top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KREMLIAUS KLOUNŲ CIRKAS SAVAITGALIUI (2024 05 05)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Kremliaus karo nusikaltėliai savaitgalį desperatiškais pranešimais linksmino pasaulį. Tarptautiniu mastu paieškomo teroristo V. Putino valdomas režimas iškėlė baudžiamąją bylą Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui ir tokiu būdu jį įrašė į garbingą sąrašą šalia Estijos premjerės Kaja Kallas bei kitų Latvijos ir Lietuvos politikų ir vyriausybės narių.

 

Be to, Maskva apkaltino JAV ir kitus Ukrainos sąjungininkus rengiantis smūgiams Kryme ir perspėjo, kad tokiu atveju būtinai imsis „atsakomųjų veiksmų“. Rusijos užsienio teroro reikalų ministerijos pašluostė spaudai Marija Zacharova sakė, kad pasirengimas „vykdomas atvirai, su demonstratyvia bravūra ir su absoliučia bei tiesiogine kolektyvine Vakarų parama“.

 

Vapaliodama iš FSB paruoštuko, ji pabrėžė Rusijos karo ministerijos išgalvotą žinutę, kad esą praėjusią savaitę virš pusiasalio buvo numuštos šešios JAV Ukrainai perduotos ATACMS raketos ir atkreipė dėmesį į pranešimus, kad Kijevas jau turėjo gauti pirmąją F-16 lėktuvų siuntą, „kurie, pasak britų, taip pat gali būti panaudoti Krymo tilto sunaikinimo operacijoje“.

 

„Norėtume dar kartą perspėti Vašingtoną, Londoną ir Briuselį, kad bet kokie agresyvūs veiksmai prieš Krymą ne tik pasmerkti žlugti, bet ir sulauks nesunaikinamo atsakomojo smūgio“, – sakė ji.

 

Mums vis labiau Kremliaus komunikacija tampa panaši į Riebulio Kimo iš šalies-kalėjimo transliuojamus idiotiškus teiginius apie Šė Korėjos pasaulinę hegemoniją ir tuoj-tuoj įvyksiantį JAV užkariavimą. Tuo tarpu realybėje – „nesunaikinamas atsakomasis smūgis“ tėra drėgnas pirstelėjimas į metų metus neskalbtus apatinius.

 

Po Zacharovos komentarų, Rusijos karo ministerija vakar suskubo pranešti, kad jos oro gynybos pajėgos virš Krymo pusiasalio esą numušė dar keturias ATACMS raketas, o iš viso pastarosiomis savaitėmis neva sėkmingai numušė jau 15 tokių raketų.

 

Keista, kodėl gi ne 150?

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Vokietijos bendrovė HENSOLDT iki metų pabaigos Ukrainai atsiųs dar šešis TRML-4D radarus, kad sustiprintų šalies priešlėktuvinę gynybą. Tai Berlyno pagalbos paketo, kurio vertė viršija 100 mln. eurų, dalis.

 

Mes tikimės, kad Vakarai jau išmoko pamokas ir nurodydami terminus paprasčiausiai klaidina priešą. Visgi, mūsų manymu, geriausia būtų iš viso nenurodyti jokių datų, arba pranešti apie paramos perdavimą jam jau įvykus.

 

Išilgai Rusijos – Ukrainos sienos driskiai dislokavo maždaug dviejų korpusų dydžio pajėgas ir suintensyvino informacinę operaciją skleisdami gandus apie ketinimą įsiveržti į Sumų ir Charkovo regionus.

