top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KĄ REIŠKIA IR KO VERTI RUSIJOS PASIRAŠYTI SUSITARIMAI (2023 09 11)

Updated: Sep 12, 2023

Geopolitinė padėtis

Baigėsi didžiųjų pasaulio valstybių susitikimas Indijoje. 20-ties turtingų ir besivystančių šalių grupė pasveikino Afrikos Sąjungą kaip naują narę – neabejotinai Indijos ministro pirmininko Narendros Modi dėka. Indija taip pat pristatė platų logistinės pasaulio arterijos planą kartu su Jungtinėmis Valstijomis, Europos Sąjunga ir kitomis šalimis sukurti geležinkelio ir laivybos koridorių, sujungsiantį ją su Artimaisiais Rytais ir Europa. Juo siekdama sustiprinti ekonomikos augimą ir politinį bendradarbiavimą. Lietuva, kaip ES narė, įgyvendinus šį planą, taip pat turės didžiulės naudos, nes jai atsivers gilios Afrikos ir Azijos rinkos. Žinoma, kai kuriems verslo rykliams, ypač maisto produktų prekybos sferoje, bus liūdna – šimto ar daugiau procentų maržos laikai nugrims į užmarštį ir, galbūt, istorijos vadovėlius, kuriuos vartys tik itin užkietėję senienų mylėtojai ir archyvų fanatai. Tačiau paprastam vartotojui ir smulkiajai vargo bitei, kuri pati sau ir šoka, ir dainuoja, ir mokesčius sumoka, tikime, ateis kiek lengvesnės dienos.

Susitikimo užbaigimą "temdė" Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Olegas Nikolenko. Nors Indija ir Lavrovas smaginosi bendru pareiškimu apie kažkokį konfliktą Europoje, O. Nikolenko perdavė Ukrainos Vyriausybės žinutę, kad "G20 neturi kuo didžiuotis", be kita ko, teigdamas, kad karas "Ukrainoje" turėjo būti vadinamas karu "prieš Ukrainą".

Vis dėlto, mes įžiūrime ir teigiamą poslinkį, nes Kinija ir visos grupės besivystančios šalys, įskaitant kai kurias ne taip kritiškai Rusiją vertinančias šalis, ir pati Rusija pasirašė eilutę, kuri sako, kad "Rusija yra šio karo priežastis ir kad būtent ji jį pratęsia". Tuo tarpu Vokietijos kancleris Olafas Scholzas lyg radęs kažkieno apčiulptą ir išspjautą ledinuką džiūgavo, kad Rusija pasirašė susitarimą, kuriame minimas Ukrainos suverenitetas ir teritorinis vientisumas.
Vaikai, suaugę, geriečiai, bet visiškai naivūs vaikai. Rusija pasirašė ir Bukarešto memorandumą, kuriuo Rusijos Federacijai, Jungtinei Karalystei ir JAV draudžiama grasinti arba naudoti karinę jėgą ar ekonominę prievartą prieš Ukrainą, Baltarusiją ir Kazachstaną.

Šioje vietoje, manome, labai tiktų mūsų Užsienio reikalų ministro tvytas X platformoje, kuriuo primintume, ką reiškia ir ko verti Rusijos pažadai, sutartys ir įsipareigojimai.

Taip taip, deja, net ir to vargšo nudvėsusio asilo ausų neverti.

Reikšmingi postūmiai

Maskva ruošiasi ilgam sekinimo karui, kurio konceptą sudėliojo pragertą prietrankos snukį turintis Surovikinas. Deja, jis gali pasigirti ne tik juo, bet ir neeiliniais sugebėjimais planuoti ir numatyti – kokia kartais gali būti apgaulinga ir linksmų plaučių gamta! Plano vykdymui būtini artilerijos šaudmenys, todėl karo nusikaltėliai Kremliuje ne tik didina ginklų gamybą šalies viduje, bet ir kreipiasi į seną sąjungininkę, turinčią didžiulį arsenalą, - Šė Korėją.

Apytikriais skaičiavimais, šis Azijos konclageris turi dešimtis milijonų artilerijos sviedinių ir raketų, kurios galėtų suteikti didžiulį postūmį Rusijos kariuomenei. Žvalgybos duomenys rodo, kad Kim Jong Unas artimiausiomis dienomis apsilankys Rusijoje ir su kitu konclagerio vladyka Putinu sudarys susitarimą dėl amunicijos perdavimo. Tai būtų žymus posūkis nuo 1950-53 m. Korėjos karo, kai Sovietų Sąjunga aprūpindavo komunistinę Šiaurę ginklais ir šaudmenimis.

"Žinome, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu neseniai lankėsi daugiausia dėl artilerijos sviedinių, ir greičiausiai tai bus aptarta tarp Putino ir Kim Jong Uno", - sakė Carnegie Rusijos Eurazijos centro vadovas Aleksandras Gabujevas.

Kadangi amunicija bus greičiausiai gabenama bėgiais, tais pačiais, kuriais savo šarvuotame vagone bildės ir Riebuilis, geriems žmonėms, kurie skaito šią apžvalgą, tiesiog norime pametėti mintį. Ehm-ha. Rusijos „Laisvės legionas“, kiek suprantame, jau pradėjo planavimo ir paruošiamuosius darbus...

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Anna Malyar pranešė, kad per pastarąją savaitę išlaisvinta teritorija Bachmuto kryptimi siekė apie 2 kvadratinius kilometrus. Gynėjai pasiekė tam tikrų laimėjimų Kleščivkos ir Andrejevkos rajonuose, taip pat vyko judėjimas Opytnės rajone netoli Avdejevkos.

