top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KINIJA PLANUOJA PAVERSTI BALTARUSIJĄ SAVO NIEKUČIŲ FABRIKU (2023 12 04)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

Apsišaukėlis Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka vakar išskubėjo į svečius pas Didįjį Brolį Xi. Taip abu diktatoriai įsmeigė ir pavartė fiureriui Putinui tarp šonkaulių diplomatinį peilį.

Tai yra antroji bulvių kolūkio pirmininko kelionė į Kiniją šiais metais. "Pekine vyks Baltarusijos valstybės vadovo ir Kinijos Liaudies Respublikos prezidento Xi Jinpingo derybos", - "BelTA" citavo draugo A. Lukašenkos spaudos tarnybą.

Po pirmojo šių metų susitikimo kovo pradžioje vyriausiasis Kinijos komunistų partijos begemotas Xi sakė, kad Kinijos ir Baltarusijos "draugystė yra nenutrūkstama, abi šalys nuolat stiprins politinį tarpusavio pasitikėjimą ir liks viena kitos tikrais draugais ir gerais partneriais".

Šį kartą, po susitikimo, Kinijos diktatorius sakė, kad Kinija yra pasirengusi stiprinti koordinavimą ir bendradarbiavimą su Baltarusija daugiašaliuose mechanizmuose, pavyzdžiui, Jungtinėse Tautose ir Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijoje. Kitaip sakant, Xi Jinpingas susitarė, kad Baltarusija JT balsuotų taip, kaip nurodys Pekinas. Dar vienas lengvas pasityčiojimas iš Maskvos.

Bet ką gi mainais gaus agresyvų karą kartu su Rusija prieš Ukrainą kariaujanti šalis – mūsų kaimynė? Xi draugui Lukašenkai žadėjo, kad abi šalys (suprask, Kinija) turėtų gerinti tarpvalstybinio transporto palengvinimą ir skatinti ekonominius bei prekybinius ryšius, taip pat žmonių tarpusavio mainus. O svarbiausia, nurodė Xi, bus vystomas ... Kinijos ir Baltarusijos pramonės parkas ir skatinamas pramoninis bendradarbiavimas.

Vau! Žmonių mainai ir pramonės parkas. Ką gi, atrodo, kad Kinija rimtai užsimojo paversti Baltarusiją pigios kiniškos produkcijos fabriku. Ir tai, tiesą pasakius, labai racionalu – kam gabenti per visą Aziją kinišką šlamštą ir eikvoti kurą bei laiką, jei galima ES pašonėje turėti ne tik sandėlį, bet ir visą gamyklą?

Tuo tarpu žmonių mainai iš esmės reikštų, kad kinai galės užplūsti menkai apgyvendintą (kinų supratimu) mūsų kaimyninę šalį. Milijonas, dešimt ar dvidešimt – vieni juokai kinų drakonui.

Tokie planai mūsų pašonėje įrengti komunistų placdarmą mums, deja, nekelia juoko. Kol kas tai tik žodžiai sausuose spaudos pranešimuose. Bet jie labai greitai gali tapti visiškai tikra, faktine realybe. Kinija kariauja su Vakarais ne rusiško tipo barbarų „išdegintos žemės“ karą. Ekonominis karas yra ir žymiai išmintingesnis, ir žymiai pavojingesnis – jis sunkiai matomas, o pergalės ir pralaimėjimai jame pasireiškia po kelių ar keliolikos metų, kai imtis priemonių pasekmėms užkirsti būna gerokai per vėlu.

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

Socialinėje žiniasklaidoje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip keli rusų kareiviai nušauna du pasiduodančius ukrainiečių kariškius. Nepatvirtintame vaizdo įraše matyti, kaip vienas ukrainiečių karys iš mūšio lauke esančio apkaso išeina pakeltomis rankomis, o paskui guli ant žemės. Antrasis karys suklumpa ir taip pat guli. Tada Rusijos karo nusikaltėliai pradeda šaudyti ir vaizdo įrašas baigiasi.

Ukrainos generalinė prokuratūra šį įrašą komentavo taip: "Vaizdo įraše matyti, kaip grupė rusų uniformomis vilkinčių asmenų iš arti šaudo į du beginklius pasiduodančius Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariškius."

Tai tik mažytis epizodas, eilutė kasdienėje barbariško karo suvestinėje. Kaip prievartavimai, sprogdinimai, plėšimas, kankinimai, žudynės. Visa tai tęsiasi diena iš dienos ir artėja prie dviejų metų atžymos.

Per naujausią Rusijos teroristų apšaudymą, Ukrainoje žuvo mažiausiai trys civiliai žmonės, įskaitant pagyvenusį vyrą kaimo garaže ir moterį prie miesto autobusų stotelės. "Rusijos okupantai vėl apšaudė Chersoną", - sakė V. Zelenskis. Jis sakė, kad smarkiausi mūšiai vyksta rytiniuose Marijinkos, Avdijivkos ir Bachmuto miestuose, taip pat minėjo intensyvius mūšius Charkovo srityje ir pietuose.

