top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

NUOŽMI KOVA DĖL PROTŲ IR SIELŲ (2024 03 31)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

Maskva ir toliau “randa” vis daugiau ukrainietiškų pėdsakų, ieškodama pamaskvės teroro akto organizatorių. Internete jau paskelbtos “pasų” nuotraukos, kurias Rusijos spectarnybos naudojo "ukrainietiškiems pėdsakams" sufabrikuoti. Platformoje X platinama melagiena, jog įtariamieji dėl Maskvos teroro akto yra Ukrainos piliečiai, kurie neva buvo pasamdyti už JAV pinigus. Tarp pagrindinių įtariamųjų – net keturių ukrainiečių duomenys.

 

Tęsiasi intensyvi kova dėl protų.

 

Ukrainos žvalgybos tarnybos perspėja dėl "Telegram" kanalo veiklos, kuriuo, kaip šaltiniu, naudojasi nemažai ir Lietuvos politikų, jėgos struktūrų atstovų bei žiniasklaidos priemonių.

 

Ukrainos saugumo tarnyba, sekdama socialinio tinklo "Telegram" serverių buvimo vietą, teigia, jog didžiausia tikimybė, kad kanalo serveriai šiuo metu yra Rusijos Federacijos teritorijoje. Ukrainos žvalgybos tarnybos mato akivaizdų "Telegram", "Roskomnadzor" ir Kremliaus FSB bendradarbiavimą. Kai FSB siekia užblokuoti kokį nors kanalą Rusijos teritorijoje, "Telegram" šiuos nurodymus vykdo akimirksniu, teigia Ukrainos žvalgybos tarnyba.

 

Manoma, jog Kremlius “Telegram” kanalą naudoja nacių propagandisto Gebelso principu - naudojama 80 % teisingos informacijos, įšvirkščiant 20 % dezinformacijos.

 

Egzistuoja marketingistinis savižudybės principas, pagal kurį žurnalistai į informacinių pranešimų krepšelį krauna viską, kas pritraukia vartotoją, nepaisydami informacijos patikimumo. Antivalstybinio veikimo principas šiuo atveju negalioja, nors dirbama tą pačią redakciją siekiančiam sunaikinti priešui. Esame ne kartą girdėję riebiais antpečiais pasidabinusius jėgos struktūrų balvonus, analizuojančius “Telegram” kanale suvalgytą informacinį mėšlą. Džiaugiamės ir sveikiname Kijevą, pagaliau sudėliojusį akcentus ir apnuoginusį kanalo ”patikimumą”.

 

Apgailestaudami konstatuojame, jog Lietuvos “ekspertai”, analizuodami karą Ukrainoje, o ypač FSB operacijas ir jų poveikį, naudojasi ta pačia, eiliniam piliečiui prieinama informacija, nekeldami klausimų dėl jos patikimumo. Tai rodo, jog, deja, turime mažai tiesioginių ryšių su Ukrainos jėgos struktūromis, trūksta sisteminio bendradarbiavimo. Mes kalbame ne apie politikų vizitus į Kijevą selfiams, o apie nuolatinius darbinius kontaktus. 

 

↞ Reikšmingi postūmiai ↠

 

Fašistinė Rusija pirmą kartą smogė Ukrainai sunkiąja aviacine bomba ODAB-1500. Po bombos smūgio į dangų pakilo 1 km aukščio dūmų debesis. BILD skelbia,  kad rusai bombą numetė ant Velikajos Pisarevkos kaimo Sumų srityje. 1,5 tonos bombos panaudojimas prieš civilius gyventojus yra nauja rusiškojo fašistinio genocido forma.

 

Šią naktį Rusijos orda vėl smogė pietiniams Ukrainos regionams, naudodama bepiločius lėktuvus kamikadzes ir įvairių tipų raketas. Okupantų taikinys buvo Odesos srities energetikos infrastruktūra ir Chersono srities žemės ūkio bei pramonės objektai.

 

Britai skelbia, jog rusai po truputį stumiasi į vakarus nuo Avdijivkos. Akcentuojama, jog Rusija ir toliau puola, nes turi didelį kiekybinį karinės amunicijos pranašumą.

