top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KARAS RUSIJOS TERITORIJOJE: PLANAS – IŠVADUOTI MASKVĄ (2023 05 24)

Geopolitinė padėtis

Pasaulio dėmesio centre – kariniai veiksmai Rusijos Belgorodo srityje. Į Rusijos teritoriją netikėtai įsiveržę „Rusijos laisvės legiono“ būriai, šalyje ir Kremliuje sukėlė visišką sumaištį. Šaltinių duomenimis, pirmosiomis valandomis, vietos valdžia tesugebėjo mobilizuoti 30 pasienio pareigūnų, kurie kaip mat išsilakstė.
Vakar vakare Rusijos karo ir teroro garsiakalbis spaudai Konašenkovas paskelbė, jog visi užpuolikai iš Rusijos teritorijos išstumti. Tačiau Kremliaus opozicionieriaus Ilja Ponomariovo teigimu situacija visiškai priešinga – vyksta mūšiai 40-ties kilometrų ruože, užimami strateginiai objektai.

Su Putino režimu kovojančios rusų organizacijos „Vasario rytas“ atstovas Oleksijus Baranovskis teigia, jog šiuo metu su okupantų armija kaunasi apie 4000 Rusijos piliečių. Aktyviausias – „Rusijos laisvės legionas". Tikimasi, jog kovos Belgorodo regione paskatins kitų Rusijos regionų – Voronežo, Kursko, Briansko gyventojus imtis ginklo, o sulaukus momento, išlaisvinti Maskvą, areštuoti Putiną ir atiduoti tarptautiniam tribunolui. Kuo daugiau sričių bus užimta – tuo daugiau savanorių prisijungs prie išsivadavimo kovų.

Kremliaus opozicija, siekianti ginklu nuversti Putino režimą nesitiki, jog tai pavyks padaryti dabar. Tačiau sėkmingi kariniai veiksmai, Putino chuntos panika ir bejėgiškumas gali paspartinti artėjantį Kremliaus teroristų galą.

Nors Kremlius pabrėžia, jog šis išpuolis – Kyjivo darbas, prieš Putino chuntą kovojantys rusai teigia, jog tai sukilimas ir karinė operacija, surengta išskirtinai rusų tautybės piliečių, kurie karinę įrangą galėjo įsigyti bet kurioje karinėje parduotuvėje.

Plojame atsistoję. Putino priešininkai naudoja ne tik 2014 m. Putino žodžius, ištartus Krymo okupacijos metu, bet ir taktiką. Krymą okupavo žalieji žmogeliukai. Kodėl Rusijos negali išvaduoti mėlynai balti žmogeliukai? Tačiau svarbiausia, jog šie kariniai veiksmai, neabejotinai pareikalaus daug resursų ir atitrauks ne tik dėmesį, bet driskių pajėgas, kurios galėtų tęsti marodieriavimą Donbase, taip silpninant okupantų gynybinį potencialą okupuotose teritorijose. Mūšiai Rusijos žemėje pademonstravo, kad teroristinės šalies sienos praktiškai kiauros, o regionai visiškai nepasirengę kariniams veiksmams. Gerai pasiruošus, galima surengti rimtą karinį žygį į Maskvą ir užbaigti darbą, kurio iki galo nepavyko atlikti mūsų valdovams viduramžiais.

Čiurkštelėjęs į kelnes Kremliaus diktatorius Putinas pareiškė, kad Rusija nepradėjo šito karo. "Rusijos Federacija nepradėjo karo, bet bando specialiąja karine operacija nutraukti karą, kurį vykdo mūsų tautos priešas", - paleido dar vieną absurdiškai kvailą frazę labiausiai paieškomas nusikaltėlis pasaulyje.

Reikšmingi postūmiai

ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrelis pareiškė, jog Ukrainos pilotai jau pradėjo mokytis valdyti naikintuvus F-16 keliose ES šalyse. Nors iš pradžių Ukrainos sąjungininkai šią idėją sutiko priešiškai, J. Borrellis sakė, kad dabar durys naikintuvų suteikimui yra atviros, ir tikisi tokios pat baigties, kaip ir dėl tankų "Leopard 2" perdavimo, dėl kurio taip pat kilo nesklandumų.

Pradėdamas derybas dėl Vokietijoje pagamintų tankų "Leopard 2" siuntimo Kyjivui Borrellis sakė, kad daugelis šalių buvo "nusiteikusios priešiškai". Tačiau galiausiai, pridūrė jis, buvo nuspręsta suteikti šią karinę paramą, nes ji „yra absoliučiai būtina, kad Ukraina galėtų toliau gintis".

Naikintuvų koalicija plečiasi. Nyderlandų gynybos ministerijos teigimu, ES pareigūnai rengia konkretų naikintuvų perdavimo tvarkaraštį, ir teigė, kad sutariama, jog tai turi įvykti skubiai. Tačiau kol kas laukiama žalios šviesos iš Vašingtono. Nebejojame, jog ji bus įžiebta, ir Danija, Belgija, JK ir kiti sąjungininkai kaip mat pristatys Ukrainai lauktuosius F- 16.

Ukrainos Rytų pajėgų grupės atstovas Serhijus Čerevatis pareiškė, kad ukrainiečių pajėgos sėkmingai juda Klišjevkos link. Per parą įvairiuose rajonuose pasistūmėta iki pusės kilometro. Ukrainos kariniai veiksmai Bachmuto rejone vertinami kaip sėkmingi: rusams nepavyko prasiveržti, apsupti ukrainiečių dalinių, okupantai, patyrę milžiniškų nuostolių, įstrigo.

