudotis bevizio režimo privalumais. Todėl ES vadovybė išreiškė susirūpinimą dėl Serbijos veiksmų.

"Europos Komisija žino, kad po Rusijos agresijos prieš Ukrainą Serbijoje apsigyveno daug Rusijos piliečių. Tikimasi, kad Serbija, kaip šalis kandidatė (į ES), palaipsniui prisitaikys prie ES politikos ir sprendimų. Komisija atidžiai stebi padėtį ir keičiasi informacija su Serbijos valdžios institucijomis apie Rusijos piliečių buvimą Serbijoje", - sakė EK atstovas spaudai.

Mūsų galva, ES ir EK reiktų nebereikšti susirūpinimų, o išbraukti Serbiją iš šalių kandidačių sąrašo. Ir asilui aišku, kad tokiais veiksmais kenkiama visos bendrijos saugumui bei tarnaujama Maskvai. Per Serbijos skylę į Europą sugužės ne tik nuo režimo bėgantys rusai, bet ir FSB agentai bei įvairiausio plauko kriminaliniai elementai.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis paskyrė Krymo totorių Rustemą Umerovą naujuoju gynybos ministru. Nežinia, kodėl reikėjo perdėlioti galvas gynybos ministerijoje – ar dėl stringančio kontrpuolimo, ar dėl korupcijos skandalų (pasirodyti prieš Vakarus), tačiau tiek Oleksijus Reznikovas, tiek Rustemas Umerovas vertinami, kaip geri ir patyrę derybininkai.

Korupcijos galvų keitimu Kyjivas neišraus. Tą reikalą reikia išravėt pirmiausia visuomenės smegenyse ir įpročiuose.

Internete sparčiai plinta dezinformacija, jog Ukrainos prezidentas Zelenskis neva pirko prabangią vilą Egipte, kai tuo tarpu jo kareiviai žūsta fronte. Esą vila įsigyta už dalį iš NATO gaunamų lėšų, o vila yra netoli pasaulinio garso Holivudo aktorės Angelinos Jolie dvaro. Informaciją platina Global Research ir BRICS žiniasklaida.
Skubame jus informuoti, jog visokie tokie globalūs „tyrimai“ tėra su Maskva susijusių veikėjų kūrinėliai. Pastarąją „antį“ į viešumą išmetė Kanados pensininko, profesoriaus Michelio Chossudovsky interneto svetainė.

Pasak JAV valstybės departamento, ši svetainė, turinti daugiau nei kelis šimtus tūkstančių "Facebook" sekėjų ir galimai daugiau nei 350 000 vieno straipsnio skaitytojų, JAV prezidento rinkimų metu turėjo didžiausią pasiekiamumą tarp "su Kremliumi susijusių" dezinformacijos svetainių.

Platforma "Global Research" turi Kanados domeno vardą ir siūlo vis didėjantį sąmokslo teorijų rinkinį, pavyzdžiui, mitą, kad Rugsėjo 11-osios išpuoliai ir COVID-19 pandemija buvo suplanuoti siekiant kontroliuoti gyventojus.

FTB tokias svetaines įvardijo kaip vieną iš pagrindinių priemonių, kurias Rusija naudojo nesantaikai sėti ir demokratų kandidatui į prezidentus J. Bidenui apšmeižti.

Rusijos kanalų suaktyvėjimas rodo, kad Maskva ruošiasi Ukrainos prezidento rinkimams ir stengsis papilti daug šė, ypatingai iš vakaruose besisukančių malūnų. Kremliaus „fermų“ suaktyvėjimas bus pastebimas ir Lietuvoje.

Populiariame „Youtube“ kanale jau dabar sukasi tūkstančiai trumpų video apie šaunųjį mačo Putiną, katras gelbsti Europą nuo LGBT+ maro. Realybėje, kaip jūs puikiai žinote, šio karo nusikaltėlio, kuriam išduotas tarptautinis arešto orderis, akis pražiūrėjusi laukia nesulaukia Haga.

Lietuvoje

Mūsų dažnai, o ypač dabar klausiama: kuo šiais informacinio chaoso laikais galima tikėti ir pasitikėti.

Atsakymas, jog reikia tikėti faktais, netenkina, nes esą informacijos tiek daug, jog nuo jos žmogui susisuka galva, nebeima miegas, tačiau jama nervas, kad net reikia ieškoti validolio ar gudobelės lašų.
Iš tiesų, portalus, interneto erdvę dabar tiesiog užtvindžiusi prieštaringos informacijos gausa, jog laiko ją tikrinti neturinčiam žmogui, labai sunku tą padaryti. Pvz., vieni teigia, kad kiaušiniai didina cholesterolį, o kiti tai neigia. Kuo tikėt?

Mūsų patarimas jums, mieli mūsų skaitytojai – tikėkite savimi. O į visus čiulbuonėlius, kurie rengia jums valandines vakarines apžvalgas prieš miegą, ypač rusų kalba, žiūrėkite labai ir labai atsargiai. Nevardinsime jų pavardžių, apie kurias mūsų nuomonės dažnai klausiate, tačiau pasakysime viena – absoliučios daugumos noras yra jus „pakabinti“, pririšti emociškai, asmeniškai, kad tikėtumėte iš jų burnos sklindančiomis melodijomis.

Mums kai kurie „ekspertai“ kliūva vien dėl to, jog iš esmės jie nesiūlo Rusijos imperijos dekonstrukcijos plano. Dauguma opozicionierių siūlo pakeisti Putiną, nuteisti karo nusikaltėlius, mokėti reparacijas Ukrainai, ir būtent todėl esą Rusijos skaldyti nevalia. Jei negalima leisti Rusijos subyrėjimo, vadinasi, negalima panaikinti ir FSB, nes kas tuomet prižiūrės visus imperijos pakraščius? Vadinasi, esame (mūsų vaikai ir anūkai) pasmerkti dar vienai istorinei pamokai?

Artėjant rinkimams į Europarlamentą, prezidentus ir Seimą, mūs kaimuky taip pat užvirs velniava. Melais, pramanais, kompromatais ir rinkiminiais vėmalais taškysis įvairaus plauko melagiai ir nevykėliai. Tačiau mes esame tikri, jog, kaip sakė stoikų išminčius Seneka, tikėsite ne prelegento žodžiais, o ką jis nuveikė gyvenime.

Ir, žinoma, svarbiausių įvykių apžvalgą (ne nuomonę), visuomet rasite čia. Ačiū jums visiems už paramą, nes tik jūsų dėka mes niekam nenuolaidžiaujam, nesistengiam įtikti ir patikti, ir sakome labai skaudžią, dažnai nemalonią, argumentais paremtą tiesą.

Nuotraukoje: į driskių tanką!

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt57 views0 comments

Comentários


bottom of page