top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KRYMO IŠVADAVIMUI PASIRUOŠTA. BUS IŠLAISVINTAS IR MARIUPOLIS. (2023 02 26)

Politinis strateginis lygmuo
Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas pareiškė, kad šiemet bus išvaduotas Mariupolis. "15 tūkst. nuostoliai Afganistane faktiškai parklupdė SSRS ant kelių. Dabar Rusijos Federacijos nuostolių skaičius yra daug didesnis. Mes turime kitokią taktiką ir strategiją. Neturime tokių pajėgumų, kad galėtume išleisti daug amunicijos savo infrastruktūrai sunaikinti, nėra prasmės", - sakė generolas.
Išvaduoti Krymą pažadėjo ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Taip pat šiemet. „Tai priklauso nuo mūsų visų. Yra kariniai žingsniai, mes jiems ruošiamės. Ruošiamės morališkai, ruošiamės techniškai: ginklais, pastiprinimais, brigadų formavimu, puolamųjų brigadų formavimu - įvairių kategorijų ir įvairaus pobūdžio", - sakė prezidentas.
Ukrainos žvalgybos tarnybos teigimu, Krymas morališkai ruošiasi pusiasalio deokupacijai. Krymo gyventojai esą aktyviai informuoja juos apie tai, kas vyksta Kryme. Pasak karinės žvalgybos vadovo Kyrylo Budanovo, Ukraina grąžins Krymą derindama jėgą ir diplomatiją. Krymo radijas transliavo Ukrainos žvalgybos vadovo Kyrylo Budanovo kreipimąsi, kuriame jis perspėjo, kad Krymas, Donbasas ir visi Ukrainos pietūs visiems laikams grįš namo.
Žinoma, kad Krymas vėl sugrįš namo ir bus išvaduotas visas Donbasas. Bet skelbti apie Krymo išvadavimą dar kiek ankstoka. Pradžioje reikia išvaduoti Chersono sritį ir priartėti prie administracinės Krymo ribos. Tokius drąsius vadų pareiškimus vertiname kaip psichologinės operacijos dalį, siekiant palaužti priešo kovinę dvasią, įvaryti siaubo okupantams ir jų pakalikams. Kas žino, gal kai raketos ims lėkti į Krymo pusiasalį, paklaikę koloradiniai driskiai išsilakstys kur akys veda.
Bauginimo taktikos griebiasi ir Maskva. Vos tik prasiblaivęs Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas per Laivų statytojų dienos minėjimo ceremoniją Sankt Peterburge pareiškė, jog norint Rusijai užsitikrinti ilgalaikę taiką su Ukraina, reikia atitraukti priešiškų valstybių sienas.
"Pergalė bus pasiekta. Visi norime, kad tai įvyktų kuo greičiau. Ir ta diena ateis", - sakė girtuoklis. Jis prognozavo, kad sunkios derybos su Ukraina ir Vakarais baigsis "tam tikru susitarimu. <...> Todėl taip svarbu pasiekti visus specialiosios karinės operacijos tikslus. Kuo labiau atitraukti sienas, keliančias grėsmę mūsų šaliai, net jei tai būtų Lenkijos sienos", - apimtas drebulio kliedėjo D. Medvedevas.
Ką norėjo pasakyti išblaivinimo įstaigos pacientas taip ir neaišku: ar kad Rusija derėsis su Ukraina, jei NATO atitrauks (kur?) savo sienas, ar Rusija nugalės Ukrainą, ar grasina pulti Lenkiją. Aišku viena - dėl bet kokio Lenkijos sienų pažeidimo Rusija pirmą kartą įsiveltų į tiesioginį konfliktą su NATO.
Beje, Lenkija šiomis dienomis stiprina ir tvirtina betoninėmis užtvaromis ir prieštankiniais ežiais įvažiavimą į savo šalį tiek iš Rusijos, tiek iš Baltarusijos teritorijos.
Nekreipti dėmesio į kliedesius negalima, nors tai ir kliedesiai. Tai sudedamoji hibridinio karo dalis. Lenkija Rusijai veiksmais rodo, kad pasiruošusi visiems scenarijams, ir duotų Mordoro valkatoms į dantis, nespėjus įkelti kojų į svetimą žemę.