Ir nors Rusijos karo tinklaraštininkai gargaliuodami vodke švenčia pergalę, iš tiesų, ginkluoti valkatų iš Rusijos daliniai, beveik užėmę Bachmutą, atsidūrė labai pavojingoje padėtyje. Ukrainiečiai rusus supa flanguose, atsivėrė galimybės naujoms kontr-atakoms.

Miesto, tiksliau griuvėsių, ir to kas liko iš miesto, o liko pavadinimas, užėmimas - jokia ne pergalė. Apgailestaujame, kad tiek mūsų šalies, tiek populiariausia Vakarų žiniasklaida vis dar supriešina viena kitai Kyjivo ir Maskvos pateikiamą informaciją, o Bachmuto užėmimą vaizduoja kaip didelę rusų pergalę.

Maskvos informacija – kaip visada – klaidinanti, melaginga, tipiška priešo dezinformacija, nepertraukiamais šūviais iš nutaikyta mus. Kyjivo, NATO informacija, net jei vykdoma psichologinė operacija – mūsų visų ginklas prieš driskių ordas.

Mojuokime savo, ne priešo ginklu.

Trumpai

Lenkijos prezidentas Andžejus Duda teigia, kad saugumo garantijos Ukrainai bus pasirašytos liepos mėnesį vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Vilniuje.

Pats laikas kompensuoti Budapešto memorandumo išdavystę.

Afrikos lyderiai siūlo Ukrainai pradėti taikos derybas su Rusija net ir neišvedus kariuomenės iš Ukrainos teritorijos. Šį planą siūlo Pietų Afrikos Respublikos prezidento Kirilo Ramafosos administracija.

Nekyla nė menkiausios abejonės, jog šį planą Lavrovo pavedimu parengė Zacharova, o pasirašė girtuoklis Medvedevas. Nors gal ir ne.

Sinchronu apie derybas pragydo dar vienas Kremliaus klapčiukas Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, kuris pareiškė, kad Ukraina nepajėgi laimėti agresijos karo, kurį prieš ją pradėjo Rusija. Vengrijos premjero teigimu, būtina pasiekti vienintelį įmanomą sprendimą – paliaubas, po kurių turi prasidėti taikos derybos.

Tarptautinių Maskvos advokatų pirsčiojimai ir tūpčiojimai rodo, jog Kremlius kaip reikiant prikrovęs į kelnes. Tačiau dabar jokiu būdu negalima ringe skelbti pertraukėlės. Būtina spausti ir laužyti kaulus Putleriui ant tatamio, kol šis ims klykti „pasiduodu“. Tada nekreipti dėmesio, ir laužti toliau.

Lietuvoje

Mūs kaimuky laukiama NATO viršūnių susitikimo, kaip svečių sodyboje pas tetą Angelę. Jokių oficialių pareiškimų, jokių rimtų pasiūlymų. Visas rūpestis, kad svečiai būt gražiai pavežioti, apšviesti, užmigdyti, gerai pamaitinti ir pasitikti palei visus protokolus. Ir jei koks svečias, pasidomės, kas gi vyksta šiame laikiname NATO įvykių centre, greičiausiai labai nustebs perskaitęs, jog šalies politikos elitas ir žurnalistai dabartės moraliniais vėzdais vanojasi viens kito fizionomijas aiškindamiesi, kiek televizorių teisėtai-neteisėtai nusipirko mažo miestuko karaliukas-meras – vieną ar du.

Portalai ir socialiniai tinklai pratrūko gyvūnų mylėtojų įsiūčiu dėl kito kaimo politikieriaus žiauraus elgesio su gyvūnais, kuomet pastarasis su sėbrais lupinėjo gyvam šernui dantis ir pjudė jį šunimis bei kankino kitus gyvulius ir gyvūnus.

Šias ir panašias problemas būtų galima išspręsti vienu ypu – pasinaudoti Vakarų praktika ir ten jau veikiančiais įstatymais, juos pritaikant ir priimant Lietuvoje. Galima, pavyzdžiui, būtų bausti asmenis, padariusius šunis bešeimininkiais 26 000 eurų. bauda, o gyvūnų kankintojų nusikaltimus prilyginti nusikaltimams prieš asmenis, bausti atitinkamomis bausmėmis, o svarbiausia – įtraukti į visuomenei pavojingų asmenų sąrašą. Tokia praktika, beje, seniai veikia JAV.

Noras lupinėti gyvam šernui dantis ar tvatinti basliu šunį sadistams gal ir neišgaruotų, bet visuomenė jo prie gyvūnų ir žmonių per tris kilometrus neprileistų.

Bet mes tokio įstatymo nepriimsim. Įstatymu bausti mumi per žema. Mums labiau patinka linčo teismas: mėtymas akmenimis, matais, prakeiksmais ir varažijimais. Įtariame, jog daugeliui patiktų egzekucijos ir raganų deginimo bei netikėlių nulinčiavimo ceremonijos viešose miestų erdvėse.

Ypač, Lukiškių aikštėje.

Juokaujam.

Nuotraukoje vaizdas iš Belgorodo srities.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


63 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page