top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KAS YRA CHAOSO IR TERORO PASAULYJE GALUTINIS NAUDOS GAVĖJAS? (2024 01 07)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Teroristinė Rusija vis labiau klimpsta Kinijos pelkėje. Kuo giliau rusofašistinė meška joje įstrigs, kuo mažiau ji galės įkvėpti oro, tuo, atrodo, lengviau bus Ukrainai. Ir mums, Vakarams.
 
Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Kinija žaidžia strateginį žaidimą, kurio pabaiga su Pekino drakono pergale yra numatyta ne už keturių metų, kaip įprasta demokratijoms, bet toli ateityje.
 
Toli – sąlyginai, nes keturių metų rinkimų ciklas demokratinėse šalyse ne tik užtikrina (ar turėtų užtikrinti) valdžios ir galios paskirstymo balansą, bet ir psichologiškai suskirto į priešrinkiminį ir porinkiminį laikotarpius. Tokiu būdu sprendimų priėmėjų darbas valstybės, geopolitiniame, pasaulinių procesų lygmenyje sąlygojamas, užprogramuojamas vienadieniams klausimams spręsti.
 
Esminis šio darbo bruožas tas, kad, visų pirma, rūpinamasi savo pozicijos, savo posto išsaugojimu, šokant viliotinius rinkėjams ir tik po to, geriausiu atveju, mąstoma apie valstybę. Strategiškai mąstantys eruditai, gebantys žvelgti į visumą, o ne į smulkias detales, besivadovaujantys bendražmogiškomis ir dvasinėmis vertybėmis nustumiami į šalį, jų vietą užima užstalės rėksniai – koldūnų pardavėjai ir korumpuoti nusikaltėliai. Apie jų lyderystę, atsakomybę, laisvus sprendimus čia net neverta užsiminti.
 
Todėl tas tolimas Kinijos tikslas ateityje iš tiesų yra čia pat, už nosies, už ketvirčio amžiaus. Ir būtent todėl Kinija aktyviai palaikė ir dabar palaiko Kremliaus invaziją į Ukrainą.
 
To pasekoje, karo nusikaltėlių valdoma Rusija pati suskirstė pasaulį į draugiškas ir nedraugiškas šalis – ėjimas, kurį lengvai buvo galima nuspėti. Pirmajai grupei ji pasiūlė palankias prekybos sąlygas savo eksportui, iš kurių svarbiausios - nafta ir dujos, taip pat ir žemės ūkio produktai, ypač – kviečiai. Trečdalį šių prekių Rusija pigiai eksportuoja į Kiniją, mainais gaudama kinišką pramoninį šlamštą, įskaitant ir automobilius ar buities techniką, kurios kokybę visi puikiai žinome.
 
Ir nors Kinijos dalis Rusijos prekybos balanse sudaro trečdalį, driskių dalis Kinijos prekybos apyvartoje yra tik 5,1 proc. importo ir 3,3 proc. eksporto, kitaip sakant, daug mažesnė nei pagrindinių „nedraugiškų šalių“. Regisi, Maskva supranta gresiantį pavojų ir bando didėjančios priklausomybės atsikratyti plėsdama prekybą su kitomis BRICS šalimis – Brazilija, Indija, Pietų Afrikos respublika, tačiau Pekinas tvirtai laiko savo leteną.
 
Pagrindinis jo koziris – dvigubos paskirties prekės, technologijos, o svarbiausia – per Šė Korėją – driskynui tiekiama sunkioji ginkluotė, įskaitant balistines raketas ir artilerijos šaudmenis.
 
Atrodo, kad kol kas tik nedidelė blaiviai mąstančių Vakarų lyderių dalis miglotai suvokia šio Kinijos strateginio daugiaplanio veikimo grėsmę demokratiniam pasauliui. Apima jausmas, kad daugeliui didžiųjų valstybių, kurioms rūpi pasaulinio saugumo architektūra, sprendimų priėmėjams sunkiai sekasi matyti visumą, koncentruojamasi ties detalėmis, blaškantis nuo Irano link „Hamas“, tarp husių ir sirų „sukilėlių“, karo Ukrainoje ir Šė Korėjos, Kinijos ir Taivano.
 
Pažvelgus plačiau, ramiai, kai proto nedrumsčia valdžios posto išsaugojimo reikalai ir siekis įtikti miniai, galima aiškiai pamatyti blogio ašies šalių pinamą giją. Jos bendras vardiklis – chaosas, teroras pasaulyje, kuriame demokratija grįsta tvarka būtų reikalinga tik tiek, kiek ji užtikrintų blogio ašies ekonomiką.
 
Tikimės, kad galbūt todėl, Izraeliui aktyvinant veiksmus šiaurėje ir šeštadienį siautėjant vienam rimčiausių per pastarąsias savaites susirėmimų su „Hezbollah“ teroristais, JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir ES diplomatijos galva Josephas Borellas išskubėjo į Artimuosius Rytus.
 
"Absoliučiai būtina užtikrinti, kad Libanas nebūtų įtrauktas į regioninį konfliktą", - spaudos konferencijoje Beirute sakė Borrellas. "Aš taip pat siunčiu šią žinią Izraeliui: regioniniame konflikte niekas nelaimės", - sakė jis.
 
Tuo tarpu Blinkenas susitiko su Turkijos diktatoriumi-prezidentu R. T. Erdoganu ir pabrėžė, kad „reikia užkirsti kelią konflikto plitimui, užtikrinti įkaitų paleidimą, išplėsti humanitarinę pagalbą ir sumažinti civilių aukų skaičių", - komentare agentūrai "Reuters" teigė JAV valstybės departamento atstovas Matthew Milleris.
 
