top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KREMLIUS UKRAINOJE JAU SUNAIKINO KETURIS „BRADLIUS“, KURIŲ TEN DAR NĖRA (2023 01 13 / 11:00)

Politinis strateginis lygmuo
JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas įspėjo, kad teisiniam valdymui gresia didelis pavojus tapti "beteisiu valdymu", ir atkreipė dėmesį į daugybę neteisėtų veiksmų visame pasaulyje - nuo Rusijos invazijos į Ukrainą ir perversmų Afrikos Sahelio regione iki neteisėtos Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programos ir precedento neturinčių išpuolių prieš moterų ir mergaičių teises Afganistane.
"Nuo mažiausio kaimelio iki pasaulinės scenos teisės viršenybė yra viskas, kas skiria taiką ir stabilumą nuo žiaurios kovos dėl valdžios ir išteklių", - sakė R. Guterresas JT Saugumo Tarybai. Visuose pasaulio regionuose civiliai gyventojai labiausia kenčia nuo konfliktų, žudynių, didėjančio skurdo ir bado, o šalys ir toliau "nebaudžiamai pažeidinėja tarptautinę teisę", be kita ko, neteisėtai naudodamos jėgą ir kurdamos branduolinius ginklus, sakė A. Guterresas.
Ir labai liūdna, kad žmonija neturi priemonių, kaip šią apgailėtiną ir šlykščią žmonėmis save vadinančių padarų veiklą, galėtų sustabdyti. Nei jėga, nei religija, nei filosofija su etika ir morale neturi jokių prošvaisčių, nes valdžia, materialinis gerbūvis ir egoizmas yra didžiosios žmonijos dalies vertybinis pagrindas.
Lenkijai pranešus apie sprendimą tiekti Ukrainai tankus „Leopard-2“, pasirodė pranešimai, kad Vokietijos vyriausybė neleis Lenkijai ir (arba) Suomijai siųsti šių tankų, jei Jungtinės Valstijos taip pat nesutiks suteikti Ukrainai tankų "M1 Abrams".
Vėliau, Vokietijos vicekancleris Robertas Habeckas bandė taisyti padėtį tviterio žinute, kuria preiškė, kad Vokietija neturėtų blokuoti Lenkijos prašymo dėl tankų perdavimo Ukrainai. R. Habeckas užsiminė apie pritarimą, rašydamas: "Vokietija neturėtų trukdyti, kai kitos šalys priima sprendimus paremti Ukrainą, nepriklausomai nuo to, kokį sprendimą priima Vokietija."
Vai vai vai. Šie Vokietijos tūpčiojimai, slysčiojimai ir čiuožinėjimai tikrai nedaro nei garbės, nei užtikrina jos, kaip galimo sąjungininko patikimumo.
Tuo tarpu JAV dar kartą patvirtino, kad remia sąjungininkų iniciatyvas aprūpinti Ukrainą sunkiaisiais ginklais, įskaitant tankus, ir paragino užtikrinti remonto ir priežiūros pajėgumus. JAV gynybos departamento atstovas spaudai generolas Patrickas Ryderis sakė, kad vienas iš pagrindinių veiksnių, į kuriuos atsižvelgiama teikiant paramą, yra ukrainiečių mokymo pajėgumų užtikrinimas ir tokių ginklų priežiūra. Šiuo atžvilgiu, jis pabrėžė: "Mes ir toliau svarstysime visas galimybes, susijusias su pajėgumais, kuriuos teikiame Ukrainai."
Pentagono atstovas įsitikinęs, kad šis klausimas bus aptartas sausio 20 d. Vokietijoje, Ramšteine, vyksiančiame Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikime. Pasak jo, susitikime taip pat bus kalbama apie Ukrainos priešlėktuvinę gynybą ir jos aprūpinimą šaudmenimis.
Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas taip pat sureagavo į kalbas ir pažymėjo, kad Ukraina bet kokiu atveju gaus tankų iš Lenkijos ir Jungtinės Karalystės. "Dėl to nėra jokių abejonių. Sprendimai dėl turinio jau priimti. Sprendimas dėl skaičiaus dar nepriimtas. Akivaizdu, kad karo logika lemia tai, jog mes gausime visus mums reikalingus ginklus", - sakė M. Podoliakas.
Ukrainos užsienio reikalų ministro pirmoji pavaduotoja Eminė Džaparova paragino Jungtinių Tautų valstybes nares paremti rezoliuciją dėl specialaus tribunolo Rusijos Federacijos agresijos nusikaltimui tirti įsteigimo, kuri netrukus bus pateikta Generalinei Asamblėjai.
Sakydama kalbą JT Džaparova pabrėžė, kad "jėgos teisė, kurią Rusija barbariškai naudoja prieš Ukrainą, siunčia aiškią žinią visiems šioje salėje: niekas nebėra saugus". "Jei nuolatinės Saugumo Tarybos narės teisėmis ir privilegijomis piktnaudžiaujanti šalis užpuola kitą JT valstybę narę, tai reiškia tik viena - saugumas sugriautas, tarptautinė taika suabejota, o teisės viršenybė šiurkščiai pažeista", - pridūrė Džiaparova.
Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai pažymėjo, kad prieš 88 metus JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija ir Sovietų Sąjunga pasirašė Londono susitarimą ir Tarptautinio karinio tribunolo chartiją, kurie atvėrė kelią Niurnbergo procesui.
Tikrai taip. Net neabejojame, kad Rusijos režimo ir kolektyvinio Putino laukia tribunolas. Būtų gražu, jei mūsų diplomatai suskubtų ir teismo procesas vyktų Vilniuje.
JAV valstybės departamento patarėjas Derekas Cholletas išreiškė didelį susirūpinimą dėl Rusijos privačios karinės bendrovės "Wagner Group" veiklos ir jos bandymų verbuoti karius Serbijoje ir kitose pasaulio šalyse. Šį susirūpinimą jis išreiškė per derybas Belgrade su Serbijos prezidentu Aleksandru Vučičiumi. "Matėme, kad "Vagnerio grupė" siekia verbuoti karius Serbijoje ir kitur, ir tai, mūsų nuomone, negali būti toleruojama", - sakė jis.
"<...> mes <...> tikimės bendradarbiauti su vyriausybe čia, Belgrade, ir kitur, kur veikia "Wagner", kad jų veikla būtų nutraukta", - pridūrė diplomatas.
Manome, kad susirūpinimo reiškimas, kaip bebūtų keista, bet šiuo atveju nepadės. Kaip ir visais kitais, nuo kurių sklinda bjaurus Kremliaus dvokas.
Operacinis lygmuo
Rusams verkiant reikia pergalės. Bet kokia kaina, net kur, tegul tai būna druskos kasyklos. Psichologinė marodierių būsena yra tragiška, o mažytė pergalė rusų teroristams įkvėptų viltį, kad šis karas nėra visiškai beprasmiškas.
Derindami veiksmus ant žemės ore, rusų fašistai artimiausiu metu gali pradėti mišrų teroristinį išpuolį. Tą patvirtina ir Ukrainos žvalgyba, pranešdama apie vėl suaktyvėjusią priešo bepiločių orlaivių veiklą.
Be to, Rusijos užsienio terorizmo reikalų ministerijos pareigūnas šiandien ryte sakė, kad Baltarusija gali įsitraukti į konfliktą Ukrainoje, jei Kyjivas nuspręs "įsiveržti" į kurią nors šalį. Karo nusikaltėlio Lavrovo bendrininkas Aleksejus Poliščiukas pareiškė, kad vykstančiomis Rusijos pratybomis su Baltarusija yra siekiama užkirsti kelią eskalacijai, tačiau perspėjo, kad Baltarusija gali prisijungti prie konflikto Ukrainoje, jei ji arba Rusija būtų užpulta. "Teisiniu požiūriu Kyjivo režimo karinės jėgos panaudojimas arba Ukrainos ginkluotųjų pajėgų įsiveržimas į Baltarusijos ar Rusijos teritoriją yra pakankamas pagrindas kolektyviniam atsakui", - propagandos ruporui TASS kalbėjo jis.
Pusgalviai Kremliuje visada praneša, ką ketina daryti. Toks pareiškimas signalizuoja, kad Rusija gali surengti provokaciją, smogti Baltarusijai ir apkaltinti Ukrainą. Tokį Rusijos „genialų“ manevrą istorijos bėgyje matėme ne vieną kartą.
Ukrainos pajėgos rytiniame Soledaro mieste laikosi savo pozicijų ir daro didelius nuostolius Rusijos kariams, ketvirtadienį vaizdo kreipimesi sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis. V. Zelenskis padėkojo dviems ukrainiečių daliniams Soledare, kurie, anot jo, "laikosi savo pozicijose ir padaro priešui didelių nuostolių". Daugiau informacijos jis nepateikė. V. Zelenskis taip pat sakė, kad ketvirtadienį susitiko su Ukrainos kariuomenės vadais ir išsamiai išanalizavo, kokių pastiprinimų reikia kovoje dėl Soledaro ir aplinkinių miestų, ir kokių veiksmų reikėtų imtis artimiausiomis dienomis.
Rusijoje gi, artimas fiurerio Putino sąjungininkas pasiūlė konfiskuoti rusų, kurie diskredituoja šalies ginkluotąsias pajėgas ir priešinasi karui Ukrainoje, turtą ir lėšas. Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas sakė, kad dabartinės priemonės, pavyzdžiui, baudos tiems, kurie pasisako prieš tai, ką Maskva vadina "specialia karine operacija" Ukrainoje, nėra pakankamai griežtos.
