top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

KYJIVO PLANUOSE - SMŪGIAI RUSAMS SIRIJOJE (2023 04 22)

Geopolitinė padėtis

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė esąs įsitikinęs, kad Ukraina yra pasirengusi atkovoti daugiau teritorijos, ruošiantis numatomam kontrpuolimui prieš Rusijos pajėgas. Aljanso vadovas pakartojo ir mantrą dėl Ukrainos narystės NATO. Ukrainos pergalė ir Ukrainos narystė NATO tampa įprasta tariamo „pozityvios“ karo pabaigos strategų maldele, kartojama taip dažnai dėl to, kad patinka masėms. Tai yra atspindi milijonų viltį.

Ką gi, geriau laukti šviesesnės nei tamsesnės ateities. Pergalės.

Pasak Jenso Stoltenbergo mūšis Ukrainoje virsta logistiniu karu. NATO vadovas pažymėjo, kad Vokietija ir JAV suteikė kelias oro gynybos baterijas "Patriot", kurios, pasak jo, jau "veikia Ukrainoje". Jis atsisakė pateikti kitų detalių ar tikslų pristatytų "Patriot" sistemų skaičių.

Stoltenbergas pridūrė, kad šiuo metu Aljansas daugiausia dėmesio skiria Ukrainos pergalei užtikrinti, o karui pasibaigus sieks, kad Kijevas turėtų "atgrasomąją jėgą, kuri užkirstų kelią tolesnėms atakoms".

Pridursime tiek, jog viena ar kelios "Patriot" sistema nėra pajėgios apginti didesnio Ukrainos miesto, juolab Kyjivo. Kadangi Lietuvos pasakų padangėje yra skambėję teiginių, jog "Patriot" uždengs visą Ukrainos dangų, priminsime, jog net NATO valstybės neturi pakankamai oro gynybos sistemų savo strateginių objektų apsaugai nuo tokių teroristų, kaip Putino Rusija, atakų.

Tačiau šiame kare iš tiesų labai svarbi logistinio tiekimo grandinė, kuri siekiant pergalės negali nei nutrūkti, nei susilpnėti.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos gynybos štabas praneša, jog Bachmute vyksta įnirtingos kovos, tačiau kai kuriose rajonuose priešas žengia į priekį.

Mums iki šiol atrodo, kad tikslingiau buvo pasitraukti iš Bachmuto, kuris jau beveik prarastas ir koncentruotis smūgiui atkertant driskių ordas, neeikvojant resursų jų sulaikymui vienoje vietoje. Tačiau, be abejo, ukrainiečiai geriau žino, ką daro ir laikosi „priešo permalimo“ taktikos, kad rusai negalėtų judėti į priekį.

Ukrainos karo analitikas generolas leitenantas Ihoris Romanenka teigia, kad puolimas tarp rytinių Severodonecko ir Kreminos miestų galėtų būti lemtingas visam Donbaso regionui. "Jei veiktume ten, priešas turėtų palikti Bachmutą", - teigia buvęs Ukrainos kariuomenės generalinio štabo viršininko pavaduotojas.

Pasak jo, veržimasis į pietus būtų sudėtingesnis, bet reikštų laipsnišką Krymo išlaisvinimą.

Kol vyko kovos Bachmute, rusai itin sustiprino savo pietinio flango gynybą. Generolo teigimu, prasmingas būtų įsiveržimas į vakarinius Rusijos regionus, ypač Brianską, kas atitrauktų didelę dalį Rusijos pajėgų ir pasėtų paniką tarp eilinių rusų. Tačiau Vakarai prieštarauja tokiam drąsiam žingsniui.

Kyjivui įžengus į Rusijos teritoriją, baiminamasi, kad Maskva imtųsi branduolinės eskalacijos.

Nutekinti „slapti“ JAV dokumentai esą atskleidžia, kad Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba rengė smūgius prieš Rusijos karius ir "Wagner" grupuotę Sirijoje. Esą karinę operaciją planavo pats Volodymyras Zelenskis. Ukrainos pajėgos esą planavo smūgius Rusijos pajėgoms, siekiant išskaidyti Rusijos karinių dalinių koncentraciją ir veiklos kryptis.

