top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

ARMĖNIJA SU TERORISTINE RUSIJA NEBENORI TURĖTI JOKIŲ REIKALŲ (2023 05 23)

Geopolitinė padėtis

Vakar Lenkijoje susirinko 12-os Šiaurės Europos šalių gynybos ministrai ir kiti aukšto rango gynybos pareigūnai prieš NATO vasaros aukščiausiojo lygio susitikimą Vilniuje. Legionove, netoli Varšuvos, karinio kibernetinio saugumo patalpose jie aptarė atgrasymo ir gynybos stiprinimą rytiniame NATO flange, taip pat paramos Ukrainai klausimus. Suomija pirmą kartą dalyvavo Šiaurės Europos šalių formate kaip NATO narė.

Po susitikimo Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas sakė, kad "labai gerose" derybose daugiausia dėmesio buvo skiriama 12 valstybių saugumo užtikrinimo būdų koordinavimui. Jis pabrėžė gerą bendradarbiavimą su Didžiąja Britanija ir Švedija, sakydamas, kad abi šalys turi panašų požiūrį į grėsmes, kylančias iš Rusijos, kuri kariauja Ukrainoje.

"Ieškome bendrų sprendimų saugumui užtikrinti", - sakė Blaszczakas.

Mes žinome, kokie skeptiški ilgą laiką Lietuvoje buvo sprendimų priėmėjai Lenkijos atžvilgiu. Mes taip pat labai gerai žinome šaltą Lenkijos politikų požiūrį į bendrą Lenkijos ir Lietuvos gynybą nuo agresorės teroristinės Rusijos. Tačiau Lenkijos interesai saugumo srityje yra tiltas, kuriuo, mums regisi, Lietuva ir jos Baltijos kaimynės turėtų pasinaudoti. Kadangi kitų artimų kaimynų ir sąjungininkų neturime, reikia veikti protingai, nenuolaidžiaujant, bet ir suvaldant gana vaikiškas emocijas ir nepagrįstas ambicijas.

Rusijos užsienio šantažo reikalų ministerija pirmadienį pareiškė, kad Septynių šalių grupės branduolinės politikos "retorika" siekiama vienintelio tikslo - daryti psichologinį, karinį ir politinį spaudimą Maskvai ir Pekinui. Lavrovo pakaitinis Riabkovas isterikavo dėl G-7 komunikato, kuriame branduolinio nusiginklavimo grupė paragino Rusiją ir Kiniją atskleisti savo branduolinius arsenalus, panašiai kaip tai padarė Jungtinės Valstijos, Didžioji Britanija ir Prancūzija.

Lavrovo pavaduotojas ir ministerijos atstovas ginklų kontrolės klausimais nervinosi sakydamas, kad pareiškimas atspindi antirusišką ir antikinišką grupės toną. "Susidaro įspūdis, kad Vakarų retorika branduolinių arsenalų dydžio tema turi vienintelį tikslą - daryti psichologinį ir karinį-politinį spaudimą Rusijai ir Kinijai", - ministerijos interneto svetainėje paskelbtuose komentaruose sakė S. Riabkovas. "Akivaizdu, kad už to slypi patologiškas noras sumenkinti mūsų šalis."

Ne, už to slypi noras demilitarizuoti teroristinę valstybę, kuri bėgioja po pasaulį su branduoline bomba ir visus šantažuoja.

O su teroristais draugauti nori vis mažiau šalių. Armėnija, pareiškusi, kad ketina palikti Rusijos sukurtą Kolektvynio saugumo grupę, vakar trinktelėjo Kremliui į ausį. Be to, Armėnija yra pasirengusi pripažinti Kalnų Karabacho anklavą Azerbaidžano dalimi, jei Baku užtikrins etninių armėnų saugumą, sakė ministras pirmininkas Nikola Pašinianas.

Primename, kad Kalnų Karabachas yra dviejų Kaukazo kaimynių konflikto šaltinis nuo 1991 m. iki Sovietų Sąjungos žlugimo, o tarp etninių armėnų ir tiurkų kilmės azerbaidžaniečių - jau daugiau nei šimtmetį. Pripažinus Kalnų Karabachą Azerbaidžano dalimi būtų, greičiausiai, padėtas taškas nesantaikos židinio rusenimui ir nebeliktų prasmės maldauti Putino dislokuoti savo taip vadinamus taikdarius Armėnijoje.

"Armėnija tebėra įsipareigojusi įgyvendinti taikos darbotvarkę regione. Ir mes tikimės, kad artimiausiu metu susitarsime dėl taikos sutarties teksto ir galėsime ją pasirašyti", - sakė Armėnijos premjeras.

Kuo daugiau taikos pasaulyje ir kuo mažiau preteksto kraujo praliejimui, tuo geriau mums visiems.

Reikšmingi postūmiai

Ginkluota grupė perėjo iš Ukrainos į Rusijos Belgorodo sritį, o per susirėmimus buvo sužeisti keli žmonės, pranešė Rusijos valdžios institucijos. Vietos gubernatorius Viačeslavas Gladkovas sakė, kad Rusijos pajėgos ieško "diversantų", kurie, anot jo, užpuolė pasienyje esantį Greivorono rajoną.

