top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

JAV Į UKRAINĄ SIUNČIA TANKUS. KADA NATO ŠALYS TEN SIŲS KARIUS? (2023 01 26)

Politinis strateginis lygmuo
Europa artimiausiu metu ruošiasi perduoti Ukrainai apie 80 tankų "Leopard 2", praneša Spiegel. Sąjungininkai šiuo metu tariasi dėl bendro 80 tankų "Leopard 2" perdavimo Ukrainai, kad būtų iš dalies suformuoti du batalionai po 40 tankų.
Vokietija pirmajame etape suteiks Ukrainai 14 tankų (kuopą) "Leopard 2 A6" iš Bundesvero gretų. Šie tankai priklausys tam pačiam batalionui, kuriame bus Suomijos, Ispanijos ir Nyderlandų "Leopard 2A6". Teigiama, kad antrąjį batalioną sudarys senesnės modifikacijos tankai iš Lenkijos ir Norvegijos, kurios turi "Leopard 2A4."
JAV ketina nusiųsti Ukrainai 31 "Abrams M1" tanką. Tai vakar patvirtino prezidentas Joe Bidenas. Pasak Vašingtono, ukrainiečių apmokymas „dirbti“ su JAV karo mašinomis netruks mėnesius – tai užims savaites.
Ledai pajudėjo. Tačiau artimiausiu metu – reiškia kelių mėnesių bėgyje. Tankų batalionai gali būti sukomplektuoti ir nugabenti į Ukrainą pavasario pabaigoje. Ukrainos prezidentas V Zelenskis yra sakęs, kad Ukrainai reikia ne 10 – 15 tankų, o "bent 300 tankų", kad galėtų įveikti Rusijos pajėgas sausumoje.
Kremlius įspėja, kad "Abrams", kuriuos Ukrainai tieks Jungtinės Valstijos, "sudegs". Putino kilimėlis spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad "Abrams" siuntimas - pinigų švaistymas.
"Esu įsitikinęs, kad daugelis ekspertų supranta šios idėjos absurdiškumą. Planas yra pražūtingas technologijų požiūriu. <…> Šie tankai dega kaip ir visi kiti ", – pridūrė Peskovas.
Sprendimas siųsti tankus – esminis lūžis Vakarų politikų galvose. Kai pačioje invazijos pradžioje raginome nesibaiminti Rusijos ir suteikti Ukrainai sunkiąją ginkluotę, buvome išvadinti bepročiais ir karo kurstytojais. Dabar “karo kurstytojai” - Vakarų lyderiai. Net neabejojame, kad į Ukrainą atskris ir F-16. Taip pat esame tikri, kad ateis diena, kai už „Abrams M1” vairo ir F-16 šturvalo sėdės britai ir amerikiečiai. Gaila, kad tai įvyks pavėluotai.
Rusijos gynybos ministerija teigia, kad fregata "Admiral Gorškov" išbandė savo pajėgumus vakarinėje Atlanto vandenyno dalyje. Esą fregata pratybų metu atliko hipergarsinių raketų "Zircon", kurių veikimo nuotolis siekia 900 km (560 mylių), o greitis kelis kartus viršija garso greitį… kompiuterinį modeliavimą.
Oi, jau krauname į kelnes po tokių viršgarsinių imitacinių filmukų. Mums kur kas baisiau būtų viršgarsinė šluota, kurią apžergęs į Baltuosius rūmus atskristų reaktyvinė Putka.
Rusijos ambasada, reaguodama į Berlyno sprendimą pritarti tankų "Leopard 2" tiekimui Ukrainai, pareiškė, jog tuo būdu Vokietija atsisako "istorinės atsakomybės Rusijai", kylančios dėl nacių nusikaltimų Antrojo pasaulinio karo metais. Ambasada pareiškime teigia, kad šis sprendimas eskaluoja konfliktą į naują lygmenį.
"Šis itin pavojingas sprendimas perkelia konfliktą į naują konfrontacijos lygį ir prieštarauja Vokietijos politikų pareiškimams apie Vokietijos Federacinės Respublikos nenorą į jį veltis", – palojo ambasadorius Sergejus Nečajevas, mėgindamas užminti vokiečiams ant nuospaudos.
Vien dėl to būtina pasmerkti komunizmą ir nuteisti visus sovietinius bei teroristinės Rusijos išgamas.