G20 susitikime nepavyko priimti bendro pareiškimo dėl karo Ukrainoje: tam nepritarė - na aišku kas gi daugiau - pamotė Kinija ir jos jaunoji podukra Rusija. JAV primygtinai reikalavo, kad susitikimas baigtųsi tiesioginiu Rusijos pasmerkimu dėl įsiveržimo į suverenią šalį. Tačiau Rusija ir Kinija su šiuo teiginiu nesutiko, o Indija nepritarė žodžio "karas" vartojimui komunikate. Indijos taikos balandžių supratimu, Ukrainoje vyksta tik paprasčiausia „operacija“.
Vis gi dokumente liko trečias punktas: "Dauguma dalyvių griežtai smerkia karą Ukrainoje ir pažymi, kad jis sukėlė didžiules žmonių kančias ir paaštrino pasaulio ekonomikos problemas, nes stabdo ekonomikos augimą, spartina infliaciją, trikdo tiekimo grandines, didina energijos ir maisto produktų riziką bei finansinio nestabilumo riziką".
Indija atsisakė G20 suvažiavime aptarti sankcijas Rusijai. Ji norėjo išvengti diskusijų ir konfliktų susitikimo metu.
Stebint šiuos rimtų pasaulio atstovų beprasmius susibūrimus ir bevertes deklaracijas, pats susitikimo faktas įkvepia lašelį vilties, jog nors ir nesusikalbama, bet kažkaip vis dar kalbama. O paskelbtą deklaraciją galima pasidėti patys žinot kur.
Pranešama, kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas Volodymyrui ZelenskiuI pasiūlė apsvarstyti galimybę grįžti prie derybų su Rusija stalo. Esą Macronas pasakė Zelenskiui, kad po Antrojo pasaulinio karo net mirtinos priešės, tokios kaip Prancūzija ir Vokietija, turėjo sudaryti taiką.
Nepopuliarus, tačiau turintis racionalų grūdą pasiūlymas, kurio Zelenskis, skaitant jo skambius pareiškimus, kol kas visiškai nesvarsto. Ukrainos prezidentas siekia baigti karą sėdėdamas ant balto nugalėtojo žirgo. Bet. Jei tokia pergalė šiandien neįmanoma, arba pasiekiama tik milžiniškų aukų kaina, galbūt, reikia veikti nestandartiškai. Galbūt, derybos su Maskva, dalyvaujant Vašingtonui ir Ankarai pristabdytų karo veiksmus ir žudynes. Atsiradusią pertrauką būtų galima išnaudoti ginklų kaupimui, okupuotų teritorijų išlaisvinimo pasirengimui ir tarptautiniam Rusijos smaugimui. Paraleliai dirbti siekiant sugriauti Putlerio režimą Maskvoje.
Kyjivui (su Vakarų pagalba) reikia gudraus Rusijos apžaidimo ir Kremliaus chuntos sunaikinimo plano.
Jei Putinas laimės, jis kels grėsmę Gruzijai, Moldovai, Baltijos šalims ir visoms buvusioms Sovietų Sąjungos narėms, savo skiltyje "The Wall Street Journal" parašė buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas ir respublikonų senatorius Lindsis Grehemas. Todėl esą Putino pralaimėjimas turi būti visiškas. Politikai pažymi, kad Putinas laikys save nugalėtoju, jei išlaikys okupuotų teritorijų kontrolę ir parodys pasauliui, kad sienas galima pakeisti jėga.
Mums regisi, šioje vietoje, pasisakyta neapgalvotai, ir, tam tikra prasme, gana pavojingai. Visų pirma, pats savaime kažkaip mistinis visiškas Putino pralaimėjimas neįvyks, jei nebus aišku, kaip jį pasiekti. Antra, ištraukti Baltijos šalis iš NATO konteksto ir sugretinti su Moldova bei Gruzija yra neprotinga ir naudinga Maskvai.