Šiandien ryte Ukrainos oro pajėgos pranešė, kad Rusija naktį į Ukrainą paleido 23 bepiločius orlaivius ir sparnuotąją raketą, ir pridūrė, kad priešlėktuvinės gynybos sistemos sunaikino raketą ir 18 bepiločių orlaivių jiems dar nepasiekus taikinių.

↞ Trumpai ↠

Izraelio sausumos pajėgos kovoja su "Hamas" smogikais visame Gazos ruože, vakar pranešė Izraelio kariuomenė. Palestiniečių teroristų grupuotė "Hamas" pranešė, kad jos smogikai susirėmė su Izraelio kariais maždaug už 2 km nuo pietinio Chan Juniso miesto.

Gyventojai, kurių daugelis ten persikėlė gelbėdamiesi nuo ankstesnių Izraelio ir Palestinos konflikto išpuolių, sakė girdintys tankų ugnį ir baiminosi, kad rengiamas naujas Izraelio antžeminis puolimas. Izraelio kariuomenė anksčiau liepė žmonėms evakuotis iš kai kurių miesto ir netoli jo esančių rajonų, tačiau nepranešė apie naują pietų sausumos puolimą.

"Izraelio gynybos pajėgos toliau plečia antžeminę operaciją prieš "Hamas" centrus visame Gazos ruože", - žurnalistams Tel Avive sakė atstovas spaudai kontradmirolas Danielis Hagari. "Pajėgos susiduria akis į akį su teroristais ir juos žudo".

"Islamo valstybės" teroristai prisiėmė atsakomybę už sekmadienį Filipinuose per katalikų mišias įvykdytą sprogdinimą, per kurį žuvo mažiausiai keturi žmonės ir dar 50 buvo sužeisti.

Išpuolis buvo įvykdytas universiteto sporto salėje Maravio mieste šalies pietuose, kurį 2017 m. penkis mėnesius buvo apgulę islamistų smogikai. Įtaką šalies pietuose turinti grupuotė "Islamo valstybė" per "Telegram" pranešė, kad bombą susprogdino jos nariai.

Anksčiau sekmadienį, prieš "Islamo valstybės" pareiškimą, Filipinų prezidentas Ferdinandas Markosas jaunesnysis pasmerkė "beprasmiškus ir bjauriausius užsienio teroristų įvykdytus aktus". Policija ir kariuomenė sustiprino saugumą šalies pietuose ir aplink sostinę Manilą.

JAV kariuomenė sekmadienį pranešė, kad tarptautiniuose vandenyse Raudonosios jūros pietuose buvo užpulti trys komerciniai laivai, o Jemeno husių grupuotė pareiškė, kad dronai ir raketos atakavo du Izraelio laivus tame rajone.

Pasak Pentagono, amerikiečių eskadrinis minininkas "Carney" reagavo į SOS šaukinius ir suteikė pagalbą po raketų ir dronų paleidimo iš husių kontroliuojamos teritorijos.

Deja, bet islamą niekinantys, Alacho vardu žudantys teroristai vis labiau siaučia visame pasaulyje. Giesmė karo nusikaltėlių Kremliuje ausims.

⥁ Lietuvoje ⥀

Kaip jūs gebate išlikti tokie ramūs? Jūs ką, niekada nestresuojate, klausia mūsų.

Stresuojame. Mes – žmonės, mums rūpi kiti žmonės, rūpi artimieji, Lietuva, mes norime ir siekiame, kad visi jūs gyventumėte saugiai, taikoje, laimingi ir sveiki. Tai, be jokios abejonės, kelia stresą.

Nestresuojantys tik kapinėse arba komoje.

Bet mes žinome, kad sumažinti įtampas, kaip padėti mūsų organizmams, ir kaip iš tiesų stresuoti mažiau.

Pirma, visada prisiminkit, kad esate čia ir dabar. Vakar praėjo, jau to nepakeisi, tai kam pergyvent. Rytojus dar neatėjo, tai kam apie jį nuolat galvot. Yra dabar. Gyvenkite tuo.

Antra, pasivaikščiojimas gamtoje, prie vandens, netgi greitas ėjimas mieste vietoje nervinimosi automobilyje kamštyje suteikia žvalumo ir gerų emocijų. Bei gerai įraudusius žandus.

Trečia, jokio nikotino, alkoholio, energetinių gėrimų. Saikingai kavos ir arbatos. Ir būtinai pietums – kelis kaušus sriubos.

Ketvirta, sumažinkit triukšmą savo aplinkoje. Tranki muzika, didelis triukšmas erzina, vargina, siurbia energiją. Jei negalit sumažinti aplinkos triukšmo, nusipirkit medicininius ausų kamštukus. O geriausia – pakeiskite aplinką.

Penkta, juokitės. Iš savęs. Iš savo nuolatinio nerimo. Iš kvailų dalykų. Iš absurdo, kuris mus nuolat lydi.

O jei negalite pasijuokti, jei viską per daug rimtai priimat (kartais – tai visiškai neišvengiama), tiesiog prisiminkit šiuos mūsų žodžius: ir tai praeis.

Neabejotinai, viskas praeis. Viskas visada praeina.

↡ Nuotraukoje: Lenkija pažadėjo Ukrainai perduoti dar 56 savaeiges vikšrines haubicas „Krab“.

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti


70 views0 comments
bottom of page