top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

BALTARUSIJOS PAREIGŪNAS: „TURIME VISAS PRIEŽASTIS PANAUDOTI GINKLUOTĄ JĖGĄ“ (2023 10 30)

Geopolitinė padėtis

Teroristinė organizacija "Hamas" gavo dvigubų Rusijos piliečių, kurie gali būti laikomi įkaitais, sąrašą. Teroristų kalbėtojas Mousa Abu Marzouk patvirtino, kad „Hamas“ smogikai intensyviai „ieško“ aštuonių rusų įkaitų ir yra pasirengusi juos paleisti. "Hamas" atstovas spaudai taip pat pareiškė, kad Rusija yra "artimiausia draugė", ir taip nedviprasmiškai pagrasino Izraeliui, pradėjusiam sausumos operaciją Gazos ruože.

Praėjusios savaitės pabaigoje per susitikimą Maskvoje "Hamas" atstovai pažadėjo "reaguoti, padėti, surasti ir imtis visų priemonių, kad rusai būtų išlaisvinti", sekmadienį Kremliaus propagandos agentūrai TASS sakė Rusijos užsienio teroro reikalų ministro pavaduotojas Michailas Bogdanovas.

Abiejų teroristinių organizacijų (viena iš jų – didžiausia plotu branduolinė valstybė) nusikaltėliai po šilto susitikimo Kremliuje išskubėjo tvarkyti reikalų – vieni žudyti izraeliečių, kiti – griauti pasaulinę saugumo architektūrą bei tęsti skerdynes, ypač savo pačių taip vadinamų karių, Ukrainoje.

Sekmadienį Pekino Xiangshan forumas – didžiausias kasmetinis Kinijos karinės diplomatijos renginys – prasidėjo be šalies gynybos ministro, kuris paprastai organizuoja šį renginį, tačiau jame dalyvavo ir JAV delegacija, ir karo nusikaltėlis iš Rusijos, karo nusikaltimų ir teroro ministras Sergejus Šoigu.

Pastarasis iš tribūnos „perspėjo“ Vakarus, kad jų neva dalyvavimas Ukrainos kare kelia didelį pavojų. "Vakarų nuolatinio konflikto su Rusija eskalavimo linija kelia tiesioginio karinio susidūrimo tarp branduolinių galybių grėsmę, o tai gali turėti katastrofiškų padarinių", - girtuoklio Medvedevo rolę perėmęs, forume iš FSB paruoštuko sunkiai skaitė žodžius Šoigu.

Kinų komunistų partijos begemotai buvo atsargesni. Kinijos centrinės karinės komisijos pirmininko pavaduotojas Zhang Youxia išsakė užmaskuotą kritiką Jungtinėms Valstijoms ir jų sąjungininkėms, kaltindamas "kai kurias šalis" bandymu pakenkti vyriausybei.

Tačiau kitose savo kalbos dalyse Zhang brėžė iš anksto su Xi suderintą ir tik nepatyrusioms ausims, politinės šizofrenijos simptomais pasižyminčią, liniją, teigdamas, kad reikia gerinti karinius ryšius su Jungtinėmis Valstijomis, tuo pat metu „gilinant strateginį bendradarbiavimą ir koordinavimą su Rusija“.

Ką šios kalbos reiškia realybėje, pamatysime, kai (jei) lapkritį Xi Jinpingas susitiks su Joe Bidenu. Kol kas nieko naujo po sena saule – Kinijos drakonas, sapnuodamas fejerverkus danguje taikios Taivano okupacijos proga, nori suvalgyti Sibirą, kartu išlaikyti Rusiją kaip kraujui nuleisti skirtą durklą, įbestą Vakarams tarp šonkaulių bei uždirbti iš prekybos su jais tuo pat metu.

Kiek kitokius sapnus regi košmaro blaškomas kaimyninės Baltarusijos režimas. Vykdydamas nurodymą iš Kremliaus, Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretoriaus pirmasis pavaduotojas Pavelas Muraveiko Minske surengtame "ideologiniame seminare" pareiškė, kad bulvių kolūkis turi "visas priežastis" pradėti puolimą prieš Lietuvą. Esą to priežastis – „uždusintas“ tranzitas tarp abiejų šalių. Muraveiko tvirtino, kad atsakydama į šį transporto veiklos sustabdymą Baltarusija turėtų "visą teisę" panaudoti jėgą prieš Lietuvą.

