top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

DRISKIŲ PANIKA DĖL UKRAINOS PUOLIMO KAIRIAJAME DNIEPRO KRANTE (2023 10 22)

Geopolitinė padėtis

Šeštadienį Londono centre apie 100 000 žmonių dalyvavo palestiniečius palaikančiose demonstracijose ir žygiavo per Didžiosios Britanijos sostinę, reikalaudami nedelsiant nutraukti ugnį Gazos ruože. Skanduodami "Laisvę Palestinai", laikydami transparantus rankose ir mojuodami Palestinos vėliavomis, protestuotojai judėjo per Londoną, kol susirinko prie oficialios Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Riši Sunako rezidencijos ir biuro Dauning gatvėje.

Bet JK premjero „nebuvo namie“. Penktadienį išvykęs į Kairą, jis susitiko su Egipto prezidentu Abdel Fattah al-Sisi ir Palestinos savivaldos prezidentu Mahmoudu Abbasu, su kuriais sutarė, kad reikia įleisti humanitarinę pagalbą į Gazos ruožą ir išvengti civilių aukų Izraelio kare su "Hamas".

Kitą dieną buvo atidarytas Egipto ir Gazos ruožo sienos perėjimo punktas. Per jį pirmą kartą per dvi savaites nuo tada, kai Izraelis jį uždarė, į žydų apsiaustą palestiniečių teritoriją plūstelėjo beviltiškai reikalingos pagalbos srautas. Tačiau leista įvažiuoti tik 20 sunkvežimių. Pagalbos darbuotojai teigė, kad jų nepakanka precedento neturinčiai humanitarinei krizei įveikti, o daugiau kaip 200 sunkvežimių, gabenančių 3 000 tonų pagalbos, toliau laukė netoliese.

Tuo tarpu "Hamas" valdoma Gazos ruožo vidaus reikalų ministerija pranešė, kad naktį į sekmadienį visoje teritorijoje, įskaitant pietines vietoves, kuriose Izraelis liepė palestiniečiams ieškoti prieglobsčio, buvo vykdomi intensyvūs Izraelio oro antskrydžiai. Ministerija teigė, kad tarp nukentėjusių objektų buvo namai ir kavinė evakuacijos zonoje, kur slėpėsi dešimtys perkeltųjų gyventojų.

Izraelio kariuomenė teigė, kad smogia "Hamas" pozicijoms, tačiau nesitaiko į civilius gyventojus.

Ankstyvą sekmadienį paskelbtame pareiškime svetainėje X, kuri anksčiau buvo žinoma kaip "Twitter", Izraelio kariuomenė nurodė, kad smogė Al-Ansar mečetei Dženino pabėgėlių stovykloje okupuotame Vakarų krante, o Izraelio kariuomenės atstovas spaudai admirolas Danielis Hagari sakė, kad šalis planuoja suintensyvinti oro antskrydžius, ruošdamasi kitam karo etapui.

JAV pranešė, kad į Artimuosius Rytus siųs dar daugiau oro gynybos priemonių, įskaitant THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) sistemą ir papildomus priešlėktuvinės gynybos raketų sistemos "Patriot" batalionus, bei pakels kovinę parengtį planuojamiems siųsti kariams.

Prasidėjus Izraelio ir "Hamas" kovotojų konfliktui Gazos ruože, padaugėjo išpuolių prieš JAV pajėgas Irake ir Sirijoje. Praėjusią savaitę JAV karo laivas numušė daugiau kaip dešimt dronų ir keturias sparnuotąsias raketas, kurias iš Jemeno paleido Irano remiami hutai.

Augant įtampai regione dėl numatomos sausumos operacijos Gazoje, Izraelis patvirtino, kad šeštadienį jo lėktuvai smogė "Hezbollah" taikiniams Libane, ir kad į vieną jo karį pataikė prieštankinė raketa. Susirėmimų metu, Irano remiamos grupuotės teigimu, žuvo šeši jos kovotojai.

Reikšmingi postūmiai

Šiąnakt Rusijos okupantai surengė dar vieną raketų ir oro smūgį Ukrainai, panaudodami valdomąsias raketas Kh-59, priešlėktuvines raketas S-300 ir 3 smogiamuosius bepiločius orlaivius „Shahed-136/131“.

Ypač nukentėjo Charkivo regiono "Naujojo pašto" terminalas – po smūgio į jį žuvo 6 ten dirbę civiliai žmonės ir dar 16 buvo sužeista.

Iš viso priešas sudavė 6 raketinius ir 53 oro smūgius, atliko 54 apšaudymus iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių į Ukrainos kariuomenės pozicijas ir civilių gyvenvietes.