Lenkijos užsienio reikalų ministerija informuoja, jog kitas ES sankcijų paketas Rusijai bus pats skausmingiausias, jei bus nedelsiama. Lenkijos nuolatinis atstovas ES Andrzejus Sadoszas išreiškė nepasitenkinimą, kad darbas Briuselyje dėl 10-ojo ES sankcijų paketo sulėtėjo. "Lenkija yra nusivylusi, kad komisija nepateikė pasiūlymų, – priekaištauja A. Sadoszas.
Lenkų politikas tiesiai šviesiai pareiškė, kad Europoje yra stabdžių, tokių, kaip Vengrija, taip pat “yra šalių, kurios labai norėtų atrodyti, kad jos visada gina vertybes, visada priešinasi agresijai, labai toli eina savo deklaracijose, bet kai reikia priimti konkrečius sprendimus, tas ryžtas jau silpnėja ir tos valios tikrai tampa daug, daug mažiau".
Ak, kokie, vienok, nekantrūs tie kaimynai lenkai. Negi jie nesupranta, kad Europos valdininkai pervargę, persidirbę, o po Naujųjų Metų buvo išsibarstę po pasaulį pagulėti ant “ležakų” saulėtuose paplūdimiuose arba leido laiką su grogu rankose slidinėjimo kurortuose.
Kaip ten bebūtų, vakar pranešta, kad ES ambasadoriai patvirtino, kad visos ES įvestos ekonominės sankcijos Rusijai dėl jos agresijos prieš Ukrainą bus pratęstos dar šešiems mėnesiams. Ta proga Rusija teigia esanti pasirengusi "pradėti konfiskuoti" kitų šalių turtą. Rusijos Federacijos Tarybos Konstitucinės teisės ir valstybės kūrimo komiteto vadovas Andrejus Klišas pareiškė, kad agresorė Rusija ketina pradėti užsienio juridinių asmenų turto konfiskavimą.
Nuo 2023 m. sausio 3 d. ES ir Didžiojo septyneto šalys įšaldė daugiau kaip 300 mlrd. eurų Rusijos turto. Praėjusio mėnesio duomenimis, Vengrija įšaldė 870 mln. eurų Rusijos turto, o Šveicarija įšaldė apie 7,5 mlrd. frankų, priklausančių rusams bei 15 nekilnojamojo turto objektų. Tačiau Šveicarija nėra pasirengusi konfiskuoti įšaldyto Rusijos turto, kaip to reikalauja kitos šalys.
ES iškėlė idėją, jog konfiskavus šį turtą, bus galima atstatyti nuniokotą Ukrainos infrastruktūrą. Europos Komisija siūlo įšaldytą turtą pervesti į fondą, kuriame jis galėtų būti aktyviai valdomas, kad būtų gaunamas pelnas, skirtas Ukrainos atstatymui finansuoti. Tačiau Briuselis siūlo, kad turtas nebūtų konfiskuotas negrįžtamai – esą jis būtų grąžintas Rusijai, jei bus pasirašytas taikos susitarimas.
Įdomu, kokiu pagrindu Briuselio valdininkai ruošiasi grąžinti Rusijos karo nusikaltėlių turtą? Gal valdininkai yra burtininkai, sugebantys prikelti dešimtis tūkstančių nužudytųjų, atauginti nutrauktas galūnes, sugrąžinti į gyvenimą išžagintus vaikus ir jų motinas bei mūsų sąskaita atstatyti sugriautus miestus ir kaimus?
Ši Vakarų moralė su dvigubu dugnu, tūpčiojimas prieš žmogžudį, mus varo į neviltį, kaip ir kai kurių ES valstybių lyderių pareiškiamai, jog pasirašius taikos sutartį, su Rusija bus atnaujinti ekonominiai santykiai. Toks mąstymas – natūrali savižudybė, skystakiaušiškumas arba paprasčiausia smegenų degeneracija.
Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, kad pertvarko "seną sovietinę korupcinę" ginklų įsigijimo sistemą į modernią, NATO stiliaus sistemą, vakar pareiškė Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas. Po korupcijos skandalo iš postų lėkė daug Ukrainos vyriausybės pareigūnų.
Ukrainos nacionalinis kovos su korupcija biuras pareiškė, kad tiria įtarimus, jog Gynybos ministerija karinį aprūpinimą, įskaitant maistą kariams, perka išpūstomis kainomis.
Korupcija – senas, ne pirmos stadijos Ukrainą kankinantis vėžys. Tai labai rimta problema. Jei šalis nesugebės susidoroti su korupcija – ji liks atsilikusiųjų valstybių gretose, kas reikš savaiminį prisišliejimą prie Rusijos netolimoje ateityje. Ukrainos laukia ne ką mažesnis karas su šia baisia liga.
