top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KAM NAUDINGAS PLYŠYS UKRAINOS - LENKIJOS SANTYKIUOSE? (2023 08 02)

Geopolitinė padėtis

Ukraina ir Lenkija vakar išsikvietė ant kilimėlio viena kitos ambasadorius. Prieš tai, Lenkijos prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Marcinas Przydaczas pareiškė, kad Kyjivas turėtų labiau vertinti Varšuvos paramą kare su Rusija. Patarėjas taip pat sakė, kad Lenkijos vyriausybė turi ginti šalies ūkininkų interesus, turėdamas omenyje draudimą importuoti ukrainietiškas prekes, kuris nustos galioti kitą mėnesį.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Olehas Nikolenko sakė, kad per susitikimą Lenkijos ambasadoriui buvo pasakyta, jog pareiškimai apie tariamą Ukrainos nedėkingumą už Lenkijos pagalbą yra "neteisingi ir nepriimtini".

"Esame įsitikinę, kad Ukrainos ir Lenkijos draugystė yra daug gilesnė nei politinis tikslingumas. Politika neturėtų kelti abejonių dėl mūsų tautų tarpusavio supratimo ir santykių tvirtumo", - sakoma Ukrainos pareiškime.

Netrukus Lenkija taip pat iškvietė Ukrainos ambasadorių Varšuvoje, reaguodama į "Ukrainos valdžios institucijų atstovų komentarus", pranešė Lenkijos užsienio reikalų ministerija X platformoje, anksčiau žinomoje kaip "Twitter".

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis diplomatinių manevrų metu paragino laikytis vienybės, sakydamas, kad skyde, kurį Ukrainai suteikė tvirta Lenkijos parama, negali būti "plyšio".

Nežiūrint to, dideliam Kremliaus džiaugsmui, „plyšys“ visgi yra. Lenkijos žiniasklaida vakar citavo P. Przydaczą, kuris kalbėjo, kad "šiandien svarbiausia yra apginti Lenkijos ūkininkų interesus" ir pridūrė, kad Kyjivui „vertėtų pradėti vertinti, kokį vaidmenį Lenkija suvaidino Ukrainai per pastaruosius mėnesius ir metus".

Karas karu, o pietūs pagal grafiką, - dar ir dabar šitą idiotišką posakį kartoja daugelis okupacinėje sovietų armijoje tarnavusių „mužikų“, o gal ir mužikų.

Mums tokie vaidai primena visiškai neseną Lenkijos prezidento viražą apdovanojant Lietuvoje veikiantį ištikimą Kremliaus gerbėją ir putinofilą V. Tomaševskį. Galime visaip vertinti ir sakyti, kad Lenkijos prezidentas nežinojo, ką apdovanoja, arba ką viešai kalba jo patarėjas, tačiau faktas lieka faktu – materialūs, merkantiliniai, kaimukio interesai užgožia karo ir Rusijos vykdomų karo nusikaltimų Ukrainoje realybę. Tokių kalbų ir veiksmų fone, mažiau politikoje dalyvaujantiems vakarų šalių piliečiams, visiškai pagrįstais ima vaidentis Kremliaus propagandos teiginiai apie lenkų – lietuvių suokalbį siųsti batalioną į Ukrainos vakarines dalis tam, kad jas okupuotų, atplėštų nuo Ukrainos ir pasisavintų kaip savo buvusių žemių dalį.

Dar keisčiau atrodo, kai žaidžiami „ambasadorių – ant kilimėlio!” žaidimai, kurie teroristinės Rusijos žudomų civilių fone iš tiesų atrodo groteskiški. Viso šito triukšmo būtų buvę galima išvengti vienu ar dviem telefono skambučiais tarp Varšuvos ir Kyjivo. Bet, deja, suveikė „aš“, „mano“, išpūsti bereikalingų emocijų, kurias viso labo – abiems pusėms – reikėjo nuleisti užsidarius poilsio kambarėly daužant pagalvę.

Reikšmingi postūmiai

Naktį Rusija keliomis bangomis vėl atakavo Ukrainą. Kyjivo ir Odesos kryptimis, priešlėktuvinės gynybos pajėgos dirbo be pertraukos beveik tris valandas. Odesoje priešo ataka apgadino grūdų elevatorių, sukėlė gaisrus uoste ir pramoniniuose objektuose, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų operacinė vadavietė "Pietūs". Pasak jos, galutinė informacija apie bepiločių smūgius tikslinama. Pranešimų apie nukentėjusiuosius nėra. "Akivaizdus priešo taikinys buvo regiono uosto ir pramonės infrastruktūros objektai", - pridūrė OV "Pietūs".

Tuo tarpu Ukrainos partizanai masiškai nuodijo rusų okupantų karininkus laikinai okupuotame Mariupolyje. Miesto mero patarėjas Petro Andriuščenka pranešė, kad miesto pasipriešinimo grupė "Ї" įvykdė naują diversiją prieš rusų okupantus. "Per "Karinio jūrų laivyno dienos" minėjimą viename iš karinių objektų masiškai apsinuodijo karininkai. Į ligoninę sunkios būklės paguldyta 17 rusų kariškių, iš kurių du vakar mirė. Likusių 15 likimas neaiškus", - sakė Andriuščenka.

