top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

BRANDUOLINĖ FIURERIO PUTINO „INAUGURACIJA“ (2024 05 08)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Rusijos fiureriui surengus eilinės „inauguracijos“ cirką liaudžiai, o jo ištikimam bažnyčios tarnui Kirilui džiūgaujant ir raginant driskius eiti žudyti ukrainiečių, Minsko režimo žiniasklaida pranešė, kad Baltarusija pradėjo tikrinti savo kariuomenės pasirengimą dislokuoti taktinius branduolinius ginklus.

 

Atliepdamas teroristinės Rusijos branduolines pratybas Pietų karinėje apygardoje, prasidėjusias pirmadienį, Putino lėlė Aleksandras Lukašenka įsakė „netikėtai“ patikrinti „visą veiklą, pradedant planavimu, pasirengimu ir baigiant smūgių taktiniais branduoliniais ginklais panaudojimu", cituojamas Minsko režimo gynybos ministras Chreninas.

 

Parengtis tikrinama "Iskander" divizijoje ir naikintuvų-bombonešių, galinčių nešti taktinį branduolinį ginklą, Su-25 eskadrilėje. Dar balandį A. Lukašenka apskelbė pasauliui, kad Baltarusijoje buvo dislokuotos "kelios dešimtys" Rusijos taktinių branduolinių ginklų pagal pernai jo ir Putino paskelbtą „susitarimą“, kuriuo siekiama „atgrasyti“ Vakarus.

 

Ką reiškia šis branduolinis šantažas, ir ar tai jau Trečiojo branduolinio pasaulio pradžia?

 

Mielieji, manome, kad suprantate, ko siekia tarptautiniu mastu paieškomas Putinas ir jo teroristai sėbrai. Iš karto užbėgame už akių atsakydami, kad šios pratybos – eilinis spaudimas Vakarams, lipant ant kraujuojančios nuospaudos, žarstant baimę, peraugančią į paniką kai kurių politikų, jų rinkėjų ir sprendimų priėmėjų gretose.

 

Ne, tai ne Trečiasis pasaulinis, ir ne branduolinis, karas.

 

Tai Putino raumenų demonstravimas, rodant savo galią zombiams driskyne, tam pačiam bulvių kolūkio predsedatėliui Minske, ir Vakarams. Kremlius laikosi Žirinovskio, šiuo metu nugarytę trinančio Kobzonui pragare, dar prieš penkerius metus prisakyto kurso – gąsdinti Vakarus branduoline kuoka.

 

Rusija, būdama visose srityse atsilikusi nuo išsivysčiusio pasaulio srutų duobė, ant kurios sumontuota degalinė, nėra lygiavertis priešas civilizuotoms šalims, juo labiau, Aljansui. Vienintelis svertas, kurį ji turi, yra branduoliniai ginklai, o vienintelė tikrai silpna vieta, kur Vakarai yra labai pažeidžiami, yra branduolinio ginklo panaudojimo baimė. Todėl Maskvoje karo nusikaltėliai ir žaidžia šį pavojingą hibridinio karo žaidimą. Blogiausia yra tai, kad branduolinis šantažas veikia: Italija jau pareiškė, kad jos suteikta ginkluote Kijevas negali smūgiuoti Rusijos teritorijoje.

 

Lenkijos prezidento A. Dudos pareiškimas apie pasirengimą priimti NATO branduolinius ginklus, Prancūzijos prezidento E. Makrono kalbos, apie prancūzų karių siuntimą į frontą, Didžiosios Britanijos premjero D. Kamerono „leidimas“ Kijevui naudoti ginklus Rusijos Federacijos teritorijoje, Kinijos vyrbegemoto Si Dzinpingo vizitas Prancūzijoje spaudžiant Paryžių ir ES atverti rinkas Pekino elektrodrandalietams – štai priežastys, dėl kurių Maskva pareiškė, kad pradėjo branduolinės ginkluotės patikrinimą ir „pratybas“.

 

Bet visa tai – žodžiai, komunikacija. Ir jei iš Vakarų pusės ji yra gravituojanti teisinga linkme, nes pareiškimus ketinama realiai įgyvendinti, Rusijos (ir Baltarusijos) informacinis šūdų malūnas ir yra būtent tai, kas yra – informacinis šūdų malūnas. Juo siekiama kelti įtampą, bauginti, atgrasyti. Tai tik žinutės ir antraštės spaudos pranešimuose, nes mes net nežinome, ar yra kas nors ant žemės, ką galima patikrinti ar treniruoti.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Ukrainos valstybės saugumo tarnyba pranešė, kad sučiupo du Rusijos agentus, rengusius prezidento Volodymyro Zelenskio ir kitų aukščiausių pareigūnų nužudymą kaip "dovaną" teroristui Putinui, kuris vakar Kremliuje buvo prisaikdintas naujai kadencijai. Abu vyrai buvo Rusijos FSB užverbuoti Ukrainos valstybės apsaugos tarnybos pulkininkai, kurie nutekino slaptą informaciją Maskvai. Jiems buvo pavesta surasti prezidento apsaugai artimą asmenį, kuris paimtų V. Zelenskį įkaitu ir vėliau jį nužudytų.

 

Deja, bet Maskva nuolatos ieško būdų, kaip nužudyti aukščiausius Ukrainos pareigūnus ir kariuomenės vadus. Labai gera žinia ta, kad sąmokslas išaiškintas, išdavikai suimti, teroristiniam aktui kelias užkirstas. Tai rodo Ukrainos saugumo ir kontržvalgybos profesionalumą ir patikimumą. Bloga žinia ta, kad net ir tarp itin kruopščią atranką ir parengimą praėjusių ukrainiečių specialiųjų tarnybų karių, Rusija suranda išdavikų.