Iš viso per keturis kontrpuolimo mėnesius, pasak viceministrės, prie Bachmuto jau išlaisvinta 49 kvadratiniai kilometrai teritorijos.

Per savaitę Ukrainos pajėgos iš dalies sėkmingai veikė Novomajorskoje vietovėje Donecko srityje, pasistūmėjo dar 1,5 km netoli Robotynės kaimo Zaporožės srityje.

Trumpai

Šiandien amerikiečiai ir pasaulis prisimena Rugsėjo 11-osios siaubą ir susirinkę prie paminklų, gaisrinių, rotušių mini 22-ąsias mirtiniausio teroro išpuolio JAV teritorijoje metines. Mes lyg vakar prisimename tą dieną, kai CNN kanalo perduodami vaizdai pažymėjo naują etapą žmonijos istorijoje: terorizmas yra didžiulė grėsmė, galinti smogti net ir galingiausioms pasaulio valstybėms.

Po šių įvykių sekė JT atsakas, politiniai sprendimai buvo įgyvendinti „ant žemės“, o Lietuva savo sūnų bei dukrų prakaitu ir krauju prisidėjusi prie tarptautinės koalicijos, netrukus išsikovojo narystę NATO ir užsitikrino galingiausio karinio aljanso paramą bei užtarimą saugantis nuo didžiausio ir pagrindinio pasaulio teroristo – Rusijos.
Nigerio chunta apkaltino Prancūziją, kad po liepos mėn. įvykdyto perversmo ji telkia pajėgas galimai karinei intervencijai šalyje. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį pareiškė, kad veiksmų imsis tik nuversto Nigerio lyderio Mohamedo Bazoumo prašymu.

Tuo tarpu Nigerio chuntos atstovas spaudai majoras Amadou Abdramane teigė, kad Prancūzija taip pat svarsto galimybę bendradarbiauti tokioje intervencijoje su Vakarų Afrikos valstybių ekonomine bendrija, regioniniu bloku, vadinamu ECOWAS. "Prancūzija ir toliau dislokuoja savo pajėgas keliose ECOWAS šalyse, ruošdamasi agresijai prieš Nigerį", - vėlai šeštadienį per valstybinę televiziją transliuotame pareiškime sakė Abdramane.

Atidžiai stebime tai, kas vyksta Nigeryje, nes tik nepatyrusiai akiai gali atrodyti, kad šios tolimos Afrikos šalies reikalai yra niekaip nesusiję su mumis. Už Nigerio chuntos perversmo kyšo Kremliaus ausys, joje veikia jo samdiniai – „Wagner“ smogikai, o Prancūzijos prezidento nurodymas ambasadoriui neišvykti iš Nigerio rodo, kad ruošiamasi aktyviems veiksmams. Kodėl Kremlius ir Paryžius stumdosi kažkur Afrikoje? Uranas, mielieji, uranas. Prancūzijos atominės elektrinės be jo – beprasmiai kritinės infrastruktūros objektai.

Karo tyrimų institutas, remdamasis "mažai žinoma vietine Rusijos žiniasklaida", pranešė, kad buvęs Rusijos oro ir kosmoso pajėgų vadas, taip pat driskių „Surovikino gynybos linijos“ Ukrainoje mastermaindas ir vodkos mėgėjas „generolas Armagedonas“, jis gi ir Sergejus Surovikinas, neva atleistas dėl ryšių su buvusiu recidyvistu Prigožinu, yra paskirtas Nepriklausomų valstybių sandraugos gynybos ministrų tarybos Oro gynybos koordinavimo komiteto vadovu.
Čia norime atkreipti dėmesį, kad visiškai nesvarbu, koks ISW platinamos Kremliaus propagandos tikrumas. Svarbu, ką Kremlius nori pasakyti. O nori jis pasakyti štai ką: esą NVS gynybos ministrų taryba vienbalsiai balsavo už tai, kad Surovikinas būtų paskirtas oro gynybos komiteto pirmininku, kuris esą bus atsakingas už vieningos NVS valstybių narių oro gynybos sistemos priežiūrą ir veikimą.

FSB ar GRU veikėjai kaip reikiant pasilinksmino: jei jau Surovikinas buvo Prigožino draugelis, o pastarąjį nupylė oro gynybos raketos, tai žinutė visiems banditams, tyliai rezgantiems planus, kaip pakasti Putiną, yra daugiau nei aiški.

Lietuvoje

Neįtikėtinai šiltas rugsėjis džiugina ir artoją, ir biurokratą. Tik paskutinis niurzglys gali būti nepatenkintas rudėjančios Lietuvos vaizdais, kurie labiau primena pavasarį, o ne rudenį.

Kviečiame ir jus, brangūs mūsų skaitytojai, šią savaitę surasti laiko po darbų, išeiti į gamtą, paleisti medį, pakalbėti su vėju.

O jei jau turite galimybę, paėjėkite ilgėliau, žvyrkeliais ir takeliais. Judėdami sumažinsite kortizolio ir adrenalino kiekį organizme – nuolatinio streso palydovus, trumpinančius mūsų gyvenimus. O svarbiausia – jei pasiseks, eidami pro kaimus, vienkiemius, sutiksite neįtikėtinų istorijų turinčių žmonių. Paprastų, nuoširdžių, lėtų, gyvenančių savo paprastus ir tokius šiltus, mielus gyvenimus.

Lėtai įkvėpkite, iškvėpkite. Bent trumpam išmeskite iš galvos rūpesčius. Pamatykite, pajuskite, kad gyvenate!

Nuotraukoje: dviejų didžiausių pasaulio konclagerių viršininkas ir vyriausias prižiūrėtojas.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt



43 views0 comments

Comments


bottom of page