top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KREMLIAUS DESPERACIJA PO LEIDIMŲ SMŪGIUOTI Į RUSIJOS TERITORIJĄ (2024 06 04)

↞ Kalbos, kalbelės ↠

 

Kremliuje panika po Ukrainos smūgių į Rusijos teritoriją. Pabrėžiame, jog branduolinis ar Trečiasis pasaulinis karas dėl to neprasidėjo. Maža to, Rusija pralaimi informaciniame kare ir traukia paskutinius griaučius iš spintos. Vakar Putino patikėtinis, aukščiausio lygio Rusijos propagandistas Vladimiras Solovjovas pareiškė, kad JAV pasirengusios perduoti Ukrainai taktinius branduolinius ginklus. Ir neva Ukraina tuos branduolinius ginklus tuoj pat panaudos Rusijos Federacijos teritorijoje.

 

Ką reiškia ši Kremliaus retorika? Ji reiškia, jog Putino chuntos balvonai jau prikrovė į kelnes, nes suvokia, kad visi Vakarų gąsdinimo resursai branduolinėmis Medvedevo tipo kaliausėmis jau išsemti. Į mūšį mesta Solovjovo baidyklė, kuri, be kita ko, nedrįsta grasinti Vakarams ar net Ukrainai branduoliniu smūgiu.

 

Štai taip byra popierinė Rusijos branduolinė blefo karo mašina. Gaila, kad tam prireikė tiek daug aukų ir ašarų. Tačiau karas nebaigtas. Būtina hidrą pritrėkšti, nes ji dar spardysis, kandžiosis ir pridarys daug bėdų. Putinas neturi kito kelio - tik karą.

 

Būtent dėl to Kremlius vėl gąsdina nebebijančius Vakarus, tik ne savo lūpomis. Maskvos propagandos kanalai cituoja Bundestago narės Saros Vagenknecht kreipimąsi į Olafą Šolcą, kuris netikėtai pakeitė Berlyno kursą ir leido Ukrainai smūgiuoti į Rusiją vokiškais ginklais.

 

„Kaip ir milijonai vokiečių, baiminuosi tolesnio eskalavimo, kuris vieną dieną gali baigtis Trečiuoju pasauliniu karu“, - kartoja Medvedevo žodžius vokiečių politikė.

 

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pareiškė, kad Ukraina nėra gavusi neriboto leidimo naudoti Vakarų ginklus smūgiams į Rusijos objektus. „Tai nereiškia, kad turime visiškai atrištas rankas. Turime laikytis žingsnių ir taisyklių. Apskritai, labai vertiname šį sprendimą ir toliau dirbsime su savo sąjungininkais siekdami išplėsti šių ginklų naudojimo būdus", - pabrėžia D. Kuleba.

 

JAV neatmeta galimybės ateityje išplėsti leidimą Ukrainai naudoti JAV ginklus smūgiams Rusijos teritorijoje, per spaudos konferenciją pareiškė Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Kirbis.

 

Net neabejojame, jog sprendimas smūgiuoti į objektus Rusijos teritorijoje bus priimtas, ir tai tik laiko klausimas. Tačiau mums nerimą kelia draudimas arba neleidimas naudoti JAV bei kitų Vakarų šalių ginklus, bombas, raketas, jei jos paleidžiamos į tą patį Charkovą iš Rostovo prie Dono. Kodėl išskiriamas Charkovo puolimas iš Belgorodo srities, tačiau nestabdomas iš kitų Rusijos vietų ir karinių bazių? Kodėl vėl brėžiamos kažkokios raudonos linijos, kurios iš esmės apsaugo visą Rusijos teritoriją, išskyrus okupuotas sritis ir konkretų pafrontės regioną?

 

↞ Proveržiai ↠

 

Europos Sąjunga tiria situaciją, susijusią su „Telegram“ soctinklu, kuris nesipriešina Rusijos propagandai. Europos vertybių ir skaidrumo komisijos pirmininko pavaduotoja Vera Jourova pažymi, kad Rusija gali skleisti melagingas naujienas per „Telegram“, kuri skirta daugiausia rytinėse Europos Sąjungos valstybėse narėse gyventiems rusakalbiams. Mes pridurtume, jog rusiškai suprantantiems ES šalių piliečiams. ES reguliuoja platformų, turinčių daugiau nei 45 mln. vartotojų bloko teritorijoje, veiklą, tuo tarpu „Telegram“ paslaugomis naudojasi 42 mln. žmonių. Tačiau problema ta, jog žinučių siuntimo programos savininkas Pavelas Durovas ir pagrindiniai platformos kūrėjai yra Rusijos piliečiai. Be to, „Telegram“ administracija atvirai bendradarbiauja su „Roskomnadzor“ ir FSB. Ispanijos Aukščiausiasis Teismas laikinai sustabdė „Telegram“ veiklą šalies teritorijoje dėl vietos žiniasklaidos skundų. Lietuvoje gi platforma kol kas nesiskundžiama, ja uoliai naudojasi žurnalistai, apžvalgininkai ir politikai, vyrai su antpečiais, įsipainioję šiuose FSB informaciniuose tinkluose.

