top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KUKLŪS SUSITIKIMO ŠVEICARIJOJE DĖL TAIKOS REZULTATAI (2024 06 17)

↞ Kalbos kalbelės ↠

 

Baigėsi birželio 15-16 d. Šveicarijoje vykusio aukščiausiojo lygio susitikimas dėl taikos Ukrainoje. Joje dalyvavusios šalys džiaugėsi bendru priimtu pareiškimu, pabrėždamos vienybę ir bendrą poziciją Rusijos ir Baltarusijos prieš daugiau kaip du metus pradėtos pilno masto invazijos klausimu.

 

Nenorime jūsų nuvilti ar sumenkinti Ukrainos pastangų, tačiau už skambių žodžių slepiasi beveik nulinis rezultatas.

 

Skurdžiame kelių paragrafų ilgio dokumente, beveik pusė jo skirta įprastiniams niekams, tokiems, kaip „šalys dėkoja Šveicarijai“, kad „ginčai sprendžiami taikiomis priemonėmis“, ar visiškai beprasmiu teiginiu, kad „susitikimas buvo grindžiamas tarptautine teise, įskaitant Jungtinių Tautų chartiją“. Mums regisi, kad šiais atsiprašymais susirinkusieji labai stengėsi nesuerzinti agresorės, genocidą Ukrainoje vykdančios teroristinės Rusijos, kaip ir jos karo nusikaltimus ir primityvią grobikišką ekspansiją įvardindamos kaip „ginčą“.

 

Keistoka, kai jus tarpuvartėje talžo keliese laužtuvu ir rengiasi išprievartauti, kitiems tai yra niekas kitas, kaip „ginčas“, kurį reikia spręsti taikiu būdu.

 

Trys pareiškimo punktai, dėl kurių šalys susitarė, yra ne mažiau kuklūs.

 

Pirmasis kalba apie tai, kad Zaporožės atominė elektrinė, kaip ir kiti branduoliniai įrenginiai „turi būti eksploatuojami saugiai ir patikimai, visiškai suvereniai kontroliuojant Ukrainai, laikantis TATENA principų ir jai prižiūrint. Bet koks grasinimas branduoliniu ginklu ar jo panaudojimas vykstant karui prieš Ukrainą yra nepriimtinas.

 

Antrasis punktas Turkijos džiaugsmui pakartoja, kad „pasaulinis aprūpinimas maistu priklauso nuo nenutrūkstamos maisto produktų gamybos ir tiekimo. Šiuo atžvilgiu labai svarbi laisva, visapusiška ir saugi komercinė laivyba, taip pat prieiga prie Juodosios ir Azovo jūrų uostų“.

 

Trečiasis sako, kad visi karo belaisviai turi būti paleisti apsikeitimo būdu, o į Ukrainą „turi būti grąžinti visi deportuoti ir neteisėtai perkelti ukrainiečių vaikai bei visi kiti neteisėtai sulaikyti Ukrainos civiliai gyventojai“.

 

Komunikatą užbaigia šalių dalyvių pasiryžimas... ateityje imtis konkrečių veiksmų aukščiau minėtose srityse.

 

Viskas.

 

Beje, net už šį visom prasmėm silpną dokumentą, nebalsavo teroristinės Rusijos draugės Indija, Brazilija, Saudo Arabija, Meksika, Indonezija, Pietų Afrika, Armėnija ir Tailandas. Irakas ir Jordanija balsavusios už, vėliau savo balsus atsiėmė.

 

Nenumojame ranka, nemenkiname renginio svarbos. Nežiūrint į dokumentą, tai, kad Ukrainai pavyko suburti vienoje vietoje tiek daug šalių atstovų, kurie kalbėjosi apie karo nutraukimo būdus, yra labai svarbu. Vertybinis didžiosios pasaulio dalies kursas yra visiškai aiškus, o palaikymas Ukrainai – įskaitant finansinę, karinę ir psichologinę paramą – užtikrina jos gynėjų galimybę priešintis agresoriui.

 

Tačiau matome, kad siaubingam karui tęsiantis diena iš dienos, pasaulio lyderiai ir sprendimų priėmėjai negali sutarti dėl Rusijos, o kartu ir blogio ašies, einančios per Pekiną, Teheraną ir Pchenjaną, veiksmų užkardymo.

 

Kol kas kalbos tik lieka kalbomis. Viliamės, kad tai, kas yra kalbama, neatspindi to, kas iš tiesų yra daroma.

 

Po susitikimo, Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sakė: "Suprantame, kad Ukraina turės kalbėtis su Rusija. Tačiau mūsų pozicija labai aiški: neleisime Rusijai kalbėti ultimatumų kalba, kaip ji kalba dabar."

 

↞ Postūmiai ↠

 

Norvegija pranešė, kad suteiks Ukrainai apie 74 mln. dolerių energetikos infrastruktūrai remontuoti. Šalies premjeras taikos viršūnių susitikime paskelbė apie maždaug 1,1 mlrd. kronų skyrimą.

 

Iš jų, apie 120 mln. kronų bus skirta Charkovo energetikai remontuoti, o saulės baterijos bus įrengtos septyniuose Charkovo srities gimdymo skyriuose ir operacinėse.

