top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

OPERATYVINIŲ VADŲ KEITIMAS – MAIŠTAS PRIEŠ PUTINĄ? (2023 01 16)

Politinis strateginis lygmuo
„Ukrainiečiai įrodė: jei bus ginklų, jie užbaigs reikalą“, – pareiškė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius James Cleverley. "Atėjo laikas paspartinti ir toliau bei sparčiau teikti Ukrainai reikalingą paramą... Mūsų draugai ukrainiečiai savo drąsa ir atkaklumu įrodė, kad jei jie turi priemonių, jie tai padarys", teigia politikas. Pasak Cleverly, Rusijos kariuomenė įstrigo gynyboje, o jos moralė smarkiai smuko dėl "painiavos Rusijos karinėje logistikoje".
Cleverly manymu, nė vienas iš Rusijos operatyvinių vadų, vadovavusių 2022 m. vasario mėn. invazijai, neišlaikė savo pareigų, todėl Didžioji Britanija nusprendė paspartinti ir padidinti savo karinę paramą ir ketina tiekti Ukrainai iki 14 tankų "Challenger 2".
Dėl ginkluotės siuntimo – neabejotinas, seniai lauktas ir puikus ėjimas. O kas dėl operatyvinių vadų keitimo... tai paprasta Maskvos klaidinimo taktika, psyopsas, ant kurio iki šiol pasimauna dauguma politikų ir karo „ekspertų“. Visi tie kadrų keitimai, „nesutarimai Kremliuje“, eilinės rokiruotės yra akių dūmimas. Visi generolai ir toliau ištikimai tarnauja Rosiejai ir toliau naikina Ukrainą. Išorinių permainų spektaklis mūsų manymu kuriamas būtent tam, kad turėtume iliuzijų, jog Maskvoje labai greitai kažkas pasikeis, kad reikia šiek tiek palaukti, ir Putiną kas nors būtinai nugalabys, o mes visi lengviau atsikvėpsime. Visa tai iliuzijos, vilkinančios taip brangų Ukrainos paramos laiką. Būtent taip mums nuo pirmų karo dienų trimituoja visi Kremliaus samdyti „opozicionieriai“ – blogeriai, dirbantys po priedanga ne Rusijoje. Kolektyvinis Putinas veikia kaip gerai sustyguota GRU ir FSB prievartos mašina. Neapgaudinėkime savęs ir neturėkime jokių iliuzijų apie greitas permainas.
Gausus būrys politologų praėjusiais metais ne kartą prognozavo ginkluotą perversmą Kremliuje. Tas neįvyko, o vienadienės masės, jų laimei, tai pamiršo. Nepatenkintų kolektyviniu Putinu kasdien mažėja, nes tūkstančiai, o greit milijonai rusų gaus „paskyrą dirbti“ Ukrainos kare.
Vakar Vokietijoje prasidėjo Ukrainos pajėgų koviniai mokymai, kuriuose dalyvavo JAV kariškiai. Per ateinančias aštuonias savaites čia treniruosis maždaug 500 karių batalionas. Pratybų tikslas – geriau parengti Ukrainos pajėgas puolimui arba atremti bet kokias Rusijos atakas. Bus tobulinami kuopos ir bataliono dydžio padalinių judėjimo įgūdžiai ir veiksmų koordinavimas mūšyje naudojant jungtines artilerijos, šarvuočių ir sausumos pajėgas, bei mokomasi naudotis "Bradley" šarvuočiais.
JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas Mark Milley teigia, jog visapusiškas įvairių grupių ginklų sąveikos bei taktikos mokymas Ukrainos kariams prisidės prie galimybės atgauti Rusijos užgrobtas teritorijas. "Ši parama tikrai svarbi, kad Ukraina galėtų apsiginti. Tikimės, kad viską čia galėsime padaryti per trumpą laiką", – sakė Milley. Generolas apsilankys pratybose, kad įsitikintų, jog viskas vyksta pagal planą. JAV jau parengė daugiau kaip 3 100 Ukrainos karių per visą karo laikotarpį.
