top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KIEK NEGAILA MOKĖTI UŽ UKRAINOS PERGALĘ? (2023 07 03)

Geopolitinė padėtis

Ukrainos žvalgyba praneša, kad Rusijos FSB gavo užduotį nužudyti Prigožiną. Tai esą patvirtino Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas Kirilas Budanovas. Tačiau abejojama, ar FSB ryšis tokiam žingsniui.

Jei Prigožinas būtų pavojingas Kremliui, jis būtų seniai eliminuotas. Taip, kaip Litvinenko, Politkovskaja, Nemcovas ir kiti režimo kliuviniai. FSB veikia visame pasaulyje ir likviduoja sistemos priešininkus, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos. Prigožino likvidavimui niekuomet nebuvo jokių kliūčių.

„Prigožino operacija“ - neeilinis cirkas, kasdien keliantis chaosą tiek Lietuvos, tiek kitų Vakarų šalių informacinėje erdvėje. Mūsų nacionaliniai portalai skelbia Kremliaus paruoštukus apie „trolių fabriko“ uždarymą, sunkiosios ginkluotės konfiskavimą iš „Wagner“, kalinių eliminavimą iš dalinių Baltarusijoje ir panašius „faktus“, remiantis išskirtinai Maskvos ir Minsko sukramtyta ir pateikta informacija. Ką gi, mūsų kovotojai su propaganda gali fiksuoti melagienas, platinamas lietuviškų medijų ir įtraukti šią „priešišką“ veiklą į metines ataskaitas.

Alkoholikas D. Medvedevas, einantis kažkokias jam sugalvotas pareigas teroristinėje Rusijoje, pareiškė, jog galimas branduolinių ginklų dislokavimas Lenkijoje gali paskatinti šią šalį juos panaudoti. Lenkijos ministras pirmininkas M. Morawieckis yra paskelbęs, kad Varšuva norėtų prisijungti prie NATO branduolinių ginklų dalijimosi programos, Rusijai ketinant dislokuoti taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje.

Lietuva šiame kontekste nenori nieko, PowerPoint skaidrėse braižo popierines divizijas ir tyliai laukia, kol baigsis audra. Gal kaip nors praūš ir stogo nenuneš. O jei ir nuneš, tai ką? Svarbiau patekti ant „Žmonių“ viršelio, o besirūpinančius valstybės saugumu ir kritikuojančius neveiklumą, išvadinti „priešais“ ir „Rusijos agentais“.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis teigia bijantis prarasti Jungtinių Valstijų paramą iš kai kurių respublikonų pasigirdus, jo žodžiais tariant, "pavojingus pranešimus". Respublikonų partijoje kilo nesutarimų dėl pasidalijimo į dvi stovyklas: izoliacionistai, palaikantys buvusį prezidentą Donaldą Trumpą ir Floridos gubernatorių Roną DeSantisą, mano, kad JAV pernelyg įsitraukė į paramą Ukrainos pastangoms atremti Rusijos invaziją, ir "aršuolius", įskaitant kelis buvusius Trumpo administracijos pareigūnus, kurie pasisako už dar agresyvesnę poziciją Rusijos atžvilgiu. Abi pusės įspėja, kad jei į jų pozicijas nebus atsižvelgta, gali kilti pasaulinis karas.

Balsuokit, paremkit pigių triukų atlikėjus ir kasdienė duona bei žaidimai – garantuoti!

Reikšmingi postūmiai

Pastarąją parą rusų okupantai Ukrainos civilinei infrastruktūrai smogė dronais ir raketomis. Buvo panaudota 12 sparnuotųjų ir priešlėktuvinių valdomų raketų ir aštuoni "Shahed" tipo bepiločiai orlaiviai. Ukrainos oro gynybos pajėgos ir priemonės sunaikino tris sparnuotąsias raketas ir aštuonis bepiločius orlaivius. Nukentėjo civiliai gyventojai, sunaikinta civilinė infrastruktūra. Priešas surengė 57 oro smūgius ir apie 60 apšaudymų.

