top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

DRISKIŲ ŽYGIS „NA BERLIN“ BAIGĖSI PRIE BACHMUTO (2023 05 20)

Geopolitinė padėtis

Vakar Joe Bidenas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos rems Ukrainos pilotų mokymą naudojant F-16 lėktuvus. Ukrainos pilotų apmokymai greičiausiai vyks Europoje, tačiau juose dalyvaus JAV instruktoriai. Tikimasi, kad pratybos užtruks kelis mėnesius.

Džiugią žinią pakomentavo ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareikšdamas, kad klausimas dėl galimo naikintuvų pristatymo bus aptartas jau birželį Aljanso gynybos ministrų susitikimo metu.

Jungtinė Karalystė ir Nyderlandai susitarė sukurti Ukrainai skirtą "naikintuvų koaliciją". Prie koalicijos jau prisijungė ir Prancūzija. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas taip pat išreiškė pasirengimą mokyti Ukrainos pilotus, pažymėdamas, kad tai galėtų prasidėti "dabar". Ukraina nuo pat pirmų karo dienų ragina savo sąjungininkus perduoti pažangius naikintuvus, kurie padėtų apsaugoti šalies oro erdvę nuo teroristinės Rusijos atakų.

Mes raginome suteikti Ukrainai naikintuvus pačiomis pirmosiomis invazijos dienomis, nepaisant Kremliaus grasinimų branduoliniu karu, puikiai suvokdami, kad rusai to nedarys. Tuo metu sprendimų priėmėjai, politikai virpančiomis kinkomis nedrįso apie tai net pagalvoti, o mus buvo norima nubausti už karo kurstymą. Šiandien džiaugiamės, kad pabudimas miegančiose galvelėse įvyko, „geriau vėliau negu niekada“, tačiau mūsų siūlomi karo pabaigos variantai kol kas kabo ore. Viliamės, kad mūsų mintys suvešės jų smegenyse ir ateityje atneš vaisių.

Būtent todėl ir dirbame. Kasdien. Būtent todėl jūs mus palaikote. Kasdien.

Joe Bidenas pridūrė, kad JAV ir sąjungininkai šiuo metu daugiausia dėmesio skiria tam, kad Ukrainai būtų suteikta didžioji dauguma ginkluotės ir mokymų, reikalingų puolamosioms operacijoms ateinančią vasarą. "Diskusijos dėl Ukrainos oro pajėgų tobulinimo atspindi mūsų ilgalaikį įsipareigojimą Ukrainos savigynai", - sakė JAV prezidentas.

Geri ženklai iš dėdės Semo. Ką tik buvo skelbiama, jog paramos Ukrainai daugiau nebus, todėl pavasarinis kontrpuolimas privalo būti sėkmingas. Tačiau, kuomet Kyjivas ėmė delsti, teigdamas, jog kontrpuolimas gali nepavykti, nes trūksta ginkluotės, kad tokių kontrpuolimų gali prireikti ne vieno, Vakarai perdėliojo savo prioritetus.

Ciniška yra reikalauti iš Ukrainos tautos pergalės bet kokia kaina, tiekiant šaliai geležis (anaiptol ne naujausias) ir kitus materialius resursus, tačiau patiems nesiunčiant karių. Karas – ne žirgų lenktynės. Statymų nepakanka. „Šiose varžybose“ žūva tūkstančiai žmonių. Kol kas mes mokame tik eurais ir doleriais už savo ramų dangų. Tačiau darsyk pasikartosime – be tiesioginio Vakarų įsikišimo šis karas gali tęstis labai ilgai ir kainuoti mums visiems daug daugiau, nei šiandien įsivaizduojame.

Reikšmingi postūmiai

Šią naktį rusai surengė dar vieną masinę dronų ataką prieš Kyjivą. Pirminiais duomenimis, buvo naudojami dronai "Shahed". Visos teroristų skraidyklės buvo numuštos. Krisdamos nuolaužos padegė gyvenamąjį namą, gaisras buvo užgesintas. Aukų ir sužeistųjų nėra.

Nevykėliai toliau demonstruoja savo technologinį, karinį, moralinį ir kitokį atsilikimą. Tokios atakos jau tampa Kremliaus gėda.

Driskiai prie Bachmuto permetė dar kelis tūkstančius karių ir pliekia iš visų turimų ugnies sistemų. Pasak Ukrainos gynybos ministro Oleksijaus Reznikovo, Rusijos užpuolikų pajėgos dabar atakoms per dieną ištaško apie 25-30 tūkst. sviedinių, maždaug pusę Lietuvos arsenalo.

Pranešama, kad dėl to ukrainiečių judėjimo į priekį tempas šiek tiek sumažėjęs. Tačiau rusams nepavyksta susigrąžinti prarastų pozicijų. Teroristai prievarta mobilizuoja į savo kariuomenę Ukrainos okupuotose teritorijose esančius kalnakasius.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rišas Sunakas G7 aukščiausiojo lygio susitikime perdavė "tiesioginę žinią" Rusijos diktatoriui Putinui: "Mes nesiruošiame pasitraukti. Rusija turėtų žinoti, kad mes ir kitos šalys esame tvirtai pasiryžę remti Ukrainą ne tik čia ir dabar, suteikdami jai išteklių, reikalingų apsiginti, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje".

