top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KIEK POLITINĖS VALIOS TURI VAKARAI? (2024 03 04)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį paragino Vakarų partnerius sutelkti politinę valią ir aprūpinti Kijevą ginklais, nes priešingu atveju pasaulis susidurs su "vienu gėdingiausių istorijos puslapių".

 

Pavargęs V. Zelenskis, kalbėdamas savo naktiniame vaizdo kreipimesi, sakė, kad pasaulis turi "tvirtai reaguoti", kad karas taptų "beviltiška" Kremliaus fiurerio Putino, kuris nori tik "karo ir mirties", užmačia. "Jie turi maksimaliai pajusti, kad yra jėga, kuri naikina tuos, kurie naikina gyvybę. Mes galime tai užtikrinti. Kiekvienas iš mūsų partnerių žino, ko reikia", - sakė jis.

 

"Svarbiausia - politinė valia, kad tai būtų įgyvendinta <...>", - sakė jis.

 

Deja, bet tvirtos politinės valios Vakaruose visuomet trūko. Sprendimų priėmėjai Vašingtone ir Briuselyje nuo pat pirmojo Čečėnijos – Rusijos karo pasirinko užmerktų akių taktiką.

 

Bičiuliaudamiesi su žudikais ir karo nusikaltėliais Maskvoje, jie noriai spausdavo jų kruvinas rankas, šypsodamiesi prieš kameras kalbėdavo apie Rusijos demokratiją, kai tuo pat metu, orda nuo žemės paviršiaus šlavė kaimus ir miestus Čečėnijoje, Sakartvele, Sirijoje. Užliūliuoti iš pigių dujų ir naftos nesibaigiančio dolerių, mokamų už „tarpininkavimą“, srauto, pakabinti rusų specialiųjų tarnybų už kiaušų, jie kalbėjo apie prekybos tiltą tarp Vakarų ir Maskvos, liberalius ruskij mir vėjus bei didelių karų eros pabaigą Europoje.

 

Didžiam rusų demokratui Jelcinui geriant vodkę su Vakarų partneriais, rusų žudikai gyvus sudegino visus Samaški kaimo gyventojus – senelius, moteris, vaikus.

 

Tai buvo aiškus ženklas, kad ši tragedija yra kelias, kurį Rusija tęsia šimtmečius ir juo toliau eis. Visos kalbos apie taiką, santarvę ir demokratiją buvo, yra ir bus tik dūmų uždanga, kaip ir opozicija Rusijoje ar egzilyje, kuriai leidžiama egzistuoti tik dėl to, kad būtų kanalizuojama susikaupusi žmonių, kurie mato ir supranta, kas vyksta, neviltis.

 

Mariupolio žudynės, kuriose Kremliaus karo nusikaltėliai tiesiog išskerdė nuo 70 iki 100 tūkstančių miesto gyventojų yra dėsninga Rusijos didžiosios visuomenės dalies agresijos, prievartos, kuriai Putino režimas leido laisvai lietis, tąsa.

 

Tuo tarpu Turkija vėl pradėjo intensyvią informacinę kampaniją apie „derybas“ dėl paliaubų Ukrainoje. Turkijos užsienio reikalų ministras Hakanas Fidanas Antalijos diplomatijos forumo kuluaruose susitiko su savo kolega iš Rusijos Sergejumi Lavrovu. Jis sakė žurnalistams, kad su S. Lavrovu aptarė keletą klausimų, įskaitant Ukrainą.

 

"Kalbant apie Ukrainą, mūsų nuomone, abi pusės pasiekė ribas, kurias gali pasiekti karu. Manome, kad atėjo laikas pradėti dialogą dėl ugnies nutraukimo", - sakė Fidanas. "Tai nereiškia, kad reikia pripažinti (Rusijos) okupaciją, tačiau suvereniteto ir paliaubų klausimai turėtų būti aptariami atskirai."

 

Mes neabejojame, kad Ankara puikiai supranta, kad paliaubos yra tik laikina pauzė, sustojimas į tolesnį Ukrainos niokojimą. Apie ką ir dėl ko galima derėtis su teroristu?

 

Su Rusijos karo nusikaltėliais galima derėtis tik ultimatumų kalba. Tam reikia jos ordas triuškinti mūšio lauke. Kai driskiai bėgs iš mūšio lauko, tik tada bus galima kalbėti apie paliaubas, ir tik su sąlyga, kad visos Ukrainos okupuotos teritorijos yra sugrąžinamos.

 

Mums sunku tai sakyti, bet šiuo metu, Ukrainai iš paskutiniųjų stabdant agresorių, derybos ir paliaubos bus apie nieką. Maskva sutiks tik su jau užgrobtų teritorijų de facto pripažinimu driskynui.

 

Vakarai tikisi, kad Kremliui to užteks ir pagaliau įsivyraus taika. Tai savižudiškas požiūris, kurį geriausiai apibūdina mums Ukrainos specpajėgų kario perduoti žodžiai: „Mes mirsime stovėdami, duodami jums laiko pasitikti ordą. Padarykite viską, kad mūsų darbas nenueitų veltui ir jums netektų mirti klūpant ant kelių.“

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Per parą įvyko 78 koviniai susirėmimai. Driskiai sudavė 7 raketų ir 50 oro smūgių, surengė 112 atakų iš daugkartinių raketinių paleidimo sistemų į Ukrainos karių pozicijas ir įvairias gyvenvietes. Žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai, sugriauti arba apgadinti gyvenamieji daugiabučiai ir privatūs namai, taip pat kita civilinė infrastruktūra.

 

Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė 7 oro smūgius į priešo karių susitelkimo vietas.