Tuo tarpu Chersono srityje, kairiajame Dniepro krante driskius apima panika ukrainiečių jūrų pėstininkams toliau įsitvirtinant užimtame ruože. Ginkluoti valkatos iš Rusijos iš visų jėgų stengiasi sužlugdyti Ukrainos pastangas aprūpinti ir sustiprinti neseniai užimtas pozicijas, tačiau karo nusikaltėlių vadovybės įsakymų ir nurodymų vis mažiau klauso taip vadinami rusų kariai. Jausdami artėjantį pasimatymą su Kobzonu, daugelis dezertyruoja iš mūšio lauko arba ieško būdų, kaip pasiduoti ukrainiečių gynybos pajėgoms.

Rusijos driskių pozicijų bėdas išduoda ir suaktyvėjusi okupantų aviacija. Tačiau rusų pilotai, bijodami priešlėktuvinės gynybos, bombas verčia ne bandydami sulaikyti ukrainiečių karių puolimą, o ant apgyvendintų teritorijų Chersono srityje. Jei anksčiau jie per dieną numesdavo 2-3 bombas, tai dabar - apie 40. Akivaizdu, kad surovikinai Rusijos generaliniame štabe kažkuria nepragertų smegenų liekana suvokia, kad kraujas iš nosies reikia stabdyti Ukrainos sumanymą atkirsti Krymą nuo likusių marodierių ordų, bet kaip visada, kreivarankių išpildymas yra apgailėtinas.

Trumpai

Tuo metu, kai buvo pažeistas Suomiją ir Estiją jungiantis dujotiekis bei sugadinti du telekomunikacijų kabeliai ir trečioji jungtis tarp Stokholmo su Talinu, jūroje netoliese buvo tik du laivai – Kinijos konteinerinis laivas "New Polar Bear", plaukiojantis tarp Kinijos ir Europos Šiaurės jūrų keliu Arktyje, ir Rusijos branduolinis krovininis laivas "Sevmorput", plaukiojantis tarp Murmansko ir Sankt Peterburgo.

Suomijos (ir Estijos) tyrėjai sako neabejojantys, kad tai buvo tyčinis sabotažo aktas. Teroristų vladyka ir Rusijos nevykėlis numeris vienas Putinas išsyk atmetė kaip "nesąmonę" mintį, kad Rusija sugadino Suomijos-Estijos dujotiekį.

„Vagie, kepurė dega!”

Šeštadienį Slovėnija, siekdama užkirsti kelią galimoms grėsmėms, iki spalio 30 d. įvedė laikiną pasienio kontrolę. Policija buvo dislokuota 14-oje pasienio punktų su Kroatija ir Vengrija, pranešė Slovėnijos naujienų agentūra STA. Likusiose 18 sienos perėjimo punktų policija nuolat nedirbs.

Kadangi Lietuva nežino, kiek atvykusių į šalį rusų ir baltarusių išvyksta (ir ar išvyksta iš viso), būtų racionalu panašias kontrolės priemones taikyti ir mums.

Pagrindinio Rusijos cirko, taip vadinamo parlamento (Dūmos) narys, buvęs Pietų karinės apygardos vado pavaduotojas, atsargos generolas Andrejus Guruliovas TV kanale "Rossija-1" savo užzombintai visuomenei pareiškė, kad dėl Gazos miesto ligoninėje įvykusio sprogimo, per kurį, kaip pranešama, žuvo šimtai žmonių, yra atsakingos Jungtinės Valstijos.

Į alkoholiko sapaliojimus atkreipiame dėmesį tik norėdami akcentuoti, kokia primityvi propaganda transliuojama glušpetrių valdomoje šalyje.

Turkijos diktatorius Erdoganas vakar telefonu tingiai apie šį bei tą plepėjo su savo geru draugu, teroristų grupuotės "Hamas" vadovu Ismailu Haniyeh. Oficialiai buvo paaiškinta, kad Ankara deda visas pastangas, kad būtų nutraukta ugnis, Gazos ruožą pasiektų humanitarinė pagalba, ir kad Turkijoje būtų galima gydyti sužeistuosius.

Papasakokit bobutei pasakas, kaip fiureris Putinas rūpinasi ukrainiečių vaikais.

Lietuvoje

Užslinkus darganoms, dūminių pirkių valstiečių provaikiai ėmė ir prisiminė, kad kaimuky da bObų vasara turi būt!

Nepatenkinti ir suirzę, ieško jos visuos pakampiuos, žūro internetuos, kur tę tie Ažorai, iš katrų šilima kožnais metais atajna.

Anupras ir tas, palei radiatorių besiglaustydams, akį primerkęs per ūsus murkia, kad per tas neįprastas anomalijas, rugsėjo gale blusas saulės atokaitoj šildęs, tos vasaros niekaip nesulaukia.

O ir mes nustebę, kad jau sekma diena išaušo, ir kad bobŲ vasara kažin kurtais pasimetė, vyksma miškan pasivaikščiot, tų, škia, ore plevenančių voratinklių savo pačių akimis paveizėt.

Nuotraukoje: Rusijos karo nusikaltėliai smogė pašto skyriui Charkivo srityje.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt42 views0 comments

Comments


bottom of page