Jungtinės Tautos patvirtino, kad Rusijos okupantai seksualiai išnaudojo vaikus. Bosnijos ir Hercegovinos žmogaus teisių ombudsmenė ir JT Tarptautinės komisijos dėl pažeidimų Ukrainoje narė Yasminka Jumhur teigia, jog komisija nustatė, kad Ukrainoje buvo įvykdyti karo nusikaltimai, žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimai. Už didžiąją dalį nusikaltimų atsakingos Rusijos ginkluotosios pajėgos.
"Spektras yra labai platus. Kalbame apie kankinimus, smurtą, išprievartavimus ir kitas seksualinio smurto formas. Užfiksavome keletą nusikaltimų prieš vaikus, įskaitant įvairius seksualinio smurto atvejus. Kai kalbame apie vaikus, jie buvo sužeisti arba nužudyti šaunamaisiais ginklais. Jie buvo seksualiai prievartaujami", – teigia Jumhur.
Yra daug informacijos apie vaikų grobimą, kai jų biologiniai tėvai liko Ukrainoje.
Ukrainos Generalinės prokuratūros seksualinės prievartos bylų prokurorė Iryna Didenko sako, kad seksualiniai nusikaltimai prieš ukrainiečius ir ukrainietes registruojami kiekviename iš nuo rusų išlaisvintų Ukrainos regionų. Kai kuriais prievartavimo atvejais gyrėsi patys okupantai, taip pat yra daugybė atvejų, kuomet Rusijos kariuomenės vadai ne tik žinojo apie prievartavimus, bet ir juos skatino.
Pasaulio teroristas Nr. 1 Putinas tvirtina, kad specialiąja operacija siekiama apsaugoti žmones ir pačią Rusiją. "Specialiosios karinės operacijos tikslas, kaip jau ne kartą sakiau, visų pirma yra apsaugoti žmones ir pačią Rusiją nuo jai kylančių grėsmių mūsų istorinėse žemėse, besiribojančiose su mūsų teritorija. Negalime leisti, kad taip atsitiktų", - pareiškė 21 amžiaus maras.
Kur baigiasi Rusijos sienos? Berlyne? Ar Aliaskoje?
Kremlius pareiškia nerimą dėl "paskutinės dienos laikrodžio”, nes "pražūties laikrodis" kaip niekada priartėjo prie vidurnakčio. Atominių mokslininkų biuletenio (Bulletin of the Atomic Scientists) sukurtas "Likimo dienos laikrodis", turintis parodyti, kaip arti žmonija priartėjo prie pasaulio pabaigos, antradienį savo "laiką" perkėlė iki 90 sekundžių iki vidurnakčio, t. y. 10 sekundžių arčiau nei per pastaruosius trejus metus.
"Visa situacija iš tiesų kelia nerimą", – "persigandęs" pareiškė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. "Tai įpareigoja mus būti ypač atsargiems, budriems ir imtis atitinkamų priemonių", – pridūrė jis.
Atominių mokslininkų biuletenis analizuoja realias, branduolines bei kitas grėsmes. Tuo tarpu Kremliaus neandartaliečiai pratrydo apie pasaulio pabaigą, kad įbaugintų pasaulį. Kai kurie informacijos šaltiniai teigia, jog Putinas ir jo gauja itin domisi juodąja magija ir buria iš džiovintų karvės išmatų.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų
.
Pasak Ukrainos kariuomenės generalinio štabo šalies ginkluotosios pajėgos pasitraukė iš Soledaro miesto Donecko srityje, nes Rusijos okupantai jį sulygino su žeme.
Tačiau padėtį Bachmute ir toliau kontroliuoja Ukrainos pajėgos ir sėkmingai kovoja su priešu.
Teroristinės Rusijos Gynybos ministerijos atstovas spaudai generolas leitenantas Igoris Konašenkovas papasakojo, kaip driskiai „triuškino“ Ukrainos kariuomenę.
Esą smogta 79 Ukrainos artilerijos dalinių ugnies pozicijoms, gyvajai jėgai ir karinei technikai 124 vietovėse.
Sunaikinta gausybė vokiečių gamybos "Panzerhaubitze 2000", lenkų gamybos "Krab", taip pat "Msta-B" ir "Gvozdika". Rusai sustabdė ukrainiečių puolimus Chersono ir Dnipro srityse. Numušti naikintuvai Su-27 bei sraigtasparniai Mi-8.
