top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

Laikas veikti yra dabar, rytoj bus vėlu

Pergalingas - ura! - paimsim Kijevą per tris valandas - virto kruvinu gargaliavimu. Rusijos karinė mašina, nepraėjus parai ėmė strigti, o antrasis ešelonas jau pradėtas pildyti rezervu iš Rusijos gilumos.


Planas per pirmą pusdienį okupuoti pusę Ukrainos, tikintis, kad kita pusė pasiduos, žlugo. Tai rodo, kad Rusijos generalinio štabo žvalgyba teikė tokias išvadas, kokias norėjo girdėti Putinas, Šoigu ir kiti nusikaltėliai.


Batką suėmė lengva tryda: kartuvės ruošiamos ir jam.

Nepavyko paimti Luhansko ir Donecko sričių. Mariupolio. Odesos, Charkovo. Net Chersonas užstrigo ašaka agresoriaus gerklėje.

Dega tankai, krenta myškės ir sūškės. Rusoburiatai paimti nelaisvėn - iš esmės vaikai - vapa, kad jie dvi dienas nevalgę. Šimtai jaunuolių į Rusiją grįš ne pas motinas pietų, o karstuose į kapus.


Nenugalimoji armija - be analogų pasaulyje - kaip reikiant įklimpo. Užspringo savo ir ukrainiečių krauju. Pergalingo greito „žaliųjų žmogeliukų“ pasivaikščiojimo, kaip buvo Kryme, nėra ir nebus. Rusijos armija atrodo suvargusi, prasta, demoralizuota. Rusai ir buriatai kariauti valios neturi. Mėginimai paimti nediduką pakilimo - nusileidimo taką šalia Kijevo atrodo negrabūs ir neprofesionalūs.


Trykštant emocijoms ir režimo generolų įsakymams: - Užimt, jobtvajmat!, pasiduodama beprotybei: artilerija šluojamas Černobylio radioaktyvių atliekų kapinynas ir tik taip atveriamas vienas iš keturių puolimo į Kijevą kelių. Juo juda virš 300 tankų, kurie pasiruošę pakartoti Grozno šturmo likimą - visišką agresoriaus fiasko.


Trydos užspaustas Batka bara savo generolus, kad jie neperspėjo jo, kai Putinas davė įsakymą pult. Kolchozo predsedatelius apsimeta, jog nežino, kad jo šalis dalyvauja kare, ir iš Baltarusijos teritorijos Topoliais apšaudomas Kijevas ir kiti Ukrainos miestai, jų miegamieji rajonai.


Šie veiksmai rodo, kad Rusija eina va bank. Režimas ir jo vadovai nebėra adekvatūs, Putinas atrodo nesuvokiantis tikrosios padėties, įsitikinęs savo paties kuriamu melu. Tą, beje, supranta ir Lukašenka.


Norint sustabdyti katastrofą, reikia veikti dabar. Suprantame norą patogiai gyventi. Pigiai ir daug. Bet pasaulis pasikeitė prieš dvi dienas visiškai ir negrįžtamai. Tą reikia pripažinti patiems sau ir nedelsiant imtis veiksmų, ne kalbų.


Dislokuoti gausias beprotybės apimtį suvokiančių šalių koalicijos pajėgas prie Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos sienų: tankus ir aviaciją, karius ir artileriją, oro gynybos sistemas ir priešbalistinį skydą.


Atidaryti humanitarinį koridorių į Kijevą, skirtą civilių gyventojų evakuacijai. Esant reikalui, panaudoti karinę jėgą.


Smogti masyvią kibernetinę ataką Rusijai ir Baltarusijai: jos vadovybės ir ryšių centrams, valdymo sistemoms, energetinei ir kitai ūkio infrastruktūrai. “Išjungti” internetą ir sukelti komunalinį chaosą.


Uždaryti Rusijos ir Baltarusijos oro erdvę, visų jūros uostų prieigą Rusijos laivams. Visus Rusijos ir Baltarusijos piliečius išsiųsti namo iš ES ir NATO bei koalicijos šalių. Atjungti nuo SWIFT. Nusavinti visą turtą.


Nutraukti bet kokią prekybą. Nutraukti visus kultūros ir meno bei sporto ryšius. Su teroristu krepšinis žaidžiamas vietoje kamuolio jam pasuojant granatą. Ištrauktu saugikliu.


Diplomatijos laikas išseko. Nėra apie kalbėti su karo nusikaltėliu, žudančiu civilius gyventojus.


Gynyba yra puolimas. Vienintelė diplomatija čia - kerziniu batu į nusikaltėlio snukį. Toks paprastutis derybų menas su nusikaltėliais žmoniškumui.


Laikas sustabdyti yra dabar. Kito pasirinkimo mes nebeturime.Mindaugas Sėjūnas, Aurimas Navys, VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra130 views0 comments

Comments


bottom of page