Siekdami, kad kuo daugiau sunkiųjų ginklų kuo greičiau pasiektų Ukrainą, turime suprasti, jog galingas ginklas – tėra geležies gabalas, kurį reikia išmokti valdyti. Dar svarbiau – įvairių pajėgumų sąveika.
Pranešama, jog tokiu atveju, jei Vokietija nuspręs tiekti "Leopard" tankus, tai užtruks metus. Koncerno "Rheinmetall" sandėliuose yra 110 nebenaudojamų pirmojo ir antrojo modelio "Leopard", tačiau jo vadovybė pareiškė, kad techniką galės perduoti Ukrainai tik 2024 m. Koncernas turi 22 tankus "Leopard 2" ir 88 "Leopard 1“. Tačiau šiuos tankus reikia dar parengti, tam reikia kelių šimtų milijonų eurų, o užsakymo dar nėra.
Neskubėkime „skalbti“ Vokietijos pareigūnų, nes tai pirminė informacija, o sprendimą dėl „Leopardų“ tiekimo Berlynas turėtų priimti šią savaitę. Tikėkimės, jog nuo žodžių iki darbų nereiks laukti vienerių metų.
Putinas pareiškė, kad Rusijos "ekonomika stabili". Esą „Vakarams dėl karo Ukrainoje įvedus griežčiausias sankcijas šiuolaikinėje istorijoje, Rusijos ekonomika parodė nepaprastą atsparumą, tačiau didžiausia pasaulyje gamtinių išteklių gamintoja dabar vis labiau atsigręžia į Kiniją“. Nusmurgėlio teigimu "nedarbas yra istoriškai žemas. Infliacija yra mažesnė, nei tikėtasi, ir, kas svarbu, turi mažėjimo tendenciją".
Pasaulio melagis ir teroristas Nr. 1 dabar gali pezėti, kas užeis ant seilės. Putleris gali sakyti, kad ekonomika auga, kad pasitikėjimas juo 99 % ir kitas nesąmones, puikiai suvokdamas, jog 140 milijonų vergų šiuo metu kito pasirinkimo neturi.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įvedė sankcijas dar 198 Rusijos garsenybėms – menininkams ir propagandistams: kino režisieriui Andrejui Končalovskiui, dainininkui Jurijui Lozai, sociologui Jevgenijui Kopatko, Vokietijoje gyvenančiam rašytojui publicistui Vladimirui Sergienko ir kitiems.
Rusijos žmogaus teisių komisarė Tatjana Moskalkova pareiškė gavusi vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti du kankinami rusų karo belaisviai ir planuoja apie šį įrodymą pranešti tarptautinėms organizacijoms bei Rusijos tyrimų komitetui. Moskalkova teigia, jog „siaubingą vaizdo įrašą“ motinoms parodė anonimai, reikalaudami išpirkos iš kankinamųjų motinų.
Moskalkova paragino savo kolegą Ukrainos Aukščiausiojoje Radoje, Jungtinių Tautų komitetą prieš kankinimus, Europos komitetą prieš kankinimus, JT vyriausiąjį žmogaus teisių komisarą ir Tarptautinį Raudonojo Kryžiaus komitetą nedelsiant paraginti Ukrainą laikytis 1949 m. Ženevos konvencijos, draudžiančios kankinimus, smurtą ir asmens orumo įžeidimą.
Nors tūkstančiai atmatų ir išsigimėlių, įsiveržė į svetimus namus, juose prievartauja motinas, žudo vaikus, šaudo tėvus – kiaulė Maskalkova reikalauja jų atžvilgiu laikytis Ženevos konvencijos. Taip, Ženevos konvencija galioja kariams ir kombatantams. Teroristams, pagal pačios teroristinės Rusijos įstatymus, Ženevos konvencija negalioja.