Visi šie vizitai, ir visos šios kalbos, pabrėžimai ir įspėjimai yra labai gerai. Dar geriau būtų, kad šie rimti diplomatijos asai išdrįstų įvardinti, kas yra tikrieji grasinančio išplisti regione konflikto organizatoriai, ir kodėl jiems tai yra naudinga. Blogio ašies veikimas vis labiau tampa akivaizdesnis, ir jei Rusija su Iranu yra tarpvalstybinio terorizmo vykdymo įrankiai, tikrasis naudos gavėjas yra Pekinas.
 
Tą supratę, aiškiai įvardinę, bent jau žinosime, kokių veiksmų civilizuotas pasaulis privalo imtis. Šiandien, ne po keturių metų.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Vakar vakare Rusijos okupantai sudavė raketinį (trimis S-300) smūgį Donecko srities Pokrovskio rajonui. Preliminariais duomenimis, žuvo 11 žmonių, tarp jų 5 vaikai, taip pat 8 žmonės buvo sužeisti.
 
Naktį jie toliau puolė Ukrainą "šachedais", pagrindinės smūgio kryptys buvo pietūs ir rytai, Ukrainos oro gynyba numušė 21 priešo bepilotį lėktuvą. Iš viso sausio 7-osios naktį orda atakavo 28 smogiamaisiais bepiločiais orlaiviais "Shached-136/131" iš Primorsko-Achtarsko srities ( RF).
 
Ukrainos Nacionalinio saugumo komiteto posėdyje paskelbta informacija apie Gynybos ministerijos 2024 m. biudžeto deficitą. Parlamento (Rados) narys Oleksijus Hončarenko teigia, kad deficitas sudaro 36 %, arba 430 mlrd. grivinų, ir jis yra išlaidų straipsnyje "piniginis aprūpinimas", kitaip sakant, atlyginimai kariams ir tarnautojams.
 
Keistas tas šiuolaikinis karas. Ginkluotiems rusų valkatoms, marodieriams, prievartautojams, kurie degina ir žudo, mokama alga. Ukrainos gynėjams, kurie gina savo šeimas, savo vaikus, mokama alga. Savanoriams, kurie kartu su ukrainiečiais petys į petį kovoja dėl Europos biurgerio banko sąskaitos, mokama alga.
 
Brutali agresija, karas, gynyba, saugumas, vertybės ir net dvasingumas – viskas sulyginama, viskas toje pačioje lentynoje, perkama ir parduodama bei lentelėse skaičiuojama pinigais.
 
↞ Trumpai ↠
 
Šeštadienį protestuotojai užblokavo kelius prie Didžiosios Britanijos parlamento Londone, reikalaudami nedelsiant nutraukti ugnį Izraelio ir "Hamas" kare, o vėliau susirėmė su policija, kuri neleido jiems žygiuoti per Vestminsterio tiltą.
 
Londone, kaip ir kituose Vakarų miestuose, reguliariai rengiamos demonstracijos, kuriose reikalaujama, kad Izraelis nutrauktų Gazos ruožo bombardavimą. Deja, jame ir kitose ES/NATO valstybių sostinėse neblokuojamos teroristinės valstybės Rusijos ambasados ir nereikalaujama, kad driskiai nešdintųsi iš Ukrainos velniop.
 
Atvirkščiai. Sausio 20 d. Modenoje, Italijoje vyksiančioje konferencijoje ir parodoje siekiama pristatyti Maskvos ordų okupuotą Mariupolio miesto "atgimimą po karo", į kurią pakviesti pranešėjai, įskaitant Rusijos generalinį konsulą Milane Dmitrijų Štodiną.
 
Ukrainos ambasada Italijoje ketvirtadienį paprašė Modenos miesto atšaukti savo sutikimą naudoti miesto salę renginiui apie Rusijos vykdomą karo nuniokoto Mariupolio miesto atstatymą.
 
Teroristų informacinės / psichologinės operacijos vyksta pilnu pajėgumu, ir apspangę, užnuodyti informaciniais toksinais vakariečiai džiaugiasi galėdami būti į skerdyklą vedamais mėsiniais galvijais.
 
Penktadienio vakarą, JAV Gynybos departamento atstovas spaudai generolas majoras Patas Ryderis pranešė, kad gynybos sekretorius Lloydas Austinas nuo sausio 1 d. buvo gydomas ligoninėje. Jo pavaduotoja Kathleen Hicks iš dalies perėmė dalį jo pareigų nuo sausio 1 d. iki sausio 5 d., kai jis vėl pradėjo eiti pareigas.
 
Apie šį faktą, atrodo, nebuvo informuotas JAV prezidentas J. Bidenas ir jo patarėjas nacionalinio saugumo klausimams J. Sullivanas, ir dėl to kyla šurmulys bei nepasitenkinimas Baltuosiuose Rūmuose.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Kylant triukšmui dėl planų mažinti rusakalbių ugdymo įstaigų skaičių, norime kreiptis į jus, mieli mūsų skaitytojai ir paprašyti brūkštelėti, ką apie tai galvojate, savo komentaruose.
 
Prašome jūsų nekurstyti nesantaikos, nevartoti necenzūrinės leksikos, tik išsakyti savo (jei galite – argumentuotą) nuomonę.
 
Dėkojame.
 
↡ Nuotraukoje: Zaporožės apylinkėse ukrainiečių gynėjai neutralizuoja ordos dronus.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


 
 
78 views0 comments

Comments


bottom of page