top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

ORDAI TRŪKSTA ŠAUDMENŲ (2023 03 09)

Politinis strateginis lygmuo

Per pasaulio žiniasklaidą nuvilnijo NATO generalinio sekretoriaus J. Stoltenbergo pareiškimas, kad „atsižvelgiant į besitęsiančias kovas Bachmute, yra tikimybė, kad artimiausiomis dienomis ji kris". Aljanso vadovas taip pat darsyk pareiškė, kad Rusijos "negalima nuvertinti" ir todėl reikia toliau remti Ukrainą.

Apie kovas rytų Ukrainoje platinamas ir Putino virėjo, vagies ir žmogžudžio Prigožino kreipimasis, kuriame jis stovėdamas prie rytiniame Bachmute esančio tanko paminklo, grasina visam pasauliui susidorojimu: "Rusijos gynybos ministras jums sakė, kad užėmus Bachmutą atsivers operatyvinė erdvė. Ir pasaulis dar nesusidūrė su Rusijos kariuomene, kuri yra gerai pasirengusi, su tais daliniais, kurie dar neįžengė į mūšį, su visais įmanomais šiuolaikiniais ginklais, žvalgyba, idealiai pasirengusi".

Kad Putino virėjas vograuja kliedesius – nieko nauja. Tačiau, kuomet galingiausio pasaulyje karinio bloko vadovas kalba, tarsi būtų išsigandęs Prigožino grasinimų, atrodo labai keistai. Kodėl NATO vadovas prognozuoja Bachmuto kritimą ir perspėja apie Rusijos grėsmes, beje, ne pirmą kartą – mums visiškai nesuprantama. Gal žmogus iš tiesų bijo Rusijos, gal nori pasirodyti, kad daug žino, gal netyčia išsiplepėjo, gal mėgsta šmėžuoti pirmuosiuose žiniasklaidos priemonių puslapiuose, kaip dauguma politikų, o gal jam tiesiog dirba varškėčių komanda.

NATO ir Vakarų valstybių vadovai šiuo metu galvomis suaugę turi gimdyti ne pranešimus spaudai, o Rusijos sutramdymo planą. Ir veikti, greitai, tačiau ne žodžiais, o darbais ant žemės. Kol kas vietoj konkrečių ėjimų matome žodžių malūnus, taškančius beprasmius purslus ir keliančius sumaištį.

Toliau siūbuojamas skandalas dėl neva nutekėjusios informaciją apie "Ukrainos pėdsakus" "Nord Stream“ sprogimuose. Šią tikėtai netikėtą žinią su didžiuliu malonumu skalambija Kremliaus kurantai, o Putino lėlė Zacharova jau nustatė, kad sprogimą įvykdė privati Ukrainos laivybos kompanija, registruota Lenkijoje.

Ane? Oj, kaip netikėta! Lenkai ir ukrainiečiai sumanė teroro aktą savo partnerių ir sąjungininkų teritorijoje, o privati (!) kompanija įvykdė sudėtingą operaciją, siekdama pakenkti Rusijai.

Visą šią protų jaukimo kampaniją vertiname kaip Kremliaus operaciją siekiant diskredituoti Ukrainą ir jos ištikimą partnerę Lenkiją, demonstruojant šias šalis, kaip teroro aktų rengėjas ir kaip valstybes, kuriose glaudžiasi diversinės grupės, galinčios vykdyti didelius teroro aktus. Tokiu būdu Kremlius siekia pakirsti pasitikėjimą Ukraina, kaip valstybe, sumažinti jai paramą ir sukelti įtarimų dėl Lenkijos patikimumo. Taip pat siekiama sujaukti Vokietijos ir Ukrainos bei Ukrainos ir ES santykius, tariantis dėl sunkiosios ginkluotės paramos. Todėl ši informacija apie sprogimo organizatorius ir „rėmėją“ „nutekinta“ būtent dabar.