"Lietuva faktiškai uždraudė mums gabenti prekes per sieną. Pagal visas tarptautinės teisės normas toks žingsnis laikomas ekonomine agresija", - jam Kremliuje surašytas nesąmones vapėjo bulvių kolūkio bevardis ir nieko nereiškiantis pareigūnas. "Vertinant elementarios logikos požiūriu, mes turime visas priežastis panaudoti ginkluotą jėgą, kad pralaužtume mums gyvybiškai svarbų koridorių," – apibendrino klounas.

Į šį Kremliaus testavimą nei Lietuva, nei Aljansas niekaip nesureagavo. Tokia strateginė (ne)komunikacija yra tinkama taikos metu, kai dvi senos geros kaimynės tingiai ginčijasi dėl aptvaruose laikomų vištų sąlygų. Karo sąlygomis (jei kas pamiršo, primename, kad Baltarusija kartu su Rusija yra agresorės, užpuolusios Ukrainą), tokia stručio galvos smėlyje slėpimo taktika yra apgailėtina. Jokios reakcijos, kaip ir grasinamų laiškų Baltijos šalių institucijoms, atveju yra žalia šviesa karo nusikaltėliams ir teroristams Maskvoje eiti dar toliau.

Reikšmingi postūmiai

Nepaisant didelių ir vis didėjančių nuostolių, okupacinės Rusijos pajėgos atnaujino puolimą Avdijivkos apylinkėse. Per parą driskiai surengė 15 atakų. Ukrainos gynėjai jas atrėmė Keramiko, Novokalynovės, Stepovės, Avdijivkos ir Tonenkės kryptyse bei numušė Rusijos naikintuvą Su-25.

Padėtis išlieka labai rimta. Kremliaus smogiamąjį kumštį rytų fronte sudaro mažiausiai 40 tūkst. driskių orda. Atrodo, po truputį bundama iš gilaus miego ir tai, ką jau ne kartą sakėme, imama pripažinti ir kai kuriuose generaliniuose štabuose.

O realybė yra tokia, kad:

a) dronų karą Ukraina jau po truputį pralaimi, nes Kinija ieško ir randa būdų, kaip ukrainiečiams jų ir jų dalių netiekti, o tuo pat metu gabena juos Rusijai.

b) driskius sėkmingai sulaiko fortifikacijos ir jie prasilaužia ukrainiečių gynyboje tik ten, kur jų nespėta įrengti (kaip ir minų laukų), tačiau fortifikacijų statyba stringa dėl resursų trūkumo.

c) vis didesne problema tampa lyderystės stoka ir valdžioje esančiųjų korupcija, tai itin demotyvuoja paprastus Ukrainos karius ir jų artimuosius.

d) slepiamas žuvusiųjų gynėjų skaičius ir nuolat palaikomas šveco-arestovyčiaus naratyvas, kad jau ryt Ukraina laimės vis labiau turi neigiamų pasekmių, nes karas vis tęsiasi, šviežių duobių ir karstų, uždengtomis Ukrainos vėliavomis, skaičius auga, o žmonės vis labiau tiki konspiracijos teorijomis, kurias skleidžia priešo dezinformacijos kanalai.

e) driskių orda vis greičiau mokosi, vis daugiau turi patirties ir vis geriau yra aprūpinama. Taip, iš jų daromo faršo kalnas auga, bet nereikia pamiršti, kieno sąskaita. Surovikino resursų karas pasiteisina – Maskvai nusispjaut, kiek jos ordos bus sunaikinta, kol skaičiai neperlipa kelių milijonų.

Mes suprantame, kad jūs tikitės kitų žinių, bet mūsų pareiga yra įspėti ir pateikti jums realų vaizdą. Ir jis nėra nei liūdnas, nei nuviliantis. Greičiau, keliantis sveiką nerimą. Bet kai žinai faktus, kai žinai, kas iš tiesų vyksta, gali pasiruošti. O kai išsišiepęs gyveni iliuzijų pasaulyje, atslenka driskius, išprievartauja tavo žmoną ir dukras, o tave patį – saldžiai miegantį – paskerdžia.