 

Rusijos „Užsienyje gyvenančių tautiečių teisių rėmimo ir apsaugos fondas“ padeda skleisti Kremliaus propagandą 48 Europos ir pasaulio šalyse. Fondas veikia kaip SVR (Rusijos užsienio žvalgyba) struktūrinis padalinys. Atliekant tyrimą dėl Rusijos propagandos veikimo, vieno Europos Parlamento darbuotojo namuose buvo atlikta krata, nustatytos kai kurių Europos Parlamento narių sąsajos su ES sankcionuotais Kremliaus asmenimis. Gegužės mėnesį ES uždraudė keturis Kremliaus dezinformacijos kanalus: „Voice of Europe“, „RIA Novosti“, „Izvestija“ ir „Rossijskaja gazeta“.

 

Lietuvoje taip pat veikia Rusijos žvalgybos tarnybų šeriami personažai. Rusija kiekvienoje ES šalyje turi savo statytinius. Kremliaus propagandistai „Ukrainos vyriausybės vadovu tremtyje“ ketino padaryti Viktorą Medvedčuką. Jis esą turėjo skatinti „taikos derybas“ su Rusijos Federacija, kad būtų užbaigtas karas. Kremliaus agentūros Europoje bandė sukurti organizaciją, kuri turėtų demonstruoti Zelenskio “režimo” neteisėtumą ir iš jėgos pozicijų derėtis dėl karo pabaigos.

 

↞ Veiksmai ↠

 

Nyderlandų gynybos ministrė Kajsa Olongren pareiškė, kad nėra jokių apribojimų Ukrainai naudoti F-16, kuriuos Nyderlandai ketina dovanoti Ukrainai. Politikė patikino Kijevą, jog 24 naikintuvai F-16, kuriuos Nyderlandai ketina padovanoti Ukrainai, gali būti naudojami smogti taikiniams Rusijos viduje.

 

Šaunuoliai olandai!

 

Tuo tarpu belgai neleis Ukrainai naudoti savo F-16 smogti taikiniams Rusijoje. Belgijos ministras pirmininkas Aleksandras De Kro pareiškė, kad jo šalis prieštarauja Ukrainai, kad ji naudotų Belgijos ginklus, įskaitant naikintuvus F-16, smogdama taikiniams Rusijoje.

 

Ką gi, vienų šalių naikintuvai daužys driskių gelžgalius Ukrainos žemėje, kiti - Rusijoje.

 

Praėjusią parą ukrainiečių gynėjai tęsė uraganinę ugnį į okupantų telkinius. Likviduota beveik 1300 taip vadinamų jų karių, sunaikinta daug oro gynybos sistemų S-300, S-400, ypač Belgorodo srityje.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Šiandien norime padėkoti visiems jums už mūsų palaikymą ir nenuilstamą paramą.

 

Pripažinkime, jog mūsų visų kasdienis darbas, skleidžiama informacija, kieta pozicija kurią rodėme ir skleidžiame Ukrainos, Lenkijos, Moldovos, Rusijos, JAV politikams, kariškiams ir žurnalistams prisidėjo prie Kremliaus imperijos žlugimo pradžios. 

 

Labai svarbu, kad Jūs tai suprantate ir dalyvaujate kovoje už sprendimų priėmėjų protus. Tačiau laukia dar daug darbų. Puikiai matote, kaip Budapešte šlaistosi prokremliniai tautiečiai, terliodami mūsų trispalvę, protestuodami prieš “karą”, palaikydami Orbano “taikos” planą. Jų rankose turėtų plazdėti Rusijos trispalvė.

 

Kitas politikierius tendencingai, kasdien vemia ant NATO ir JAV, skleisdamas nuodus, jog Aljansas ir amerikiečiai niekada nepadėjo ir nepadės Lietuvai. Kurgi ne… Jei ne NATO ir JAV, mūsų miestai seniai būtų virtę griuvėsių krūva, su gatvėse besivoliojančiais lavonais, o išniekintos šalies vadovais, greičiausiai būtų uolūs Rusijos pagalbininkai.

 

Ačiū, kad esate kartu.

 

↡ Nuotraukoje: „Baba Jaga“ arba „Nemesis“ – ukrainiečių dronas, skirtas bombardavimui.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications105 views0 comments

留言


bottom of page