Nei Lenkijai, nei Ukrainai nėra jokio tikslo sprogdinti vamzdį, kuriuo neteka dujos, puikiai žinant, kad dujotiekis gali būti suremontuotas. Teroro aktai užsienio šalyse – gili ir sena KGB, GRU, FSB ir SVR tradicija. O tai, kad „informacija“ nukanalizuojama per užsienyje dirbančias agentūras – ne pirmas kartas. Dar iki invazijos, keli JAV kongresmenai kreipėsi į prezidentą D. Trumpą, kad Amerika sustabdytų Ukrainos kariuomenės finansavimą, nes Kyjivas esą globoja batalioną „Azov“, kuris rengia teroristus ir teroro aktus visame pasaulyje, įskaitant JAV ir Australiją. Visa ši informacija, žinoma, buvo išgalvota, tai buvo melas, kurio ištakos – Maskvos Liubiankoje FSB pasakų kūrimo departamente. Tačiau „Azov“ batalionui buvo pakenkta, suspenduota jo veikla socialiniuose tinkluose, karinis dalinys buvo pristatomas, kaip fašistinis ir teroristinis.

Rusijai svarbu stabdyti Ukrainos rėmimą ir dėl to, jog kovo 20 d. turi būti patvirtintas ES sprendimas dėl 155 mm kalibro šaudmenų tiekimo Ukrainai. Josepas Borrellas pranešė apie šį sprendimą, teigdamas, jog „laikas čia labai svarbus“. Jis ministrams pasiūlė svarstyti 1 mlrd. eurų paketą iš Europos taikos priemonės fondo.

Borrellas taip pat paminėjo Europos gynybos pramonės gamybinių pajėgumų didinimą, kad būtų "patenkinta didžiulė ne tik Ukrainos, bet ir mūsų kariuomenių paklausa". „Apibendrinant: trys punktai - du milijardai eurų, kad Ukraina greičiau gautų daugiau amunicijos, paremtų savo kariuomenę ir pasipriešintų Rusijos invazijai", - pareiškė J. Borrellas.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija išreiškė solidarumą su Sakartvelo žmonėmis protestų akivaizdoje. Pažymima, jog įstatymo projektas dėl "užsienio agentų", sukėlęs masinius protestus, prieštarauja Europos vertybėms ir standartams.

Putleris diriguoja įvykiams Sakartvele buvusio premjero ir milijardieriaus Bidzinos Ivanišvilio, įkūrusio valdančiąją partiją "Gruzijos svajonė", rankomis. Suprasdamas proeuropietiškas daugumos kartvelų nuotaikas, Putinas situaciją Sakartvele jaukė palaipsniui. Pradžioje sukelti dideli protestai prieš LGBT judėjimą, vėliau atsirado prorusiškų partijų, kurios įgijo atstovų parlamente, tariamai atsiskirdamos nuo daugumos. Tačiau visos partijos ir judėjimai buvo B. Ivanišvilio, o tiksliau - Maskvos kontroliuojami žmonės. Būtent šie žmonės parlamentui ir pateikė įstatymą dėl užsieniečių, beveik identišką, jau priimtąjį Rusijoje.

Sakartvelo problema ta, jog daug žmonių vergiškai žiūri į savo lyderį, turtuolį Ivanišvilį (nieko neprimena?). Todėl neabejojama, jog Putino vasalas Tbilisyje gavo užduotį sudoroti Sakartvelą galutinai. Tai nereiškia karinės invazijos, kaip Ukrainoje. Maskvai pakanka užblokuoti šios šalies perspektyvas įstoti į Europos Sąjungą. Tai ir yra pagrindinis prorusiškų politinių jėgų veiksmų tikslas, nes Sakartvelas, skirtingai nei Ukraina ir Moldova, dar nėra gavęs kandidatės į ES statuso.

Putinui šiuo metu visiškai priimtinas kadyroviškas Sakartvelo variantas.

Kinija ir toliau bendradarbiaus su Rusija, nepaisant "pasaulinio pasipriešinimo", teigiama agentūrų ataskaitoje, susijusioje su Senato Žvalgybos komiteto kasmetiniu klausymu apie pasaulines grėsmes JAV saugumui.