Labai svarbus sąjungininkų ryžtas ir veiksmai, į šipulius daužantys Kremliaus balvonų viltis, jog Vakarai pavargs remti Ukrainą, ir Maskvai tereikia spausti Vakarus ir bombarduoti Ukrainą.

Karas, driskiai, pralaimėtas.

Trumpai

Zelenskis atvyko į Saudo Arabiją, kur susitiks su kronprincu Mohamedu bin Salmanu al-Saudu ir surengs dvišales derybas. Kyjivo prioritetas - politinių kalinių Kryme ir laikinai okupuotose teritorijose grąžinimas, visų įkalintų ir pagrobtų asmenų grąžinimas. "Kitas prioritetas - Ukrainos musulmonų bendruomenės apsauga. Kartu su mumis yra Krymo totorių lyderis Mustafa Džemilevas. Krymas pirmasis nukentėjo nuo Rusijos okupacijos, o dauguma tų, kurie okupuotame Kryme patyrė represijas, yra musulmonai", - pridūrė Ukrainos prezidentas.

Teisingas ėjimas, vertybinis lipimas ant nuospaudos Saudo Arabijos elitui. Šecherezados pasakų šalies karaliams ir princams verta apsispręsti, ar jie remia savo tikėjimo brolius ir bendražmogiškas vertybes, ar varo primityvų naftos biznį su plėšikais ir teroristais.

Putinas pareiškė, kad Vakarai bando įvaryti pleištą tarp skirtingų etninių ir nacionalinių grupių Rusijoje ir suskaldyti šalį į dešimtis valstybių. Fiureris sakė, kad kuo daugiau sankcijų Vakarai uždeda Rusijai, tuo labiau telkiasi Rusijos visuomenė.

Kvailys ir melagis. Vakarai mano priešingai ir dreba vien nuo minties apie branduolinės valstybės skilimą į dešimtis barbarų valdomų branduolinių kunigaikštysčių.

Kremlius apkaltino JAV ir Ukrainą koordinavus Rusijos nacionalisto Aleksandro Dugino dukters Darjos Duginos ir propagandisto Vladleno Tatarskio nužudymą. Šį mėnesį per automobilyje padėtos bombos sprogimą taip pat buvo sužeistas nacionalistas Zacharas Prilepinas.

Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas pareiškė, kad visi išpuoliai "buvo suplanuoti ir įvykdyti koordinuojant JAV specialiosioms tarnyboms". "Rusijoje įvykdytus teroristinius išpuolius lydi Vašingtone ir Londone iš anksto parengta informacinė kampanija, kuria siekiama destabilizuoti socialinę ir politinę padėtį, pakirsti Rusijos konstitucinius pagrindus ir suverenitetą", - teigė maniakas – žudikas Patruševas.

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kirilas Budanovas pareiškė, jog Rusija pradėjo aktyviai ruoštis agresijai prieš Ukrainą dar 2007 metais.

Naudinga žvalgybinė informacija, atskleidžianti, jog 15 metų Vakarų ir Ukrainos žvalgybos paprasčiausiai miegojo. Miegojo ir politikų elitas, skaitydamas bevertes ataskaitas, vadovaudamasis intuicija, nuomone, „ekspertų“ skiedalėliais.

Vašingtonas nusitaikė į Rusijos sankcijų vengimą ir būsimas pajamas iš energetikos ir karinės pramonės tiekimo grandines. JAV iždo departamentas įvedė sankcijas 22 asmenims ir 104 subjektams, susijusiems su daugiau kaip 20 šalių ar jurisdikcijų, o Valstybės departamentas pritaikė sankcijas beveik 200 asmenų, subjektų, laivų ir orlaivių.

Būtų fantastika, kad Vakarai pritaikytų sankcijas Lietuvos kompanijoms, verslininkams ir politikams, palaikantiems kruviną Putino režimą, nes patys to padaryti mes nepajėgiame.

Vakar netoli Bachmuto žuvo penki Kęstučio Kalinausko pulko kovotojai, kurie atrėmė okupantų puolimą. Šlovė didvyriams.

Lietuvoje

Apgailestaujame ir užjaučiame savo skaitytojus dėl šiuo metu patiriamo streso ir nusivylimo valdžia einamuoju sudėtingu laikotarpiu.

Matome, kaip sproginėja nervų kapsulės, kaip kunkuliuoja įsiūtis bei nusivylimas socialinių tinklų burbuluose. Taip, visa tai yra labai negerai.

Tačiau.

Jei dėl savo ribotumo taptume pažeidžiami tiek viduje, tiek išorėje, ir jei neduokdie įvyktų geopolitinė nelaimė, istorikai kitame šimtmetyje apie mus rašytų – valstybę prarado tautos grietinėlė, įsivėlusi į rietenas, benzino sąskaitų skandalą, neįvertinusi šalies tykančių grėsmių ir už durų vykstančio karo.

Kad ir kaip kai kam tai nepatinka, kad ir kaip mėgtume (ar nemėgtume) premjerės ir jos komandos, tik toliau savo nosies ir kaimo tvoros nemąstantys trumparegiai gali kalbėti apie priešlaikinius rinkimus ir vyriausybės atsistatydinimą.

Kokia partija bebūtų valdžioje, mes visuomet už rimtį ir stabilumą tokiu sudėtingu šaliai laikotarpiu.

Valstybės griovėjų, klibintojų – ir taip per akis.

Nuotraukoje JAV naikintuvas F-16 (AP Photo/Aijaz Rahi)

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


46 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page