top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

MIRĖ PUTINAS? TAIP. IR VĖL (2023 10 28)

Geopolitinė padėtis

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas atkreipė dėmesį į gandus apie tariamą Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino mirtį, teigdamas, jog nors gandai ir malonūs, vis dėlto yra gandai. "Žinoma, mes visi norime, kad šis įvykis įvyktų kuo greičiau. Bet vis dėlto, pageidautina, po Tarptautinio tribunolo. Bet ne iš anoniminių Rusijos šaltinių apie tai sužinoti", - sakė Ukrainos žvalgybos pareigūnas.

"Putino "mirtis" - specialioji Kremliaus operacija, pareiškė Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas. Pareigūnas mano, kad informacijos apie Rusijos lyderio "mirtį" paskleidimas yra susijęs su rinkimų kampanija, tokiu būdu bandant į Putiną atkreipti dėmesį. Nors Rinkimai į Rusijos prezidento postą vyks 2024 m. kovo 17 d., Kremliaus TV jau dabar šaukia, kad Vladimiras Putinas "laimės" didžiule persvara.

71-ių fiureriui Putinui jau daug metų iš eilės priskiriamos įvairios ligos, įskaitant vėžį. Ukrainos žvalgybos agentūros teigimu, Rusijos vadovas yra ligotas.

Mūsų giliu įsitikinimu, Putino patraukimas ar pasitraukimas iš posto, jam užvertus kanopas, iš esmės nepakeis agresyvios, ekspansinės Rusijos politikos. Jei džiaugiatės dėl tariamos Putino mirties, turite suvokti, kad imperija gyvavo ir gyvuos tiek su Putinu, tiek be jo. Putinas – eilinis imperialistinės sistemos produktas, lengvai pakeičiamas saugumo tarnybų projektas. „Liberalūs“ Rusijos politikos strategai, atvedę į valdžią Putiną ir sukūrę šiandieninės Rusijos „stabilumo kare“ schemas, savo tikrųjų mokinių – augintinių rankomis kurpia naujus geopolitinius Rusijos ateities nesibaigiančio karo scenarijus.

Gandai apie Putino mirtį - FSB klasika, antys, kurias Kremliaus strategai paleidžia į gyvenimą, kad sukeltų sumaištį, paniką ir netikrą viltį, jog imperija jau žlugo, todėl reikia eiti gerti šampano ir neberemti Ukrainos. Ši Kremliaus operacija rodo, jog visoje KGB-FSB strategijoje jau daug dešimtmečių iš principo niekas nesikeičia, todėl drįstame teigti, jog Rusija – prognozuojama. Ir tai – pagrindinis mūsų darbas.

"Briuselis neįsiveržė į Vengriją ar Europos Sąjungą. Vengrija priėmė suverenų sprendimą prisijungti. Jai tai davė daug naudos, Vengrijos žmonės gyvena daug geriau nuo tada, kai įstojo į Europą, tačiau tai buvo suverenus sprendimas. <...> Iš pagarbos ir lojalumo prašau, kad iš anksto derintume veiksmus ir po to derintume veiksmus ir kad, ypač tokioje situacijoje, kokioje esame su Rusija, nesinaudotume šiais dvišaliais kontaktais deryboms dėl dalykų, kurie galėtų susilpninti mūsų vienybę", - pareiškė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas.

Šis emocionalus pareiškimas nuskambėjo po to, kai paaiškėjo, jog Rusijos diktatorius Putinas Pekine susitiko su savo pasiuntinuku bei Europos Sąjungos stabdžiu – Kremliaus pastumdėliu, einančiu Vengrijos premjero pareigas Viktoru Orbanu. Macronas mano, kad tokie susitikimai silpnina Europos Sąjungą ir griauna jos vienybę.

