top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KREMLIAUS VADŲ NORAI VIRSTA DRISKŲ FARŠU MŪŠIO LAUKE (2023 11 15)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Kinijos diktatorius ir komunistų partijos vadas draugas Xi Jinpingas antradienį pradėjo savo pirmąjį per šešerius metus vizitą Jungtinėse Valstijose. Šiandien ryte (Lietuvos laiku – vakare) jis turėtų susitikti su J. Bidenu neskelbiamoje vietoje San Francisko įlankos rajone, o vėliau dalyvauti kasmetiniame Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo forumo aukščiausiojo lygio susitikime.
 
Xi susitikimas su J. Bidenu bus pirmasis per metus tiesioginis JAV ir Kinijos vadovų susitikimas, kurį JAV pareigūnai įvertino kaip galimybę sumažinti trintį šioje, daugelio nuomone, pavojingiausioje pasaulyje priešpriešoje.
 
Anksčiau J. Bidenas sakė, kad siekia pagerinti santykius su Kinija ir taip atnaujinti normalų abiejų supervalstybių bendravimą, įskaitant karinius ryšius. Be ekonominių klausimų, pvz., Kinijos užsienio investicijų ir taip vadinamo „Juostos ir diržo“ kelio, aptarimo abi šalys neabejotinai bandys sureguliuoti pasaulyje kilusią didžiausią saugumo krizę nuo Kubos laikų.
 
Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo atstovas spaudai John Kirby žurnalistams sakė, kad J. Bidenas ir Xi kalbėsis apie Izraelio ir "Hamas" karą Gazos ruože bei JAV pastangas remti Ukrainą kovoje dėl laisvės su Rusijos driskių kariuomene.
 
Ko niekas neįvardino viešai, bet mūsų argumentuotu spėjimu yra vienu iš pagrindinių klausimų susitikimo dienotvarkėje – blogio ašies, kurios pagrindas yra valstybinis terorizmas, įtakos mažinimas. Kremliaus-Teherano-„Hamas“ suokalbis jau dabar yra didžiulė tragedija dešimtims ir šimtams tūkstančių žmonų Ukrainoje ir Artimuosiuose Rytuose. Šė Korėja Kinijai, kaip Baltarusija ar Serbija Rusijai, gali būti veiksniais, kurie įtraukti į geopolitinę pasaulio saugumo dėlionę, labai tikėtina, gali tapti sunkiai ar visai neprognozuojami.
 
Gerai yra tai, kad, mums regisi, Kinijos drakonas suvokia, kas pastatyta ant kortos. Dabar – ir niekada – nėra laikas žaisti va-bank, nes laimėtojas atsidurs toje pačioje pusėje, kaip ir pralaimėtojas.
 
Kobzono ir Žirinovskio draugijoje, mažų mažiausiai.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad sugriauto rytinio Avdijivkos miesto gynyba yra labai svarbi Kyjivo karo planams, nes dideli Rusijos nuostoliai šiame mieste gali turėti didelės įtakos kitiems Maskvos veiksmams visame karo teatre. Tuo tarpu Ukrainos gynybos štabas pirmą kartą oficialiai patvirtino, apie ką jums jau daug kartų pastaruoju metu rašėme, kad Ukrainos pajėgos pietinėje Chersono srityje įsitvirtino kairiajame Dniepro upės krante ir galimai ruošiasi naujai puolimo krypčiai Krymo link.
 
Ukrainiečių kariams vanojant driskiams šonus pietuose, iš JAV atėjo nerami žinia. Valstybės departamento atstovas Matthew Milleris pranešė, kad Amerika yra "kritiniame pagalbos Ukrainai taške. Pentagonas viešai pareiškė, kad išnaudojo kažkur apie 95 proc. lėšų, skirtų padėti Ukrainai".
 
Pasak Millerio, Valstybės departamentas mano, kad Atstovų Rūmai turi skubiai priimti papildomus prašymus dėl finansavimo Ukrainai ir Izraeliui "ne tik finansuoti pagalbą Izraeliui saugumo srityje, bet ir finansuoti humanitarinę pagalbą, kurios prašėme Gazos ruožo gyventojams".
 
Ukrainos gynybos štabas informuoja, kad per pastarąją parą Ukrainos kariuomenė atrėmė daugiau kaip 60 priešo atakų 6 kryptimis. Driskiai nesėkmingai bandė veržtis Kupjansko, Limano, Bachmuto, Marijinkos ir Šachtersko kryptimis ir vis bando apsupti Avdijivką.
 
Būtent Avdijivkos apylinkėse rusų teroristai naudojo baltojo fosforo šaudmenis siekdami išstumti ukrainiečius iš gynybinių pozicijų, tačiau vietoje to, prarado savo naikintuvą Su-25. Be to, Pervomajskojės-Vodianės-Opytnės gynybos linijoje, kuri neleidžia rusų okupantams pajudėti Avdijivkos link iš pietų pusės, driskiai surengė puolimą Severnės kryptimi, kur buvo visiškai sudaužyti.
 
