top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

DIPLOMATINĖ ES PERGALĖ SIUTINA MASKVĄ (2024 06 29)

↞ Kalbos kalbelės ↠

 

Europos Sąjunga vakar žengė dar vieną ir labai stiprų žingsnį visiškos blaivybės nuo teroristinės Rusijos nuodų link. Estijos premjerė Kaja Kallas tapo naująja bloko užsienio politikos galva. Tuo tarpu Ursula von der Leyen paskirta antrai penkerių metų kadencijai Europos Komisijos - galingos ES vykdomosios institucijos - pirmininke. Tai yra labai reikšmingas, žymintis itin svarbius pokyčius ES valstybių lyderių galvose, žingsnis.

 

Pirma, ES vieno reikšmingiausių postų vadove sutartinai patvirtinta Baltijos valstybės atstovė. Niekam ne paslaptis, kad ilgą laiką senosios vakarų demokratijos kreivai žiūrėjo į visas tris nepriklausomybę atkūrusias ir iš sovietų Rusijos išsivadavusias šalis, nuolat įspėjančias apie režimo Kremliuje keliamą grėsmę civilizuotam pasauliui. Esą Lietuva, Latvija ir Estija, patyrusios okupaciją, genocidą, Vakarų manymu, išgyveno psichologines traumas ir todėl visiškai neadekvačiai vertino su Jelcino atėjimu neva demokratijos keliu pasukusią Rusiją. Pasirodė, kad mes buvome teisūs, o Vakarai klydo, ir dabar tai ne kalbomis, o veiksmu buvo aiškiai pripažinta.

 

Antra, Rusijos gąsdinimas eskalacija patyrė visišką fiasko. Kaja Kallas, pavyzdinė Ukrainos rėmėja ir visada tiesiai sakanti, kas yra karo nusikaltėlių valdoma Rusija ir kaip dera su Kremliaus teroristais „derėtis“, Maskvos supratimu turėjo būti net nesvarstoma kandidatūra. Pagal Kremliaus planą, ES šalys, ypač į Vakarus nuo Varšuvos, turėjo aiškiai suprasti, kad kietos, o iš tiesų, vertybinės ir moralios politikos šalininkė K. Kallas yra per daug „reakcinga“ ir potencialiai galinti gilinti ES ir Rusijos „konfrontaciją“. Pasirodė, kad ES subrendo, susivokė ir sąmoningai žengė savo užsienio politikos stuburo tvirtinimo link.

 

Trečia, visos Rusijos įtakos agentų ir Užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) pastangos nuėjo veltui. Neturime jokių abejonių, kad SVR ir Maskvos agentūrinis tinklas dirbo kaip subinėn vapsvų sugeltas, kad K. Kallas nepakliūtų į vadinamąjį svarstomų kandidatų „shortlist‘ą“. Tačiau Kremliaus hibridinės atakos – padegimai, smurto aktai, kiberišpuoliai ir kiti sabotažo aktai ES šalyse, atrodo, galutinai išvedė iš kantrybės net ir toli pietuose esančius Madridą ir Atėnus. SVR įtakos operacija prieš K. Kallas išrinkimą ES diplomatijos formuotoja žlugo. O tai, manytume, reiškia, kad SVR penktosios valdybos generolui bus pasiūlyta išeiti į pensiją. Čia geriausiu atveju.

 

Apibendrinant, tai didžiulė Estijos, likusių Baltijos šalių ir visos ES diplomatinė pergalė, reiškianti tik vieną – kremlinams ateina sunkios dienos. Mūsų tai negali nedžiuginti, ypač matant, kaip pasiuto Maskvos karo šunys.

 

Komentuodamas Estijos ministrės pirmininkės K. Kallas pasirinkimą ES užsienio politikos vadove, Kremliaus paklodė spaudai D. Peskovas sakė, kad ji yra žinoma dėl savo antirusiškos retorikos.

 

"Ponia Kallas iki šiol taip pat nerodė jokių diplomatinių polinkių ir mūsų šalyje yra gerai žinoma dėl savo visiškai nesutaikomų, o kartais net atvirai antirusiškų pareiškimų", - sakė jis. "Todėl nemanome, kad Europos diplomatija kaip nors prisidės prie santykių normalizavimo. Perspektyvos, kalbant apie Maskvos ir Briuselio santykius, yra blogos".

 

O labiausiai paieškomas tarptautiniu mastu teroristas Nr. 1 Putinas pareiškė, kad Rusija turėtų atnaujinti vidutinio ir mažesnio nuotolio branduolinį užtaisą galinčių nešti raketų gamybą ir tada svarstyti, kur jas dislokuoti.

 

Branduolinis šantažas. Fė, kaip nuobodu.

 

↞ Postūmiai ↠

 

Rusofašistai giriasi, kad orda perėmė Rozdolivkos gyvenvietės Rytų Ukrainoje kontrolę, tačiau tiesa ta, kad aplink gyvenvietę ir dabar, rašant šias eilutes, vyksta smarkūs mūšiai.