JK nagrinėja informaciją, kad Rusija planuoja padidinti viršutinę šaukimo į kariuomenę amžiaus ribą nuo 27 iki 30 metų. Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto vadovas Andrejus Kartapolovas pareiškė, kad šis žingsnis leis anksčiau paskelbtą Rusijos pajėgų dydį padidinti 30 proc. Teigiama, jog praėjusiais metais Putinas sakė, kad pritaria tokiam žingsniui, o Rusijos pareigūnai šiuo metu greičiausiai tikrina visuomenės reakciją.
Mūsų klausia, ką manome apie vieno žymaus „eksperto“ skandalingus pasisakymus. Mes apie tokius ir panašius panašių „ekspertų“ pasisakymus nemanome nieko ir jų nevertiname niekaip. Esame užsiminę, jog tai pozityvios istorijos, kaip mitai ar kiti pasakojamieji epai, jie turi sakralinę ir ritualinę nuraminimo reikšmę, todėl jų kūrėjas ir pasakotojas nevertintinas, kaip realios informacijos šaltinis. Jis gali būti vertinamas kaip menininkas, ir kiekvieno piliečio teisė pasirinkti jam artimą žanrą ar kūrėją.
Operacinis lygmuo
Putino teigimu „karinė operacija Ukrainoje pasižymi teigiama dinamika“. Teroristui Nr. 1 vaidenasi, jog „specialioji karinė operacija“ rodo teigiamas tendencijas ir jis tikisi, jog Rusijos kariai pasieks tolesnių laimėjimų po Soledaro. „Ir aš tikiuosi, kad mūsų kovotojai mus dar labiau nudžiugins savo kovos rezultatais", – sakė Putleris, džiūgaudamas nušlavęs nuo žemės paviršiaus dar vieną nedidelį Ukrainos miestelį.
Nors rusai teigia, jog Soledaras užimtas, šaltiniai praneša, jog mūšiai aplink didžiausią Europoje druskos kasyklą tebevyksta, tačiau Ukrainos kariai iš miesto centro pasitraukė.
Šiais metais matysime įvairių karo dinamikos variantų. Vienok, tai signalas ne tik Kyjivui, bet ir Vakarams, jog Ukrainos kariuomenei stinga priešakinės, modernios ginkluotės priešui stabdyti. Drįstame teigti, jog Ukrainos kariuomenei trūksta ir karių nuolatinei rotacijai.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų oro pajėgų vadas generolas leitenantas Mykola Oleščiukas išplatino oficialų pareiškimą, kuriame teigiama, kad šalies oro pajėgos neturi pajėgų ar priemonių sunaikinti raketas X–22, kurių viena pataikė į namą Dnipro mieste. Šeštadienį iš penkių Rusijos karinių oro pajėgų tolimojo nuotolio bombonešių Tu–22/M3 į Ukrainos teritoriją buvo paleistos penkios sparnuotosios raketos X–22. Raketos buvo paleistos iš Kursko srities ir Azovo jūros.
Viena iš X–22 raketų buvo paleista iš Kursko srities teritorijos apie 15.30 val. ir pataikė į daugiabutį gyvenamąjį namą Dnipro mieste. Nuo Rusijos karinės agresijos pradžios į Ukrainos teritoriją buvo paleista daugiau kaip 210 tokio tipo raketų. Nė vienas iš jų nebuvo numušta. X–22 kovinės galvutės masė yra apie 950 kg. Didžiausias nuotolis – iki 600 km. Naudojant raketą iš didelių nuotolių, nuokrypis nuo taikinio gali siekti šimtus metrų, o žinant kreivarankių Rusijoje gebėjimus – ir kelis kilometrus.
