top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KINIJOS KOMPARTIJOS INFORMACINIS DŪRIS PUTINO CHUNTAI (2024 05 01) 

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Estija apkaltino Rusiją pažeidus tarptautines oro erdvės taisykles ir trukdžius GPS signalams, o avialinijos „Finnair“ paskelbė laikinai mėnesiui stabdančios skrydžius į Tartu miestą Estijos rytuose dėl besitęsiančių GPS trikdžių, dėl kurių negalėjo nusileisti du orlaiviai. Skrydžiai stabdomi, kol oro uostas įdiegs alternatyvų artėjimo tūpimui metodą, kuriam nereikalinga GPS. Daugelyje oro uostų tokia įranga yra įdiegta, bet Tartu jos neturi.

 

Suomijos oro transporto bendrovė teigė nežinanti, iš kur atsirado trukdžiai, tačiau nuo 2022 m. incidentų padaugėjo. Oro vežėjas yra pranešęs apie panašias problemas netoli Rusijos Kaliningrado eksklavo ir Suomijos rytinės sienos su Rusija.

 

Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Tsahkna tiesiai šviesiai įvardino, kad teroristinės Rusijos „vykdomi GPS trukdžiai Estijos oro erdvėje paveikė civilinę aviaciją mūsų regione. Tokiu būdu Rusija pažeidžia tarptautines taisykles", - socialiniame tinkle X rašė jis.

 

GPS trukdžiai dabar stebimi mažesniame aukštyje ir didesnėje teritorijoje nei prieš šešis mėnesius, agentūrai „Reuters“ sakė Suomijos pilotų asociacijos saugos ir saugumo komiteto vadovas. „Jie pradėjo sklisti ir į šiaurinę Suomijos įlankos pusę. Tas pats atsitiko ir Švedijoje <...>", - sakė Lauri Soini, pats dirbantis „Finnair“ pilotu.

 

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žurnalistams sakė, kad „tai yra Rusijos priešiškos veiklos, kuri buvo vykdoma ir anksčiau, bet dabar stebimas jos suintensyvėjimas, dalis“.

 

Tuo tarpu Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra (EASA) teigė, kad realiu laiku trikdžių nestebi, bet tvirtino, kad „jei nuspręstume, kad situacija iš esmės nesaugi, turėtume imtis tolesnių veiksmų aviacijos saugai užtikrinti.“

 

Vokietija anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad labai tikėtina, jog Rusija yra atsakinga už seriją trikdžių, turinčių įtakos navigacijai Baltijos regione, o Vokietijos gynybos ministerija kaip jų šaltinį nurodė Kaliningradą, nors atsisakė pateikti daugiau detalių, motyvuodama karinio saugumo sumetimais.

 

Kitaip sakant, ES ir NATO šalys, išskyrus gana keistą EASA pareiškimą, akivaizdžiai turi įrodymų, kad hibridinį karą vykdanti Rusija yra atsakinga už GPS signalų iškraipymus. Kol kas tik Estijos užsienio reikalų ministras išdrįso be užuolankų įvardinti Maskvą esančią atsakingą už tarptautinių oro erdvės taisyklių pažeidimą bei sakė, kad Estija spręs šį klausimą su kitomis NATO ir ES šalimis.

 

Taigi, šiandien Tartu, rytoj Ryga, poryt Vilnius. GPS trukdžiai, melagingi pranešimai, kuriuos Maskva jau išbandė Lietuvoje, interneto ir kitų komunikacijos kanalų blokavimas.

 

Teisingas, tikslus diagnozės įvardinimas – jau mažas žingsnelis link gydymo. Todėl mes rodome pavyzdį NATO šalių pareigūnams ir sakome, kad karo nusikaltėlių valdoma Rusija vykdo hibridinį karą prieš Aljanso šalis. Jis apima platų priemonių spektrą – informacines operacijas, tame tarpe psichologines ir kibernetines, energetines, ekonomines, viena iš jų – ir trukdant civilinių orlaivių skrydžius, migracines ir kitas, kurias sunkiau atskirti, bet kurios sutelpa į agresyvią russkij mir (rusiško pasaulio) ekspansiją kalbiniu, kultūriniu, sportiniu ir meniniu pagrindu.

 

Kitaip sakant, teroristai Maskvoje nepailsdami dirba dieną naktį ruošdami „mnogochodvkas“, derindami ir išbandydami minkštąsias priemones, kurias, kaip pavyzdžiui migrantus ar GPS trukdžius, mes būtume linkę priskirti kietosioms, ar bent jau tarpinėms. Tokie paruošiamieji veiksmai, greičiausiai, yra didesnio plano dalis, kai laukiama tinkamų geopolitinių aplinkybių, kad būtų galima didinti spaudimą Vakarams vis sunkesniais hibridinio karo ginklais.

 

Tad klausimas kabo ore: kaip NATO ir ES, bei jų šalys narės, be nedrąsaus kalbėjimo, atsakys į Kremliaus žingsnius? Mes kalbame jau ne apie išpuolius prieš Ukrainą, Moldovą ar Sakartvelą, kurios nėra po galingiausių gynybinio ir/ar ekonominio sąjungų skėčiu. Ar toliau tabaluosime liežuviais šokdami bestuburį diplomatinį striptizą aplink „derybų“ stalą ir taip drąsinsime rusofašistinę hidrą eiti toliau, ar imsime kapoti jai galvas, ruošdamiesi persmeigti jos nuodais pasruvusią širdį?