Pentagonas svarsto galimybę Ukrainai tiekti GLSDB (ground launched small diameter bombs) užtaisus HIMARS sistemoms, kurie leistų Ukrainos gynėjams pasiekti okupantų taikinius maždaug 150 km atstumu. Šių užtaisų - mažo diametro bombų - tiekimas galėtų būti kompromisinis sprendimas vietoje Ukrainos prašomų ATACMS raketų, lekiančių iki 300 km.
Suomija išsiuntė Ukrainai 160 mln. eurų vertės karinę pagalbą. Apie tai pranešė Ukrainos Strateginės komunikacijos ir informacijos saugumo centras, įsteigtas prie Kultūros ir informacijos politikos ministerijos. Paramos paketo turinys nebuvo atskleistas. "Žiemos karo meistrai labai prašo neatskleisti to, ką jie perdavė, turinio. Tegul tai lieka staigmena rusų okupantams. Dėkojame mūsų puikiam draugui ir partneriui už paramą", - rašoma centro pranešime.
Labai tikimės, kad kitas paketas bus atitemptas „Leoprard-2“ tankais, kuriuos Suomija ketina perduoti Kyjivui.
Taktinis lygmuo
Kremlius vakar pranešė, kad Ukrainoje rytų fronte prie Bachmuto ir Soledaro sunaikino 4 pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, kurias Ukrainai tiekia JAV.
Na tiesiog nuostabu. Šaunieji rusų fašistai marodieriai Ukrainoje naikina tai, ko nėra. Rytoj laukiam pranešimų apie 146 sunaikintus tankus „Abrams“ ir 1023 „Leopard“. Tak deržat.
Paskutiniais mūsų turimais duomenimis, rusų orda apsupo Soledarą iš trijų pusių ir vienintelis kelias, kuriuo ukrainiečių gynėjai gana laisvai juda yra nuo pagrindinės miesto ligoninės link Blahodatnės vakaruose (kasyklų kompleksų Nr. 1 ir Nr. 7). Geležinkelio stotis ir geležinkelis yra ukrainiečių rankose. Rusai ir toliau naudoja pasiteisinusią Surovikino taktiką - pirma banga užversti ukrainiečių pozicijas mobilizuotųjų mėsa, o antrąja - mažomis gerai parengtų karių grupėmis šturmuoti išvargintų ir šaudmenis sunaudojusių ukrainiečių pozicijas. Ukrainos kariai patvirtino, kad vakar numušė vieną Su-25, vykdžiusį „Wagner“ paramos užduotis.
Iš viso Ukrainos gynybos pajėgos atrėmė 17 rusų atakų rytų fronte. Rusijos okupantai 5 kartus raketomis atakavo taikinius Kostiantynivkos, Kramatorsko ir Zaporižės miestuose, surengė 52 atakas iš raketinių artilerijos sistemų ir 18-ą oro antskrydžių.
Zaporižės ir Chersono apylinkėse rusai pliekė iš tankų, minosvaidžių, pabūklų ir raketinės artilerijos.
Rusų okupantai toliau daro spaudimą laikinai okupuotų Chersono srities teritorijų vietos gyventojams, kurie atsisako bendradarbiauti su okupacine valdžia. Be to, okupantai nerimauja dėl proukrainietiško srities gyventojų nusistatymo, kuris jiems kelia grėsmę. Kai kuriose Zaporižės srities Melitopolio rajono gyvenvietėse priešas vykdo filtravimo veiksmus. Patikrinimo metu okupantai ypatingą dėmesį skiria telefonams, ieškodami patvirtinimo apie bendradarbiavimą su Ukrainos gynybos pajėgomis.
Per praėjusią parą Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė 16 smūgių iš oro į priešo karių susitelkimo vietas ir 5 kartus smogė rusų priešlėktuvinių raketų sistemoms.
Ukrainos raketinės ir artilerijos pajėgos atakavo 3 vadavietes, 12 rusų karių ir karinės technikos koncentracijos vietų, priešo priešlėktuvinių raketų kompleksą S-300, 3 amunicijos sandėlius ir 3 kitus svarbius karinius objektus.
Rusijoje nuteistas pilietis, atsisakęs dalyvauti „specialioje operacijoje Ukrainoje“. Už tokį poelgį jis gavo 5 metus. Penki metai kalėjimo - puikus pasirinkimas vietoje garantuoto virsmo trąša Ukrainos žemėje. Jeigu tokių atsirastų du šimtai tūkstančių, režimui pritrūktų kalėjimų prižiūrėtojų.
Šiandien Lietuvoje yra ypatinga diena, skirta pergalei prieš Sovietų Sąjungą ir aukoms atminti. Čia, Lietuvoje, mes žinome, kaip atrodo Rusijos agresija. Žinome, ką reiškia būti kankinamiems, išvarytiems, žudomiems ir traiškomiems tankų.
Šią teroristinę valstybę pažįstame nuo pat jos atsiradimo XIII amžiuje. Jį sustabdyti galima tik drąsa, kaip tai padarė Lietuva 91 m. sausio 13 d.
Foto: ukrainiečių kariai šalia Bachmuto, (šaltinis: AP).
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


111 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page