top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

DERYBOS SU RUSIJA GALIMOS TIK ŽARSTEKLIU PER SNUKĮ (2024 03 05)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Rusijos fiurerio kišeninis augintinis, einantis jam sugalvotas Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo pareigas Dmitrijus Medvedevas pirmadienį pasiuntė aiškias žinutes Vakarų politikams ir sprendimų priėmėjams, vapantiems apie taikos derybas su teroristine Rusija.

 

Žirinovskį po mirties pakeitęs klounas eilinį kartą Ukrainą vadino Rusijos dalimi ir sakė, kad istorinės Rusijos dalys turi "grįžti namo".

 

"Vienas iš buvusių Ukrainos vadovų kažkada pasakė, kad Ukraina nėra Rusija", - kalbėjo girtuoklis Medvedevas jaunimo forume Juodosios jūros mieste Sočyje. "Ši sąvoka turi išnykti visiems laikams. Ukraina neabejotinai yra Rusija", - FSB paruoštuko frazes kartojo jis.

 

D. Medvedevas kalbėjo priešais milžinišką Ukrainos žemėlapį, kuriame šalis pavaizduota be išėjimo į jūrą, prispausta prie Lenkijos, su sostine Kijevu, tačiau be daugybės Ukrainos miestų rytuose, pietuose ir visos Juodosios jūros pakrantės. Tai aiški užuomina apie teroristinės Rusijos siekį, bent jau artimiausiu metu, užgrobti visą rytų Ukrainą nuo Kijevo į rytus bei pietų Ukrainą nuo Mariupolio iki Odesos.

 

Rusijos vyrklounas aiškiai įvardino, kad jokių taikos derybų su dabartine Ukrainos vadovybe vykti negali. Pasak jo, bet kuri kita būsima Ukrainos vyriausybė, norinti vesti derybas, turės pripažinti tai, ką jis pavadino nauja realybe. Rusijos "geostrateginė erdvė" yra neatskiriama nuo Ukrainos ir bet kokie bandymai tai pakeisti jėga yra pasmerkti.

"Visi mūsų priešininkai turi kartą ir visiems laikams suprasti paprastą faktą: teritorijos abipus Dnipro upės yra neatskiriama Rusijos strateginių ir istorinių sienų dalis", - užbaigė dabartinį Maskvos planą ir vystomą scenarijų Medvedevas.

 

Visa tai mes čia rašome tam, kad žmonės užimantys pareigas ir kalbantys apie kažkokį derybų stalą suprastų, kad Rusijos artimiausių veiksmų plane yra įteisinta didžiosios dalies Ukrainos aneksija. Po to neabejotinai ateis eilė Moldovai.

 

Jei Vakarai susitaikys su karo nusikaltėlių Kremliuje reikalavimais pripažinti „naują realybę“ mainais į kraujo praliejimo nutraukimą, netrukus nauja realybe taps kraujo upės Baltijos šalyse.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Rusija visoje Ukrainoje susiduria su "didžiulėmis problemomis", susijusiomis su Kijevo valdomais vadinamaisiais FPV bepiločiais orlaiviais. Kijevo skaitmeninės transformacijos ministras Michailas Fiodorovas, vadovaujantis Ukrainos dronų pajėgumų kūrimui sakė, kad "jie kartais veikia net efektyviau nei artilerija“.

 

Rusijos okupacinė kariuomenė ketina užimti Novomychailivkos kaimą Donecko srityje. Priešas ten sutelkė dideles pajėgas ir perkelia rezervus. Tai "Laisvės radijo" eteryje pareiškė operatyvinės-strateginės kariuomenės grupuotės "Tavria" atstovas Dmitrijus Likhovijus. Pažymima, kad šios vietovės rajone priešo puolimų dabar yra daugiau nei Avdijivkos kryptimi.

 

"Kasdien ten įvykdoma daugiau išpuolių nei Avdijivkos kryptimi. Štai, pavyzdžiui, vakar (Avdijivkos kryptimi) buvo 20, o Novomichailovkoje ir jos apylinkėse - 30 karinių susirėmimų. Bet gynyba laikosi, priešas deda dideles pastangas, bet jam visiškai nesiseka", - sakė A. Likhovijus.

 

Šią naktį rusų okupantai bepiločiais vėl smogė Odesai. Mieste griaudėjo sprogimai.

 

Oro gynybos pajėgos pranešė sunaikinusios 18 „šachedų“.

 

↞ Trumpai ↠

 

Pirmadienį Jungtinių Tautų ekspertų grupė pranešė, kad yra "pagrįstų priežasčių manyti", jog per spalio 7 d. "Hamas" teroristų surengtą išpuolį prieš Izraelį keliose vietose buvo panaudotas seksualinis smurtas, įskaitant išžaginimą ir grupinį išžaginimą.