Suprantamas politikų noras kasdien šmėžuoti pirmuosiuose pagrindinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose ir antraštėse. Toks yra politikos verslas, tokia šiandien karo šou realybė. Vartotojai su pasimėgavimu „valgo“ skambias frazes ir viltingus pranešimus, nesigilindami į jų turinį ir realumą. Vis gi, kai tam skiriama pagrindinė energija, nukenčia svarbūs reikalai ant žemės.
Tuo tarpu Zelenskis apie Putino režimo žlugimą pareiškė: "Plėšikai ras priežastį nužudyti žudiką“. Esą ateis momentas, kai V. Putino režimo trapumą pajus ir Rusijos viduje. "Tuomet plėšrūnai suvalgys plėšrūną. Jiems reikės priežasties, jie prisimins Zelenskio žodžius, dar ką nors. Jie ras priežastį nužudyti žudiką". Tuo pačiu Zelenskis pareiškė, kad nėra prasmės kreiptis į Rusijos gyventojus, nes po ukrainiečių „žmonių žūties jie ploja, užuot verkę, ir tai yra kolosali tragedija".
Hm. O tai kas nužudys Putiną, jei visi ploja jo surengtoms skerdynėms?
Pasak bendrovės "Spouting Rock Asset Management" vyriausiojo investicijų vadovo Rhys Williams, Rusijos karui Ukrainoje peržengus vienerių metų ribą, rinkos prognozuoja, kad karas tęsis ir 2024 m. "Visi galime sirgti už Ukrainą, tačiau, rinkos požiūriu, jei Ukraina pradės laimėti, tai padidins taktinių branduolinių ginklų ir aktyvesnio Kinijos įsitraukimo riziką", - sakė jis. "Tačiau jei laimės Rusija, tai taip pat labai sunervins rinkas. Manau, kad abu atvejai yra mažai tikėtini ir kad tikėtinas yra aklavietės atvejis, kuris daugiau ar mažiau buvo įvertintas."
Rizikingas požiūris, demonstruojantis, kad Kremliaus branduolinė retorika ir nuolatinis imperinės Rusijos opozicijos žinučių kalimas apie subyrėjusią Rusiją kaip branduolinio karo pavojų, paveikė vakariečių galvas. Pasaulio rinkų guru paveikė ir pasakos, jog Rusijoje susikūrė daugybė privačių armijų ir netrukus gali prasidėti pilietinis karas dėl šalies resursų.
Deja, tai sąmoningas Vakarų klaidinimas ir bauginimas. Jokio panašaus pavojaus nėra. Ne Putinas valdo Rusiją, ir jo žūtis nieko Maskvoje nepakeis. Rusiją valdo karo ir saugumo struktūrų elitas, kuris turi paruošęs scenarijus įvairiems atvejams. Jokio imperijos subyrėjimo ir branduolinės grėsmės varianto nėra. Jis buvo FSB pasakų kūrėjų popieriuje, dabar - Vakarų rinkų strategų galvose.
Operacinis lygmuo
Be pakitimų.
JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad Ukrainai "dabar" "nereikia amerikietiškų F-16 naikintuvų. "Mes siunčiame tai, ko, mūsų patyrusių kariškių nuomone, dabar reikia. Reikia tankų, artilerijos, priešlėktuvinės gynybos, HIMARS", - pažymėjo politikas. Bidenas pabrėžė, kad JAV perduoda Ukrainai tai, ko jai reikia, kad užtikrintų sėkmę pavasarį, vasarą ir rudens pradžioje.
Na, teisybę pasakius, dominavimas ore nėra tai, ko nereikia. Tai vienas iš kritiškai svarbių karo elementų. Šis Vašingtono ėjimas yra reakcija į Kinijos „taikos plano“ pasiūlymą, kol vengiant staigios konfrontacijos su Maskva ir laukiant Kremliaus reakcijos. Neabejojame, kad naikintuvai yra tik laiko klausimas. Neatmestina, kad jie gali atsirasti Ukrainoje ir tik paskui apie tai bus pranešta iš politikos podiumų.
Rusiškieji okupantai neatsisako bandymų pralaužti gynybą ir užimti Bachmutą. Šiuo metu mūšiai jau persikėlė į miesto prieigas. Ukrainiečių gynėjai greičiausiai paliks griuvėsius, o tuo pačiu ir krūvas driskių lavonų bei geležies. Toks miesto gynybos tikslas.