Jo žiniomis, rusų okupantai įtaria, kad maiste buvo panaudotas cianidas ir pesticidai.

Ant žemės driskiai susitelkė Kupjansko, Limano ir Svatovės kryptimis, kur vykdo puolimo operacijas, siekdami atitraukti Ukrainos pajėgas nuo rytinės kontr-puolimo krypties. "Mūsų gynėjai varginančiuose mūšiuose atremia visus priešo puolimus. Visose rytinėse kryptyse, kur vyksta kovos, fiksuojame suintensyvėjusį priešo apšaudymą", - sakė gynybos viceministrė H. Malyar. Ji pabrėžė, kad Bachmuto kryptimi Ukrainos kariai susiduria su tankia artilerijos ugnimi, minomis ir aršiu priešo pasipriešinimu. Jie stengiasi judėti atsargiai, kad neprarastų žmonių.

Pietuose mūšiai vyksta į pietus nuo Velyka Novosilkos link okupuotos Staromlynivkos. Ukrainiečių pajėgos siekia įsitvirtinti aplinkinėse aukštumose tam, kad galėtų tęsti puolimą Mariupolio kryptimi. Šiuo metu ukrainiečiai yra maždaug 90 km atstumu nuo Mariupolio.

Trumpai

Elitinė ukrainiečių snaiperių grupė, vadinama "Bachmuto vaiduokliu", daro didelius nuostolius Rusijos kariams Bachmute. Interviu BBC grupės vadas sakė, kad jo grupė gavo "Bachmuto vaiduoklių" pavadinimą po to, kai "pradėjo kelti siaubą“ driskiams sugriautame mieste. "Vaiduoklių" vadas sakė, kad jo snaiperiai iki šiol nukovė 524 okupantų karius.

Rusijos marodieriai ir plėšikai Ukrainoje turi drebėti iš baimės, laukti kulkos iš už bet kurio kampo, nesumerkti akių net kai lūžta iš nuovargio. Velnio išperos turi būti išgrūsti atgal į pragarą arba palikti šalį, kurią atėjo grobti ir prievartauti.

Islandija paskelbė uždaranti ambasadą Maskvoje iki to laiko, kol atsiras galimybė vėl ją atidaryti. Moralus ir vertybiškai teisingai žingsnis. Čia norime pasakyti, kad mums iš tiesų sunku suprasti, kodėl Rusijos ambasada Vilniuje veikia ir toliau – su visomis ryšių antenomis, agentais, provokatoriais ir chamiškai besielgiančiais „diplomatais“. Tranzitines vizas vykstantiems Rusijos piliečiams į Kaliningradą per mūsų šalį galima išsiųsti ir paštu.

Vakar du Baltarusijos sraigtasparniai kirto Lenkijos sieną. Baltarusija Lenkijos pareiškimą, kad jos sraigtasparniai kirto sieną netoli Belovežo, pavadino išgalvotu. "Kaltinimai dėl Baltarusijos karinių oro pajėgų ir oro gynybos pajėgų sraigtasparnių Mi-24 ir Mi-8, pažeidžiančių Lenkijos sieną, yra išgalvoti ir pateikti Lenkijos karinės ir politinės vadovybės, siekiant dar kartą pateisinti pajėgų ir priemonių telkimą prie Baltarusijos sienos", - rašoma Baltarusijos Gynybos ministerijos pareiškime.

O „iš tikro“, VBS agentūros žiniomis, lenkai paprašė gudų tyčia paskraidyti netoli Belovežo Lenkijos pusėje, nes ruošiasi rinkimams ir renkasi reitingų taškus. Manome, kad suprantate, jog traukiame per dantį mūs kaimukio politikus, kurie teigia, kad „Wagner“ klausimas yra tyčia eskaluojamas ruošiantis rinkimams Lenkijoje.

Nes rinkimams ruošiamasi ir Lietuvoje.

Lietuvoje

„Slaptumo grifų“ krizė pakeitė „čekiukų“ skandalą.

Ant kiekvieno kampo ir taksi „ekspertai“ aiškina ir aiškinasi, kiek ir kokios slaptos informacijos buvo atskleista, kas už tai atsako, kuriam laikui už tai „galima atsisėsti“.

Vienų reitingai kyla kaip ant mielių, kitų leidžiasi ir rodo pusę šešių. Gyvenimo ciklas.

Bet įsižeidusio, prie iškapstytos duobutės tupinčio, katino povyza neturi nieko bendra nei su gyvenimo ciklu, nei su politinėmis ambicijomis, nei su prezidentiniais reitingais.

Kai milijonus valdantys investuotojai dėl politikų neįgalumo komunikuoti ir paaiškinti, kas yra daroma potencialioms grėsmėms suvaldyti, rengiasi iš mūsų valstybės kapitalą pervesti kiek vakariau, vaikų darželio „iš manęs atėmė žaisliuką“ liūliai ima atrodyti ne apgailėtinai, bet nusikalstamai.

Ir jei guodžiamasi, kad už strategines klaidas atleidžiama tik iš pareigų, verta prisiminti, kad istorija už jas niekada neatleidžia.

Nuotraukoje: du prezidentai (Reuters).

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw54 views0 comments

Comentários


bottom of page