P. Gladkovas sakė, kad buvo sužeisti aštuoni žmonės, įskaitant du žmones, paguldytus į ligoninę po to, kai buvo apšaudytas kaimas, ir tris žmones, į kuriuos pataikė skeveldros Greivorono mieste. Kovos taip pat apgadino tris namus ir vietos administracinį pastatą, o padėtis tebėra "labai įtempta", sakė jis. Gubernatorius sakė, kad regione pradėta "kovos su terorizmu operacija", suteikianti valdžios institucijoms specialius įgaliojimus, įskaitant tapatybės patikrinimus ir ryšių stebėjimą.

Kyjivas teigia, kad už reidą yra atsakingi "Rusijos laisvės legionas" ir Rusijos savanorių korpusas. Pirmadienį vėlai vakare jie pranešė, kad "visiškai išlaisvino" pasienio Kozinkos miestą nuo fiurerio Putino režimo. Jie teigė, kad priešakiniai daliniai pasiekė toliau į rytus esantį Greivorono miestą. Drebančiomis lūpomis Putino burna Peskovas kalbėjo, kad dedamos visos pastangos likviduoti diversinę grupę, ir teigė, kad jos tikslas - nukreipti dėmesį nuo Rytų Ukrainos Bachmuto miesto. Už neva sabotažo aktą teroristinės Rusijos pareigūnai kaip susitarę kaltina Ukrainos kariuomenę, nors Ukraina neigia atsakomybę už diversines atakas Rusijos teritorijoje.

Jei atvirai, tai mums šypseną ir kartu pasigėrėjimą kelia diversinės grupės reidas į Rusijos teritoriją. Keletas šarvuočių ir du tankai, dengiami dviejų atakos sraigtasparnių sukėlė tikrą paniką Rusijos informaciniuose kanaluose, privertė mesti pajėgas ir resursus situacijai suvaldyti ir garantuotai lėmė bemiegę fiurerio Putino naktį. Tačiau svarbiausia žinutė čia labai aiški – driskiai ir teroristai negali jaustis saugūs niekur – nei okupuotose Ukrainos teritorijose, nei okupantų dalinių telkimo vietose pasienyje.

Baltarusijos opozicijos judėjimo narys pirmadienį paragino Europos Sąjungą išlaikyti sankcijas Baltarusijos valstybinei trąšų gamintojai, įspėdamas, kad jas panaikinus Aleksandro Lukašenkos režimas, remdamas Rusijos karą Ukrainoje, gautų 1,5 mlrd. dolerių pajamų. Pavelas Latuška, buvęs Baltarusijos kultūros ministras, dabar gyvenantis tremtyje Lenkijoje, sakė, kad baiminasi, jog ES gali būti linkusi panaikinti sankcijas "Belaruskalij", kuri yra viena didžiausių pasaulyje kalio trąšų eksportuotojų.

A. Latuška vadovauja opozicijos grupei "Nacionalinė antikrizinė valdyba", kuri taip pat dokumentuoja, kaip įtariama, A. Lukašenkos dalyvavimą Ukrainos našlaičių deportavimo į stovyklas Baltarusijoje schemoje. Grupė stengiasi atkreipti tarptautinį dėmesį į savo išvadas, kad būtų sustabdytas tariamas deportavimas ir Lukašenka būtų patrauktas atsakomybėn.

Trumpai

NATO Parlamentinė Asamblėja pripažino Rusijos nusikaltimus prieš Ukrainą genocidu.

Belgorodo srityje dėl neatsargaus rūkymo skrydžio metu nukrito Rusijos sraigtasparnis Mi-8.

Šaltiniai Rusijos specialiosiose tarnybose teigia, kad "mūšiuose Belgorodo srities Greivorono rajone žuvo 73 Rusijos kariškiai ir 15 Rusijos pasieniečių. Keli pareigūnai paimti į nelaisvę".

Kyjivas yra atviras dialogui su Afrikos šalimis, siūlančiomis pagalbą siekiant nutraukti karo veiksmus Ukrainoje, tačiau bet kokia taikos iniciatyva neturėtų būti susijusi su konflikto įšaldymu, pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Ukrainiečių žvalgybos skyrius, kurį sudarė 7 kariai į nelaisvę paėmė 22 „Wagner“ grupės „Šturmas“ marodierius.

Lietuvoje

Vilnių drebinant „Ramstein“ koncertui Vingio parke, o Lietuvą – Tapino „skaidrinimo“ akcijai, Jonavos meras sudrebino Tapiną, Vilnių ir jame dirbančią atsistatydinti nusprendusią Vyriausybę.

Kai finansų ministrė, negalėdama pagrįsti savo išlaidų, nusprendė pasielgti garbingai ir grąžinti mokesčių mokėtojų pinigus, M. Sinkevičius drąsiai it titanas stojo į kovą su skaidrumo vajaus vadu.

Apkaltinęs skaidrintoją melu, Jonavos meras pareiškė, kad nepirko dviejų televizorių ir pademonstravo stuburą, kuris kažkur ėmė ir prapuolė Gedimino 11 pastate.

Mums gi ši visa istorija jau primena seną driskių priežodį: „nuogu b**iu prieš kirvį“. Todėl pasiėmę kirvius, vietoje beprasmio televizoriaus žiūrėjimo, einame kapoti malkų.

Sako, žiema, galimai, bus labai šalta.

Nuotraukoje diversinės grupės kariai Belgorodo srityje.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


52 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page