 

"Taip pat buvo surinkta patikimos netiesioginės informacijos, kuri gali rodyti tam tikras seksualinio smurto formas, įskaitant lytinių organų žalojimą, seksualinį kankinimą ar žiaurų, nežmonišką ir žeminantį elgesį", - rašoma 24 puslapių JT ataskaitoje.

 

Vokietija pirmadienį apkaltino Rusiją, kad ši, siekdama suskaldyti Europą, nutekino perimtą Vokietijos karininkų diskusijų apie tai, kaip paremti Ukrainą prieš Kremliaus invaziją, įrašą.

 

Praėjusią savaitę Rusijos žiniasklaida paskelbė garso įrašą, kuriame užfiksuotas nuotoliniu būdu vykęs Vokietijos aukšto rango karinių pareigūnų susitikimas, kuriame aptarti ginklai Ukrainai ir galimas Kijevo smūgis Krymo tiltui.

 

Vokietija patvirtino 38 minučių trukmės pokalbio autentiškumą ir teigė tirianti tai, ką pavadino akivaizdžiu Rusijos pasiklausymo aktu, kuris buvo "informacinio karo" dalis.

 

"Šia hibridine ataka siekta sukelti nesaugumą ir mus suskaldyti", - pirmadienį sakė vyriausybės atstovas spaudai. "Ir būtent to mes neleisime. Nuolat palaikome ryšį su savo partneriais".

 

Vakar Izraelis pareiškė, kad 450 JT Palestinos pabėgėlių agentūros darbuotojų yra Gazos ruožo kovotojų grupuočių nariai.

 

Pagrindiniai tarptautiniai finansuotojai sustabdė šimtus milijonų dolerių agentūrai, žinomai kaip UNRWA, kai Izraelis nurodė 12 jos darbuotojų dalyvavus spalio 7 d. "Hamas" išpuoliuose prieš Izraelį.

 

Rumunija oficialiai atmetė Kinijos telekomunikacijų milžinės "Huawei" prašymą tiekti įrangą jos 5G tinklui, penktadienį pranešė Rumunijos naujienų portalas "Romania Insider".

 

Sprendimas priimtas Rumunijos prezidentui K. Iohannisui 2021 m. birželį uždraudus "Huawei" dalyvauti kuriant jos 5G telekomunikacijų tinklus dėl susirūpinimo saugumu. Nuo to laiko "Huawei" bandė pasiekti, kad vyriausybė peržiūrėtų sprendimą dėl draudimo.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Antraštėse – esamo ir buvusio KAM ministrų kova. Vienas vardija savo nuopelnus, esą per tris metus padaręs vos ne daugiau nei per visą Lietuvos atgautos nepriklausomybės laikotarpį, kitas, buvęs, bando prieštarauti ir sako, Žemė aplink Saulę sukasi ne vien kuklumu pasigirti negalinčio pareigas dabar einančio politikieriaus dėka.

 

Dabar nesigilinsim į detales, į kas ką pasakė, kas ką padarė, kaip ten buvo, ir kaip nebuvo. Nesame nei teisėjai, nei norime rankas teptis politiniu mėšlu.

 

Stebime, kaip visas pritarėjų, iš KAM lovio ėdančių „žurnalistų“, lobistų ir samdomų komunikatorių būrys visais kanalais ėmėsi atidirbti skatiką.

 

Kaip eilinį kartą nepamatuotos ambicijos, nekompetencija ir į save lenkti nagai džiugina mūsų priešą.

 

Ką tikrai per 34 metus išmoko mūsų politikai ir sprendimų priėmėjai – pranešimais, skrajutėm, nučiūžuotom kalbom pakeist realius darbus.

 

Susiintegravom ir pilnai tapom Vakarų dalimi. Kaip sako mūsų draugai Ukrainoje, tapome tokie naivūs, geri, „bezobidni“.

 

„Mums taip jūsų gaila, orda ateis, degins, prievartaus ir žudys, o jūs ir toliau vis galvosit, kaip tą gražiau pateikti, įvyniot į žodžius, galvodami apie naujus rinkimus“.

 

↡ Nuotraukoje: ukrainiečių dronų surinkimo vieta.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications101 views1 comment

1 Comment


Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
Mar 05

"Pagrindiniai tarptautiniai finansuotojai sustabdė šimtus milijonų dolerių agentūrai, žinomai kaip UNRWA, kai Izraelis nurodė 12 jos darbuotojų dalyvavus spalio 7 d. "Hamas" išpuoliuose prieš Izraelį." CONTRA: "The internal negotiations had been long and hard-fought, but on Friday, March 1, the European Commission finally announced paying €50 million to finance the budget of the United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (UNRWA).3 days agohttps://www.lemonde.fr/en/international/article/2024/03/02/eu-releases-50-million-to-the-un-agency-for-palestinian-refugees_6578682_4.html

Source

www.lemonde.fr was indexed by Google more than 10 years ago"


Like
bottom of page