Rusų vadų tikslas čia visiškai aiškus – kraujas iš nosies, jie nori iš pietų šiaurės kryptimi per Severnė pasiekti Lastočkiną bei tą patį padaryti iš šiaurės Krasnohurivkoje pietų kryptimi. Tokiu būdu jie tikisi „uždaryti“ Avdijivkos katilą, visiškai apsupti miesto liekanas ir ukrainiečių gynėjus jame bei apylinkėse.
 
Bet viena, ko nori driskių vadai, ir visiškai kita, ką gali padaryti driskių orda: jau daug dienų ji virsta faršu mūšio lauke.
 
↞ Trumpai ↠
 
Izraelio kariuomenė pranešė, kad šiandien ryte surengė reidą prieš "Hamas" smogikus Al Šifos ligoninėje, paraginusi juos pasiduoti. Šioje didžiausioje Gazos ruožo ligoninėje tebėra tūkstančiai civilių palestiniečių. Gazos sveikatos apsaugos ministerijos generalinis direktorius daktaras Muniras al Buršas televizijai "Al Jazeera" sakė, kad Izraelio pajėgos surengė reidą į vakarinę medicinos komplekso pusę.
 
"Pasigirdo dideli sprogimai, į teritoriją, kurioje esame, pateko dulkių. Manome, kad sprogimas įvyko ligoninės viduje", - sakė A. Buršas.
 
Atpildo valanda teroristams nenumaldomai artėja. Tačiau pasaulis turi suprasti, kad norint iš tiesų suvaldyti terorizmo keliamą grėsmę, likviduoti ar nuteisti ir paskirti bausmes vykdytojams, nepakanka. Kol organizatoriai, planuotojai, rėmėjai Kremliuje ir Teherane gali laisvai veikti, tol terorizmo hidros galvos ataugs, nežiūrint kiek jų nukirsi. Būtina teisingumo ietimi perverti terorizmo hidros širdį.
 
Kanados premjeras Justinas Trudeau antradienį pareiškė, kad "moterų, vaikų ir kūdikių žudymas" apgultame Gazos ruože turi būti nutrauktas, ir išsakė aštriausią kritiką Izraeliui nuo karo su "Hamas" pradžios prieš daugiau nei mėnesį.
 
Kanada tvirtina, kad Izraelis turi teisę gintis nuo "Hamas“, tačiau reiškia vis didesnį susirūpinimą dėl didėjančio žuvusiųjų skaičiaus nukentėjusiame anklave, kur, vietos sveikatos apsaugos pareigūnų teigimu, nuo konflikto pradžios žuvo 11 000 žmonių.
 
Klimato aktyvistė Greta Thunberg šiandien stos prieš Londono Vestminsterio magistratų teismą. Ji kaltinama viešosios tvarkos pažeidimu dėl praėjusį mėnesį Londono centre vykusio aplinkosaugos protesto. Spalio 17 d. policija sulaikė dvidešimtmetę, kai ji ir kelios dešimtys demonstrantų, susikabinę rankomis, užtvėrė įėjimus į viešbutį, kuriame vyko naftos ir dujų konferencija.
 
Jei ji bus pripažinta kalta, jai gali būti skirta iki 2 500 svarų sterlingų (apie 3 000 eurų) bauda.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Amerikiečių rašytoja Fran Lebowitz yra pasakiusi: „prieš kalbėdamas – pagalvok, prieš pagalvodamas – paskaityk“.
 
Jei tik politiniai lyderiai, sprendimų priėmėjai sugebėtų įsiklausyti į šiuos žodžius!..
 
Bet jie yra labai užsiėmę, jie tokiems niekams neturi laiko. Jie perskaito antraštes ir pritarėjų keverzones, o tada negalvodami kalba arba rašo komentarus soctinkluose.
 
Komentarus soctinkluose rašo ir paprasti žmonės. Pastebime, kad yra aiškus ryšys tarp to, koks beraštis yra žmogus, ir kaip atrodo jo profilis bei kokią vaizdinę, ehm, medžiagą, jis pasirenka savo įvaizdžiui kurti.
 
Politinius beraščius ir soctinklo analfabetus vienija tvirtas tikėjimas savo (lyg gali būti mano, savo, kito...) tiesa, neklystamumu, kategorišku, tiesiog mesijišku, žinojimu bei nesvyruojantis pasirinkimas, pasiryžimas, užsispyrimas eiti šiuo „žinojimo“ keliu.
 
Deja, deja. Kaip sakė kitas mylimas mūsų rašytojas Č. Bukauskis, čia ir slypi pasaulio bėda.
 
Protingi žmonės visada viskuo abejoja, visiški kvailiai visada viską žino.
 
↡ Žemėlapyje: taktinė padėtis ties Avdijivka.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt
 


48 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page