top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KINIJOS TAIKOS GULBĖS ŠOKIS VELNIO KANOPOMIS (2023 04 27)

Geopolitinė padėtis

Pirmą kartą nuo karo pradžios Kinijos vadas paklausė skambinimo virtuozo Emanuelio ir paskambino telefonu Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. Apie tai V. Zelenskis pranešė socialiniame tinkle "Twitter", pažymėdamas, kad pokalbis buvo ilgas.

Zelenskis patvirtino, kad Ukrainos pozicija dėl "vienos Kinijos" politikos nesikeičia, ir padėkojo kinų liaudies prezidentui už Kinijos paramą Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui, teritoriniam vientisumui bei už humanitarinę pagalbą.

Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad pagerbiant Černobylio avarijos - didžiausios žmonijos istorijoje žmogaus sukeltos katastrofos - aukų atminimą, būtina daryti viską, kad dar didesnė nelaimė neįvyktų Zaporižės AE.

Zelenskis informavo Xi, kad padėtis fronte sudėtinga, bet Ukraina neturi kito kelio, kaip atkovoti savo valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą tarptautiniu mastu pripažintose 1991 m. sienose, įskaitant Krymą. Ukrainos prezidentas taip pat pareiškė, jog bet kokią paramą Kremlius konvertuoja į karo Ukrainoje palaikymą.

Pekinas teigia, jog Xi Jinpingas pasisakė už dialogą ir derybas kaip vienintelį būdą užbaigti karą Ukrainoje. "Kinija nei stebės gaisrą iš kitos pusės, nei pilstys alyvą į ugnį, nekalbant jau apie pasinaudojimą galimybe pasipelnyti. Dialogas ir derybos yra vienintelė perspektyvi išeitis", - sakė Xi.

Tai svarbus įvykis geopolitinėje šachmatų lentoje. Pekinas blaškosi, vieną dieną demonstruodamas santūrią paramą Maskvai, kitą dieną baimindamasis Vakarų sankcijų, JAV atsako ir ekonomikos smukimo. Pekino diplomatinio korpuso atstovo suabejojimas dėl Baltijos šalių suverenumo buvo akivaizdus mėginimas pritarti Maskvos planams iš naujo pasidalinti pasaulį įtakos sferomis. Tuo tarpu skambutis į Kyjivą reiškia Pekino mėginimą ieškoti išeities iš karo Ukrainoje aklavietės.

Mūsų įsitikinimu Pekinas taip elgiasi tikrai ne iš geros valios ar sekdamas Konfucijaus mokymais. Kompartijos begemotai supranta, kad Rusijos sukelta pasaulio ekonomikos recesija galiausiai atsilieps ir Kinijai, stabdydama planuojamą pokovidinės ekonomikos augimą. Tikimės, kad kinų komunistai dar nėra galutinai nukvakę, moka skaičiuoti, o skaičiai rodo gresiantį riebų minusą.

Kinijos vladyka Xi Jinpingas sutiko siųsti savo specialiuosius pasiuntinius į Ukrainą ir kitas valstybes bendrauti "su visomis pusėmis" dėl politinio "krizės Ukrainoje" sprendimo, skelbia "Bloomberg" cituodama Kinijos valstybinę agentūrą.

Kinija ir toliau vaidina taikdarę Rusijos ir Ukrainos kare, vengdama vadinti teroristinę Rusiją šalimi agresore, o Kinijos diplomatai ne kartą buvo įsivėlę į tarptautinius skandalus, kartodami Kremliaus naratyvus apie Ukrainą ir kitas Vakarų šalis, tame tarpe Lietuvą.

Vakarų žvalgybų duomenimis, KLR jau dabar padeda V. Putino režimui, visų pirma tiekdama okupantams uniformas ir neperšaunamas liemenes. Rusija derasi su Kinija dėl dronų kamikadzių ZT-180 tiekimo.

Rusijos užsienio teroro reikalų ministerija atkreipia „dėmesį į Kinijos pusės pasirengimą dėti pastangas, kad būtų pradėtas derybų procesas", - sakė Putino panagių valytoja Marija Zacharova.

Koks gražus sinchronizuotas ėjimas, keičiant vienas kitam sauskelnes, kai laukiant triuškinamo Ukrainos puolimo, netikėtai paleidžia vidurius.

Reikšmingi postūmiai

Pranešama, kad Ukrainos pajėgos pasistūmėjo į pietinę Chersono regiono, kurį skalauja Dniepro upė, pakrantės dalį. Rusai nėra pakankamai gerai pasirengę ginti šios fronto linijos, todėl ukrainiečiai, naudodami mažas JAV valtis bei intensyvias artilerijos atakas, čia įgyja vis didesnį pranašumą.

