top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

MASKVAI NEREIKIA PRIEŽASČIŲ TĘSTI KARĄ (2023 11 27)

↞ Strateginės aplinkybės ↠
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakar dėkojo Ukrainos kariuomenei už kovą su teroristinės Rusijos išpuoliais. Jis taip gyrė gelbėjimo tarnybas už ekstremalių žiemos orų padarinių likvidavimą, dėl kurių, pasak jo, apie 400 gyvenviečių 10 regionų neteko elektros energijos.
 
Savo naktiniame vaizdo kreipimesi V. Zelenskis sakė, kad rytiniuose Donecko ir Charkovo regionuose vyksta nesiliaujantys intensyvūs mūšiai, o nuo Kijevo srities šiaurėje iki Odesos pietuose siautėja "itin sudėtingi orai".
 
Dėl gausaus sniego, Moldova laikinai sustabdė transporto priemonių įvažiavimą į savo teritoriją iš dviejų sienos perėjimo punktų Odesos srityje. Moldovos valdžios institucijos taip pat paprašė vietos mokyklų apsvarstyti galimybę jas uždaryti ir dėl stipraus vėjo. Tuo tarpu Odesos meras Henadijus Truchanovas paragino savo Juodosios jūros uosto gyventojus likti namuose. Vietos valdžios institucijos įspėjo, kad vandens tiekimas nutrūko dėl elektros energijos perdavimo sutrikimų, dėl kurių nustojo veikti siurbliai, ir paragino žmones saugoti turimas atsargas.
 
Be nepalankių oro sąlygų, kurios užgriuvo pietinę Europą, senojo žemyno sostinėmis ritasi ir didžiulė antisemitizmo banga. Holokaustą menantys senučiukai žydai ir žydės stebisi, kad europiečiai, kurie šimtais tūkstančių išeina į gatves palaikyti teroristų, ignoruoja po „Hamas“ skerdikų išpuolio žuvusių žydų ir kitų šalių piliečių artimųjų skausmą, o dėl paimtų įkaitų kaltina juos pačius, atsidūrusius ne vietoje ir ne laiku.
 
Tokį minios mąstymą mes galėtume palyginti nebent su sovietinės okupacijos sužalotų žmonų kaltinimais prievartos aukoms – esą išprievartavo, nes pati išprovokavo.
 
Tiek klimato kaitos padariniai, tiek ir minios šališkumas „Hamas“ – Izraelio karo atveju nėra savaiminiai, nors daugeliui atrodo būtent taip. Juos sukelia niekas kitas, o kryptinga žmogaus veikla. Pirmu atveju, pasireiškianti beatodairišku gamtos niokojimu ir tarša, antru – tarpvalstybinio terorizmo planuotojams ir organizatoriams veikiant per įtakos agentus, kvailius ir radikaliai nusiteikusius ekstremistus.
 
Deja, pasaulis nenori atsibusti ir susivokti, kad Rusija daro ir darys viską, kad tamsos ir blogio gaivalo būtų kuo daugiau. Kol Vakarų analitikai ieško racionalių priežasčių, kurios pateisintų tokį Kremliaus pasikeitusį modus operandi, mes jau ne sakome, o labai garsiai šaukiame – atsibuskit! Maskvai nereikia priežasčių, blogio ašis, tarpvalstybinis terorizmas nesiekia resursų, naujų teritorijų ar naujos pasaulio tvarkos.
 
Degindami, griaudami, prievartaudami ir žudydami teroristai tuo tiesiog mėgaujasi, toks jų gyvenimas, laiko leidimo būdas, egzistencinės prasmės klausimo sprendimas. Savo veiksmus jie gali pateisinti dievų, carų ar skalbimo mašinų vardais, bet blaivi realybė yra ta, kad taip jie tiesiog įtvirtina save.
 
„Aš esu“, – pareiškia teroristas Nr. 1 Kremliuje, įsakydamas bombarduoti Mariupolio teatrą ar gimdyvių palatą.
 
„Aš esu“, – atsiliepia teroristas Gazos Ruože, kastuvu bandydamas nukirsti savo aukai galvą.
 
↞ Reikšmingi postūmiai ↠
 
Ukrainos generalinis štabas pranešė, kad lapkričio 26 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų aviacija sudavė tris smūgius Rusijos personalui, ginklams ir karinei įrangai. Raketinės pajėgos taip pat smogė dviem driskių personalo, ginklų ir karinės technikos koncentracijos vietoms, priešo amunicijos sandėliui.
 
Urviniai savo ruožtu atliko vieną raketinį ir 34 oro smūgius bei 51 salvinės raketų ugnies ataką prieš Ukrainos karius ir apgyvendintas vietoves.
 
Driskiai vis dar siekia užimti Kupjanską. Pasak Ukrainos kariuomenės viešųjų ryšių tarnybos vadovo Volodymyro Fityo, rusai šiame rajone naudoja aviaciją, suintensyvino bepiločių lėktuvų kamikadzių naudojimą, vykdo artilerijos apšaudymą.
 