 

Taip pat teigiama, jog į Ukrainos karo mėsmalę kas mėnesį įmetama apie 30 000 naujokų. Tai leidžia rusams sekinti ukrainiečių pajėgas, sprendžiančias rotacijos ir mobilizacijos problemas.

 

↞ Trumpai ↠

 

ISIS teroristai dar sykį prisiėmė atsakomybę už žudynes "Crocus City Hall" ir kritikavo Rusiją, kad Kremlius nevykusiai bando perkelti kaltę savo priešininkams "Vakarų stovykloje".

 

"Po triuškinančio pralaimėjimo Rusija nerado kitos išeities, kaip tik nukreipti "sąmokslo kaltinimus" prieš savo oponentus "Vakarų stovykloje", kad nepripažintų savo didelės nesėkmės modžahedų akivaizdoje", - teigiama teroristų leidinyje.

 

ISIS leidinyje atskleidžiamos teroristinio išpuolio detalės, kurios esą neleidžia abejoti išpuolio organizatoriais.

 

Kremliaus mitomanų ir fašistų niekas neperkalbės. Visus savo priešus maskoliai mato tik Kijeve ir Vakaruose. Klausimas vienas – tai liga ar sisteminis veikimas?

 

Vakar sprogus sviediniui, buvo sužeisti trys Jungtinių Tautų stebėtojai ir vertėjas prie Rmeišo pietų Libane. Izraelio gynybos pajėgos paneigė pirminius pranešimus, kad jos atakavo JT stebėtojų automobilį šioje vietovėje.

 

Informacija – nepaprastai svarbi karo dedamoji. Nuo to, kas ir kaip paskelbia pirminę informaciją, dalinai priklauso tolesnė įvykių eiga bei priimami sprendimai.

 

Vokietijos gynybos bendrovės planuoja atnaujinti "Taurus" raketų gamybą, bet kol kas esą laukia vyriausybės užsakymo, nes nors siunčiami signalai, sutarčių nesudaroma.

 

“Opozicinė” Rusijos žiniasklaida skelbia, jog šalies psichiatrija susiduria problemomis, kurias jau reikia spręsti dėl maždaug 150 000 karo “veteranų”.

 

Putino teigimu, prieš Ukrainą kariauja daugiau kaip 600 000 Rusijos karių, nors manoma, kad realus skaičius - apie 470 000. Žudynių siaubą patyrę žmonės patiria didžiulį potrauminio streso sindromą, kuris pasireiškia sugrįžus namo. Tai išvirsta smurtu prieš draugus, šeimos narius, artimuosius ir pačius save.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Laisvė ar baimė?

 

Šiandien žiūrėdami į gėrybėmis nukrautus Velykų stalus, mes manome, kad gyvename laisvai, nes esame turtingi ar pasiturintys. Kai neturėjome tiek turtų ir galimybių, jų siekėme. Siekėme turėti daugiau, gyventi geriau. Atsivėrus galimybėms praturtėti, stengėmės jomis pasinaudoti, įgyti daugiau turto, jį kaupti, plėsti, didinti.

 

Tačiau ar dėl to padidėjo mūsų saugumo jausmas? Ar tapome laisvesni ir ramesni?

 

Ar kaip tik priešingai – pergyvename dėl tikimybės prarasti turtus ir nemiegame naktimis pagalvoję, jog uždirbtų gėrybių galime netekti? Ar įgyti turtai, neleidžiantys ramiai gyventi, baimė juos prarasti yra tikroji laisvė?

 

Juk tikroji laisvė yra kuomet žmogus nėra prisirišęs prie materialaus daiktinio pasaulio savo mintyse. “Nekraukite sau turtų žemėje, kur kandys ir rūdys ėda, kur vagys įsilaužia ir vagia”.

 

Būkime šiandien ir visada turtingi savo dvasia, ramybe ir gerumu artimui savo.

 

Su Šventomis Velykomis!

 

↡ Nuotraukoje: Ukrainos karių kasdienybė.

 

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications

 103 views0 comments

Comments


bottom of page