top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KITAS ĖJIMAS – MASINIS SMŪGIS KERČĖS TILTUI (2024 04 27)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Vakar JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas atvyko į Pekiną, kuriame per penkias su puse valandos trukusias diskusijas su Kinijos aukščiausio rango diplomatu Wang išreiškė susirūpinimą dėl didžiausio pasaulio fabriko paramos Rusijai.

 

„Pakartojau mūsų rimtą susirūpinimą dėl to, kad KLR tiekia komponentus, kurie palaiko Rusijos brutalų agresijos karą prieš Ukrainą“, - sakė Blinkenas spaudos konferencijoje baigiantis vizitui, vartodamas oficialų Kinijos pavadinimą - Kinijos Liaudies Respublika.

 

„Kinija yra pagrindinė staklių, mikroelektronikos, nitroceliuliozės, kuri labai svarbi gaminant šaudmenis ir raketinį kurą, ir kitų dvejopo naudojimo prekių, kurias Maskva naudoja savo gynybos pramonės bazei didinti, tiekėja.“

 

Gana graudžiai, net nejuokingai, atrodo galingiausios šalies reiškiamas „susirūpinimas“. Ar galėtų JAV padaryti kažką daugiau? Ar galėtų taikyti griežtesnes sankcijas, didesnius ribojimus?

 

Vargu. Kinija yra beveik vienvaldė gryno silicio žaliavos tiekėja. Be jo, Taivanas, iš kurio Vakarų pasaulis perka mikrolustus, neturėtų, ko parduoti ir šiuolaikinio technologinio amžiaus dangiškoji mana taip vadinamą išsivysčiusį pasaulį grąžintų į manufaktūrų viduramžius. Ne tiesiogiai, bet pasekmės, be jokios abejonės, būtų tragiškos. Kai Vakarai taiko sankcijas Kinijai, bet perka mikroschemas iš Taivano, tik antraštėse ir reportažuose turime „gėrio“ ir „blogio“ kovą. Realybėje gi, tokia pasauline prekyba Kinija, kaip ir Taivanas, pildo savo biudžetus.

 

Būtent dėl to, JAV ir Vokietija – dvi didžiausios ekonomikos, viena už balos ir pasaulyje, kita čia, mūs senam Europos kaimuky, pačios bando skubiai vystyti silicio gryninimo technologijas, kad ant žemės, o ne nušlifuotose politikų šypsenose rinkėjams, sumažintų priklausomybę nuo Kinijos ir ateityje galiausiai nukirptų jas jungiančią virkštelę.

 

Būtent dėl to, ir A. Blinkenas neatsakė į „nepatogų“ klausimą, ar Vašingtonas įves sankcijas Kinijai dėl paramos Rusijai. Visgi, strateginė padėtis nėra labai bloga, ir Kinijos komunistų partijos begemotai suvokia geopolitinį ir geoekonominį pasaulinės pusiausvyros trapumą. Apie tai sprendžiame iš to, kad su A. Blinkenu susitiko pats Kinijos vyrbegemotas Si Dzinpingas.

 

Nevarginsime jūsų cituodami bereikšmes frazes, kuriomis jie apsikeitė. Svarbiausias yra pats faktas, kad šiuo susitikimu Pekinas siunčia konstruktyvaus, racionalumu grįsto dialogo signalą.

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

„Olafas Šolcas turi apsispręsti, ar jis nori, kad Ukraina laimėtų karą, ar ne“, - sako buvęs Jungtinės Karalystės gynybos ministras Benas Volesas.

 

„Užuot atmetęs „Taurus“ tiekimą, Šolcas turėtų nurodyti sąlygas, kurios galėtų pateisinti raketų tiekimą, kaip pavyzdį nurodydamas Rusijos išpuolius prieš civilinę infrastruktūrą. Geriau nei sakyti „ne, aš jų netieksiu“, yra sakyti „mes nuolat stebime situaciją, ir jei Rusija tęs (savo agresiją), mes svarstysime“, - sakė jis.

 

Tiksliai į dešimtuką. Mes per šiuos daugiau kaip du metus kasdien pavargome kartoti, kad kinkų drebinimas Vakaruose, patiems braižantis raudonas linijas ir sakant Kremliaus karo nusikaltėliams, kas nebus daroma, yra tolesnį karą ir ukrainiečių genocidą palaikantis variklis.

 

Reikia daryti, o ne kalbėti. Jeigu visgi kalbama, tai Kremliui turi būti siunčiami ultimatumai, nurodant, kas bus, kokios raketos kris į Rusijos gubernatorių ir oligarchų vilas, kaip bus daužoma jos gynybos pramonė, ir kaip vis daugiau naftos perdirbimo centrų suliepsnos neužgesinama ugnimi.

 

Pentagono ginkluotės įsigijimo vadovas Viljamas Laplantas teigia, kad Ukrainai išsiustos antžeminės mažo skersmens bombos (GLSDB), skirtos smogti į taikinius dvigubai didesniu atstumu nei dabartinės raketos, nėra tokios efektyvios, kaip buvo tikėtasi. Sausio pabaigoje Ukrainai pristatytos GLSDB buvo sutiktos su visuotiniu entuziazmu, o kai kurie karo ekspertai užtikrintai teigė, kad jos privers Rusiją perkelti logistikos linijas toliau nuo fronto.

 

Deja, jos nepasiteisino „dėl daugelio priežasčių, įskaitant elektromagnetinius trukdžius <..> Kai siunčiate kažką žmonėms, kovojantiems už savo gyvenimą, kas neveikia, jie pabando tai tris kartus ir tada tiesiog meta į šalį“, - pridūrė jis.

