top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

NATO VADOVE TURĖTŲ BŪTI GELEŽINĖ LEDI IŠ LIETUVOS (2023 04 02)

Politinis strateginis lygmuo

Emanuelis Macronas pagaliau susiprato. Vietoje skambučio Putinui, surinko Zelenskio numerį ir su juo kalbėjosi ištisą valandą. Vyrai aptarė Ukrainos ir Prancūzijos bendradarbiavimą gynybos srityje, taip pat tolesnius veiksmus siekiant įgyvendinti taikos formulę. Prezidentai kalbėjosi ir apie padėtį fronte.

Sveikintinas Macrono praregėjimas, nebegaištant laiko skambučiams į Kremlių, kurie duodavo priešingą rezultatą.

NATO šalys ketina perduoti Ukrainai vokiečių tankus "Leopard 2" dviems batalionams suformuoti, taip pat "Leopard 1" keturiems batalionams. Iš viso šarvuotų sunkiųjų mašinų skaičius sieks 160 vienetų. Apie tai pranešė Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius. Jis priminė, kad JAV kartu su Didžiąja Britanija taip pat tiekia tankus.

Kartu politikas pažymėjo, kad vargu, ar ukrainiečiams bus atsiųsta daugiau tokios ginkluotės, nes "sąjungininkų ištekliai yra riboti", ir pridūrė, kad Vokietija "negali duoti visko, nes yra rezervų, kurių negalima išleisti". "Deja, NATO šalys neturi tankų, kurie tiesiog stovėtų ir lauktų, kol bus išsiųsti. Nepaisant to, manau, kad vidutinės trukmės laikotarpiu bus įmanoma patenkinti Ukrainos poreikius", - užbaigė pranešimą Pistorius.

Labai gaila, kad NATO neturėjo ir neturi „stovinčių ir laukiančių tankų“. Vokietijos gynybos ministras labai tiksliai įvardino, kad nepaisant karinių veiksmų Ukrainoje, vykstančių nuo 2014 metų, beveik visos NATO šalys nelaikė Kremliaus grėsme ir nesiruošė karui su Rusija. Tiesą pasakius, didžiosios NATO šalys nesiruošė karui ne tik su Rusija, bet nesiruošė karui apskritai. Pasirengimas buvo vykdomas barbekiu kepimui ir šokiams melžiant Rusijos matriošką – iš vienos krūties nafta, iš kitos – dujos.

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius O. Danilovas mano, kad Rusija nedislokuos branduolinių ginklų Baltarusijos teritorijoje. Putinas esą tai gali padaryti tik gavęs Kinijos leidimą, tačiau mažai tikėtina, kad Kinija duos sutikimą.

Kremlius akivaizdžiai veikia, kaip Pekino vasalas. O kadaise Maskva buvo Vytauto Didžiojo valdomos LDK protektoratas. Būtų Vytautas Didysis numatęs ateitį – būtų prijungęs Muskoviją prie LDK, ir baigtas kriukis.

Ukrainos saugumo tarnyba informavo buvusį Kyjivo Pečorų Lauros Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų metropolitą Petro Lebed apie įtarimus dėl Rusijos karo veiksmų pateisinimo ir tarpreliginės nesantaikos kurstymo. Maksimali bausmė už šią veiką - laisvės atėmimas iki penkerių metų. Popo namuose atliekamos kratos.

Šventikas teisinasi: "jie sako, kad aš keikiau prezidentą. Niekada gyvenime to nedariau ir nedarysiu. Ne vaikai, aš apskritai nesu keikęsis".

Kyjivo Pečorų Laura - vienintelė vieta pasaulyje, kur guli daugiau nei du šimtus metų Kyjivą valdę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo sūnūs - Skirgaila, Vladimiras, žmona Julijona, Gediminaičių vaikai, vaikaičiai, maskolius prie Oršos sumušęs Konstantinas Ostrogiškis ir daugelis kitų Lietuvos didikų.

Bulvarinė britų žiniasklaida praneša, kad Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen gali tapti NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo įpėdine. Von der Leyen kadencija baigiasi tik kitais metais. Britų šaltiniai teigia, kad Didžioji Britanija greičiausiai vetuos jos kandidatūrą, motyvuodama prastais darbo Vokietijos ginkluotųjų pajėgų vadove rezultatais.

