top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KAIP JK PREMJERAS „REIŠKIA PARAMĄ NEONACIZMUI“? (2023 01 17)

Politinis strateginis lygmuo
Rusijos fiureris Putinas ir jo kolega Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas telefonu kalbėjosi apie pasikeitimą Ukrainoje sužeistais karo belaisviais, dujų mazgo Turkijoje sukūrimą ir grūdų eksportą per Juodąją jūrą, pirmadienį pranešė Kremlius.
"Vladimiras Putinas atkreipė dėmesį į destruktyvią Kyjivo režimo liniją, kuri remiasi karinių veiksmų intensyvinimu remiant Vakarų rėmėjams, didinant perduodamos ginkluotės ir karinės technikos apimtis. Tarp prioritetų yra bendradarbiavimas energetikos sektoriuje, įskaitant rusiškų gamtinių dujų tiekimą ir regioninio dujų mazgo Turkijoje sukūrimą", - teigė Kremlius.
Ką gi, teroristinė Rusija ieško draugų, ir kai Putkai neskambina Makronas ar Šolcas, tinka ir Erdoganas. Svarbiausias klausimas čia, žinoma, dujos. Kremlius jaučia didelį pinigų stygių, dujų pardavimams sumažėjus maždaug dvigubai, ir Turkijos kuriamas dujų mazgas, kuriame rusiškos dujos gali tapti turkiškomis ir taip vėliau keliauti į Europą, yra sankcijų apėjimo sprendimo būdas. Maskva tikisi, kad net ir žinodama dujų kilmę, Europa dėl pragmatizmo užmerks į tai akis. Ir, tiesą pasakius, mes manome, kad taip ir gali įvykti.
Turkijos diktatoriaus atstovai spaudai apie pokalbio detales kol kas nepaskelbė.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją (ESBO) imtis aktyvesnių veiksmų dėl ukrainiečių, kurie buvo prievarta deportuoti į Rusiją. Pirmadienį Kyjive lankėsi Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų ministras ir 2023 m. ESBO pirmininkas Bujaras Osmani, o V. Zelenskis sakė, kad jiedu kalbėjosi apie tai, kaip "padaryti ESBO veiksmingą".
JAV valstybės departamentas pernai apskaičiavo, kad į Rusijos teritoriją prievarta deportuota nuo 900 000 iki 1,6 mln. ukrainiečių piliečių, įskaitant 260 000 vaikų. Rusija neigia deportacijas ir sako, kad atvykstantys asmenys yra karo pabėgėliai. Lapkritį šalies teroristės Nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad nuo vasario mėn. į Rusiją atvyko apie 4,8 mln. ukrainiečių, įskaitant 712 000 vaikų.
"Kol kas nė viena tarptautinė organizacija nerado jėgų patekti į mūsų kalinių kalinimo vietas Rusijoje. Tai turi būti ištaisyta", - taip pat sakė Zelenskis.
XXI a. barbarų orda prievartauja ukrainiečių moteris ir grobia vaikus, o už saugumą atsakingos bejėgės pasaulio organizacijos tą stebi. Rusija turėtų būti pašalinta iš visų tarptautinių organizacijų ir visiškai izoliuota, o visi jos piliečiai, gyvenantys užsienyje, deportuoti į russkij mir rojų.
Latvijos prezidentas Egils Levits paragino ragino Vakarų šalis padidinti karinę paramą Ukrainai, kad karo draskoma šalis būtų pasirengusi atsakyti į Rusijos puolimą vasario mėnesį.
"Turėtume suteikti visą reikiamą paramą Ukrainai, ypač dėl to, kad Rusija vasario ir kovo mėnesiais ruošiasi puolimui Ukrainoje, o Ukraina turėtų turėti visą reikiamą ginkluotę ir paramą, kad galėtų pasipriešinti šiam puolimui", - sakė prezidentas Egils Levitsas Pasaulio ekonomikos forumo metu. "Todėl visi tankai, kai tik įmanoma, turėtų būti perduoti Ukrainai", - sakė jis.