Šiuo atveju neabejojame, jog smūgis Dnipro daugiabučiam mikrorajonui – tai Kremliaus atsakas į Vakarų siunčiamą sunkiąją ginkluotę. Tai, jog pagrindinių kovos tankų siuntimas kainuos civilių gyvybes, Kremlius grasino visai neseniai. Ukrainai nedelsiant reikia sunkiųjų priešakinių ginklų, apie ką netrukus bus kalbama vadinamajame Ramstein grupės susitikime.
Dėl naujų Rusijos atakų daugumoje Ukrainos regionų taikomas avarinis elektros energijos tiekimo nutraukimas, pareiškė energetikos ministras Germanas Galuščenka. Sekmadienį Ukrainos energetikos objektai vis dar atsigauna po 12–osios didelio masto atakų prieš energetikos infrastruktūrą bangos per pastaruosius mėnesius. Vakar operatorius "Ukrenergo" pareiškė, kad energetikos infrastruktūra "atkuriama", tačiau išpuoliai "padidino energijos deficitą".
Šiandien Baltarusijoje prasidėjo bendros su Rusija ginkluotųjų pajėgų aviacijos padalinių pratybos. Jų tikslas – pagerinti sąveiką bendrai vykdant mokymo ir kovines užduotis. Pratybose dalyvauja visi Baltarusijos karinių oro pajėgų ir oro gynybos pajėgų aerodromai ir poligonai. Per pratybas Baltarusijos ir Rusijos kariškiai ketina mokysis žvalgybos iš oro, bendrai patruliuoti pasienio oro erdvėje; tiekti oro paramą karių grupėms; vykdyti taktinių oro desanto pajėgų išsilaipinimą, krovinių pristatymą bei nukentėjusiųjų evakuaciją.
Tai įžanga, pasirengimas realiems kariniams veiksmams.
Taktinis lygmuo
Praėjusią parą rusų teroristai surengė 2 raketų smūgius ir daugiau kaip 55 kartus apšaudė iš reaktyvinių ugnies sistemų Zaporižės, Dnipro ir Chersono sričių civilinę infrastruktūrą.
Rusų okupantai vykdo puolamuosius veiksmus Bachmutsko ir Avdivo kryptimis, patirdami didelių gyvosios jėgos nuostolių.
Per pastarąją parą gynybos pajėgų daliniai atrėmė okupantų atakas visose kryptyse.
Zaporižės kryptimi rusai apšaudė ukrainiečių karių pozicijas tankų, minosvaidžių, statinės ir reaktyvinės artilerijos ugnimi daugiau kaip 24 gyvenviečių teritorijose.
Chersono kryptimi driskiai ir toliau pliekia gyvenvietes palei dešinįjį Dniepro upės krantą. Nukentėjo 17 gyvenviečių, nevykėliai pataikė į „Raudonojo kryžiaus“ pastatą Chersone.
Ukrainos aviacija per praėjusią parą sudavė 9 smūgius priešo gyvosios jėgos židiniams ir 2 smūgius į okupantų priešlėktuvinės gynybos įrenginius.
Gynybos pajėgų raketinių pajėgų ir artilerijos daliniai smogė 1 kontrolės punktui, 6 gyvosios jėgos ir karinės technikos rajonams, 1 šaudmenų sandėliui ir 1 priešo radioelektroninės kovos priemonei.
Rusijoje, Belgorodo srityje, rusų kareivis neatsargiai rakinėjo granatą, sukeldamas sprogimą vietos kultūros centre. Trys žmonės žuvo, 13 sužeista. Žuvusieji ir sužeistieji – Rusijos karo prievolininkai.
Prieštaringa iš Svatovo–Kreminos krypties. Pranešama, jog ukrainiečiai juda pirmyn, tačiau rusai mėgina kontr–atakuoti. Okupantai uždarė įvažiavimą ir išvažiavimą iš okupuotų Lysyčiansko ir Rubižnė miestų.
Foto: karo nusikaltimams vadovaujantys generolai Gerasimov ir Surovikin, šaltinis:CBS news.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


82 views0 comments

Comments


bottom of page