Mes manome, kad visgi pagrindinis Ukrainos kumštis smogs driskiui į barzdą kitoje vietoje.

Ilgalaikiai Kremliaus planai, priversti Ukrainos vadovybę derėtis, nesikeičia. Rusai neatsisako planų okupuoti svarbius Donecko srities centrus. Pagrindiniu tikslu išlieka Bachmutas, Avdijivka ir Marijinka.

Teigiama, jog šiuo metu prieš Ukrainą kovoja apie 48 brigados ir iki 370 000 taip vadinamų Rusijos karių. Tai beveik dvigubai daugiau nei invazijos pradžioje.

Putino virėjas Prigožinas teigia, kad Ukraina ruošiasi "neišvengiamam" kontrpuolimui ir perspėja, kad jo samdinių pajėgos neturi pakankamai amunicijos. Dėl to recidyvistas kaltina Kremlių. Savo "Telegram" kanale paskelbtoje garso žinutėje butų vagis Prigožinas teigia, esą jo kariai negauna šaudmenų siuntų iš Rusijos gynybos ministerijos ir dėl to patiria penkis kartus daugiau nuostolių.

Kyjivo pareigūnai teigia, kad Ukrainos pajėgos vis dar laikosi vakarinėje miesto dalyje ir kovas ten apibūdina kaip "ypatingai karštas".

„Wagner“ mėsa – mažiausiai Kremliui kainuojanti karinė formuotė. Kalinių ir senos technikos utilizavimas kare sena Maskvos barbarų vadeivų strategijos dedamoji.

Trumpai

Vokietija ir Didžioji Britanija perėmė tris Rusijos karinius orlaivius virš Baltijos jūros, vakar pranešė Vokietijos karinės oro pajėgos. "Perimti žvalgybiniai skrydžiai. Vokietijos ir Didžiosios Britanijos naikintuvai "Eurofighter" buvo pasiųsti atpažinti tris karinius orlaivius", - tviteryje skelbia "Luftwaffe".

Du SU-27 Flankers ir IL-20 iš Rusijos vėl skrido be atsakiklių signalų tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros, teigiama pranešime.

Anksčiau šį mėnesį Jungtinė Karalystė iš Vokietijos perėmė NATO karinio aljanso Baltijos šalių policijos misiją. Trys Baltijos šalys - Latvija, Lietuva ir Estija - neturi savo naikintuvų.

Antradienį Norvegijos karališkosios oro pajėgos tarptautinėje oro erdvėje virš Barenco jūros Arktyje lydėjo Rusijos reaktyvinių lėktuvų grupę.

Maskva ir toliau mėgina rodyti savo raumenis savo įsivaizduojamų interesų zonų ribose manydama, jog mes išsigąsime nevykėlių, nesugebančių devynis mėnesius užimti nedidelio Ukrainos miestelio.

Lietuvoje

Vakar prisiekė naujai išrinkti Vilniaus miesto politikai ir vadovai. Visi prisiekė tarnauti valstybei.

Valstybė, o tai esame visi mes, esame miestų vadovų valdytojai ir darbdaviai.

Tačiau gerai pagalvokime, ar patys sutiktume eiti dirbti atsakingą mero ar vicemero darbą, ypač kai pastarojo atlyginimas į rankas yra 1500 eurų. Pusantro planuojamo minimumo.

Sienų glaistymas ar dusliarkių virinimas šiandien yra apmokamas gerokai daugiau.

Todėl prieš imdami piktintis, kad kažkas kažko nemoka ar nesugeba, įsivertinkime kokioje realybėje gyvename. Į atsakingas, strateginius sprendimus lemiančias politines pareigas ateina arba „nenormalūs“ patriotai, arba prasisukti norintys „verslininkai“.

„Nenormalių“ patriotų, kol kas, lyginant su kitais, yra mažuma.

Primename, kad galite savo 1.2 procento nuo sumokėto pajamų mokesčio pervesti šias apžvalgas kuriančiai agentūrai, įmonės kodas 305974366.

Nuotraukoje Černobylio atominės elektrinės darbuotojai deda gėles prie paminklo Černobylio tragedijos aukoms atminti per atminimo ceremoniją Černobylyje, Ukrainoje, trečiadienį, 2023 m. balandžio 26 d. (AP Photo/Wladyslaw Musiienko)

Ypatingas ačiū rėmėjams: DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Mūsų darbo tęsimui itin svarbi visų jūsų parama. Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562460 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page