top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

DRISKYNUI – VIS LIŪDNESNĖS DIENOS (2023 11 11)

Strateginės aplinkybės

Blogio ašies Kremlius-Teheranas-„Hamas“ ir kiti teroristai pastangos nuėjo veltui. Nežiūrint jų aktyvių veiksmų po diplomatijos stalu, ateinantį trečiadienį JAV prezidentas Joe Bidenas akis į akį susitiks su Kinijos diktatoriumi Xi Jinpingu. Vyriausiasis kompartijos begemotas padėjo į šalį neracionalias ambicijas ir pats asmeniškai atvyks į San Francisko įlankos rajone vykstančio Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) aukščiausiojo lygio susitikimą. Jo metu numatytas abiejų šalių vadovų ir jų grupių bendravimas gali trukti kelias valandas.

Tai tikrai gera žinia pasaulinio saugumo laineriui, blaškomam audros ir daužomam žaibų susikaupusiuose juoduose debesyse. Ar sugebės JAV ir Kinija išvairuoti jį į giedrą ir ramų dangų? Artimiausiu metu, būsime atviri, vargu, ar tai pavyks. Tačiau tokie susitikimai rodo, kad vilties tikrai yra.
Baltieji rūmai praneša, kad pasaulio galybių lyderiai aptars svarbiausius pasaulinius klausimus - nuo Izraelio ir „Hamas“ karo iki Rusijos invazijos į Ukrainą, Šė Korėjos ryšių su Rusija, Taivano, Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono, žmogaus teisių, fentanilio, dirbtinio intelekto, taip pat "sąžiningos" prekybos ir ekonominių santykių, sakė aukšto rango Bideno administracijos pareigūnai.

"Niekas nebus stabdoma; viskas dedama ant stalo", - sakė vienas JAV pareigūnas, kuris nenorėjo būti įvardytas, per susitikimą su žurnalistais. „<...> Kinija bus šalia ir bus pagrindinė pasaulio scenos žaidėja iki mūsų gyvenimo pabaigos", - užbaigė jis.

Na taip. Driskynui – vis liūdnesnės dienos. Jokio jų vladykos įsivaizduojamo daugiapolio pasaulio, jokios Maskvos, kaip pasaulinės žaidėjos. Aišku, mes nesame naivūs, ir netikime staigiu Kinijos atsivertimu į gėrio pasaulį. Prastai užmaskuota drakono uodega plakasi į visus šonus, o per zuikučio kaukę veržiasi liepsna, siera ir dūmai.

Drakonas yra niekieno draugas ir toliau darys viską, kas yra naudinga tik jam. Tačiau diplomatinės ekvilibristikos uždavinys ir yra būtent toks – išlaikyti drakoną jo valdomose žemėse, panaudojant jo jėgą sulaikyti apynasriuose pažabotus visam pasauliui pavojingus branduolinius maniakus.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainoje per pastarąją parą fronte įvyko 87 susirėmimai su priešu, rusų puolimas atsimušė į gynėjų sieną. Kupjansko kryptimi rusai, remiami lėktuvų, šturmavo ukrainiečių pozicijas prie Sinkovkos. Limano kryptimi priešas vykdė puolamąsias operacijas su oro parama prie Novohorivkos, Nevskio ir Serebrianskio girininkijų Luhansko srityje. Bachmuto kryptimi Ukrainos kariuomenė atrėmė 16 okupantų atakų netoli Ivanivskės, Kleščivkos ir Andrijivkos Donecko srityje. Ties Avdijivka Ukrainos gynybos pajėgos atrėmė 35 ordos atakas į rytus nuo Novokalynovės, Stepnojės, Avdijivkos, Severnojės bei į pietus nuo Tonenkos ir Pervomajsko Donecko srityje. Marijinkos kryptimi rusai, remiami lėktuvų, vykdė puolimo operacijas Marijinkos ir Novomichailovkos vietovėse Donecko srityje, kur Ukrainos ginkluotosios pajėgos atrėmė 18 priešo atakų.

Kairiajame Dniepro krante toliau vyksta driskių faršo gamyba. Ukrainiečių jūrų pėstininkai, remiami atvykusių paramos dalinių išlaikė įtvirtintas išvaduotas teritorijas ir ties Krynkų gyvenviete perėjo į puolimą. Rusai įsirausė gynybos liniją Oleški-Kozači Laheri-Krynky-Korsunka-Nova Kachovka. Pagrindinis jų tikslas – kelio M-14, kuris yra logistinė arterija, kontrolė. Ukrainiečiai artilerija ir dronais naikina juo vykstančias paramos kolonas.

Šią naktį rusai neteko dviejų greitaeigių desantinių laivų okupuotame Kryme. Nors Kremliaus ruporai pranešė, kad naktį esą perimti du dronai virš Krymo žalos nepadarė, du Serna klasės desantiniai laivai virto metalo laužo krūva. Vienas toks laivas dideliu greičiu gali desantuoti vieną šarvuotį iki 45 tonų bei du būrius driskių.

Trumpai

Saudo Arabija šeštadienį Rijade surengs neeilinį bendrą islamo ir arabų šalių aukščiausiojo lygio susitikimą, vėlai penktadienį pranešė Saudo Arabijos užsienio reikalų ministerija. Bendras susitikimas "bus surengtas reaguojant į išskirtines aplinkybes, susiklosčiusias Palestinos Gazos ruože, nes šalys jaučia poreikį suvienyti pastangas ir pateikti bendrą poziciją", - teigė ji.

