top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

FIURERIS PUTINAS IR DUČĖ MUSOLINIS. (RUSIJOS AGRESIJOS APŽVALGA 2023 01 05 / 11:00)

Politinis strateginis lygmuo
Jungtinės Valstijos ieško būdų, kaip taikant sankcijas ir eksporto kontrolę, kovoti su Irano dronų gamyba. Taip pat yra „kalbamasi“ su privačiomis bendrovėmis, kurių pagamintos dalys buvo naudojamos komplektuojant bepiločius, pranešė Baltieji rūmai. "Vertiname tolesnius veiksmus, kurių galime imtis eksporto kontrolės srityje, siekdami apriboti Irano prieigą prie dronų gamyboje naudojamų technologijų", - sakoma Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovės spaudai Adrienne Watson pareiškime.
Jungtinės Valstijos anksčiau yra įvedusios sankcijas bendrovėms ir asmenims, kurie gamino ar perdavė Irano dronus Rusijai. Teroristinė valstybė bepiločiais atakuoja civilinę infrastruktūrą Ukrainoje.
Mūsų vertinimu, Ukrainoje jau buvo panaudota maždaug 600 Irano dronų, iš kurių tik dešimtadalis pasiekė taikinius. Atsargiais skaičiavimais, Rusija dar gali turėti tiek pat dronų atsargoje ir visais būdais siekia užsitikrinti jų tiekimą ateityje. Ukrainos žvalgyba teigia, kad Rusija iš viso pagal sutartį turi gauti 1750 dronų - kamikadzių, o nauja jų partija yra jau pakeliui.
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rišis Sunakas pareiškė, kad jo šalis artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais teiks Ukrainai karinę pagalbą, kad ji galėtų įveikti Rusiją mūšio lauke. Per pokalbį telefonu su prezidentu Vladimiru Zelenskiu, lyderiai aptarė Rusijos atakas pirmosiomis šių metų dienomis.
R. Sunakas patvirtino, kad Ukraina gali tikėtis ilgalaikės Didžiosios Britanijos paramos ir pasidžiaugė daugiau kaip 1 000 neseniai sėkmingai pristatytų Ukrainos gynybai priešlėktuvinių raketų.
Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Ukrainos vadovui Volodymyrui Zelenskiui pasakė, kad jo vyriausybė atsiųs lengvųjų šarvuotų kovos mašinų AMX-10 RC, kad padėtų kare su Rusija, trečiadienį po jų pokalbio telefonu pranešė Prancūzijos galva. "Tai pirmas kartas, kai Vakarų šalyse pagamintos šarvuotos transporto priemonės pristatomos Ukrainos kariuomenei paremti", - sakė jis. Tačiau jokių detalių apie planuojamų tiekimų apimtis ar laiką, pateikta nebuvo.
V. Zelenskis padėkojo E. Macronui už pranešimą ir sakė, kad jis parodė, jog ir kitiems reikia tiekti sunkesnę ginkluotę. "Tai yra kažkas, kas siunčia aiškų signalą visiems mūsų partneriams - nėra jokios racionalios priežasties, dėl kurios Ukrainai dar nebūtų tiekiami vakarietiški tankai", - sakė jis vaizdo kreipimesi.
"Šiais metais turime užbaigti Rusijos agresiją", - sakė jis ir pridūrė, kad "modernios vakarietiškos šarvuotosios mašinos ir vakarietiško tipo tankai" yra pagrindinės priemonės, kurių reikia Ukrainai.
Žiniasklaidos priemonės suskubo įvardinti, kad Prancūzija tieks tankus, tiesa, lengvuosius. Skeptikai gi ėmė reikšti nusivylimą, o kai kurie ir atvirai šaipytis iš tokio „tankų“ tiekimo.
Suprantama, kad šešių ratų šarvuotos kovos mašinos, skirtos greitai judėti mūšio lauke ir naikinti priešo sunkiąją techniką, įskaitant ir tankus, nėra tikrasis sunkiasvoris vikšrinis tankas. Tačiau, norime atkreipti dėmesį į tris dalykus. Pirma, tai iš tiesų svarbus psichologinis žingsnis, mažas žingsnelis, bet į priekį, vakarų lyderių sprendimuose. Ir nors Makrono pareiškimą greičiausiai lėmė tai, kad JAV prezidentas J. Bidenas patvirtino ketinimą siųsti pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, tai nekeičia esmės. Antra, „tankais“ šarvuočius įvardino Ukrainos pusė sąmoningai, siųsdama žinutę ir Rusijai, ir visam kitam Ukrainą remiančiam pasauliui. Na, ir trečia, vietoje to, kad Makronas skambintų Putinui, jis buvo užsiėmęs pokalbiu su V. Zelenskiu. Geras ženklas. Tiems, kas tiki ženklais.