Be to, Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Benas Wallace'as pretenduoja tapti pirmuoju NATO generaliniu sekretoriumi, kaip Didžiosios Britanijos atstovas. Dabartinis generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas turėtų būti pakeistas šiais metais, nes jo įgaliojimai ir taip jau buvo pratęsti dėl karo Ukrainoje.

Mes turime kitą kandidatę, kurios pozicija Ukrainos karo atžvilgiu yra argumentuota, racionali ir atitinka šių apžvalgų autorių išsakomus, analize paremtus, būtinus daryti veiksmus bei regiono saugumo sampratą. Jei NATO vadove taptų geležinė ledi iš Lietuvos – Europoje neabejotinai įsivyrautų taika.

Vašingtone įsikūręs Karo studijų institutas mano, kad Ukrainai reikės pradėti ne vieną, o kelias kontratakas, kad įgautų pranašumą. Šių operacijų tikslas būtų "įtikinti V. Putiną priimti derybų kompromisą arba sukurti Ukrainai pakankamai palankią karinę situaciją, kad Kyjivas ir Vakarų sąjungininkai galėtų patys veiksmingai įšaldyti konfliktą, nepriklausomai nuo V. Putino sprendimų", - teigiama šią savaitę paskelbtame instituto vertinime.

JAV analitikai, kaip ir mes, žinoma, yra Ukrainos išdavikai, atstovaujantys Kremlių ir vykdantys prorusišką politiką. Maža to, jie skaito mūsų apžvalgas ir galiausiai, mūsų ir Putino prispausti, sukurpė šį pranešimą.

Tikimės, kad suprantate, jog tai – sarkazmas ir mumyse atsispindintis psichologinis nuovargis, kuris neišvengiamai atsiranda, kai minia, norėdama girdėti pergalės evangeliją, nuolat mėto į mus pykčio akmenis.

Ne, mielieji. Tai nėra Ukrainos išdavystė. Tai - realus taikos planas, siekiant išsaugoti Ukrainą ir kaip įmanoma greičiau integruoti šalį į Vakarų struktūras. Mes pirmieji šį planą įvardinome atvirai, sulaukdami, kaip visada, ne argumentais pagrįstos kritikos, o etikečių klijavimo.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) sukritikavo Ukrainos sprendimą neleisti Ukrainos sportininkams dalyvauti varžybose, į kurias pakviesti Baltarusijos ir Rusijos žaidėjai. TOK leido rusams ir baltarusiams dalyvauti atrankos į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes varžybose kaip "neutraliems" sportininkams be vėliavų ir himnų. Ukrainos pareigūnai sprendimą dėl dalyvavimo Paryžiaus žaidynėse turėtų priimti vėliau.

TOK gyvena kosmoso aikštynuose, bet tik ne ant šios žemės. Sporto ufonautai turėtų suprasti, kad šimtai Ukrainos sportininkų kovoja su Rusijos okupantais, dešimtys jau yra žuvę. Su okupantu atstovais kautis dar ir sporto aikštėse – žema ir nepadoru. Gėda TOK.

Rusijos TV propagandistų laidose – vidutinio stiprumo tryda. Solovjovo ir Skabejevos smegenų plovimo šou kalbantys ekspertai loja, kad Ukrainos kariuomenė turi sukaupusi pakankamą kiekį didelio tikslumo raketų, kuriomis pirmiausia smogs rusų vadavietėms, amunicijos sandėliams bei karinei ginkluotei fronto užnugaryje. Ir tik po to prasidės puolimas.

Kremliaus ruporams metas pasirūpinti pampersais.

Operacinis lygmuo

Taip vadinami Rusijos kariai nepasistūmėjo nei per metrą Bachmute ir miesto apylinkėse. Puolimo tempas gerokai sulėtėjo. Ukrainos Generalinio štabo duomenimis, puolimo tempas sumažėjo, nes gausiai privertė sniego, be to, valkatoms pritrūko gyvosios jėgos resursų.

Nepaisant nesėkmės, orda greičiausiai sieks padidinti Bachmuto puolimo tempus, įvedant daugiau pajėgų.

