top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KAS SLEPIASI UŽ D. TRAMPO PATARĖJŲ „TAIKOS“ PLANO? (2024 06 26)

↞ Kalbos kalbelės ↠

 

Vakar "Reuters" pranešė, kad du buvusio ir pretenduojančio vėl tapti JAV prezidentu Donaldo Trampo saugumo patarėjai pateikė jam planą, kaip užbaigti karą Ukrainoje. Jei D. Trampas vėl laimės prezidento rinkimus, siūloma pasakyti Ukrainai, kad ji gaus daugiau JAV ginklų tik tuo atveju, jei pradės taikos derybas.

 

Mums sunku pasakyti, kiek tokios „anties“ išmetimas yra rinkiminis triukas, o kiek realiai svarstoma galimybė. Kad ir kaip nelogiškai skambėtų toks ėjimas – gaunama daugiau ginklų tik derantis dėl taikos, kitaip sakant, ginklai būtų tiekiami tik sudarant paliaubas – užstalės ir po stalu bei kilimu vykstančios kalbos, kurių užuomazgas girdėjome jau praeitų metų sausio-vasario mėnesiais, yra arčiau realybės nei išsigalvojimo. JAV, o ir jos partneriai Europoje, vis dažniau svarsto, kad reikia priversti Ukrainą derėtis, o Rusija, kurios ordos patiria didžiulius nuostolius Ukrainos žemėje, ir taip sės prie derybų stalo. Ypač, jei jai bus pažadėta sušvelninti sankcijas, visų pirma, atpalaiduojant finansinio sektoriaus suvaržymus bei angliavandenilių pardavimą Vakarų rinkoms.

 

Kuo toks planas yra pavojingas, esame ne kartą aiškinę. Čia atkreipsime dėmesį, kad Rusijai karas yra reikalingas kaip išlikimo garantas, todėl apie kažkokias derybas gali sapalioti tik sotus vakarietis. Rusijai iš Ukrainos, ir juo labiau, Vakarų, nieko nereikia, pats karas kaip Ukrainos naikinimo ir euroatlantinės integracijos silpninimo priemonė yra tikslas, pagrindinis objektas, Kremliaus egzistavimo pamatas. Juo labiau negali būti jokios kalbos apie tai, kad paliaubos pasirašomos dabartinių Rusijos užgrobtų teritorijų ribose mainais į išsigalvotą taiką. Kraujo praliejimas bus tik atidėtas, ir, deja, labai trumpam laikui.

 

Vienintelė galimybė, kurią čia būtų galima svarstyti, jei Ukraina besąlygiškai liepos mėnesį būtų priimta į NATO dabartinėse kontroliuojamose ribose ir bet koks tolesnis Rusijos ordų veržimasis būtų Aljanso puolimas. Bet visi mes puikiai suprantame, kad to nebus.

 

Ukrainos prezidento patarėjas Michailas Podoliakas, komentuodamas patarėjų „taikos“ planą Ukrainai, agentūrai "Reuters" sakė, kad karas negali baigtis be Rusijos patraukimo atsakomybėn. Jis pažymėjo, kad įšaldyti karą, kuris tęsiasi jau 28-ą mėnesį, dabartinėse fronto linijose būtų "keista", nes Rusija pažeidė tarptautinę teisę ir yra Ukrainos teritorijoje.

 

"Ukraina turi absoliučiai aiškų supratimą ir jis yra išdėstytas prezidento (Volodymyro) Zelenskio pasiūlytoje taikos formulėje, ten aiškiai pasakyta - taika gali būti tik sąžininga ir taika gali būti grindžiama tik tarptautine teise", - sakė jis internetiniame interviu.

 

M. Podoliakas taip pat pakartojo Ukrainos poziciją, atmesdamas Rusijos fiurerio Putino paskelbtas paliaubų sąlygas kaip absurdiškas. V. Putinas yra sakęs, kad Rusija užbaigs karą Ukrainoje tik tuo atveju, jei Kijevas sutiks perduoti visus keturis regionus rytuose ir pietuose, į kuriuos pretenduoja Maskva.

 

"Matome Putino planą - jis visiškai absurdiškas", - sakė Podoliakas.

 

Pridursime, kad vienintelis tikrai realus taikos planas, kurį būtų galima įgyvendinti, jei Vakaruose tam būtų politinė valia, yra visiškas Rusijos ordų suniokojimas Ukrainos žemėje.

 

↞ Postūmiai ↠

 

Tarptautinis baudžiamasis teismas išdavė arešto orderius buvusiam Rusijos gynybos ministrui Sergejui Šoigu ir vadovaujančiam Rusijos generolui Valerijui Gerasimovui dėl įtariamų nusikaltimų, padarytų per Rusijos invaziją į Ukrainą. Nuo 2022 m. vasario mėnesio aukštas pareigas užimantiems Rusijos karo nusikaltėliams išduoti aštuoni arešto orderiai. Tarp jų yra ir Rusijos vladyka ir teroristas Putinas, kuriam pateikti kaltinimai dėl ukrainiečių vaikų deportavimo į Rusiją.

 

Kijevas pasveikino šį teismo žingsnį, tačiau realybėje jį įgyvendinti kol kas mažai realu.

 

Hagoje įsikūręs teismas nurodė, kad S. Šoigu ir V. Gerasimovas įtariami įvykdę karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui dėl vadovavimo atakoms prieš civilius gyventojus ir civilinius objektus Ukrainoje. Teisėjai nustatė, kad yra "pagrįstų priežasčių manyti, jog abu įtariamieji yra atsakingi už Rusijos ginkluotųjų pajėgų nuo 2022 m. spalio 10 d. iki mažiausiai 2023 m. kovo 9 d. vykdytus raketų smūgius Ukrainos elektros infrastruktūrai", sakoma TBT pranešime spaudai.

