top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KREMLIUS GALI UŽPULTI NATO ŠALĮ? (2024 01 20) 

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Penktadienis ir Vakaruose, ir Rytuose buvo purtomas skambių politikų ir valstybių lyderių pareiškimų. Atrodo, kad kai kurie iš jų yra apmaudo, nevilties ir pasyvaus pykčio išraiška dėl civilizuoto, taip vadinamo, išsivysčiusio pasaulio galingųjų bejėgiškumo bent pristabdyti smurtą, agresiją, prievartą, laisvai besiliejantį kraują ir žudynes visuose žemynuose.
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, suerzintas buvusio JAV prezidento ir kandidato į kitą prezidento postą Donaldo Trumpo populistinių kalbų, pakvietė jį atvykti į Kijevą.
 
"Taip, prašau, Donaldai Trumpai - kviečiu jus į Ukrainą, į Kijevą", - sakė V. Zelenskis interviu JK transliuotojui "Channel 4 News". "Jeigu jūs galite sustabdyti karą per 24 valandas, manau, kad užteks atvykti į Kijevą, bet kurią dieną, kai aš čia būsiu."
 
V. Zelenskis pridūrė, kad jei D. Trumpas turi "formulę", kaip užbaigti karą, jis nori žinoti, kokia ji yra.
 
Taip Ukrainos prezidentas sureagavo į ne vienkartines D. Trumpo rinkimines sapaliones, kad jei būtų prezidentas, jis galėtų nedelsiant nutraukti karą, taip pat primygtinai reikalaudamas, kad V. Zelenskis ir Rusijos fiureris Putinas susitartų dėl taikos.
 
Tuo metu ES vyriausiasis diplomatas Josepas Borrellas atvirai apkaltino Izraelį finansavus palestiniečių teroristų grupuotę "Hamas".
 
"Hamas" finansavo Izraelio vyriausybė, siekdama susilpninti Palestinos savivaldą", - J. Borrello žodžius cituoja Ispanijos laikraštis "El País". Borrellas kalbėjo Ispanijos Valjadolido universitete, kur ispanų politikui buvo suteiktas garbės daktaro vardas.
 
Savo kalboje penktadienį J. Borrellas, kuris yra atsakingas už ES užsienio politiką, taip pat pabrėžė, kad siekiant išspręsti konfliktą būtina sukurti Palestinos valstybę.
 
"Vienintelis sprendimas - sukurti dvi valstybes, kurios dalytųsi žeme, dėl kurios jos mirė 100 metų". Jis pridūrė, kad toks sprendimas turi būti "primestas iš išorės".
 
Mums regisi, kad ES diplomatijos galva pernelyg dažnai lankėsi Pekine, nes jo žodžiai skamba lyg būtų surašyti Pekino vyriausiųjų komunistų partijos begemotų suvažiavime. „Dviejų valstybių“ kelias nėra nei naujas, nei kvailas, tačiau prievartinis, jėga iš išorės primestas sprendimas negali būti tvarus ir ateityje reikš dar vieną neišvengiamai užprogramuotą karą.
 
Beje, Borrello pasisakymas pasirodė likus kelioms dienoms iki ES užsienio reikalų ministrų susitikimų su Izraelio, Palestinos savivaldos ir pagrindinių arabų šalių kolegomis Briuselyje. Pirmadienį ministrai ketina aptarti Izraelio ir „Hamas“ karą Gazos ruože ir būsimo taikos susitarimo perspektyvas. Vargu, ar tokie pareiškimai gali priartinti tvyrančio chaoso sureguliavimą Artimuosiuose Rytuose.
 
Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius, aiškiai sunervintas nuolatinių Maskvos grasinimų, pareiškė, kad Kremlius gali užpulti NATO šalį.
 
"Grasinimų iš Kremliaus girdime beveik kasdien... todėl turime atsižvelgti į tai, kad vieną dieną Vladimiras Putinas gali net užpulti NATO šalį", - penktadienį paskelbtame interviu Vokietijos leidiniui "Der Tagesspiegel" sakė B. Pistorius.
 
Nors Rusijos puolimas "kol kas" nėra tikėtinas, ministras pridūrė: "Mūsų ekspertai numato penkerių-aštuonerių metų laikotarpį, per kurį tai gali būti įmanoma."
 
Žinoma, labai gerai, kad Vokietija – galingiausia ES ir NATO Europoje ekonomika aiškiai įvardija Vakarų civilizaciją norintį sunaikinti priešą. Teroristinė karo nusikaltėlių valdoma Rusija tikrai pati nesustos – tą reikia daugybę kartų pakartoti, kad susivoktų ir kiti ES/NATO šalių lyderiai.
 
Tačiau konvencinis Rusijos – NATO karas, apie kurį kalbą sprendimų priėmėjai, yra, švelniai tariant, nerealus net ir po aštuonerių metų. Rusija yra užstrigusi Ukrainoje, o per minėtą laikotarpį NATO šalys dar labiau sustiprins savo gynybinius pajėgumus.
 
Todėl siūlome dar kartą pasiskaityti „Gerasimovo“ doktriną, kurioje juodu ant balto parašyta, kad driskiai su Vakarais ruošiasi kariauti asimetrinį karą ir tą planuoja jau dešimti metai. Tokios invazijos kaip į Ukrainą Kremlius į NATO šalį neruoš – bet koks pajėgų kaupimas bus pastebėtas bent mėnesiui iki įsiveržimo.
 
Visiškai kitas dalykas – informacinės operacijos, kiber-išpuoliai, ardomoji veikla. Tą plika akimi ir nepatyręs civilis gali matyti vykstant jau dabar Baltijos šalyse. Kitas žingsnis – provokacijos, diversinių grupių sabotažai, kokios nors „Gudų išlaisvinimo armijos“ žygis imituojant Baltarusijos užpuolimą iš Lietuvos pusės gali įvykti ne po penkerių metų, bet šiandien.
 