 

Argentinos prezidentas Chaveras Milei pavadino savo dalyvavimą pasauliniame taikos viršūnių susitikime "didelių pokyčių" savo šalyje dalimi, pabrėždamas, kad jam vadovaujant šalis grįžta į civilizuotą pasaulį ir neribotai remia Ukrainą.

 

"Mums, Argentinai, tai svarbus žingsnis: pirmiausia lankėmės Didžiojo septyneto aukščiausiojo lygio susitikime, o dabar - šiame taikos aukščiausiojo lygio susitikime. Tai dalis didelių pokyčių, kuriuos mes, kaip šalis, dešimtmečius nusigręžusi nuo pasaulio, vykdome", - pažymėjo Milei. Jis pabrėžė, kad dabar Argentina atgimsta iš naujo ir iš naujo diegia idėjas, kurios prieš 150 metų padarė ją viena iš labiausiai klestinčių pasaulyje.

 

Sveikiname Argentiną ir kviečiame ją perduot kuo daugiau ginkluotės Ukrainai.

 

Ukrainiečiai Odesoje pristatė naujausios kartos jūrų dronas "Stalker 5.0", kurio vertė - 60 000 eurų.

 

Dronas yra 5 m ilgio ir 1,2 m pločio. Jis gali išvystyti 55-75 km/val. greitį ir gabenti 150 kg sprogmenų, o veikimo nuotolis - 600 km.

 

Rusijos laivynui Juodoji jūra visiškai susitraukė.

 

↞ Veiksmai ↠

 

"ATESH" įvykdė sabotažą Smolenske, Rusijos Federacijoje. Partizanai sunaikino geležinkelio valdymo mazgą. Geležinkelis šioje srityje yra svarbus transporto koridorius, jungiantis centrinę Rusijos dalį su šiaurės vakarų regionais. Nuo šios šakos tiesiogiai priklauso bendrovių "Transneft", "Gazprom", "Rostec" darbas, įskaitant karinės įrangos gamybą ir pervežimą iš centrinių Rusijos Federacijos regionų.

 

Sveikiname.

 

Rostove prie Dono po sprogimo užsidegė elektros pastotė. Pranešama, kad didelė miesto dalis liko be elektros energijos. Oficialios Rusijos tarnybos paaiškino, kad pastotėje kilo trumpas sujungimas, į ją patekus pakavimo juostai iš netoliese vykstančių statybos darbų.

 

Gal kas turite nereikalingų pakavimo juostų namie? Kai pasisuks vėjas š vakarų, paleiskite jas Maskvos pusėn (juokaujame, neterškite aplinkos).

 

Per parą Ukrainos gynybos pajėgos smogė į devynias driskių koncentracijos vietas.

 

Orda į Ukrainos teritoriją paleido tris raketas, sudavė 38 aviacijos smūgius, panaudodami 53 KAB, paleido 428 dronus. Priešas taip pat beveik 2500 kartų apšaudė ukrainiečių karių pozicijas ir gyvenvietes iš artilerijos, minosvaidžių, šaunamųjų ginklų ir kovos mašinų ginkluotės.

 

Sunkiausi ruožai fronte išlieka Charkovo ir Kupjansko kryptyse.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Dorovės ir krikščioniškų vertybių erozija.

 

Lietuvos Nepriklausomybę iškovojusio Sąjūdžio darbų tęsėjos – taip konservatorių partija save pristato – tarybos posėdyje, profesorius V. Landsbergis kvietė svarstyti etikos klausimus kaip prioritetinius.

 

Atkreipdamas dėmesį, kad partijos politinės krizės kyla iš jos pačios narių nedorybių, kad klystkeliai yra patrauklesni, o jais patenkinti partiečiai žengia ir ne kartą, politikos patriarchas akcentavo būtinybę etinei transformacijai.

 

Bet pirmojo faktinio atkurtos valstybės vadovo žodžiai išgirsti nebuvo. Etinė transformacija, deja, neįvyko. Kandidatų sąraše į Seimą tarybai tiko ir su banditais, už jų pinigus skraidžiusios bei atostogas leidusios M. Navickienės kandidatūra.

 

Gerai nors tiek, kad moralizuojančio ir apie kažkokią ten etiką kalbančio garbaus amžiaus senolio nuo tribūnos nieks nenustūmė, iš tarybos posėdžio neišmetė, lazda per pakaušį netrinktelėjo. O galėjo. Kad „atmintis susipurtytų“.

 

Kai nebežinoma, apie ką bažnyčiose per pamokslus kalbama, visko juk gali nutikti.

 

„Gerbk savo tėvą ir motiną“, - anuomet, gūdžiais, dar net iki Sąjūdžio laikais, sovietinių saugumo agentų akylai prižiūrimi, kunigai iš sakyklų vaikus ir suaugusius padorumo mokydavo. Ir tie į pasaulį išėję, šį priesaką kaip mažą trispalvę širdyse nešiodavo.

 

Bet dabar kiti, modernūs laikai. Viskas pasikeitė. Net jei pats Jėzus Kristus savo pamokymus žertų, minia jo nebenukryžiuotų. Net neprimuštų. Neklausytų, žiūrėtų tik kaip į kokį keistuolį, lengvai pamišusį hipsterį, „nemokantį semti iš bendro kolūkio“, niekus apie kažkokias jiems beprasmes krikščioniškas vertybes betauzyjantį.

 

↡ Nuotraukoje: dronas „Stalker 5.0”.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 105 views0 comments

Comments


bottom of page