top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KIJEVAS ŠVENČIA PERGALĘ, KREMLIUJE – PAKASYNOS (2024 04 24)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

JAV Senatas patvirtino 95,2 mlrd. dolerių pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui. Daugiau kaip 60 mlrd. dolerių numatyta skirti Ukrainai. 79 senatoriai balsavo "už", 18 senatorių balsavo "prieš".

 

Sveikiname jus su mažyte pergale. Dėdė Semas nepavedė, tad vakare turim teisę šauti šūvį nealkoholinio putojančiojo.

 

Tačiau JAV nelaukia, kol įstatymą pasirašys Džo  Baidenas. Vašingtonas siunčia skubų 1 mlrd. dolerių karinės pagalbos Ukrainai paketą. Jame – automobiliai, raketų "žemė-oras" sistemos "Stinger", amunicija mobilioms artilerijos raketų sistemoms, 155 milimetrų artilerijos amunicija (kurios labiausiai trūksta fronte!), prieštankiniai BGM-71 TOW, "Javelin" bei kiti ginklai, kurie bus nedelsiant naudojami mūšio lauke.

 

Jungtinė Karalystė patikslino 500 mln. svarų sterlingų dydžio skubios karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurį sudaro 400 karinių transporto priemonių, 4 mln. šaudmenų, 60 katerių ir reidinių laivų atvirai jūrai, gyvybiškai svarbios oro gynybos priemonės bei raketos "Storm Shadow". Šios karinės siuntos detales vakar patvirtino Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rišis Sunakas po susitikimo su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

 

Dabar nereikia reaguoti į jokius Maskvos grasinimus, bezdėjimus ir perspėjimus. Reikia spausti, dusinti, smaugti hidrą ir vanoti per kruviną srėbtuvę tol, kol bus išmušti paskutiniai dantys.

 

Europa ir mes turime nenuleisti rankų, nemažinti paramos, nes Maskva nusiteikusi ilgam karui, ir kol paskutinis driskius nebus išspirtas iš Ukrainos teritorijos, tol karas tęsis. 

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Maskvoje pakasynų nuotaikos. Pagrindiniai informacinio melo ir mėšlo drabstymo malūnai tyli, skelbdami trečiarūšes Kaukazo ir Azijos šalių naujienas. Nesunku numanyti, jog Kremliaus strategų galvose – klaustukai, o kelnėse tryda. Driskių vadeivos supranta, kas laukia jų valkatų ir socialinių „atliekų“ (taip Šoigu vadina savo karius), ant kurių galvų kris valdomos, tolimojo nuotolio ATACMS, Storm Shadow ir kiti tikslieji smogiamieji ginklai. Kas baisiausia Putinui, jis suvokia, jog FSB/SVR bei GRU sukurpti grasinimai pasaulio sunaikinimu jau nebeveikia. Rusijos niekas nebebijo. O toliau bus dar blogiau. Putinas tampa lengvai pakeičiamu resursu, už jo eilėje – ne vienas norintis ir tinkantis Kremliaus režimo struktūroms.

 

Be jokios abejonės, rusų teroristai nebūtų teroristais, jei nemąstytų kokio nors naujo teroristinio ėjimo. Tačiau Kremliaus teroristai yra dar ir idiotai, nes nesuvokia, kad jų išpuoliai ir kurstomi karo židiniai privertė Vakarus veikti. Ir veikti taip, kaip mes nuolat kartojome: kovoti ne su teroristinių judėjimų kuopelėmis, o smogti joms vadovaujančiai irštvai Kremliuje.

 

Ir kur grasinimai branduoliniu karu? Kur gąsdinimai pulti NATO? Išgaravo, kaip kamparas. Viena, ką Maskvos strategai išstenėjo, tai gąsdinimas imtis atsakomųjų priemonių dėl 300 mlrd. dolerių areštuoto Rusijos turto perdavimo Ukrainai. Rusijos „parlamento“ aukštųjų rūmų pirmininkė Valentina Matvijenko perspėjo, kad Maskva yra parengus kaži kokį atsaką. Gal prikrautą pampersą?