 

Visas Rusijos režimas yra teroristų ir karo nusikaltėlių sindikatas. Jį sudarančios jėgos ir saugumo struktūros yra pūvančio russkij mir – rusų pasaulio – lavono gyvybės šaltinis. Maitėdos gyvi tol, kol lavonas visiškai nesuiro. Pasaulio pareiga užtikrinti, kad šis procesas įvyktų kuo greičiau.

 

Trogloditų zombinimo mašina driskyne pasiekė naują lygį. Rusija pareiškė, kad uždraudė prieigą prie 81 Europos Sąjungos žiniasklaidos priemonės, įskaitant "Agence France-Presse" ir "Politico", transliacijų Rusijoje, taip atsakydama į panašų ES draudimą kelioms Rusijos propagandos priemonėms. Gegužės mėnesį ES sustabdė keturių, su Kremliumi susijusių propagandos tinklų veikimą ir atėmė iš jų transliavimo teises bloke. Draudimas taikomas "Voice of Europe", melagienų agentūrai RIA ir laikraščiams "Izvestija" bei "Rossijskaja gazeta".

 

Antradienį Rusijos užsienio reikalų ministerija atsakė tuo pačiu ir paskelbė 81 žiniasklaidos priemonės iš 25 ES valstybių narių, taip pat visos Europos žiniasklaidos priemonių, kurių transliacijos, pasak jos, nebebus prieinamos Rusijos teritorijoje, sąrašą.

 

Neturime net ką pasakyti.

 

↞ Veiksmai ↠

 

Estų savanoris Martinas Jaegeris, kovojęs 3-iosios šturmo brigados gretose, žuvo gindamas Ukrainą Luhansko srityje.

 

42 metų Martinas Jaegeris buvo profesionalus Estijos kariuomenės karys: daugiau kaip 10 metų priklausė elitiniam daliniui, o nuo 2013 m. dalyvavo misijoje Afganistane. Kovoti Ukrainoje jis atvyko daugiau nei prieš metus ir per tą laiką tarnavo skirtinguose daliniuose. Maždaug prieš mėnesį jis prisijungė prie 3-iosios šturmo brigados.

 

Martinas Jaageris yra trečiasis estas, žuvęs ginant Ukrainą: Ivo Jurakas žuvo Ukrainoje 2023 m. kovą, o Tanelis Kriggulas - rugsėjį. Užjaučiame artimuosius.

 

Priešas didina puolamųjų veiksmų tempą Limano ir Kramatorsko kryptimis, taip pat Torecko srityje. Kovinių susirėmimų skaičius visoje fronto linijoje padidėjo iki 110.

 

Charkovo kryptimi, agresorius nesiliauja bandęs pulti ties Vovčansku, Limano kryptimi per parą rusofašistai surengė 13 atakų.

 

Orda ieško silpnų ukrainiečių gynybos vietų Seversko kryptimi. Čia atremtos 7 okupantų atakos prie Bilohorivkos, Verchnokamjansko, Spirnyj, Rozdolivkos ir Vyjimkos.

 

Kramatorsko kryptimi priešas surengė 8 atakas ties Časiv Jaru ir Ivanivskoje.

 

Torecko kryptimi rusai didina tempą, čia surengta 11 atakų. Aktyviai veikia priešo aviacija, pats Toreckas septynis kartus buvo apšaudytas priešlėktuvinėmis raketomis, teroristai dar viena aviacine bomba smogė Demijivkai.

 

Itin karšta Pokrovsko kryptimi, kur per parą įvyko daugiausia susirėmimų. Čia okupantai 37 kartus puolė gynėjų pozicijas.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Prezidento metinė ataskaita Seime.

 

Išnagrinėta, išnarpliota, iškritikuota. Ypač nepatiko tiems, kuriems buvo duota informacinių lazdų per padus. Ekspertams ji – per trumpa, be užsienio politikos akcentų. Kalbančios galvos pasigedo savikritikos, nesavikritiški apžvalgininkai – turinio ir vienijančios formulės.

 

Kūno kalbos žinovai pabrėžė kalbėtojo užtikrintumą, netgi tam tikrą lengvą arba nelabai panieką valdančiajai daugumai.

 

Ką galime papildomai pasakyti mes?

 

Nieko, gal tik paklausti, kiek prezidentas yra visų, ar, tiksliau, visos Lietuvos?

 

Rinkimai vyko prieš mėnesį, bet daug kalbantys kažkaip pamiršo, kad jį išrinko stulbinanti dauguma. Mums gali nepatikti prezidento nuslėpta bolševikinė praeitis, jo taikomi dvigubi standartai skirtingoms partijoms ar jų atstovams, jo smulkmeniški, valstybei garbės nedarantys, priekabūs pasisakymai apie realias ar menamas savo galias skiriant valstybės ir jos deleguotus į aukštus postus ES pareigūnus.

 

Bet mes negalime įkišti į smėlį galvos ir nematyti paprasto fakto – toks jo veikimas, jo praeitis, jo kalbos trims ketvirtadaliams Lietuvos rinkėjų yra priimtinos, tinkamos, atspindinčios juos pačius, jų vidų, įsitikinimus ir vertybes. Tie, kurie jas visaip nesirinkdami žodžių vanoja, kurie itin emociškai, piktai reaguoja, tą daro todėl, kad jiems tas labai užkliūva.

 

Mus ypač erzina kituose tai, ko pilni esame patys, tik dėl savo aklumo, nesugebame, nenorime, negalime pamatyti.

 

↡ Nuotraukoje: Ukrainos gynėjai.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications98 views0 comments

Comments


bottom of page