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Lietuvos CVPA „CO-CREATE FUTURE OF UKRAINE“ programos vadovas Artūras Žarnovskis interviu „Ukrinform“ atskleidė, kad Lietuva iki metų pabaigos planuoja pastatyti šešias požemines mokyklas. Statybos numatytos Mykolajivo, Odesos, Sumų, Černigovo, Zaporožės ir, galbūt, Charkovo regionuose ir jau pradėtos Mykolajivo regione. Šios požeminės mokyklos bus kaip slėptuvės konfliktų metu, o taikos metu galės būti naudojamos kaip sporto ir pramogų objektai. Žarnovskis pabrėžė, kad fronto linijoje esantys kariai galės būti ramūs, žinodami, kad jų vaikai yra saugūs, o patys vaikai turės galimybę bendrauti su savo bendraamžiais. Dėl karo kai kuriuose Ukrainos regionuose vaikai negali mokytis nei fiziškai lankydami mokyklas, nei internetu.

 

Kinijos komunistų partijos akylai prižiūrimame tinklalapyje publikuota tikra ar išgalvota vieno iš Pekino universitetų profesoriaus nuomonė apie tai, kaip baigsis Rusijos invazija Ukrainoje. Teigiama, kad karas galiausiai baigsis Rusijos pralaimėjimu, o Rusija turės grąžinti užimtas žemes. Autorius sako, kad Kinija Rusijos branduolinius grasinimus laiko silpnumo ženklu ir mano, kad niekas jais iš tikrųjų netiki. Be to, profesorius esą yra įsitikinęs, kad jei Rusija ir toliau tęs savo veiksmus, ji taps Kinijos ekonomine ir diplomatine vasale, ir tai įvyks ne dėl Pekino sumanymo, o dėl būtinybės. Kinija esą net nėra tikra, ar nori prisiimti atsakomybę remti neveikiančią Rusijos kleptokratiją.

 

Kaip suprantate, tokio pobūdžio teiginiai patys savaime be kompartijos begemotų priežiūros atsirasti griežtai kontroliuojamoje Kinijos viešojoje erdvėje atsirasti negali. O tai reiškia tik vieną – informacinį dūrį Putino chuntai į kepenis.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Šiandien ryte Maskva vėl surengė smūgį Odesai. Per Rusijos ataką balistinėmis raketomis žuvo trys žmonės ir dar trys buvo sužeisti, pranešė regiono gubernatorius Olehas Kiper. Buvo pakenkta civilinei infrastruktūrai.

 

Ukraina savo ruožtu surengė dronų ataką į Rusijos naftos perdirbimo gamyklas. Oficialūs Rusijos dezinformacijos šaltiniai praneša, kad visi nežinia iš kur ore atsiradę bepiločiai buvo sunaikinti, tačiau soctinklai lūžta nuo gaisrų vaizdų. Viename iš jų matyti, kad ataka sukėlė gaisrą Riazanės naftos perdirbimo gamykloje, priklausančioje ir valdomoje „Rosneft. Joje perdirbama apie 5,8 % visos Rusijos perdirbamos naftos. Nuo kitų atakų pažeisti kariniai ir gamybiniai objektai Rusijos Federacijos Kursko ir Voronežo srityse.

 

Vakar buvo tikrai įspūdinga diena ordai – ukrainiečių gynėjai į Kobzono koncertą išsiuntė 1120 ginkluotų driskių.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Esame Europos ekonominės bendrijos nariai jau dvidešimt metų. Tai ne mažiau svarbus mūsų šaliai istorinis žingsnis, nei prisijungimas prie NATO, užtikrinančios valstybės, piliečių saugumą, kokio Lietuva po Abiejų Tautų Respublikos padalinimo neturėjo. Europos Sąjungos narystė Lietuvą tiesiogine prasme ištraukė iš posovietinio, pookupacinio skurdo.

 

Ne tik materialiai.

 

Mums kartais, labai atsiprašome, šypsena kelia kai kurių pensiją šiandien gaunančiųjų skundai, kad jie negali kasmet išvykti savaitei ar dviems į Tenerifę, Madeirą ar Lisaboną. Dieve, prieš dvidešimt metų, pensininkai rinkdavosi, ką už paskutinius centus nusipirkti – vaisių ar vaistų, o ne tarp Malagos ir Herakliono. Bet dar svarbiau, kad žmonės gali laisvai važinėti po visą Europą, atsiskaityti ta pačia valiuta, gauti darbą ir gyventi bet kurioje ES šalyje. To negali įvertinti jokiais turtais, nes kitų kultūrų, kitų šalių, kitų tautų pažinimas yra langai, durys, visi plačiai atverti vartai į sąmoningumą. Į galimybę žmogėnui virsti žmogumi.

 

Todėl ir NATO, ir ES, ir narystė jose, nuo pat pirmųjų aktyvesnių Kremliaus informacinio karo veiksmų, tapo propagandos taikiniais. Iš esmės, bet kurio tautiečio pasisakymai šiais klausimais yra lakmuso popierėlis jo/jos prokremliškam vatniškumui nustatyti.

 

Todėl štai jums, mieli ir ištikimi mūsų sekėjai, paprastas metodas atskirti pelus nuo grūdų: jei kandidatas į kur nors, ar šiaip koks kalbėtojas ima kartoti Kremliuje nukaltas žinutes apie tai, kad NATO okupavo Lietuvą, euras sugriovė lietuviškumą, o lygios žmogaus teisės suardė tradicinę lietuvių šeimą, bėkite nuo jo kuo toliau ir savo draugus apie užkrėstąjį būtinai informuokite.

 

O jei taip nutiko, kad toks kalbėtojas yra artimas jums žmogus – nesitikėkite, kad galėsite greitai jį atgaivinti. Tam reikia daug laiko, daug kantrybės, ne, ne jį perkalbant ar įtikinant. Jam parodant.

 

↡Nuotraukoje: rusų karo nusikaltėliai aviacinėmis bombomis smogė Charkovo priemiesčiui.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 66 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page