Atakos planuotos prieš "prioritetinius" Rusijos taikinius netoli Damasko, taip pat prieš "su Rusija susijusią naftos infrastruktūrą" centrinėje Sirijoje, kuri yra prastai apsaugota priešlėktuvine gynyba. Kyjivas esą šių planų kol kas atsisako, galimai dėl JAV interesų regione. Ukrainos smūgiai išprovokuotų atsakomuosius veiksmus iš Rusijos pusės.

Kaip ten bebūtų, šis faktas įrodo didėjantį ir stiprėjantį Ukrainos karinės žvalgybos potencialą veikti už šalies teritorijos.

Trumpai

Jungtinės Valstijos apmokė ir suteikė įrangą devynių Ukrainos mechanizuotų brigadų personalui, pareiškė JAV Jungtinio štabų vadų komiteto vadovas generolas Markas Milley. Šios devynios brigados yra "sukomplektuotos, aprūpintos ir pasirengusios kovinėms operacijoms", sakė generolas. "Taigi, kai ir kur Ukraina nuspręs jas naudoti, mes ir toliau teiksime paramą, esu įtikinęs mūsų sėkmės galimybėmis", - užbaigė Milley.

Šios, pagal aukščiausius NATO standartus parengtos, brigados turi tapti Ukrainos kariuomenės ateitimi.

Zelenskis įvedė naujas sankcijas 300 asmenų ir 141 subjektui. Sąraše - Sirijos pilietis Basharas al-Assadas ir Irano gamintojas „Shahed“.

Ukraina deda daug vilčių į 11-ąjį šiandien jau vykstantį Ramšteino susitikimą. Pentagonas įvardijo svarbiausius būsimų ginklų tiekimo Ukrainai prioritetus. "Mes visi manome, kad oro gynybos sistemos dabar labiausiai reikalingos Ukrainai, kad ji galėtų apsisaugoti nuo masinių Rusijos raketų atakų. Mes tai pabrėšime, nes tai yra prioritetas Nr. 1, ypač trumpuoju laikotarpiu", - sakė Loyd Austinas.

„Daugelis dabartinio susitikimo dalyvių palaikė pasiūlymą dėl oro gynybos raketų ir kitos sunkiosios ginkluotės", - sakė JAV gynybos sekretorius.

Norime kartu su jumis, pasidžiaugti tokia NATO ir Vakarų parama, kuri radikaliai pasikeitė per karo metus. Puikiai pamename, kaip pernai Zelenskis meldė ginklų, prašydamas padėti uždengti Ukrainos dangų. Šiandien Ukraina šiuos ginklus jau turi. Tai nepaprastai svarbu. Tai didžiulė pergalė.

Lietuvoje

Remiantis naujausiais, vadinamojo, laimės indekso duomenimis, Lietuva pateko į 20 vietą. Mes aplenkėme tokias šalis kaip Ispanija, Italija, Slovakija, Saudo Arabija ir Prancūzija.

Laimės indekso skaičiavimai ir filosofija remiasi nedarbo, ekonominio augimo, psichologinės būsenos ir kitais aspektais. Net neabejojame, jog daugeliui kelia šypseną tokie skaičiavimai, o kai kas iš nuostabos jau sušuko: “tai - nesąmonė!”

Neskubėkime vertinti ir savo subjektyvaus vertinimo dėti į lentylėlę. Juk viskas priklauso nuo sąlyginio “kaip aš jaučiuosi”. Sangražos dalelytė “si” reiškia, kad jausmas priklauso nuo mūsų pačių mąstymo ir pasaulio suvokimo. Vadinasi, laimės arba nelaimės jausmą mes galime patys susikurti. Nelygu, kaip reaguosime į aplinką.

Šilto ir saulėto savaitgalio proga linkime jums atmesti visa, kas juoda ir priimti tik tai, kas šviesu. Vidinė šviesa ir yra tikroji šviesa bei laimė.

Nuotraukoje JAV 10-osios oro ir priešraketinės gynybos vadavietės kariai stovi šalia "Patriot" žemė-oras raketų baterijos per NATO tarptautines antžeminės oro gynybos pratybas "Tobruq Legacy 2017" Šiaulių oro pajėgų Aviacijos bazėje. (AP Photo/Mindaugas Kulbis, File)

Ypatingas ačiū rėmėjams: DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Mūsų darbo tęsimui itin svarbi visų jūsų parama. Siūlome aktyvius mokymus saugumo ir kitomis temomis: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


46 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page