Po parengiamųjų veiksmų, pradėta sausumos operacija Gazos ruože. Patvirtinta Izraelio pažanga rodo, kad palei šiaurinę pakrantę į Gazos ruožą pasistūmėta apie 3 km. Kitur palei fronto liniją Izraelis vykdo reidus.

Trumpai

Šiandien Türkiye švenčia 100 metų nuo to laiko, kai M. K. Atatiurkas įkūrė respubliką ir pasuko ją vakarietiškos demokratijos keliu. Ta proga sveikiname turkus ir pažymime, kad 1932 m. gegužės 6 d. Lietuvos prezidentas Antanas Smetona parašė laišką Turkijos prezidentui Mustafai Kemaliui Atatiurkui dėl Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Turkijos Respublikai paskyrimo.

Rusijos policija šturmavo oro uostą daugiausia musulmoniškame Dagestano regione ir suėmė 60 žmonių po to, kai sekmadienį, atskridus lėktuvui iš Izraelio, šimtai prieš Izraelį nusiteikusių protestuotojų puolė oro uostą, ieškodami ir persekiodami žydus.

Agentūros "Reuters" gautuose vaizdo įrašuose iš regiono sostinės Machačkalos oro uosto matyti, kaip smogikai, daugiausia jauni vyrai, sekmadienio vakarą mojuoja Palestinos vėliavomis, daužo stiklines duris ir bėgioja po oro uostą šaukdami "Allahu Akbar".

Sekmadienį į Gazą įvažiavo beveik trys dešimtys sunkvežimių su didžiausia nuo Izraelio ir "Hamas" karo pradžios pagalbos siunta, tačiau humanitarinės pagalbos darbuotojai teigė, kad, tūkstančiams žmonių įsilaužus į sandėlius ir pagrobus miltus bei būtiniausias higienos priemones, pagalbos vis dar labai trūksta.

Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja pirmadienį pradėjo dideles oro pajėgų pratybas, kuriose dalyvauja 130 abiejų šalių karo lėktuvų, imituojančių 24 valandas per parą trunkančias karo operacijas.

Kasmetinės pratybos, vadinamos "Budria gynyba", vyks iki penktadienio, jose, be kitų orlaivių, dalyvaus JAV ir Pietų Korėjos "F-35" neslepiamų naikintuvų variantai, pranešė Pietų Korėjos karinės oro pajėgos.

Šiomis pratybomis siekiama pagerinti abiejų kariuomenių sąveiką vykdant svarbias oro misijas, pavyzdžiui, tiesioginio šaudymo iš oro, gynybines priešlėktuvines operacijas ir kovinę paiešką bei gelbėjimą.

Lietuvoje

Ką daryti, kai niekas nedžiugina, kai naujienos rodosi prastos, kai darbas vėl pradeda nervint?

Pagalvokit, kad šiandien ir ryt mūs kaimuky bus nerealiai šilta. Nesipiktinkit, kad kur tai matyta, kad penkiolika laipsnių per Vėlines!? Padėkokit Dievui ar Gamtai, kad turite progą šiltom kojom ir rankom pasotvėti prie uždegtos žvakės ir prisiminti išėjusius.

Susitvarkykit vietą namuose ar sklepuky, kur jau pusmetį tvyro netvarka. Ir pajudėsit, ir šiukšles išmėšit, ir pagaliau tą pūlinį išoperuosit.

Pasiplanuokit atostogas. Tegu ir trumpas, tegu ir Lietuvoje, kaime su artimiausiu – mylimiausiu žmogumi, su šunimi (kate, avimi ar kitu mielu gyviu). Net jei ir nepavyks sumanymo įgyvendint, poilsio planavimas – smagus dalykas.

Na, ir galiausiai, išjunkit kompiuterį ir/ar išmanųjį. Radiją ir TV. Viskas. Šiai dienai žinių gavot pakankamai, jei jau viską iki čia perskaitėt.

Nuotraukoje: Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai užsienio reporterių akimis (Omar Marques/Getty Images).

Dėkojame už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt51 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page