Tai, kad strateginė Ukrainos komunikacija veikia, rodo Bundestago gynybos komiteto vadovės Marie-Agnes Struck-Zimmermann komentaras apie Prancūzijos sprendimą perduoti Ukrainai taip vadinamus lengvuosius tankus ir šarvuočius "Bastion". Ji kreipėsi į kanclerį Olafą Scholzą, sakydama, kad "dabar viskas priklauso nuo Berlyno". Struck-Zimmermann ne kartą pasisakė už "Leopard 2" tankų perdavimą Ukrainai.
"Kitos šalys partnerės vėl pirmauja. Dabar pagaliau galime pradėti Prancūzijos ir Vokietijos draugystės dvasią, tiesa, Olaf Scholz? Dabar kamuolys yra Berlyno pusėje. Dabar mums tereikia jį įmušti", - rašė Struck-Zimmermann.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas anksčiau sakė, kad Berlynas nesiunčia Ukrainai tankų "Leopard 2", kad "užkirstų kelią karo plitimui". Vokietija pareiškė, kad tankų perdavimo Ukrainai klausimas bus sprendžiamas koordinuojant veiksmus su NATO partneriais.
NATO partneriai, kaip matome, „koordinuojasi“. Laikas tą daryti ir Vokietijai.
Ukraina nori, kad JT siųstų taikdarius į Zaporižės atominę elektrinę net ir nesudarius susitarimo su Rusija dėl saugumo zonos joje sukūrimo. Tai pareiškė Ukrainos valstybinės branduolinės energetikos bendrovės "Energoatom" vadovas Petro Kotinas. "Problema ta, kad TATENA lygmeniu nėra jokio sprendimo. Procesas nejuda į priekį. Siūlome šią problemą perkelti į naują lygmenį", - sakė Kotinas.
Apie tai kalbėjome prieš keturis ar penkis mėnesius. Čia tik pastebėjimas, be jokių papildomų komentarų.
Operacinis lygmuo
Norvegijos gynybos ministerija žada, kad Norvegija ir toliau teiks paramą Ukrainai 2023 m. ir kaip įrodymą paskelbė apie naujos karinės pagalbos Ukrainai perdavimą. Artimiausiu metu, o gal jau ir rašant šias eilutes, į Ukrainą atvyko 10 tūkstančių sviedinių artilerijai partija. Šie šaudmenys gali būti naudojami šaudant iš savaeigių haubicų M109, kurias Norvegija anksčiau tiekė Ukrainai ir kai kurių kitų 155 mm kalibro artilerijos sistemų.
Pasirodė informacija, kurią kol kas vertiname atsargiai, kad Ukraina gali gauti iš oro paleidžiamų sparnuotųjų raketų "Storm Shadow" galinčių itin tiksliai smogti taikiniams 450 km atstumu. "Storm Shadow" yra bendro anglų ir prancūzų projekto rezultatas. Pirmasis sėkmingas šaudymas įvyko Prancūzijoje 2000 m. gruodžio pabaigoje, o raketos imtos plačiau eksploatuoti 2002 m. Pirmą kartą šią raketą kare 2003 m. Irake panaudojo Didžiosios Britanijos kariuomenė.
Raketa valdoma inercine orientavimo sistema, trajektoriją apskaičiuoja borto kompiuteris, kuris naudoja GPS sistemą ir vietovės reljefo palyginimo su raketos atmintyje esančiu modeliu būdą.
Šios raketos itin paspartintų Rusijos ordos krachą.
Rusijos okupantai Mariupolio jūrų uostą pradėjo versti karine baze. Pasak miesto mero patarėjo Petro Andriuščenkos, visi uoste dirbantys Mariupolio gyventojai buvo atleisti, o į jų vietas atvyko Rusijos piliečiai. „Pradėtas krantinių skirstymas į sąlyginai civilines ir sąlyginai karines", - sakė A. Andriuščenka.
