top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

METAS IŠKARŠTI KAILĮ TERORISTAMS VISUOSE PASAULIO TAŠKUOSE (2023 10 20)

Geopolitinė padėtis

Joe Bidenas kreipėsi į amerikiečius dėl finansinės paramos Izraelui ir Ukrainai skyrimo. Jis sakė, kad Jungtinės Valstijos negali leisti laimėti teroristams. Prezidentas apibūdino šį momentą kaip "lūžio tašką", kaip kovą tarp pasaulio demokratijų ir autokratijų. Jis teigė, kad "Hamas" ir Rusijos vladyka V. Putinas nori "visiškai sunaikinti kaimynines demokratijas", tačiau pažymėjo, kad "keliamos grėsmės - skirtingos".

J. Bidenas pažadėjo grąžinti įkaitais laikomus amerikiečius namo į Ameriką ir pakartojo, kad „Hamas“ neatstovauja palestiniečių tautos, o JAV "tebėra įsipareigojusios remti palestiniečių tautos teisę į orumą ir apsisprendimą".

Kinijos metinis gynybos biudžetas išaugo apie 7,1 procento. Kinija stiprina savo branduolinį potencialą, didindama branduolinių galvučių skaičių ir investuodama į infrastruktūrą. Remiantis Pentagono skaičiavimais, 2023 metų gegužę Kinijos arsenale buvo daugiau kaip 500 branduolinių galvučių. Tai maždaug šimtu daugiau nei pernai. Jungtinėse Valstijose manoma, kad iki 2030 m. Pekinas padvigubins šį skaičių, o iki 2035 m. turės jų apie 1500. Kol kas Pekino branduolinės atsargos ženkliai mažesnės nei Rusijos ar Jungtinių Valstijų. Pasak SIPRI, sausio mėnesį Rusija turėjo 5889 branduolines galvutes, JAV - 5244.

Dviejų Azijos sesių – Rusijos ir Kinijos – diktatoriai, Putinas ir jo brangus draugas Xi, aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose, Ukrainos fronte ir pareiškė, jog „bendros grėsmės“ suartino abi šalis.

„Visi šie išoriniai veiksniai yra bendros grėsmės ir stiprina Rusijos ir Kinijos sąveiką“, - pareiškė nukvakęs Kinijos begemoto padlaižys.

Kurgi ne – „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį ir Ukrainoje „apkrėstų“ rusų žudymui skirtų paukščių ataka – pats rimčiausias akstinas vienytis Maskvai ir Pekinui.

Abu vladykos nepasakė nieko nauja, kas rodo, jog abu tironai paprasčiausiai tarėsi dėl prekybos nafta, dujomis, karinėmis technologijomis ir ginklais. Greičiausiai, buvo svarstomi ir galimi karinių veiksmų variantai. Visokie beprasmiai pareiškimai apie tautų draugystę žiniasklaidai tebuvo dūmų uždanga tikriesiems diktatorių kėslams pridengti.

Putinas pezėjo standartines tezes apie prekybos kelio vystymą, daugiapolį pasaulį, o begemotas Xi paistė apie besiplečiančius Kinijos siekius pertvarkyti ir vadovauti pasaulinei tvarkai. Iliuzijų pasaulyje gyvenantys diktatoriai spango apie naują pasaulio viziją, kurioje Rusija ir Kinija užtikrina daugiapolio pasaulio stabilumą. Kitaip tariant, garsiai svajojo apie Eurazijos imperiją, kurioje Europai greičiausiai numatomas vergo – satelito – Sindziango (pažodžiui „naujosios teritorijos“) vaidmuo.

Bėda (mums laimė) ta, jog Pekino režimas nebemato lėtėjančios ekonomikos, didelio nedarbo, daugybės sukrėtimų bei nepasitenkinimo valdančiosios komunistų partijos viršutiniuose sluoksniuose.

Po trijų valandų pokalbių abu diktatoriai pareiškė, jog Rusija ir Kinija yra itin glaudžiai susijusios. Du tamsos karalysčių kvazimodai prisiekė vienas kitam amžiną meilę.

Mes labai palaikome šią draugystę ir sveikiname Putiną ir Xi su piršlybomis. Nuoširdžiai linkime šioms dvejoms Azijos šalims susijungti, gyventi taikoje, klestėti rytų pusrutulyje ir nebesidairyti į vakarų pusę. Tebūnie tas polius, kurio taip trokšta Maskva ir Pekinas – Azijos pasaulis. Vakarai – kita civilizacija, į kurią azijatai gali žiūrėti per užtrenktų durų raktų skylutę. Kitaip tariant, galutinai, negrįžtamai užsikalti langelį, kurį taip uoliai į Europą urbino Petras I-asis.

Reikšmingi postūmiai

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnyj informuoja, jog rusai nesiliauja pulti, mėgindami apsupti Avdijivką. Šiam tikslui driskiai aktyviai naudoja šturmo padalinius, meta daug šarvuotos technikos, prisidengdami aviacija bei artilerija.

Kupjansko kryptimi taip pat vykdomas įnirtingas puolimas, tikintis užimti naujas pozicijas.

Mūsų matymu, ordos chanai tikisi, jog pavyks palaužti Kyjivą, kad pastarasis sėstų prie derybų stalo, todėl stengiamasi išlupti kuo daugiau teritorijų „liuboj cenoj“ (bet kokia kaina).