Penktadienį vyks Vakarų šalių gynybos pareigūnų susitikimas, kurio metu, vadinamoji Ukrainos gynybos kontaktinė grupė Jungtinių Valstijų Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje vėl aptars Ukrainos ir su ja susijusius saugumo klausimus.
Sekmadienį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad tikisi, jog Vakarų šalys padidins sunkiosios ginkluotės tiekimą Ukrainai, o tai gali reikšti platesnį Europos sąjungininkių, kurios iki šiol priešinosi tiesiogiai tiekti Ukrainai kai kurių rūšių sunkiąją ginkluotę nuo vasario mėn. prasidėjusios Rusijos invazijos, pasikeitimą.
Rusijos užsienio terorizmo reikalų ministerijos atstovė spaudai, Lavrovo nagų karpytoja Marija Zacharova pareiškė, kad Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Jamesas Cleverly, kuriam Maskva dėl Ukrainos skyrė sankcijas, dar turės atsakyti už savo paramą Kyjivui.
Pirmadienį J. Cleverly pareiškė, kad Rusijos vyriausybė jam pritaikė sankcijas, ir pridūrė, kad jei tai yra kaina už paramą Ukrainai - jis džiaugiasi, kad jam buvo pritaikytos sankcijos.
"Brangus Džeimsai, tu nesupranti", - parašė Zacharova "Telegram" paskyroje. "Tai už antirusišką kursą ir asmenines sankcijas. Bet tu vis tiek turėsi atsakyti už paramą Kyjivo režimui ir neonacizmui".
Kremlius „paramą neonacizmui“ vadina Didžiosios Britanijos ketinimą perduoti Ukrainai 14 tankų "Challenger 2", kurie gali būti pirmoji Vakarų šalių pagamintų tankų siunta į Ukrainą.
Rusija siunta. Ir visai nesvarbu, kad šis įsiūtis greičiausiai yra apsimestinis. Atsakymas turėtų būti aiškus, tiesus, ultimatyvus, kaip smūgis, sunaikinantis Rusijos Juodosios jūros laivyną.
Vokietijos užsienio reikalų ministerija siūlo konkrečius specialiojo tribunolo mechanizmus, neapsiribodama bendro pobūdžio pareiškimais. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir kiti šalies vadovai turėtų stoti prieš tarptautinį tribunolą dėl agresyvaus karo prieš Ukrainą. Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Berbock tai pasakė lankydamasi Tarptautiniame baudžiamajame teisme (TBT) Hagoje.
Vokietijos diplomatė teigė, kad TBT nebus įmanoma patraukti atsakomybėn Rusijos vadovybės, nes Rusija nepripažįsta šio teismo jurisdikcijos, o JT Saugumo Taryba negalės suteikti TBT tokių įgaliojimų, nes Rusija pati blokuos šią rezoliuciją savo veto teise.
Siekdama apeiti šią kliūtį, A. Berbok siūlo šalims partnerėms bendradarbiauti ir įsteigti "specialųjį tribunolą", kuris nagrinėtų būtent Rusijos agresijos prieš Ukrainą nusikaltimą ir galėtų teisti Rusijos vadovybę. Tribunolo prokurorai ir teisėjai turėtų atstovauti skirtingoms šalims, o pats tribunolas turėtų būti įsikūręs ne Ukrainoje. Taip būtų išvengta "šališkumo įspūdžio".
Taip, žinoma, kad taip. Primename, kad jau siūlėme, kur turėtų būti įsikūręs specialusis tribunolas - Vilniuje.
Austrijos užsienio reikalų ministras Alexanderis Schallenbergas ragina Rusijos atžvilgiu elgtis „santūriai“. Tai jis pareiškė Prancūzijos Sciences Po universiteto konferencijoje Paryžiuje, praneša "Kronen Zeitung". Jis sakė, kad neturime "nueiti per toli" atsisakydami išduoti vizas 144 mln. rusų, nes Rusija išliks Europos istorijos ir kultūros dalimi.