Deja, karas bus ilgas, kruvinas ir tęsis tol, kol orda nebus sunaikinta, o ordą valdančios hidros širdis Kremliuje nebus perverta tridančiu.
Ukrainos Gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadas Kyrylo Budanovas pareiškė, kad Ukraina pavasarį planuoja surengti rimtą puolimą fronte. Duodamas interviu "ABC News" jis sakė, kad kovo mėnesį vyksiančios kovos bus "karščiausios". "Tada matysime daugiau teritorijų išlaisvinimo ir galutinį Rusijos Federacijos pralaimėjimą. Tai įvyks visoje Ukrainoje, nuo Krymo iki Donbaso", - pabrėžė GUR vadovas.
Kaip atsakymą į tokį pareiškimą, fiureris Putinas trečiadienį į Atlanto vandenyną pasiuntė fregatą, ginkluotą naujos kartos viršgarsinėmis sparnuotosiomis raketomis. Vaizdo konferencijoje su terorizmo ir karo nusikaltimų ministru Sergejumi Šoigu ir fregatos, pavadintos "Sovietų Sąjungos laivyno admirolu Gorškovu", vadu Igoriu Krochmaliu V. Putinas sakė, kad laivas apginkluotas „hipergarsiniais ginklais Cirkon" "Esu įsitikinęs, kad tokie galingi ginklai patikimai apsaugos Rusiją nuo galimų išorės grėsmių", - Musolinio stiliumi vapėjo „mesijas“.
Musolinis tikėjo laivynu, kurio neturėjo. Putka tiki „antra armija pasaulyje“, nenugalimu tanku „Armata“, kurio niekas nematė, povandenine torpeda - dronu „Poseidonu“, pasiekiančiu taikinius už tūkstančių kilometrų, kuri neveikia ir, galiausiai, „Cirkon“ priešlaivine raketa, kuri yra propagandos produktas.
Tai ir gerai. Ir labai, labai blogai.
Taktinis lygmuo
Kremlius apsiskelbė, kad Družkivkoje, apie 50 km nuo okupacinių pajėgų kontroliuojamos teritorijos ribos į vakarus, tiksliu smūgiu sunaikino daugiau kaip 100 ukrainiečių „fašistų“.
Rusijos propagandos mašina ima dirbti geriausiais sovietų informbiuro metodais, kai pasakos apie morozovus ir matrosovus buvo kuriamos lygioje vietoje. Realybėje, Rusijos teroristų smūgis sunaikino vaikų ledo ritulio žaidimo aikštelę - čiuožyklą, kurioje nebuvo nei kariškių, nei įrangos.
Ukrainos jungtinės gynybos pajėgos rytuose spaudžia driskius ties Kremina, supdamos juos puslankiu. Pietryčių kryptimi vyksta mūšiai ties Pisčane ir šiaurės rytų kryptimi ties Šypylivka, kurioje įsitvirtinę „Wagner“ marodieriai. Taktinis tikslas yra apsupti driskius Kreminoje, pasiekti Rubižnę ir įkalti pleištą tarp jos ir Lysyčiansko.
Šiaurės rytuose, tarp Sviatovės ir Kreminos, išilgai greitkelio P-66 vyksta susirėmimai, nes driskių vadovybė supranta, kad praradusi šio ruožo kontrolę atveria kelią ukrainiečių smūgiui į Sviatovę ir galimai Troitskę.
Pietuose aktyviai dirba partizanai ir ukrainiečių specialiųjų operacijų pajėgos. Sėkmingų žvalgybos veiksmų dėka, HIMARS smogė taikiniams Chersono ir Zaporižės srityse. Melitopolio apylinkėse neaiškiomis aplinkybėmis dingsta okupacinių pajėgų karininkai. Juos vėliau pastebi džiaugiantis Kobzono draugija.
Šiandien ryte Fiolento kyšulyje netoli Sevastopolio, laikinai okupuotame Kryme (Ukraina), nugriaudėjo sprogimai ir kilo gaisras. Fiolento kyšulys yra maždaug už 250 km nuo fronto.
Foto: Ukrainai žadamas prancūzų tankų medžiotojas AMX-10 RC.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


56 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page