 

Rusija keičia ir informacinį toną, siekdama palenkti ukrainiečius į savo pusę. Vakar, kažkokio FSB išgalvoto judėjimo "Kita Ukraina" tarybos pirmininkas Viktoras Medvedčiukas paskelbė duginišką „broliškų tautų“ susiliejimo perspektyvą. „Slavų vienytojas“ kliedi, jog Ukrainos niekada nebuvo, šalis esą tapo valstybe tik sovietinių rusų dėka, todėl teisėtai priklauso Rusijai. O seniau esą priklausė Lenkijai. Tačiau dabar Rusija esą nepuola ir nežudo ukrainiečių, o paprasčiausiai juos gelbėja nuo Vakarų nacių ir okupantų.

 

Vėl skamba viduramžiški kliedesiai apie slavų žemių vienijimą, Romos imperiją ir kovą su Europa. Tarsi visas pasaulis nežinotų, jog Kijevo Rusia – tikrasis istorinis slavų žemių ir religijos centras.

 

Savo “kreipimesi” Medvedčiukas kviečia ukrainiečius netikėti antirusiškais propagandistais, o prisiminti, kad tikrieji rusai – tai jie, ukrainiečiai. Todėl kartu su kitais rusais turi kurti didelę, vieningą Rusiją. Reziumė ta, jog Maskvai karai reikalingi ne dėl praturtėjimo, o dėl nenoro paklūsti svetimai kultūrai ir taisyklėms. Todėl šiandien rusiškasis teisingumas – tai kova su Vakarų diktatu ir sukurtos politinės ekonominės sistemos išardymas.

 

Paskutinio sakinio paskutinė dalis atskleidžia pagrindinį FSB/SVR ir GRU tikslą. Kremlius stengiasi sugriauti Vakarų civilizaciją, bet iki metų galo, atrodo, sugriaus pats save.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Šią naktį Rusijos ukrainiečiai atakavo Rusijos naftos objektus. Smolensko liepsnoja naftos saugykla, Voroneže – naftos perdirbimo gamykla. Lipecko sritis taip pat buvo atakuota dronais. Tik taip, tik naikinant Rusijos karo mašinos finansus ir gelžgalių kurą galima tikėtis greitesnio Kremliaus pralaimėjimo.

 

Praėjusią parą fronto linijoje įvyko 101 kovinis susirėmimas. Rusai surengė 5 raketų, 77 oro ir 76 salvinių sistemų smūgius į Ukrainos teritoriją.

 

Ukrainos ambasadorė Jungtinėse Valstijose Oksana Markarova teigia, kad Kijevas aktyviai bendradarbiauja su Vašingtonu dėl priešlėktuvinių raketų sistemų "Patriot" gamybos. Pasak ambasadorės, raketų sistemos ar jų dalys galėtų būti gaminamos Ukrainos teritorijoje.

 

Vakar Ukrainos vyriausybė nusprendė skirti 8 mlrd. grivinų gynybinių įtvirtinimų statybai. Tai labai svarbus ir racionalus sprendimas. Net ir gavus visa paramą, Kijevas pirmiausia turi galvoti apie gynybos linijas, priešo stabdymą ir tik po to apie kontrpuolimą.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Liūdni vaizdai, kai šąla gandrai. Vargšeliai, maklinėja, brenda per sniegynus, ieškodami kurmio ar varlės, ale kur tu ką ten pamatysi per didžiausias sniego paklodes.

 

Todėl kaimynė Aldona lekia krautuvėn pirkti mėsos. Gandram. Vietoj varlių. Kad nesupyktų… nes ana va – vienas kaimynas gandrų lizdą išardė, paukščius išvaikė iš legalių namų, kaip koks okupantas. O šituos paukščius taigi labai dabot reikia. Jie, kaip lietuviai – savus namus myli ir niekur kitur vaikų juk neperi.

 

Todėl reikia gandram papataikaut, kad anys vaikus sveikus, drūtus augintų. O svarbiausia – labai stebėt, ką jie darys, kai bus lizduos kiaušiniai, o po to gandriukai. Nes jei kiaušinius mėtys von – bus prasti metai, a jei gandriukus – visai blogi.

 

Dieve dieve… turavoja kaimynė – kad mus taip valdžia mylėtų, kaip mes mylim gandriukus, tai niekur iš savo lizdų net pakelt sparnų nenorėtume.

 

Mislyjam susėdę - juk tiek nedaug reikia, kad visiems mums būtų gera savo lizduose.

 

↡Nuotraukoje: Lietuva perdavė Ukrainai valdymo ir vadovavimo šarvuočius M577. Tokių turėjome 22, reikia tikėtis, visus juos ir gavo ukrainiečiai.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

  

96 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page