Ministras teigė neabejojantis visapusiškai paramai Ukrainai jos kovoje už suverenitetą ir teritorinį vientisumą. "Rusijos pradėtas brutalus agresijos karas yra beprotybė. Kartu turime galvoti apie tai, kas bus rytoj, po savaitės ir po kelių mėnesių", - sakė J. Schallenbergas.
Nemaišykime kultūros ir politikos - veidmainiškumo pagimdytas šūkis, kuriuo prisidengiant naciai dujų kamerose žudė žydus prieš beveik aštuoniasdešimt metų. Karta, mačiusi fašizmo siaubus, išmirė. Vėl į paviršių lenda ponai, kurie genocidą nori laikyti Europos kultūros dalimi.
Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as pareiškė, kad Londonas rengia "Challenger 2" tankų eskadroną Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. "Šiandienos paketas yra svarbus Ukrainos pajėgumų padidinimas. Tai reiškia, kad jie gali pereiti nuo egzistavimo prie Rusijos karių išstūmimo iš Ukrainos teritorijos", - britų gynybos vadovo žodžius citavo "The Guardian". Naująjį Londono karinės pagalbos paketą sudarys: "Challenger 2" tankų eskadronas kartu su šarvuotomis gelbėjimo ir remonto transporto priemonėmis, 100 000 artilerijos sviedinių, 100 pažangių raketų, 100 šarvuotų transporto priemonių, įskaitant šarvuočius "Bulldog" ir kita technika bei įranga.
Pasak Wallace'o, Londonas mano, kad Maskva vėl pereis į puolimą Ukrainoje, todėl sąjungininkai turi paspartinti bendras pastangas.
Didžiausi Ukrainos rėmėjai ir sąjungininkai - Lietuva, Lenkija ir Didžioji Britanija - galėtų paspartinti Rusijos kapituliaciją siųsdami į Chersoną išminuotojus, karo medikus į Bchmutą ir / arba taikdarius į Zaporižės AE jau šiandien.
Operacinis lygmuo
Vašingtonas pareiškė, kad reikia apsvarstyti galimybę perduoti Ukrainai ilgo nuotolio raketas. "Dėl tolimojo nuotolio raketų: nuolat girdime įdomių komentarų apie jas. Manau, kad neakcentuoti konkretaus modelio yra naudinga. Reikia pasiekti toliau už fronto linijos ir, nesileisdama į detales, pasakyčiau, kad dabartiniame etape pripažįstame šį poreikį ir turėtume apsvarstyti, kaip padėti Ukrainai įveikti šį iššūkį, tačiau iš anksto nesiimsiu spręsti, kokia tai galėtų būti sistema", - sakė JAV Pentagono vadovo pavaduotoja politikai Colin Kahl.
Ukrainos kariai atvyko į JAV ginkluotųjų pajėgų bazę Oklahomoje, kur mokysis naudotis priešraketinės gynybos sistema "Patriot". "Fox News" žurnalisto Westfieldo Austino "Twitter" žinutėje teigiama, kad lėktuvas su 100 ukrainiečių kariškių jau nusileido Fort Sillo oro uoste. Karių mokymo kursas truks kelis mėnesius ir apims teorinius užsiėmimus bei praktinių įgūdžių lavinimą treniruokliais ir pačiomis "Patriot" sistemas.
Rusija ir toliau prašo Irano ir Šiaurės Korėjos paramos raketomis bei bepiločiais orlaiviais. Tai pokalbyje su žurnalistais pareiškė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Sherman ir gynybos sekretoriaus pavaduotoja politikai Colin Kahl. "Rusija vis dažniau tikėsis kitų valstybių pagalbos, kad gautų ginklų, kurių jai trūksta", - sakė C. Kahl ir pavadino tokius prašymus desperacijos ženklu.
Tą desperacijos ženklą, deja, stebime jau dešimtą mėnesį.