 

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija pranešė, kad nuo 2022 m., kai prasidėjo visapusiška Rusijos invazija, Ukrainoje nuo 2014 m. veikusių prorusiškų čečėnų dalinių pajėgas sustiprino apie 9 000 karių. Iš pradžių, šie čečėnų daliniai, patyrę didelių nuostolių buvo nustumti į užnugario zonos apsaugą, dėl to įgavo niekinančią „tiktokerių“ pravardę, tačiau 2023 m. gegužės mėn. išvedus "Wagner Group", grįžo į frontą.

 

Nors čečėnų specialiosios pajėgos greičiausiai atlaiko pagrindinę kovos fronte naštą, dauguma čečėnų pajėgų tęsia operacijas užnugario zonoje. Be to, Čečėnija prisideda prie Rusijos karo veiksmų, rengdama rusų personalą, pažymi JK ministerija.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Trečiadienį Ukrainos kariuomenės ir energetikos pareigūnai pranešė, kad per Rusijos oro antskrydį Ukrainoje buvo apgadinti keli objektai. "Dar viena masinė ataka prieš mūsų energetikos pramonę!", rašė Ukrainos energetikos ministras Germanas Galuščenka soctinkle. Jis pridūrė, kad taikiniais tapo elektros energijos gamybos ir perdavimo įrenginiai Poltavos, Kirovohrado, Zaporožės, Lvovo, Ivano-Frankivsko ir Vinicos srityse.

.

Centrinėje Poltavos srityje per bepiločio lėktuvo ataką nukentėjo energetikos infrastruktūros objektas ir kilo gaisras, preliminariais duomenimis, nukentėjusiųjų nebuvo. Vinicos ir Zaporožės sričių gubernatoriai atskirai pranešė, kad buvo apgadinti svarbūs civilinės infrastruktūros objektai, tačiau nepateikė išsamesnės informacijos.

 

Visos į Kijevą nukreiptos raketos buvo sunaikintos, pranešė miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko. Jis pridūrė, kad didelės žalos ar sužeistųjų dėl atakos nepadaryta.

 

Fronto linijoje karščiausi mūšiai vyksta Pokrovsko, Kurachovės, Kramatorsko, Lymano, Vremivkos ir Kupjansko kryptyse.

 

Avdijivkos kryptyje tęsdama puolamąsias operacijas orda pasistūmėjo į šiaurės vakarus nuo Avdijivkos ir šiuo metu žengia palei geležinkelio liniją į vakarus nuo Očeretynės (į šiaurės vakarus nuo Avdijivkos).

 

Driskiai taip pat nežymiai pasistūmėjo į pietvakarius nuo Donecko miesto, tęsdami atakas į vakarus ir pietvakarius nuo miesto, ypač vakarinėje Novomychailivkos dalyje.

 

Kituose sąlyčio taškuose visos rusų pastangos buvo atremtos gynėjų.

 

Iš viso per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino 970 okupantų, 13 tankų, 19 šarvuotų kovos mašinų bei 30 artilerijos sistemų.

 

Sprendžiant iš 3-iosios brigados "Spartan" vaizdo įrašo, Robotynės kaimas yra visiškai sugriautas, apylinkės nusėtos driskių lavonais ir sudegusia technika. Rusams ten sunku įsitvirtinti, nes jie viską sulygino su žeme. Padėtis kaimo apylinkėse išlieka labai sudėtinga, ten – ištisinė mirties zona, į kurią kaip pamišę veržiasi ginkluoti valkatos iš Maskvos.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai pareiškė, kad neatvyks ir nestebės mūsų šalyje vyksiančių prezidento rinkimų.

 

Oficiali priežastis – neįvykdomos Vilniaus iškeltos sąlygos. Reikia suprasti, jomis esą Lietuva nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų.

 

Jūs klausiate, tai kokios gi čia tos sąlygos, ko gi mes nesilaikome? Atsakymas paprastas kaip Kremliaus kurantų dūžiai. Mūsų Užsienio reikalų ministerijos rašte ESBO nurodoma, kad maloniai laukiami visų šalių stebėtojai, išskyrus Rusijos ir Baltarusijos.

 

Tai labai logiškas ir teisingas žingsnis iš Lietuvos pusės, kuriuo aiškiai pasakoma, kad valstybės agresorės, kariaujančios brutalų karą ir vykdančios ukrainiečių genocidą, negali būti demokratinėse valstybėse vykdomų rinkimų stebėtojomis. Juo labiau, šios valstybės, kuriose nevyksta jokie rinkimai, negali turėti ir atstovų, kurie prižiūrėtų laisvus ir demokratiškus rinkimus kitose valstybėse.

 

Tačiau ESBO atrodo kitaip. ESBO, kurios paskirtis užtikrinti saugumą Europoje, atrodo, kad Rusija ir Baltarusija būtent tą saugumą ir užtikrina, būdamos demokratinėmis ir itin rinkimų bei žmogaus teisę gerbiančiomis šalimis, galinčiomis užtikrinti šių teisių paisymą Lietuvoje ir Vakarų Europoje.

 

Belieka tik pacituoti vakar cirko metu Rusijos fiurerio išsakytus žodžius apie pusę milijono driskių žudančių, prievartaujančių, griaunančių ir deginančių Ukrainoje: „mūsų istorinis vaidmuo ginti mūsų pasirinkimą, mūsų laisvę, nacionalinius Rusijos interesus, yra puikiai suvokiamas“.

 

Mes pridurtume, jis yra labai puikiai suvokiamas ir mielai priimamas kaip ir Rusijoje, taip ir ESBO.

 

↡Nuotraukoje: ↡Nuotraukoje: per naktinę ataką ukrainiečiai sunaikino 39 iš 55 raketų ir 20 iš 21 „šachedo“.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications75 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page