top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

Joe Biden komunikacinė klaida

JAV prezidentas J. Biden vakar pareiškė, kad jo nuomone, V. Putinas “pajudės” į Ukrainą. Be to, jis pridūrė, kad Rusija laimės (angl. k. prevail) , tačiau turės didelių nuostolių.

Manome, kad tai didelė komunikacinė klaida, galinti turėti katastrofinių padarinių regionui ir viso pasaulio saugumui ateityje.

Deja, bet toks pasakymas reiškia, kad JAV ir jos sąjungininkai negali sustabdyti tęsiamos Rusijos agresijos.

Pirma, su apmaudu tenka konstatuoti, kad Kremlius pasiekė reikšmingą pergalę galvose, pagiriamai sekdamas Sun Tzu mokymu: nugalėtojai pirma laimi, ir tik tada eina į mūšį.

Antra, paprastiems Ukrainos gyventojams tai ne tik paniką kelianti žinutė. Svyruojančiai visuomenės daliai tai aiškus signalas, kad laikas pereiti į Rusijos pusę.

Jei iš tiesų žvalgybos duomenys rodo, kad (kaip ir mūsų daryta analizė) Maskva rengiasi smogti ir paimti Kijevą, vienintelis racionalus dalykas, vienintelė žinutė, vienas sakinys, kuris privalėjo būti perduotas V. Putinui turėjo būti toks:

Bent metrą Rusijos kariuomenei peržengus Ukrainos sieną ar saugumo zoną jos rytuose, JAV kartu su NATO reaguos į tokius veiksmus kaip į Aljanso narės užpuolimą.14 views0 comments

Comments


bottom of page