top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

MEDVEDEVAS PAGRASINO SUNAIKINTI VOKIEČIŲ TANKŲ GAMYKLĄ (2023 03 05)

Politinis strateginis lygmuo
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pareiškė remianti iniciatyvą patraukti baudžiamojon atsakomybėn Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną už nusikaltimus Ukrainai. EK teigimu, reikalingas specialus tribunolas, kuris vykdytų baudžiamąjį persekiojimą už Rusijos agresijos nusikaltimus. Taip pat tikimasi pasirašyti susitarimą dėl Tarptautinio agresijos nusikaltimų baudžiamojo persekiojimo centro įsteigimo Hagoje.
Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola pabrėžė, kad specialusis tribunolas dėl Putino atsakomybės už karo nusikaltimus yra tik laiko klausimas. "Be to neturėsime taikos. Jei nerasime teisinio sprendimo, tuomet nuvilsime Ukrainą ir visus pasaulyje, kurie nori užtikrinti, kad Europoje įvykdyti agresijos nusikaltimai būtų išaiškinti, o kaltininkai nubausti", - sakė EP pirmininkė.
Vakarų lyderiai nori Putiną kažkaip nuteisti ir tuo pačiu kažkaip išsaugoti. Nes jei norima Putino ir jo bendrų galvų, reikia planuoti Maskvos užėmimą ir tiesioginį karą su Rusija. To nepadarius, visi planai ir skambūs žodžiai yra beprasmis, plebėjams skirtas cirkas.
Sėkmingai platinama žinia, esą Ukrainos valdžia žinojo, kad vadinamasis "Rusijos savanorių korpusas" kirs sieną iš Ukrainos pusės ir įžengs į Briansko srities teritoriją. Tuo būdu teigiama, jog „teroristinis išpuolis“ Rusijos teritorijoje, kurį įvykdė Rusijos piliečiai ir kurio metu neva žuvo du civiliai žmonės ir buvo sužeistas nepilnametis, įvyko su Kyjivo žinia.
Taip sutapo arba buvo suplanuota, kad Putinas pasirašė muiliną įsakymą „Dėl kai kurių klausimų, įgyvendinančių ūkio veiklos priemones, skirtas gynybos pramonės užsakymams“. Dokumentas vienareikšmiai reiškia pasirengimą visuotiniam karo stoviui ir šalies pramonės bei verslo paėmimui valstybės (karo) reikmėms.
Įkalinto vieno iš Rusijos opozicijos lyderių Aleksejaus Navalno duktė Daša Navalnaja vakar parašė žinutę, skirtą Putinui: "Jis turėtų nutraukti šią neįtikėtinai nereikalingą ir baisią invaziją į Ukrainą, paleisti mano tėvą ir visus Rusijos politinius kalinius, kurie tiesiog kovoja už geresnę demokratinę ir klestinčią šalį. Ir kad, kol šie du pagrindiniai tikslai, be kitų, nebus pasiekti, mes nenustosime kovoti".
Putinas perskaitė laišką, giliai susimąstė, apsiverkė ir kaip mat paleido Navalną. Juokaujame. Navalnas yra vienas galimų Putino pakaitalų, mėgiamas milijonų rusų, neslepiantis imperialistinių ambicijų, kovojantis su Putino režimu.
Pranešama, jog Rusijos pajamos iš energetikos sektoriaus praėjusį mėnesį sumažėjo beveik perpus, nes sumažėjo dujų eksportas į Europą. Vakarų šalių nustatytos kainų ribos ir sankcijos ženkliai sumažino Maskvos pajamas. Rusijos pajamos, kurias šalis surenka už parduotą naftą ir dujas, vasarį, palyginti su ankstesniais metais, smuko 46 proc. iki 6,91 mlrd. dolerių, praneša agentūra "Bloomberg".
Rusijai, kuri pusę biudžeto pajamų gauna iš energetikos sektoriaus, tai ženklus praradimas. Tačiau didžiajai daliai Rusijos gyventojų tai nė motais. Jiems galioja viena gyvenimo formulė - „Vsio dlia fronta! Vsio dlia pobiedy!” (Viskas frontui. Viskas pergalei.)