NATO/ES turi tam ruoštis ir ruošti savo visuomenes, labai tiksliai parengti nesudėtingus planus ir pagal juos apmokyti savo piliečius. Ne po metų, ne po trejų ar aštuonerių.
 
Šiandien. Pradėti reikia šiandien.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Per pastarąją parą fronto linijoje įvyko 103 kariniai susirėmimai. Kupjansko kryptimi gynėjai atrėmė 12 atakų Charkovo srities Sinkivkos, Petropavlovkos, Tabajevkos ir Berestovo gyvenviečių rajonuose.
 
Limano kryptimi ukrainiečiai atrėmė 10 driskių atakų prie Terniovo, Jampolovkos, Verhnekamenskojės Donecko srityje ir dar 15 atakų Serebriansko girininkijos, Belogorovkos vietovėse Luhansko srityje. Bachmuto kryptimi priešas surengė 4 puolimus ties Ivanivske, Andrejevka ir Kleščivka Donecko srityje, tačiau taip pat nesėkmingai.
 
Itin sudėtinga padėtis prie Avdijivkos. Šaltinių ant žemės teigimu, orda sugebėjo pasistūmėti kelis kilometrus link miesto griuvėsių ir šiuo metu užėmė bei išlaiko placdarmą viename iš jo buvusių rajonų. Čia, žmogienos faršo skerdykloje, rusai per vieną naktį surengė 14 tiesioginių reidų, dar 19 atakų buvo vykdoma siekiant paremti pagrindinių driskių pajėgų puolimą. Ukrainos kariuomenei čia trūksta ne tik ginklų, amunicijos, bet pagrindinio „resurso“ – karių.
 
Tenka tik apgailestauti, bet mūsų anksčiau skelbtos žinios apie naujas ordos naudojamas technologijas pasitvirtina. Deja, bet driskiai, greičiausiai iš Kinijos, gavo programinę įrangą dronams bei itin tikslią taikinių identifikavimo sistemą, kurios bendras vardiklis – dirbtinio intelekto valdomos bepiločių kamikadzių atakos. Itin neramina tai, kad šie naujos technologijos bepiločiai gali apeiti anti-dronines sistemas.
 
↞ Trumpai ↠
 
Šė Korėja pranešė, kad reaguodama į šią savaitę vykusias bendras Pietų Korėjos, Jungtinių Valstijų ir Japonijos karinio jūrų laivyno pratybas, išbandė branduolinį povandeninį atakos droną ir toliau kaltina savo varžovus didinant įtampą regione.
 
Drono, tariamai skirto naikinti karinius laivus ir uostus, bandymas įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai Riebuilis Kimas pareiškė, kad atsisako savo šalies ilgalaikio tikslo „taikiai susijungti su Pietų Korėja ir kad jo šalis perrašys savo konstituciją, kad Pietų Korėja būtų apibrėžta kaip priešiškiausia užsienio priešininkė“.
 
Kažkaip vis labiau tampa populiaru bepročiams nebaudžiamiems lakstyti po pasaulį su branduoline bomba gąsdinant kaimo bobutes.
 
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu vakar pagaliau kalbėjosi telefonu po akivaizdžios, beveik keturias savaites trukusios tiesioginio bendravimo pertraukos. B. Netanyahu ne kartą atmetė J. Bideno raginimus dėl Palestinos suverenumo, taip trukdydamas tam, kas, JAV prezidento nuomone, yra raktas į ilgalaikę taiką Artimuosiuose Rytuose - dažnai minimas, bet itin sunkiai pasiekiamas dviejų valstybių sprendimas.
 
Penktadienio pokalbis telefonu įvyko praėjus dienai po to, kai B. Netanyahu pareiškė, kad jis JAV pareigūnams aiškiai pasakė, jog nepritars Palestinos valstybei kaip bet kokio pokario plano daliai.
 
Estijos, Latvijos ir Lietuvos gynybos ministrai susitarė sukurti gynybinę liniją pasienyje su Rusija ir Baltarusija, pranešė Estijos ministerijos spaudos tarnyba.
 
„Baltijos gynybinė zona yra kruopščiai apgalvotas projektas, būtinas saugumui užtikrinti. Rusijos karas Ukrainoje parodė, kad be įrangos, amunicijos ir gyvosios jėgos, mums taip pat reikia fizinės gynybos objektų pasienyje, kad Estija būtų apsaugota nuo pat pirmojo metro”, – pareiškė gynybos ministras Hanno Pevkuras.
 
Sveikiname šią iniciatyvą.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Kunigėlis mūs kaimuky susilaukė vaikų – berniuko ir mergaitės. Istorija būtų lyg ir kasdienė, tačiau antraštės lyg dumplės į beveik išblėsusias žarijas nori įpūsti ugnį.
 
Kiek besistengtų – net dūmas nerūksta!
 
Stebime ir stebimės – kiek žiniasklaida iš kailio nesinertų, šiuo atveju, minia šakių į rankas neima, raganos ant laužo nedegina, tik siutas redaktorius ima.
 
Ir mums tikrai nuoširdžiai malonu, kad paprasti žmonės išmintingesni už ketvirtąją valdžią, kuri pinigo ir skaitytojo dėmesio besivaikydama, apie vaikus „pamiršta“ pagalvoti.
 
„Geras tas mūsų klebonas“, - ramiai sako jie, „gi su žvake prie lovos nestovėjom“.
 
↡ Nuotraukoje: mobilios priešdroninės grupės ukrainiečių kariai prie numušto „šachedo“.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications
 


 
 
 
79 views0 comments

ความคิดเห็น


bottom of page