 

GLSDB yra valdoma bomba, kurios veikimo nuotolis siekia daugiau kaip 160 km, ji tvirtinama prie M26 raketos ir yra pigesnė už šiuo metu JAV siunčiamas ATACMS raketas.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Ispanijos gynybos ministerija atsisakė perduoti Ukrainai „Patriot“ bateriją, nuo 2013 m. dislokuotą Turkijos ir Sirijos pasienyje, tačiau suteiks Ukrainai „Patriot“ raketų partiją. Regisi, kad tai bus labai ribotas kiekis, nes pačios Ispanijos karinis rezervas yra apie 50 vienetų.

 

Tuo tarpu Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius pareiškė nesuprantąs šalių, kurios nenori perduoti bent vienos „Patriot“ sistemos ar jos analogo Ukrainai, turėdamos kelias tokias sistemas ir būdamos toli nuo rytinės sienos (t. y. toli nuo Rusijos Federacijos), turėdamas galvoje Ispaniją ir Graikiją.

 

Politikai politikuoja, kariai kariauja, civiliai žūsta, o penktadienio steikas su vyno taure yra svarbiau už „Taurus“ raketų ir „Patriot“ baterijų perdavimą į ukrainiečių rankas.

 

Donecko kryptyje Krasnahorivka atsidūrė ordos atakų smaigalyje. Rusai į ją veržiasi kaip į nemokamas vodkos ir kopūstų dalybas, nes užėmę ukrainiečių įtvirtinimus, jie atvertų kelią į vakarus nuo Marjinkos. Tai atvira teritorija, kurioje laukai sumišę su pelkėmis, upėmis ir ežerais, joje sunku pasislėpti, o inžinerinės kliūtys yra labai ribotos.

 

Vakar driskių šarvuočių grupė, remiama keturių tankų įsiveržė į gyvenvietės centrą, o rusų dezinformacijos kanalai paskelbė apie Krasnohorivkos užėmimą. Tačiau iki vakaro, ukrainiečiai bepiločiais ir artilerija sunaikino placdarmą įrengti mėginusius rusus, kurių likučiai su dviem likusiais tankais atsitraukė už miesto ribų.

 

Karščiausias taškas ir rimčiausia padėtis yra į vakarus nuo Avdijivkos, kur orda pralaužė ukrainiečių gynybos liniją ir keliomis brigadomis juda link Očeretynės kaimo. Per kelias dienas driskiai pasistūmėjo 7 – 10 km, o ukrainiečių pozicijos šiame rajone yra vis labiau supamos. Apie 3 tūkstančiai gynėjų gali atsidurti katile, kurį bando uždaryti virš 10 tūkstančių skarmalių, todėl vienintelis logiškas kelias, mums regisi, dabar belieka atsitraukti.

 

Ukrainiečių specialiųjų operacijų pajėgos ir partizanai aktyviai veikia Zaporižės kryptyje. Pagrindinis jų uždavinys – alternatyvaus Kerčės tiltui rusų logistikos kelio geležinkeliu ardymas. Šaltiniai praneša, kad driskiai vis dažniau jį remontuoja, o logistinė juo einanti parama stovi ir tampa HIMARS ir sabotažo taikiniu. Tai reiškia, kad vienintelė daugiau ar mažiau patikima logistikos arterija eina Kerčės tiltu. Todėl logiška manyti, kad artimiausiu metu turėtume matyti masiškesnę ATACMS ataką prieš jį ir siaubo perkreiptus okupantų snukius Kryme.

 

Ukrainiečių GUR surengė sabotažą giliai Rusijoje ir padegė Maskvos Ostafjevo tarptautiniame oro uoste stovėjusį Rusijos daugiafunkcį sraigtasparnį Ka-32. Tuo tarpu Krasnodaro krašte, Slaviansko prie Kubanės priemiestyje, į Ilskio naftos perdirbimo gamyklą atskrido pavasariniai bepiločiai ir kažkaip ten nukrito. Su sprogmenimis.

 

Kaip mums patinka girdėti tokias puikias naujienas!

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Pagrindiniai informacijos portalai dalinasi ir džiaugiasi žinia apie Rusijos karo nusikaltimų ministro Šoigu pavaduotojo sulaikymą už korupciją.

 

Maža to, kad platinama rusų dezinformacija, bet patiems išsivoliojus šiame informaciniame mėšle, juo dar gausiai tepami ir portalų skaitytojai.

 

Pirma, jeigu tai tiesa, mes nesuprantame, kuo čia džiaugiamasi. Jei nevykėlis Kremliuje, parodomuoju būdu suimtas su paradine uniforma (!), nukabinėta apdovanojimų blėkomis ir generolo laipsniais, iš tiesų buvo korumpuotas bei dideliu mastu grobstė Maskvos pinigus, skirtus finansuoti karui, tai dėl to protingam žmogui belieka tik apgailestauti. Džiaugtis čia gali nebent rusofašistai, kurie jau daugiau kaip du metus Ukrainoje nevaržomai žudo, prievartauja, degina ir kankina.

 

Antra, eilinį kartą stebime, kaip žiniasklaida, netgi oficialios tarnybos, o kartą – ir pats VSD savo feisbuko paskyroje dalinęsis Rusijos FSB pateikta informacija apie Prigožiną – nusikopijuoja Kremliaus informacinį šūdų malūną ir niekaip atsigerėti negali, kaip gražiai jis viską aplinkui nutaško.

 

↡Nuotraukoje: netoli Časiv Jaro.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

  

70 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page