Jungtinės Valstijos penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio palestiniečių aukų skaičiaus Gazos ruože, kur, Palestinos sveikatos apsaugos pareigūnų teigimu, per penkias savaites trukusį Izraelio bombardavimą žuvo daugiau kaip 11 000 žmonių. Izraelio pajėgų ir "Hamas" kovotojų susirėmimai paaštrėjo netoli ir aplink apgultas ir perpildytas Gazos miesto ligonines, kurios, palestiniečių pareigūnų teigimu, nukentėjo nuo sprogimų ir apšaudymų.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas, viešėdamas Indijoje, iki šiol griežčiausiai pakomentavo sunkią civilių gyventojų, patekusių į kryžminę ugnį Gazos ruože, padėtį: "Per daug palestiniečių žuvo, per daug jų nukentėjo per pastarąsias savaites".

Kremliaus lėlė Vengrijoje, jos premjeras V. Orbanas pareiškė, kad Ukraina nepasirengusi pradėti derybų dėl būsimos narystės Europos Sąjungoje. Tai ženklas, kad Putino subinlaižys darys viską, kad Vengrija trukdytų Kyjivo siekiui prisijungti prie bloko.

Rusijos fiureris Putinas galimai apsilankė Pietų karinės apygardos štabe Rostove prie Dono, kur karo nusikaltėlių – teroro ministro S. Šoigu ir genštabo viršininko V. Gerasimovo – lydymas, apžiūrėjo Kinijoje pagamintą visureigį "Desertcross 1000-3", skirtą žvalgybai, reidams, paieškos ir gelbėjimo operacijoms, taip pat kroviniams gabenti blogais keliais.

Kas ten kur buvo, kas su kuo susitiko ir kas kam ką pasakė visiškai neaišku, nes niekuo, ką perduoda ir skelbia Kremlius tikėti negalima. Aišku viena – labai norima parodyti, kad Kinija yra įvairių dalių ir karui skirtų priemonių teroristinei Rusijai tiekėja.

Lietuvoje

Izraelio ambasada vakar kviestiniams svečiams Vilniuje parodė maždaug 45 minučių trukmės „Hamas“ spalio 7 dieną surengtų žudynių videomedžiagą. Iš mūsų – visiškai suprantama kodėl – buvo paimti mobilūs telefonai, taip pat pasirašėme dokumentą dėl medžiagos detalių neplatinimo ir tik tada, stebint griežtiems apsaugos pareigūnams, buvome įleisti į nedidelę peržiūros patalpą. Tą pačią medžiagą Izraelio pareigūnai demonstravo ir JAV diplomatijos vadovui A. Blinkenui, kai jis kelios dienos po teroristų atakos nuvyko į Tel Avivą.

Terorizmas, prievarta, agresija, kankinimai, smurtas lydi žmoniją. Deja, visos šios tragedijos fone, turime pasakyti, kad nieko naujo nepamatėme. Ne, ne todėl, kad automobilių, CCTV ar mobiliųjų telefonų kamerose buvo užfiksuoti kasdieniai vaizdai. Todėl, kad mūsų nelaimei, teko būti kitose vietose ir matyti, koks niekingas ir iškrypęs padaras gali būti „žmogus“.

Driskius Ukrainos fronte, teroristas Izraelyje, nieko nesuvokiantis užzombintas ginkluotas paauglys Afrikoje, įsiutusi, atsakomybę praradusi minia Azijoje.

Visi jie turi bendrą vardiklį – pragaro tamsą, kuri, kai tik niekas nevaržo, pasireiškia siaubingiausiam košmarui neprilygstančio gaivalo siautėjimu. Vadinti tokius gyvius žvėrimis yra neteisinga. Žvėrys taip nesielgia, žvėrys yra racionalūs ir mąstantys gyvūnai, kurie kaunasi dėl savo išgyvenimo.

Teroristai – „Hamas“, Al Qaeda, Daesh, Putino orda – turi būti stabdomi ir neutralizuojami visomis galimomis priemonėmis. Mes tą žinojome nuo pat pirmų su jais susidūrimo dienų. Mes tą žinome ir dabar.

Ir mes žinome, kad minia, skanduojanti „Mirtis žydams! Laisvę Palestinai!” yra tas pats “Wagner” psichopatas Menščikovas peiliu gyvam ukrainiečių karo belaisviui nugaroje pjaustantis svastiką ir rėkiantis: „- Eto tebia za labusov!” (čia tau už labusus, t.y. lietuvius).

Tai vis ta pati pragaro tamsa, kuri gali būti sutramdyta tik priežiūra, sąmoningumu ir švietimu per septynias kartas.

Užjaučiame visus Izraelyje žuvusių ir nukentėjusių artimuosius, apkabiname ir palaikome.

Kaip ir visus visur visame pasaulyje, nukentėjusius ir toliau kenčiančius bei patiriančius smurto siaubą ir žiaurumus, už kurių stovi jau daug kartų mūsų įvardintas begalinis žmonijos Kvailumas.

Nuotraukoje: Jungtinių Valstijų karinių oro pajėgų B-21 "Raider" - tolimojo nuotolio „nematomas“ bombonešis, kuris gali būti apginkluotas branduoliniais ginklais - pirmojo skrydžio metu 2023 m. lapkričio 10 d. Palmdeilyje, Kalifornijoje (JAV), "Northrop Grumman" 42-ojoje karinių oro pajėgų gamykloje, užvažiuoja ant pakilimo tako. Šaltinis: REUTERS/David Swanson

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt48 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page