 

Tačiau šaltiniai ant žemės praneša, kad šie daliniai suformuoti iš paprastų pėstininkų ir neturi pakankamai šarvuotų transporto priemonių bei sunkiosios technikos, kad galėtų organizuoti gilesnį manevrą. Stebimi atskiri vienetai, kurie ateityje potencialiai, galbūt, galėtų būti sujungti į smogiamąjį kumštį. Visgi, remiantis Ukrainos GUR vado pavaduotojo Skibitskiu teigimu, kad Rusijos šiaurinė grupė, esanti kitapus sienos su Charkovu, šiuo metu turi apie 35 000 taip vadinamų karių, manome, kad rusai artimiausiu metu nevykdys platesnių masyvių veiksmų, o šias pajėgas naudos taktiniams išpuoliams rengti bei kaip rezervą rytų frontui.

 

↞ Veiksmai ant žemės ↠

 

Rusų ortodoksų Velykų proga, Kremliaus driskiai naktį surengė bepiločių ataką į Charkovo, Dnipro ir Chersono srityse. Dėl krintančių nuolaužų ir smūgių Dnipro mieste buvo apgadinti infrastruktūros objektai ir kilo keli gaisrai. Nikopoliui rusai smogė bepiločiais lėktuvais ir artilerija. Mieste apgadintos dvi įmonės, poilsio įstaiga ir privatus namas. Charkove dėl ordos veiksmų kilo gaisras gyvenamajame kvartale.

 

Iš viso rusai paleido 24 „šachedus“ į Ukrainą, o gynėjų priešlėktuvinės pajėgos sunaikino 23 iš jų.

 

Ukrainiečių gynybos pajėgos, dengiamos artilerijos, kas rodo, kad šaudmenys iš ilgai lauktos paramos pasiekė fronto liniją, tvarkingai atsitraukė iš Očeretynės. Šioje vietoje rusai sukoncentravo pastangas perimti kelią, jungiantį Kostyantynivką ir Pokrovską. Orda veržiasi Tarasivkos ir Oleksandropilio kryptimi su tikslu užimti Novoolenivka. Jei jiems pavyktų įsitvirtinti maždaug 10 km pločio ruože, ukrainiečiai turėtų taktinių sunkumų atremiant tolesnį puolimą iš pietų ir šiaurės rytų (nuo Časiv Jaro) Kostyantynivkos link.

 

Gegužės 2 d. „Brookings Institution“ paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad su Kremliumi susiję veikėjai vis dažniau naudoja „TikTok“ propagandai ir dezinformacijai užsienio auditorijai skleisti. Valerie Wirtschafter, remdamasi surinktais duomenimis iš su Kremliumi susijusių socialinės žiniasklaidos paskyrų, nustatė, kad su Kremliumi susijusios paskyros 2024 m. dažniau naudojosi TikTok, o šiose paskyrose esantys TikTok vaizdo įrašai pasiekė gerokai didesnį vartotojų skaičių, palyginti su įrašais kitose socialinės žiniasklaidos platformose.

 

Wirtshafter teigimu, su Kremliumi susijusių „TikTok“ vaizdo įrašų pasiekiamumas yra 3,5 karto didesnis nei su Kremliumi susijusių „Telegram“ įrašų ir 20 kartų didesnis nei X platformoje.

 

Tai štai iš kur Žemataitis, Vaitkus ir Vėgėlė semiasi išminties! Mes jau seniai prašėme Lietuvoje uždrausti „TikTok“, ir jei tai būtų buvę padaryta prieš du metus, šie trys kandidatai į prezidentus nežinotų, ką kalbėti savo rinkėjams.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Lietuva ir feisbuko paskyros skęsta obelų, kriaušių, slyvų ir kitų vaismedžių žieduose.

 

Gražu ir miela, tik nepamirškit, kad gyvename ne telefono aparate ir ne soctinklo paskyroje, o realybėje.

 

Pabūkite gyvai su žiedais, kvapais, dūzgiančiomis bitėmis, gaiviu oru ir grynu dangumi. Padėkite į šalį viską, kas jums trukdo tai padaryti.

 

Švęskite gyvenimą dabar, ne kažkada ateityje!

 

↡Nuotraukoje: čia praėjo rusų orda – Očeretynė (apnews.com)

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 61 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page