Iš viso nuo specialiosios karinės operacijos Ukrainoje pradžios Rusijos ginkluotosios pajėgos esą sunaikino 377 Ukrainos karo lėktuvus, 204 sraigtasparnius, 2 948 bepilotes skraidykles, 402 raketų "žemė-oras" sistemas, 7 627 tankus ir kitas šarvuotas kovos mašinas, 988 daugkartinius raketų paleidimo įrenginius, 3 906 lauko artilerijos pabūklus ir minosvaidžius bei 8 171 specialiąją karinę motorinę techniką, atraportavo draugas Konašenkovas.
Čia jau mus suėmė nevaldomas juoko priepuolis. Reikia sugebėti sunaikinti tankų ir artilerijos pabūklų keletą kartų daugiau, nei jų kada nors apskritai turėjo Ukraina. Kremliaus nevykėliai visais įmanomais būdais mėgina padidinti Ukrainos nuostolius, kad pateisintų savo nesėkmes.
Iš tiesų Ukrainos nuostoliai yra daug mažesni. Lygsvarą fronte lemia ne geležių kiekis, o vakarietiškų technologijų pranašumas. Štai šito Kremlius ir bijo labiau už viską.
Tuo tarpu CNN skelbia, kad nuo invazijos pradžios Rusija prarado 1642 tankus, o Ukraina - 449. Ukrainiečiai esą turi 1200 sovietinės gamybos tipo tankų. Kiek tankų liko Rusijai – spėlionės. Žinoma, jog „ant popieriaus“ nuo 1950 m. Rusija pagamino 17 300 tankų.
Įvairiose duomenų bazėse teigiama, kad Rusijos sandėliuose yra apie 10 200 tankų, įskaitant įvairios modifikacijos T-72, 3 000 T-80 ir 200 T-90. Apie 3000 tankų sunaikinta ir sugadinta nepataisomai.
Kiek šios technikos gali būti suremontuota, pagaminta naujai ir mesta į frontą – galime tik spėlioti.
Taktinis lygmuo
Ukrainoje laukiama masinės raketų atakos. Atjungiama elektra.
Per praėjusią parą okupantas sudavė 37 oro ir 10 raketų smūgių, įskaitant smūgius Dnipro ir Zaporižės miestų civilinei infrastruktūrai. Rusų teroristai surengė 97 atakas iš salvinių raketų sistemų, nukreiptas daugiausia į gyvenamuosius pastatus Chersone.
Nepaisant didelių nuostolių, driskiai toliau braunasi Bachmuto ir Novopavlivkos srityse. Tęsiamos nesėkmingos puolamosios operacijos Lymano ir Avdijivkos kryptyse.
Laikinai okupuotame Kryme ruošiamasi dar vienai mobilizacijos bangai. Iki sausio sausio 29 d. visos valstybinės ir privačios įstaigos turi pateikti kariniams komisariatams sąrašus asmenų, kurie turi būti pašaukti į karinę tarnybą. Kita masinė mobilizacijos banga numatyta vasario pabaigoje. Nuo 2023 m. vasario 1 d. bus sustabdyti visi remonto ir statybos darbai valstybinėse įmonėse ir įstaigose, o visos biudžeto lėšos bus nukreiptos ginkluotai agresijai prieš Ukrainą remti. Greičiausiai, visi materialiniai resursai bus skirti gynybinių įtvirtinimų įrengimui.
Krymo gyventojai, Krymo rusai, dabar gali džiaugtis, jog balsavo už prisijungimą prie Rusijos federacijos. Šis žingsnis jiems suteikė unikalią galimybę prisijungti prie Kobzono ir Žirinovskio per itin trumpą laikotarpį.
Per praėjusią parą Ukrainos karinė aviacija sudavė 14 oro smūgių į priešo susitelkimo vietas ir 2 oro smūgius į Rusijos priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijas.
Sunaikinti 2 rusų reaktyviniai lėktuvai Su-25, 1 atakos sraigtasparnis Ka-52, 4 priešo bepiločiai orlaiviai "Orlan-10" ir 1 priešo bepilotis orlaivis "Superkam".
Ukrainos raketinės ir artilerijos pajėgos likvidavo 1 vadavietę, 12 karių susitelkimo vietų ir 4 rusiškųjų okupantų amunicijos sandėlius.
Foto: Į Maskvą. Šaltinis: AP, Daniel Cole.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


24 views0 comments

Comments


bottom of page