Mes gi apie tai skalambijame jau beveik du metus, tačiau kai kas praregi tik dabar, kuomet Europos vežimas baigia įstrigti gudriai Kremliaus patriestoje pelkėje. E. Macronas pažymėjo, kad "nereikia drausti valstybės vadovui ar vyriausybei eiti viena ar kita kryptimi", tačiau pabrėžė, kad narystė ES nustato tam tikrus "apribojimus" - nė viena šalis neturėtų daryti to, kas silpnina bloką.

Būtent. Ir šias nuostatas derėtų apibrėžti teisės aktais, o tokias, šalis kaip Vengrija vyti lauk iš Europos bendrijos.

Reikšmingi postūmiai

Rusai Dnipro regionui smogė keturiomis raketomis "Iskander-K". Raketos buvo paleistos iš Džankojaus karinės bazės laikinai okupuotame Kryme. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadavietės "Rytai" priešlėktuvinių raketų daliniai numušė tris sparnuotąsias raketas, ketvirtoji taip pat nepasiekė taikinio.

Saugi oro erdvė - išgelbėtos gyvybės.

Beveik pavyko utilizuoti vieną pagrindinių Donbaso separatistų vadeivų - Olegą Cariovą. Kai kurie Ukrainos šaltiniai teigia, jog tai - speciali Ukrainos saugumo tarnybų operacija. Pranešama, kad į Cariovą buvo paleisti du šūviai iš šaunamojo ginklo, teroristo būklė kritinė.

Sėkmingas Ukrainos specialiųjų tarnybų darbas, keliantis paniką driskių vadeivų gretose, labai sveikintinas ir būtinas, norint parodyti, kad Rusijos okupuotose teritorijose driskiams ir kolaborantams nėra saugu.

Trumpai

JT vakar balsavo dėl rezoliucijos, kuria raginama nedelsiant nutraukti Izraelio ir "Hamas" karo veiksmus, kad humanitarinė pagalba galėtų pasiekti civilius gyventojus nukentėjusiame Gazos anklave. Rezoliucijai pritarė pagrindinės arabų valstybės, įskaitant Egiptą. Izraelio pusėje esančios Jungtinės Valstijos griežtai kritikavo šias pastangas ir pavadino rezoliuciją "labai ydinga".

JT Generalinė Asamblėja didele balsų dauguma paragino Gazos ruože sudaryti "neatidėliotinas humanitarines paliaubas". Už neįpareigojančią rezoliuciją, kurią Izraelis ir Jungtinės Valstijos kritikavo dėl to, kad joje nepaminėtas "Hamas", balsavo 120 JT narių, 14 balsavo prieš ir 45 susilaikė.
Nematome jokios prasmės JT egzistencijai. Jei organizacija nepajėgi įtvirtinti taikos ar bent jau turėti įrankių stabilumui palaikyti – ji nebereikalinga. Valstybių vadovai veltui eikvoja mokesčių mokėtojų pinigus ir savo laiką brangioms kelionėms.

Naujasis JAV Atstovų rūmų pirmininkas Mike Johnson pareiškė, kad jei Rusijos Federacija laimės Ukrainoje, tai pastūmės Kiniją į karą su Taivanu. "Negalime leisti Putinui laimėti Ukrainoje, nes nemanau, kad jis tuo sustos", - sakė Mike Johnson.

Taip, tik tokius karus reikia gesinti jiems dar neįsiplieskus.

JAV aktyviai kalbasi su Izraeliu dėl humanitarinės pertraukos, kad būtų galima paleisti įkaitus. "Mes visiškai tikime, kad jei būtų galima padaryti pertrauką, kuri leistų išlaisvinti įkaitus, mes tam visiškai pritartume ir manome, kad Izraelis turėtų tam pritarti", - žurnalistams sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai John Kirby.

Baltųjų rūmų atstovo teigimu, prezidentas Joe Bidenas siekia užtikrinti, kad humanitarinė pagalba patektų į Gazos ruožą, o civiliai gyventojai, kurie nori išvykti, galėtų tai padaryti. Kirby pridūrė, kad į Gazą įvažiavo dar 10 sunkvežimių su humanitarine pagalba, taigi iš viso nuo konflikto pradžios įvažiavo 84 sunkvežimiai.