Ukraina įsigis šimtą lenkiškų šarvuočių "Rosomak" - pranešė Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis. "Rosomakai" su patobulintais šarvais 2008 m. buvo naudojami Afganistane, kur jie pasirodė atsparūs įvairaus tipo raketoms.

Britų spauda praneša, kad Rusijos vadovybės planai per žiemos puolimą užimti Donbasą žlugo. Donbaso užgrobimui diriguoja Rusijos generalinio štabo viršininkas V. Gerasimovas, kuris 2023 m. sausio 11 d. asmeniškai perėmė vadovavimą "specialiajai karinei operacijai" Ukrainoje. Tačiau, pasirodo, Ukrainos kariuomenei vadovaujantis generolas V. Zalužnyj sumanesnis už savo mokytoją Gerasimovą. Keliuose Donbaso frontuose Rusijos pajėgos pasiekė tik nežymių laimėjimų dešimčių tūkstančių okupantų aukų kaina.

Britai mano, kad vienintelis rusų pranašumas yra personalo kiekis, įgytas dėl rudeninės "dalinės mobilizacijos". Esą po dešimties metų, praleistų einant Rusijos generalinio štabo viršininko pareigas, Gerasimovui gresia pareigų praradimas.

Taktinis lygmuo

Praėjusią parą rusiškieji okupantai surengė 2 raketų atakas, 30 oro smūgių, daugiau kaip 40 kartų atakavo Ukrainos karių pozicijas ir civilinę infrastruktūrą įvairiose gyvenvietėse.

Nesulaukę norimų rezultatų mūšio lauke, rusų teroristai ir toliau vykdo barbarišką karą prieš civilius gyventojus. Rusija vėl panaudojo balistines raketas, smogdama civiliams taikiniams Družkivkoje ir Avdijivkoje, Donecko srityje. Per atakas žuvo ir buvo sužeisti civiliai gyventojai.

Raketų ir oro antskrydžių visoje Ukrainoje tikimybė išlieka didelė.

Pagrindiniai mūšiai vyksta Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Marijinkos apylinkėse.

Dvikojai skėriai ir toliau marodieriauja laikinai okupuotose Ukrainos srityse. Driskiai į Melitopolį gabena Zaporižės srityje iškirstą medieną.

Okupantai ir toliau verčia laikinai okupuotos Chersono srities teritorijos gyventojus įsigyti rusiškus pasus. Neturintiems rusiškų pasų, draudžiama judėti. Marodieriai iš Rusijos klastoja pirkimo-pardavimo ir dovanojimo sutartis, siekdami pasisavinti Ukrainos piliečių nekilnojamąjį turtą.

Ukrainos karinės oro pajėgos 12 kartų smogė iš oro okupantų personalo ir karinės technikos telkiniams, numušė bepilotį orlaivį "Orlan-10".

Ukrainos raketinių pajėgų ir artilerijos daliniai pataikė į 3 priešo gyvosios jėgos, ginklų ir karinės technikos telkinius, 2 amunicijos sandėlius ir salvinę raketų paleidimo sistemą.

Lietuva

Šiandieną – Verbų sekmadienis.

Verbijimo papročiu sekant, imama verba, ja paliečiamas artimas žmogus ir sakoma: „verba plaka, ne aš plaku, būk laimingas, nuo visų ligų apgintas“.

Tą ir sakome jums, mielieji, lupdami 😊 informacine verba.

Būkit sveiki ir laimingi!

Nuotraukoje Ukrainos mobiliojo oro gynybos būrio karys demonstruoja savo įgūdžius Antonovo oro uoste, fone matomos didžiausio pasaulyje krovininio lėktuvo "Antonov An-225", sunaikinto per Rusijos ir Ukrainos pajėgų kovas, liekanos, Hostomelyje, Kijevo pakraštyje, Ukrainoje, šeštadienį, 2023 m. balandžio 1 d. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Primename, kad galite savo 1.2 procento nuo sumokėto pajamų mokesčio pervesti šias apžvalgas kuriančiai agentūrai, įmonės kodas 305974366.

Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


98 views0 comments

Commenti


bottom of page