Užsienio žiniasklaida praneša, jog rusų kariai žengia į priekį per "įnirtingas kovas“.

"Priešas žengia į priekį Avdijivkos, Marijinkos, Lymano sektoriuose. Priešas taip pat žengia į priekį Svatovės sektoriuje", - cituojama Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Hanna Malijar. Taip pat informuojama, jog Ukrainos pajėgos su "daline sėkme" žengia į priekį pietiniame Bachmuto flange, taip pat netoli Berdiansko ir Melitopolio pietų Ukrainoje.

Šia proga atsakykime sau į klausimą: kaip taip gali būti, kad imperijos „molinėmis kojomis“ armija, kurią neva jau ištiko chaosas, kuri yra nebevaldoma Putino ir nebekontroliuojama iš Maskvos, ne tik kietai ginasi, bet kai kuriomis kryptimis pereina į puolimą? Kodėl nesipildo ministrų, sofos eGzpertų ir kitų karo varažytojų pranašystės apie Rusijos pralaimėjimą? Kodėl gi mes dabar visi NATO ginklais, bet ukrainiečių rankomis nesmogiam taip, kad driskiai akimirksniu išsilakstytų?

Ar negali būti taip, kad - tik galbūt - Kremliaus tikslas ir yra toks, kad mes manytume, esą Putino režimas braška, jog jis visiškai susilpo, subyrės už penkių minučių; trolių fabrikai likviduoti, informacinės atakos baigėsi, tad belieka prisipirkti šampano ir laukti pergalės, kaip krepšinio varžybų finale? Deja, tenka konstatuoti, jog mes esame visiškai neatsparūs Rusijos informacinėms operacijoms, todėl informacinė erdvė ir didelės dalies analitikų smegenys užtvindytos rusiška informacija, paremta asmeniniu „norų išsipildymu“.
Ukraina, priešindamasi Rusijos okupantams, susiduria su trimis pagrindiniais sunkumais: pirma, užminuotos teritorijos, dėl kurių ukrainiečių kariams per dieną tenka nušliaužti 200-300 metrų, kad išvalytų koridorių besiartinančioms pajėgoms, antra – laukiant (kontr)puolimo, Rusijos įrengtos gynybinės linijos, sutvirtintos betonu ir plienu, trečia – geriausiu atveju, niekieno nekontroliuojama oro erdvė.

„Ukrainiečių sausumos pajėgoms trūksta priešlėktuvinių pajėgumų", - aiškiai įvardina Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Vakaruose ir mūsų šalelėje iki šiol aidi šūkiai apie kovą „iki pergalės“, tačiau šūkiais ir gera valia, deja, karo nelaimėsi. Mes iki šiol teigiame, jog padėtis „ant žemės“ rodo, kad Ukrainos pergalė be tiesioginio Vakarų įsikišimo neįmanoma.

Tačiau ar atsiras daug vakariečių pasirengusių čia ir dabar atsisakyti vasaros atostogų Turkijoje, Maldyvuose, Sicilijoje ir vasarą praleisti dvokiančiuose apkasuose, autų, pūlių, pūvančių galūnių, parako, kraujo, degtinės ir žemės dulkių tvaike? Ne, kariauti Vakarai nepasirengę. Tačiau gali mokėti – tiek, kiek negaila – karo mokestį už sąlyginę, laikiną ramybę.

Trumpai

Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, jog yra "nepageidaujamų svečių" laikinai okupuotame Kryme. "Dėmesio nepageidaujamiems svečiams! Šią vasarą galioja įspėjimai dėl kelionių", - rašoma pranešime.

Ukrainos puolimo fone vis dažniau kalbama apie Krymo išvadavimą. Priminsime, jog Ukrainos žvalgybos vadovas Kyrylas Budanovas yra sakęs, kad Ukrainos kariuomenė į Krymą įžengs 2023 m. pavasarį.

Gąsdinimai veikia tik tuomet, kai jie skamba įtikinamai. Priešingu atveju, prie jų priprantama.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as mano, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos yra visiškai pajėgios išlaisvinti Rusijos užgrobtą Krymą iki šių metų pabaigos.