Per praėjusią parą okupantų nuostoliai tokios ura-taktikos dėka pasiekė, ko gero, absoliutų šio karo rekordą. Ukrainos kariuomenės teigimu, likviduota 1 tūkst. 380 okupantų. Taip pat sunaikinti dar 55 tankai, 120 šarvuotų kovos mašinų, 29 artilerijos sistemos ir keturios daugkartinių raketų paleidimo sistemos.

Kremliaus karo nusikaltėliams pats einamiausias ir nereikalingas resursas – Rusijos žmonių gyvybės.

Trumpai

Rusijos armiją galima priversti išsinešdinti iš Ukrainos teritorijos, pareiškė nuolatinis Ukrainos atstovas ESBO Jevgenijus Cymbaliukas. „Kad ir ką Rusija sakytų, ją galima efektyviai priversti palikti Ukrainos teritoriją.“ Esą Rusijos Juodosios jūrų laivyno karinių laivų perdislokacija tai tik patvirtino. Cymbaliukas mano, jog su Rusija turi būti kovojama ne tik fronto linijoje, bet kliudant santykiams su Kinija, Iranu, Šiaurės Korėja, kurių planai aiškūs – sugriauti pasaulio saugumą ir stabilumą.

Džiaugiamės, kad Cymbaliukas kalba mūsų žodžiais, tik, deja, neturime bizūno plakti diktatoriams per pasturgalius. Diplomatas duoda suprasti, jog terorizmo židiniai privalo būti naikinami ir persekiojami sistemiškai, visuose pasaulio taškuose. Jei tik galėtume – teroristų kailis seniai būtų iškarštas ir jūs bei jūsų vaikai sapnuotumėte ramius, taikius ir harmoningus sapnus. Kuriuose Putinas eina ešafotu link kartuvių.

Vokietija žada nesustoti tiekti ginklų Ukrainai. Kancleris pažymėjo, kad naujame pakete bus „viskas, kas reikalinga priešlėktuvinei gynybai“.

„Vokietijos gynybos ministerija anksčiau paskelbė ketinimą perduoti Ukrainai papildomą „Patriot“ kompleksą, naujas Iris-T sistemas ir „Gepard“ bei šaudmenis“, - skelbiama Vokietijos gynybos ministerijos pranešime.

Nuostabu. Net „žaliasis“ kancleris pagaliau suvokė, kad vokiečių „ordnung“ ir ramų gyvenimą gali akimirksniu sunaikinti rusų tankai, jei vokiečiai nerems Ukrainos.

Jungtinės Valstijos nuolat tieks Ukrainai toliašaudes ATACMS raketas, o Kyjivas netolimoje ateityje gaus ATACMS be atstumo ribojimo, galinčias smogti taikiniams už 300 kilometrų. Teigiama, jog tai V. Zelenskio ir J. Bideno susitarimų rezultatas, pasiektas Vašingtone jų asmeninio susitikimo rugsėjo pabaigoje metu.

Lietuvoje

Mes labai apgailestaujame dėl streso, nerimo, kurį vos ne kasdien patiria kiekviena Lietuvos šeima, neišvengdama sąlyčio su už sienos vykstančiu karu.

Karas vienaip ar kitaip veikia mus visus. Žudynių, kraujo vaizdai sukelia neigiamas emocijas. Jomis pripildytos mūsų miestų gatvės ir ofisai, susitikimai prie kavos, pokalbiai lovose prieš užmiegant. Socialiniai tinklai persunkti karo tema, todėl natūralu, jog veikia ir sąmonę, ir pasąmonę.

Praradimai, baimės, nerimas atsispindi mūsų elgesyje, todėl esame įsielektrinę, kartais pasimetę ir pikti.

Ar galime šiek tiek nurimti? Nesėsti už automobilio vairo, siekdami kažkur važiuoti, kažką veikti, su kažkuo susitikti, kažko nusipirkti, kažką pavartoti ir tokiu būdu nusiraminti. Blokuojamos mintys ir jausmai anksčiau ar vėliau prasiverš.

Pasitikėkime vieni kitais. Pasitikėkite mumis, mūsų šalimi, jos saugumu. Visi jūs, kurie kasdien klausiate mūsų „ar esame pakankamai saugūs“ – nesate panikos kėlėjai ir nerimo nešėjai. Jūs esate atsakingai mąstantys ir racionalūs piliečiai. Nes jei žmogui atrodo, kad jis nėra pakankamai saugus, jis imasi priemonių saugumui pagerinti.

Tai racionalus mąstymas.

Būtent tokio mąstymo linkime visiems, įskaitant sprendimų priėmėjus, suvokiant, kad saugumas nėra duotybė, nukrentanti iš dangaus.

Privalome sugebėti matyti, jog pastaroji informacinė operacija buvo nutaikyta į NATO rytų flangą ir naujas jo nares, siekiant patikrinti jų budrumo, savivokos ir aljanso reakcijos lygį. Būtina suvokti, kad mus testuoja, stebi, kiek vieningi esame, kur, galbūt, yra spragos.

Jei mūsų reakcija nulinė, o aljansas nekreipia dėmesio, vadinasi, mes galimai nelabai rūpime. Tai pakankamai didelis pavojus. Privalome kiekvieną sykį signalizuoti, jog grėsmė ir atakos nukreiptos ne prieš mus, o prieš visą bloką.

Galimiems ir būsimiems hibridiniams išpuoliams privalome ruoštis iš anksto, tinkamai informuodami ne tik savo piliečius, bet ir partnerius Vakaruose.

O priešas turi ir žinoti, ir matyti, jog visais atvejais sulauks greitos, triuškinančios reakcijos.

Nuotraukoje: „Azovo“ kario rankose – ypatingas „paukštis“.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt
51 views0 comments

Comments


bottom of page