Karo tyrimo instituto teigimu, Putinas nesiruošia jokiems kompromisams, įskaitant Ukrainos demilitarizavimą ir Kyjivo valdžios pakeitimą.
Tuo tarpu V. Zelenskis teigia, jog Rusija ketina užpulti kokią nors NATO šalį, kad Putinas parodytų savo liaudžiai sėkmę. Esą Kremlius nuolat provokavo Ukrainą, dabar provokuoja, paleisdamas raketą (to nebuvo) per NATO šalies Rumunijos teritoriją.
Suprantamas Zelenskio noras gąsdinti Vakarus, kad pastarieji, bijodami Rusijos priartėjimo prie NATO sienų, duotų kuo daugiau ginklų. Tačiau Rusija NATO tikrai nepuls ir to neketina daryti. Bent jau artimiausiu metu. Neturi su kuo, o ir karo nusikaltėlių sindikato vadovai Kremliuje nėra savižudžiai.
Apgailestaujame, kad Kyjivas apsiriboja raginimais ir gąsdinimais, nekuriant plano, kaip įtraukti NATO šalis į fizinį buvimą Ukrainos teritorijoje. Prisiminkime, kodėl sustojo Rusijos karinė operacija Sakartvele. Todėl, kad šalyje tuo metu buvo JAV karo instruktoriai. Fizinis NATO šalių karių ar humanitarinės paskirties specialistų dalyvavimas tiekiant pagalbą ir konsultacijas, suteiktų daugiau galimybių Ukrainai ir sukaustytų Rusijos veiksmų laisvę. Tai būtų diplomatine prasme labai stipri parama, kuri turėtų didelę įtaką ir mūšio lauke. O Rusija negalėtų priekaištauti Vakarams dėl ginklų tiekimo.
Tačiau šią žinutę reikia išgirsti teisingai: tai nėra NATO karių siuntimas į frontą, o karo specialistų dalyvavimas teikiant humanitarinę, konsultacinę pagalbą, galų gale ,saugant savo šalių atstovybes. Arba branduolines jėgaines nuo potencialios katastrofos.
Taktinis lygmuo
Praėjusią parą Rusijos okupacinė armija daugiausia pastangų skyrė puolimo operacijoms Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Šachtarsko ašyse.
Ukrainos kariuomenė sustabdė 71 priešo ataką.
Teroristai sudavė 14 raketų ir 19 oro smūgių, surengė 57 atakas iš salvinių raketų sistemų. Dėl apšaudymo nukentėjo civiliai gyventojai.
Tolesnių raketinių smūgių grėsmė išlieka didelė visoje Ukrainoje.
Kramatorskas vėl buvo apšaudytas raketomis, sužeistas 1 žmogus, sugriauta poliklinika, apgadinti 8 namai.
Rusijos okupantai stiprina laikinai okupuoto Krymo gynybą. Statybos darbams iš Čeliabinsko srities atvyko 150 rusų šauktinių.
Teigiama, kad bijodamas greito Ukrainos teritorijų išlaisvinimo, atsistatydino Donecko srities Horlivkos miesto prokuroras ir ruošiasi evakuotis į Rusiją.
Praėjusią parą Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė 12 oro smūgių į okupantų personalo ir karinės technikos telkinius. Ukrainos gynėjai numušė 3 įvairių tipų priešo bepiločius orlaivius: "Orlan-10", "Supercam S350" ir "Lancet-3".
Ukrainos raketinės ir artilerijos pajėgos pataikė į driskių vadavietę, 2 priešininkų gyvosios jėgos koncentracijos vietas, radiolokacinę stotį, elektroninės kovos stotį ir 2 kitus svarbius priešo taikinius.
Nuotraukoje - ukrainiečių kariai prie ZU-23-2, arba "Zushkos", kurią paskutiniu metu naudoja „ne pagal paskirtį“ - naikina gyvąją okupanto jėgą.
Dėkojame, kad suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT44730001017206562468 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti


bottom of page