Rusija pranešė, jog ketina užkonservuoti sugadintus "Nord Stream" dujotiekius į Europą, nes neplanuoja jų remontuoti. Nėra būtinybės uždaryti neveikiančio dujotiekio, tačiau Kremliui būtina pareikšti, kad su Europa daugiau dujomis neprekiaus. Rusijos "Gazprom" pareiškė, kad techniškai įmanoma atkurti susprogdintus vamzdynus, tačiau nėra prasmės tai daryti, nes Maskva mato mažai vilčių pataisyti santykius su Vakarais.
Ir ačiū Dievui. Driskiai, apsukite visus savo gelžgalius, vamzdžius ir kitą šūdą 180 laipsnių kampu ir plūskite į rytus. Nuo šiol - ten jūsų nauji namai. Tebūnie Ulan Batoro ir Šanchajaus priemiesčiai gausūs klaikiomis „rubliovkos“ stiliaus vilomis.
Vokietijos karinis koncernas "Rheinmetall" pradėjo derybas dėl gamyklos, kurioje būtų gaminami tankai, statybos Ukrainoje. Teigiama, jog gamyklos statyba kainuotų apie 200 mln. eurų ir kad ją nuo Rusijos oro antskrydžių saugotų priešlėktuvinė gynyba.
Bravo! Ar tik ne dėl to sutarė Scholzas ir Bidenas Vašingtone? NATO šalies karinė gamykla Ukrainoje yra tai, ko diplomatine prasme reikia labiau nei „Leopardų“. Karinė gamykla reiškia ne tik investicijas bei tiesioginę paramą, bet ir personalą, apsaugą, specialistus, kurie bus iš NATO šalių bloko. Galų gale pačius tankus.
Prognozuojama, kad įmonė per metus galėtų pagaminti iki 400 tankų "Panther KF51". Ukrainai šiuo metu reikia nuo 600 iki 800 tankų, kad įvyktų lūžis fronte. „Net jei Vokietija suteiktų visus 300 "Leopard 2" tankų, kuriuos turi Bundesveras, jų vis tiek būtų per mažai", - teigia "Rheinmetall" vadovas.
Štai ir atsakymas visiems, kurie mūsų klausia, kodėl Ukraina nepradeda galingo puolimo. Žurnalistų ir “ekspertų“ klausimui, „kada Ukraina puls“, turime kontr-klausimą - „kuo puls?“ Ukrainoje dabar yra 14 “Leopardų“, bet su jokiu minčių kontrolės pagaliu neišmuši iš žmogaus galvos „žinojimo“, kad Ukrainoje - tūkstančiai vakarietiškų tankų. Didžiosios Britanijos laikraščio "The Times" vertinimu, iki balandžio pradžios fronto linijas galėtų pasieti apie 50 žadėtų kovos mašinų.
Būdamas alkoholinės intoksikacijos būsenoje Rusijos saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas žinią apie tankų gamyklos statybą Ukrainoje pavadino "trolinimu" ir pažadėjo, kad „įvykis bus deramai pažymėtas fejerverkais iš kalibrų ir kitų pirotechnikos priemonių".
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Kremlius informavo, kad Rusijos teroro ministras Sergejus Šoigu buvo fronto linijoje Rytų Ukrainoje ir inspektavo Rusijos pajėgas. Šoigu padėkojo kariams už pavyzdingą veiklą tręšiant savo kūnais Ukrainos žemę specialiojoje karinės operacijos zonoje. Šoigu pieš mirtį taip vadinamiems kai kuriems kariams įteikė Aukso žvaigždės, Drąsos ordino, Švento Jurgio ordino ir Už narsą medalius.
Šis spektaklis – tai „šeimininkiška“ galios demonstracija užgrobtose teritorijose.
NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas Kristoferis Kavolis pareiškė, kad Rusija Ukrainoje neteko daugiau kaip 200 000 žmonių, kurie žuvo arba buvo sužeisti. Jis sakė, kad karo prieš Ukrainą mastas neįtikėtinas, o rusai prarado daugiau kaip 2 000 tankų. Pasak Kristoferio, po Rusijos invazijos į Ukrainą NATO turi prisitaikyti prie naujos realybės.
O taip! Šis karas labai tikras. Visiškai visutėliškai tikras, su kraujais, lavonais, pūliais, nutrauktomis galūnėmis. Ne popieriuje, ne kompiuterio ekrane. Ir nors jis vyksta Ukrainos žemėje, kariaujama su Vakarų civilizacija, kurios saugumo garantas yra NATO.