"Matome, kad priešas tampa vis aktyvesnis, nepaisant nuostolių... žmonių ir įrangos, neatsisako savo planų ir bando prasiveržti pro Ukrainos gynybą, rasti kokių nors silpnų vietų gynyboje", - sakė jis.
 
↞ Trumpai ↠
 
Lenkų protestuotojai pasienyje pradėjo blokuoti humanitarinę pagalbą, sako Ukrainos generalinis konsulas Liubline Olehas Kutsy. Sunkvežimiai su humanitarine pagalba Ukrainai nuo lapkričio 25 d. stovi eilėje prie sienos, nepaisant protestuotojų reikalavimų netrukdomai pravažiuoti. Ukrainos bendruomenių, teritorijų ir infrastruktūros plėtros viceministras Serhijus Derkačas surengė susitikimą su ukrainiečių vairuotojais ir lenkų protestuotojais prie Dorohusko kontrolės punkto, siekdamas normalizuoti susidariusią padėtį.
 
JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad tikisi, jog laikinos paliaubos tarp Izraelio ir "Hamas" gali tęstis tol, kol bus paleidžiami įkaitai. Taip jis sureagavo į tai, kad teroristai mainais į palestiniečius kalinius paleido 17 žmonių, tarp jų - 4 metų izraelietę ir amerikietę mergaites.
 
„Hamas“ pareiškė, kad norėtų pratęsti paliaubas, kuri šiandien yra ketvirta ir paskutinė sutarta diena, jei bus dedamos rimtos pastangos padidinti Izraelio paleidžiamų palestiniečių skaičių.
 
NATO narė Šiaurės Makedonija penktadienį pranešė, kad kitą savaitę trumpam panaikins draudimą skrydžiams iš Rusijos tam, kad Rusijos užsienio teroro reikalų ministras Sergejus Lavrovas galėtų dalyvauti šalyje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje. Vyriausybės pareiškime sakoma, kad draudimas bus atšauktas nuo lapkričio 29 d. iki gruodžio 1 d., kai Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje vyks Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) užsienio reikalų ministrų susitikimas.
 
Mums yra visiškai nesuprantama, kodėl NATO/ES šalys nori prie vieno stalo sėdėti ir kalbėtis su teroristais. Mes gyvename visiškai išprotėjusiame pasaulyje. Būtų mūsų valia, visos driskyno teroristinės irštvos – ambasados – NATO/ES šalyse būtų uždarytos, o karo nusikaltėlių atstovai, taip vadinami diplomatai, o iš tiesų – žvalgybos ir įtakos agentų grupes kuruojantys pareigūnai, išsiųsti namo.
 
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 3-iosios atskirosios šturmo brigados vado pavaduotojas Maksimas Žorinas į Ukrainos partijos "Liaudies tarnas" Rados deputatės Marijanos Bezuglos pareiškimą, kad kariuomenės vadas Valerijus Zalužnyj turėtų atsistatydinti, sureagavo štai kaip:
 
"Pavieniai deputatai, kurie neturi ir niekada neturėjo nieko bendra su kariuomene, maža to - savo veiksmais daro gėdą visai šaliai - vaikšto su uniforma ar militaristine apranga, arba aptarinėja įvykius fronte, karinius sprendimus, kuria kažkokias idiotiškas iniciatyvas. Visiems būtų daug geriau, jei kvaili, nekompetentingi ir neadekvatūs žmonės nekištų nosies į mobilizaciją, karą ir karinius reikalus", - rašė jis savo "Telegram" kanale.
 
Taigi.
 
⥁ Lietuvoje ⥀
 
Mes vis niurkomės. Švaistome energiją pykčiui, savo tiesos įrodymui, kito įskaudinimui, nesuvokdami, kad žalojame, skaudinamės, kad putojamės ir liejame įniršį tik patys ant savęs.
 
Po to išsekę, persunkti pasyvaus agresyvumo, skubame į darbą, į žmones. Perkreiptais veidais liejame pagiežą, o savo artimui, kuris nori pasidžiaugti kad ir visiškai mažais dalykais – spjauname į akis.
 
Kaip jis drįsta girti viešąjį transportą?!
 
Kodėl nusišypsojo tai ar anam, ne MAN?
 
Gyvatė, matai, aiškiai nupirktas, Landsbergį giria!
 
Šūdžius, balsuoja ne taip, kaip noriu AŠ!!!
 
Debilas, išdavikas, asilas, vatnikas, Kremliaus agentas. Prie to dar pridėkit krūvas triaukščių rusiškų matj ir b**tj.
 
Viešpatie, žmonės, sustokit. Bent minutei. Pasižiūrėkit į sniegą, palieskit medį, išgirskit, kaip linksmai loja šuo. Paglostykit katę, nupirkit amžinam savo „priešui“ gėlių.
 
↡ Nuotraukoje: 100-osios atskirosios brigados kariai.
 
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
 
Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt


97 views0 comments

Recent Posts

See All

Yorumlar


bottom of page