Rusijos fiureris Putinas nurodė naujajam Rusijos ginkluotųjų pajėgų Ukrainoje vadui Valerijui Gerasimovui iki kovo mėn. užimti Donecko ir Luhansko sritis. Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos spaudos tarnybos atstovas Andrijus Jusovas sakė, kad Putinas nekreipia dėmesio į tai, kas iš tikrųjų vyksta fronte. Rusijos prezidentas siekia sunaikinti ukrainiečius kaip atskirą tautą ir sunaikinti Ukrainą kaip nepriklausomą valstybę.
Ukrainos gynybos pajėgos Juodojoje jūroje aptiko šešis rusų laivus - raketų nešėjus, kurių didžiausia galima salvė - 44 -ios sparnuotosios raketos "Kalibr". Spaudos atstovė Natalija Gumeniuk sakė, kad didžiausias Rusijos raketų skaičius Juodojoje jūroje, kurį žvalgyba fiksavo per visą invaziją, buvo 48. Tai reiškia, kad dabar šis skaičius yra arti rekordo.
Manome, kad tai taip pat reiškia, kad Rusija ruošiasi dar vienam masiniam smūgiui, greičiausiai derindama dronų ir raketų ataką su veiksmais ant žemės. Tą patvirtina ir Ukrainos generalinis štabas, kuris praneša, kad šiuo metu priešo tikslas yra užimti visą Donecko sritį. Tęsiamas puolimą Bachmuto ir Avdijivkos kryptimis.
Be to, stebimas atnaujintas priešo karinės technikos judėjimas link Berdiansko pietryčiuose. Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka sakė, kad per dieną pravažiavo 20 tankų ir apie 30 sunkvežimių su koviniais šaudmenimis. Spausdami rytuose, rusų okupantai gali bandyti surengti puolimą ir pietuose, siekdami praplėsti savo kontroliuojamą teritoriją Zaporižės srityje, kurios dabar okupuota apie 60 %.
Taktinis lygmuo
Vakar Berdianske sunaikintas pagrindinis miesto kolaborantas Oleksijus Kičiginas, kuris 2014 m. perbėgo į Rusijos okupantų pusę. 2022 m. okupantams užėmus miestą, jis iš karto grįžo ir po mirties pakeitė ankstesnį komendantą Artemą Bardiną.
Per pastarąją parą Zaporižės regione apšaudymų skaičius išaugo iki 130. Gauta pranešimų apie 64 civilinės infrastruktūros objektų sunaikinimą. Naktį okupantai apšaudė privatų sektorių. Laimei, žmonės nenukentėjo. Daugiausia pliekta iš 120 mm minosvaidžių.
Rytuose ties Lysičiansku ir Kremina vyksta intensyvūs mūšiai. Okupantai apsupo Bilohirivką ir puola dviem kryptymis iš Šypylivkos pietvakarių ir Zolotarivkos šiaurės vakarų.
Sudėtinga situacija ties Bachmutu, kur ukrainiečių jungtinės pajėgos pristabdė driskių veržimąsi nuo Kurdiumivkos šiaurės vakarų kryptimi siekiant atkirsti remiančias ukrainiečių pajėgas nuo Bachmuto.
Soledaro apylinkėse verda mūšiai į vakarus nuo geležinkelio sankasos, netoli Blahodatnės ir šiaurinėje Mokra Plotvos upelio pusėje.
Pietvakariuose, šiaurėje ir šiaurės rytuose buvo sąlyginai ramu.
Laikinai okupuotose teritorijose, Zavodivkos, Gornostaivkos ir Kairo gyvenvietėse Chersono srityje okupantai nutraukė visų ukrainietiškų televizijos kanalų transliavimą; šiuo metu galima žiūrėti tik rusišką televiziją.
Ukrainos raketinės ir artilerijos pajėgos per dieną atakavo priešo vadavietę, 11 rusų karių susitelkimo vietų, degalų ir tepalų sandėlį ir priešo amunicijos sandėlį.
Artėja audra.
Sveikiname Krašto apsaugos savanorių pajėgas su įkūrimo diena.
Foto: rusų fašistų smūgio į Dnipro daugiabutį aukos vis dar skaičiuojamos, aut. Pavel Petrov, AP.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


54 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page