 

Rozdolivka yra Donecko srityje, driskių veržimosi rytų fronte židinyje. Ji yra į šiaurę nuo Bachmuto ir Soledaro, kuriuos Rusija sulygino su žeme per kelis mėnesius trukusius mūšius.

 

Ukrainos kariuomenės Generalinis štabas penktadienį vakare paskelbtame pranešime nurodė, kad Rusijos pajėgos surengė 19 atakų plačiame sektoriuje, į kurį įeina ir Rozdolivka.

 

"Mūsų kariai ryžtingai laikėsi gynybos ir atrėmė 15 išpuolių", - sakoma pranešime. "Keturi ginkluoti susirėmimai tęsiasi".

 

Časiv Jaro griuvėsių vadinamajame „Kanalo“ rajone ukrainiečiams pavyko išstumti rusus ir pradėti kontr-ataką. Ukrainos pietinės pajėgų grupės atstovas spaudai Nazaras Vološynas naujienų agentūrai "Ukrinform" sakė, kad Rusijos pajėgos traukiasi iš "Kanalo" rajono palei Siverskio Donecko-Donbaso kanalą, einantį palei rytinį miesto pakraštį.

 

Po to driskiai šešis kartus bandė atstumti Ukrainos pajėgas, tačiau nesėkmingai. Trys rusų puolimai baigėsi ordos pajėgų sutriuškinimu, likę trys – atremti.

 

↞ Veiksmai ↠

 

Vakar Rusija raketa smogė į devynių aukštų gyvenamąjį namą centriniame Ukrainos Dnipro mieste, žuvo mažiausiai vienas žmogus ir dar 12 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai. Vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenko įspėjo, kad žuvusiųjų skaičius tikriausiai didės, nes daugiau žmonių liko įstrigę pastate, kurio keturi viršutiniai aukštai dėl atakos sugriuvo.

 

Vėlesniuose Vidaus reikalų ministerijos pareiškimuose sakoma, kad gaisras įvykio vietoje užgesintas, po griuvėsiais aptikti vieno žmogaus palaikai, o du žmonės laikomi dingusiais be žinios.

 

Regiono gubernatorius Serhijus Lysakas sakė, kad buvo sužeista 12 žmonių, įskaitant 7 mėnesių kūdikį. Trijų žmonių būklė buvo sunki.

 

Po šio kraupaus teroristinio išpuolio Rusijos ambasadoriai pasiaiškinti dėl įvykdyto nusikaltimo į vakarų šalių sostines iškviesti nebuvo.

 

Šiandien apie 4.35 val. vietos laiku ukrainiečių bepilotis lėktuvas atakavo naftos saugyklą Tambovo srities Mičiurinsko municipaliniame rajone. Novonikolsko kaime esanti magistralinių naftos produktų vamzdynų mazgo stotis sunaikinta.

 

Chersono regioninės karinės administracijos vidaus ir informacijos politikos departamento vadovas Oleksandras Tolokonnikovas patvirtino, kad Maskvos orda, naudodama FPV dronus atakuoja civilius gyventojus. Iš esmės rusų teroristai pradėjo sistemingą civilių gyventojų medžioklę, ypač taikomasi į vaikus.

 

Apie tai, kažkodėl, nepraneša nei viena didesnė žiniasklaidos priemonė Vakaruose.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Judama link tvaresnio piliečių rengimo prisidėti prie valstybės gynybos, jei toks poreikis, žinoma, kiltų. Vakar pristatyta nauja rengimo pilietiniam pasipriešinimui sistema, susidedanti iš trijų etapų: bazinio kurso, kuris vyksta nuotolinėje mokymų platformoje “Mobilizacijos mokykla”, el. adresu www.MobilizacijosMokykla.lt, Atsparumo hibridinėms grėsmėms kurso, suteiksiančio teorines žinias, stiprinsiančias visuomenės atsparumą ne tik krizės atveju, bet ir kasdien ir Praktinių įgūdžių kursų modulio, orientuoto į išgyvenimą pačiam ir pagalbai kitiems karo atveju būtinus įgūdžius. Tikimasi, kad 2025 metus šiuos kursus baigs apie 53 tūkstančiai piliečių, didžiąją dalį jų turėtų sudaryti išklausiusieji bazinius kursus.

 

Tai svarbus postūmis, nes paskutiniais metais, važinėdami po visus Lietuvos rajonus, sulaukėme šimtus klausimų apie prieš tai buvusią internetinę pilietinio pasipriešinimo mokymų parodiją. Džiaugiamės ir tikimės, kad šie nauji kursai bus iš tiesų naudingi ir atsakys į piliečių, susirūpinusių savo valstybės saugumu ir gynyba, klausimus.

 

Skelbiama, kad registracija į Pasirengimo dienai „X“ kursą prasidės nuo šių metų rugpjūčio 1 d. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM interneto svetainėje https://mppd.lrv.lt/lt/

 

↡ Nuotraukoje: Rusijos teroristai smogė raketa daugiaaukščiui Dnipro mieste (šaltinis REUTERS/Mykola Synelnykov).

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 109 views0 comments

Comments


bottom of page