Rusijos samdinių - kalinių vadas J. Prigožinas vakar paskelbė, kad jo pajėgos beveik visiškai apsupo miestą. Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjo Michailo Podoliako teigimu, Ukrainos ginkluotosios pajėgos dar nepaliko Bachmuto. Ten tebevyksta kovos. Podoliakas pabrėžė, kad net jei fronto linija Bachmuto regione pasislinks kilometru, tai niekaip nepaveiks bendros padėties. Ji jau kelis mėnesius yra stabiliai sudėtinga, kai prasidėjo intensyvios kovos ir gatvių mūšiai.
Gali būti, kad Kyjivas užsibrėžė uždavinį išlaikyti Bachmutą iki planuojamo puolimo balandžio mėnesį.
Be jokios abejonės, Bachmuto praradimas neturės jokios įtakos tolesnei karo eigai. Mums šiek tiek keistas toks atkaklus pozicijų laikymasis bet kokia kaina, nesiskaitant su savo karių gyvybėmis. Suprantamas noras išlaikyti kovinę dvasią, tačiau Ukraina - ne tik pastatai ir ne tik žemė, o visų pirma, žmonės ir jų gyvybės. Žemė bus atgauta. Gyvybės - ne.
Pranešama, jog Ukraina iš Didžiosios Britanijos gaus dvigubai daugiau tankų "Challenger 2", nei Londonas žadėjo nuo derybų pradžios. Didžioji Britanija pažadėjo Ukrainai 14 tankų "Challenger 2", tačiau po prezidento Volodymyro Zelenskio vizito į Didžiąją Britaniją vasario mėnesį buvo sutarta, kad šis skaičius bus padvigubintas.
Suomija pradėjo statyti tvorą pasienyje su Rusija. Mes siūlytume pastatyti didžiulį gaubtą, kuris apgaubtų visą Mordorą nepramušamu šarvu.
Taktinis lygmuo
Praėjusią parą rusofašistai surengė 6 raketų atakas, 24 oro smūgius ir daugiau kaip 65 kartus atakavo Ukrainą salvinėmis raketų sistemomis. Atakų metu žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai.
Raketinių atakų grėsmė lieka didelė visoje Ukrainos teritorijoje.
Aktyviausiai driskiai braunasi Kupjansko, Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Šachtarsko ašyse. Vakar Ukrainos kariai atrėmė daugiau kaip 130 rusų atakų minėtuose fronto ruožuose.
Per praėjusią parą Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė 18 oro smūgių į okupantų personalo ir karinės technikos susitelkimo vietas, taip pat 2 kartus smogė į priešlėktuvines raketų sistemas, driskių amunicijos sandėlį ir tiltą. Ukrainos gynėjai numušė 4 žvalgybinius ir kovinius bepiločius orlaivius.
Raketiniai ir artilerijos daliniai pataikė į 3 priešo mėsos telkinius, 2 priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijas ir 2 elektroninės kovos postus.
Mūšis dėl Bachmuto gali būti vertinamas kaip didvyriška ukrainiečių gynyba, stabdanti rusų veržimąsi į vakarus ir kaustanti jų veiksmus kituose fronto ruožuose. Tačiau lygiai taip, galime sakyti, kad sutraukę pajėgumus į vieną vietą, ukrainiečiai ne tik prarado didelį skaičių karių ir technikos, bet gali būti, kad taktiniai veiksmai turėjo operacinių pasekmių ir pavėlino ar iš viso sustabdė planuotą puolimą rytuose.
Paskutinės žinios iš šio miesto griuvėsių yra tokios, kad ukrainiečiaims iš Bachmuto lieka vienintelis atsitraukimo kelias, kurį driskiai kraujas iš nosies nori perimti arba bent jau dalinai kontroliuoti - T0504 link Ivanivskės. Šią gyvenvietę marodieriai iš „Wagner“ jau bandė užimti šturmu mažiausiai dvidešimt kartų, ir visus kartus gavo atgal. Tačiau Korsunskio prospektas, einantis iš Bachmuto ir įsiliejantis į greitkelį T0504, greičiausiai jau rusų rankose.
Nuotraukoje rusų samdiniai apžiūri susprogdintą tiltą per Bachmutskės upę.
Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


75 views0 comments

Yorumlar


bottom of page