Rusijos ir Baltarusijos informacinės agentūros praneša/dezinformuoja, jog Prigožino žiniasklaidos grupė "Patriot", kuriai priklauso "Federalinė naujienų agentūra", "Liaudies naujienos", "Ekonomika šiandien", "Nevskije novosti" ir "Politika šiandien", uždaromos. Skelbiama, jog bendras "Patriot" rinkinio interneto svetainių lankomumas iki šiol siekė 300 mln. unikalių lankytojų.

Rusijos valstybinė žiniasklaida TASS pranešė/dezinformavo, kad Rusijos žiniasklaidos priežiūros institucija "Roskomnadzor" apribojo prieigą prie "Patriot" priklausančių žiniasklaidos svetainių.

Minsko kanalai praneša/dezinformuoja, kad Baltarusijos anti-prezidentas A. Lukašenka pakvietė "Wagner Group" samdinius į savo šalį mokyti kariuomenės. Savo kalboje Lukašenka sakė, kad nebijo "Wagner" grupės narių, nes "seniai juos pažįsta". "Tai žmonės, kurie visame pasaulyje kovojo už normalios civilizacijos sukūrimą. Vakarai jų nekenčia iki kaulų smegenų", - teigia bulviažmogis, didžiuodamasis sadistais ir iškrypėliais, mėsinėjusiems šunis, pjausčiusiais gyviems žmonėms ausis, pirštus, lytinius organus ir dyrusiems gyviesiems skalpus.

Lukašenka, skaitydamas iš Kremliaus paruoštuko, taip pat perspėjo, kad bręsta "pasaulinio masto karinė-politinė krizė, neturinti precedento žmonijos istorijoje", ir kritikavo Vakarus, kad jie nepripažįsta dialogo poreikio jai išspręsti.

Lukašenka nevykdo jokios savarankiškos politikos, o Minskas ir Baltarusijos KGB vykdo Rusijos FSB/SVR nurodymus. Šalis de facto yra aneksuota Putino Rusijos.

Lietuvoje

Lietuvoje – švonderių ir šarikovų bumas. Mažaraščiai pakilo į kovą daryti tvarką valstybėje, kai tuo tarpu negeba susitvarkyti savo panagių, palangių, prasmirdusių unitazų, nekalbant apie laiptines, gatves ar sodus. Ir tai nėra tik šiandieninės valdžios ir liumpenproletariato santykių problema. Problema atsirado tada, kai buvo pasakyta, jog kiekvienas mažaraštis ir „kiekviena melžėja“ gali valdyti valstybę.

Tad šiandien ir matome „melžėjų“ išpuolius, akcijas, pareiškimus, deklaracijas, norus keisti Konstituciją, santvarką, kai tuo tarpu esminis uždavinys būtų pasirūpinti higiena, visų pirma, savo nutriestuose ir šlapimu dvokiančiuose unitazuose.

Bėda ta, kad tamsiausių masių gaivalas, gebantis užsiimti tik savo turimiems pajėgumams adekvačia veikla, sumano valdyti valstybę. Tuo būdu, tamsa, vežanti ir verčianti statybines atliekas į miškus ir pilanti atidirbusius tepalus į kanopėle prakrapštytą duobelę žemėje, ima deklaruoti savo poziciją tautų, rasių, seksualinės orientacijos ir kitais klausimais, kuriais ji negali ir niekada negalės nei ko nors manyti, nei pasisakyti, nei tuo labiau valdyti.

Masės sutvertos ne kurti, o vartoti. Tačiau, kai jos prileidžiamos prie valdymo svertų (uždaras ratas – balsuoja, dalyvauja politinių partijų veikloje ir yra išrenkami), netrukus prasideda geopolitinės katastrofos.

Nuotraukoje: ukrainiečių jūrų pėstininkas medžioja okupanto droną.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


49 views0 comments

Recent Posts

See All

留言


bottom of page