 

Šeštadienį Rusijos bepiločio lėktuvo smūgis sugriovė gyvenamąjį namą pietiniame Odesos uostamiestyje ir pražudė mažiausiai 11 žmonių. Sekmadienį pareigūnai pranešė, kad iš griuvėsių buvo ištraukti berniuko ir jaunos moters, laikiusios kūdikį, kūnai.

 

"Motina bandė uždengti 8 mėnesių vaiką savo (kūnu). Ji bandė jį išgelbėti. Jie buvo rasti tvirtai apsikabinę", - sakoma oficialiame Vidaus reikalų ministerijos pranešime. Kitam vaikui buvo 10 metų.

 

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba patvirtino, kad Rusijoje ji susprogdino geležinkelio tiltą per Čapajevkos upę Samaros srityje, traukinių eismas visiškai paralyžiuotas. Pranešama, kad 2024 m. kovo 4 d. apie 06.00 val. tiltas buvo apgadintas susprogdinus jo konstrukcijas. Žvalgyba pridūrė, kad šia geležinkelio atšaka Rusija naudojosi gabendama karinius krovinius.

 

Driskiai Limano-Kupjansko srityje sutelkė apie 122 000 okupantų, daugiau kaip 1100 tankų, beveik 2000 šarvuotų kovos mašinų, daugiau kaip 1000 artilerijos sistemų ir šiek tiek daugiau kaip 400 daugkartinių raketų paleidimo įrenginių. Kas trečia bataliono kuopa yra priskirta iš šturmo – desantinių padalinių.

 

Ukrainiečiai sovietinėmis, 6.5 tonos sveriančiomis S-200 žemė oras raketomis, per dvi savaites numušė dešimt Su-34, du S-35 ir du A-50.

 

↞ Trumpai ↠

 

Šiandien NATO pradeda pratybas, skirtas naujai išsiplėtusiai Šiaurės šalių teritorijai ginti. Daugiau kaip 20 000 karių iš 13 šalių dalyvaus beveik dvi savaites truksiančiose pratybose Suomijos, Norvegijos ir Švedijos šiauriniuose regionuose. Pasak Suomijos kariuomenės, Norvegijos vadovaujamose pratybose "Nordic Response 2024" dalyvaus daugiau kaip 4 000 Suomijos karių, o tai yra didžiausias šios NATO naujokės dalyvavimas užsienio pratybose.

 

"Pirmą kartą Suomija dalyvaus kaip NATO valstybė narė pratybose kolektyvinei Aljanso regionų gynybai", - sakoma Suomijos gynybos pajėgų pranešime.

 

Šeštadienį Elonas Maskas savo "X" įraše teigė, kad "visada stebėjosi, kodėl NATO ir toliau egzistuoja, nors jos priešininkė ir egzistavimo priežastis - Varšuvos paktas - iširo".

 

Latvijos prezidentas Edgars Rinkēvičs taip atsakė milijardieriui nuokvaišai: "Brangus @elonmusk, priežastis, dėl kurios NATO buvo įkurta, egzistuoja ir išliks, yra Rusija ir kiti laisvojo pasaulio priešai".

 

Gaila, kad mūsų diplomatai ir aukšti asmenys negebėjo taip greitai sureaguoti, kaip braliukų galva.

 

Driskyne skelbiama, kad Rusijos valdžios institucijos Kryme uždarė Kerčės tiltą, nes „per naktinę ataką į Krymą Ukraina nukreipė 38 bepiločius orlaivius, kuriuos visus numušė priešlėktuvinės pajėgos“.

 

Mhm. O tai, kaip čia tada išeina, jei visus numušė, kodėl reikėjo eismą tiltu sustabdyt?

 

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas kovo 8 d. Floridoje susitiks su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trampu, sekmadienį vėlai vakare Vengrijos valstybinei naujienų agentūrai MTI pranešė V. Orbano atstovas spaudai.

 

Praėjusį mėnesį Maskvos arklys NATO/ES V. Orbanas pritarė D. Trampo siekiui šiais metais grįžti į JAV prezidento postą. "Tikimės, kad dabartinis prezidentas pasitrauks, o prezidentas D. Trampas grįš ir turės laisvas rankas sudaryti taiką (Ukrainoje)", - vasario 23 d. sakė V. Orbanas.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Šaltiniai praneša, kad valstybės galvos ir pusgalviai, kilus šaršalui dėl premjerės (ne)apgalvotų pareiškimų apie Lenkijos teisinius apribojimus ginti Lietuvą, už valstybės gynybą, saugumą, krizių suvaldymą ir ekstremalių situacijų sprendimą in corpore atsakingųjų asmenų buvo informuoti apie visišką ir pilną pasirengimą saugoti sieną, o taip pat sudarytus visiškai slaptus Vilniaus ir Varšuvos tarpusavio gynybos planus.

 

Be to, minėti atsakingieji asmenys valstybės laivą vairuojančiuosius patikino, kad valstybės sieną saugantys pareigūnai yra ginkluoti naujausia NATO standartus atitinkančia ginkluote ir bet kurią akimirką yra pasirengę sustabdyti visus, kurie drįs neteisėtai įžengti bent centimetrą į Lietuvos teritoriją.

 

Mes lengviau atsidusome.

 

Būkit ramūs, mieli skaitytojai ir sekėjai. Mus gina visiškai slapti planai, NATO standartai ir, žinoma, pranešimai, kad karo šiandien nebus.

 

↡ Nuotraukoje: Bendras vaizdas po smūgio į daugiabutį Odesoje, 2024 m. kovo 2 d. (REUTERS/Stringer).

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications111 views0 comments

Comments


bottom of page