Lietuvoje

Nuvilnijo mitingai. Vykę ar nevykę, mums jie įdomūs tiek, kiek gali leisti priešiškoms jėgoms įsiūbuoti valstybės laivelį. Mūsų pozicija visais laivo siūbavimo klausimais lieka nepakitusi – kol vyksta karas, derėtų vengti bet kokių, priešams veikimo laisvę duodančių ir postūmius skatinančių politinių ėjimų.

Būtent todėl nuvilia ne konfliktuojančių pusių vienas kitų įžeidinėjimai. Jei politikams patinka vaikų darželio tu-šūdas-o-tu-šūdo-krūva žaidimai, tai tik jų nebrandumo ir žemų intelektinių gebėjimų demonstracija. Ženklas protingam rinkėjui, ką daryti kitą kartą rinkimuose.

Mus nuvilia arogancija. Mes nelabai suprantame, kodėl būtina žeminti paprastus žmones, akcentuojant jų neraštingumą, kai pačių erudicija baigiasi ties viena prieš daugelį metų perskaityta knyga. Kodėl nerandama laiko ir jėgų pokalbiui su piliečiu, kuriam atrodo, kad valdžia tiesia ranką į jo piniginę ir atima pinigus.

Nes taip reikia? Tiesiog?

Tada žmogui atrodo, kad jo uždirbti pinigai, nuo kurių jis ir taip jau atriekė beveik pusę mokesčiais valstybei, jam nebepriklauso. Kokio santykio į valstybę, valdžią drįstame reikalauti iš žmogaus, jei tokie nesusipratėliai iš aukšto įvardinami „debilais ir nepataisomais vatnykais?“

Ne, mes nekeliame klausimo dėl naujų mokesčių būtinumo ir/ar mokesčių politikos. Mes kukliai ir paprastai teiraujamės, ar neįmanoma kaip nors pamėginti žmogui paaiškinti, kodėl tie mokesčiai būtini, kaip dėl jų bus geriau visiems, ir kodėl būtent dabar atėjo TAS metas, TUOS mokesčius didinti ar įvesti.

Kai imama berti žodžius, pasitelkus keliaaukštę finansinę ekvilibristiką, demonstruojant pranašumą prieš „negramatną“ žmogelį, jis tą priima kaip tiesioginį įžeidimą.

Tai kad, sakot, su „mužikais“ kitaip kalbėt neišeina. Gaila skirti laiką žiopliams kalbant elementarius dalykus apie makroekonomiką, nes jie vis tiek nieko nesupras.

Būtent tokiame požiūryje, santykyje į žmogų, akis ir bado žagrės, kyšančios už ausų buvusiam, tačiau kiek prakutusiam valstiečiui, dabar einančiam laaaaabai reikšmingas pareigas. Valdininkui, kurio vienintelis rūpestis – pažeminti kitą paprastą-prastą žmogelį, kurio drapanas ką tik prakutęs miesčionis valdžioje tik vakar nusimetė.

Protingas politikas privalo rasti kalbą su kiekviena auditorija. Išmintingi valdovai, kaip liudija istorija, rasdavo kilnių būdų miniai suvaldyti, jos neniekinant ir nepakeliant maištui prieš pačius save.

Nuotraukoje: „Azovo“kariai treniruojasi jūrų pėstininkų paramos operacijoms anapus Diepro.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Siūlome aktyvius mokymus: https://rb.gy/j7rjt57 views1 comment

Recent Posts

See All

1 bình luận


Vytis - Chase Maleckas Brunius
Vytis - Chase Maleckas Brunius
28 thg 10, 2023

100% "Mūsų pozicija visais laivo siūbavimo klausimais lieka nepakitusi – kol vyksta karas, derėtų vengti bet kokių, priešams veikimo laisvę duodančių ir postūmius skatinančių politinių ėjimų."

Thích
bottom of page