"Nepaisant pasaulinio atgarsio dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, Kinija tęs diplomatinį, gynybos, ekonominį ir technologinį bendradarbiavimą su Rusija, kad ir toliau bandytų mesti iššūkį Jungtinėms Valstijoms, net ir ribodama visuomenės paramą", - teigiama pranešime. Rusija greičiausiai nesiekia konflikto su JAV ir NATO, tačiau karas Ukrainoje kelia "didelę riziką", kad taip gali nutikti, ir yra "reali galimybė", kad Rusijos karinės nesėkmės Ukrainoje pakenks V. Putino pozicijai šalies viduje, o tai didina eskalacijos galimybę.

Mes negalime teigti, jog taip yra, tačiau peršasi logiška išvada, jog JAV saugumo tarnybos susirūpino Putino pozicijos saugumu Rusijoje. Putinas šauna dar vieną butelį šampės.

Pats svarbiausias uždavinys – pavergti žmonių protus. Kas tai padarys – tas ir valdys pasaulį.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir JT vadovas Antonio Guterresas ragina pratęsti Juodosios jūros regiono grūdų susitarimą. Turkija esą taip pat dėl to labai stengiasi. Pagal Juodosios jūros grūdų iniciatyvą, kuriai tarpininkavo JT ir Turkija, praėjusių metų liepos mėn. buvo leista eksportuoti grūdus iš trijų Ukrainos uostų. Susitarimas nustos galioti kovo 18 d., jei nebus susitarta dėl kito pratęsimo. Tai labai svarbus momentas stabdant pasaulinį badą ir kontroliuojant migraciją. Jei Vakarai ir toliau rūpinsis Putino stabilumu, greitai gali tekti rūpintis milijonais piktų ir alkanų imigrantų iš Azijos ir Afrikos, pamirštant, ką ten rytuose veikia Putinas.

Badas, emigracija – du labai pavojingi Kremliaus ginklai.

Operacinis lygmuo

Ginklų žvanginimo metas.

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas paragino ES kolegas paremti planą nupirkti milijoną artilerijos sviedinių, kurie padėtų Kyjivui kovoti su Rusijos invazija ir papildytų atsargas. Reznikovas pritaria Estijos pasiūlymui ES šalims kartu nupirkti Ukrainai milijoną 155 mm kalibro sviedinių šiais metais už keturis milijardus eurų.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas susitiko su JAV patarėju nacionalinio saugumo klausimais Jake Sullivan ir aptarė padėtį Kyjive bei gynybos paramą Ukrainai. Sullivanas buvo informuotas apie Ukrainos karinės vadovybės priimtus sprendimus dėl gynybos operacijos Bachmuto sektoriuje eigos. Apie sprendimus nepranešama.

Ukraina per dieną iššaudo iki 5 000 artilerijos sviedinių, tačiau to vis dar nepakanka, kad mūšio lauke įgytų pranašumą prieš priešą. JAV šiuo metu gali pagaminti 14 000 haubicų sviedinių per mėnesį, tačiau tiek sviedinių Ukraina iššaudo per kiek daugiau nei dvi dienas. Todėl prasidėjo derybos dėl nepertraukiamos šaudmenų gamybos. Jungtinės Valstijos sudarė sutartį dėl 522 mln. dolerių vertės šovinių gamybos Ukrainai.

Tai dar vienas atsakymas klausiantiems mūsų, kodėl Ukraina nepuola.

Pranešama, jog į Baltarusiją atvyksta nauji Rusijos karinės technikos ešelonai bei kontingentas. Į šalį iš Maskvos geležinkelio stočių atvyko du kariniai traukiniai. Vienas sąstatas atvyko į stotį Osipoviči-I. Antroji 49 vagonų karinė kolona atvyko į Polonkos stotį. 4 vagonuose buvo žmonės (vagone - 200 žmonių), 5 dengtieji vagonai su karine įranga ir 40 platforminių vagonų su povandenine ratine ir vikšrine karine technika.

Kovo pabaigoje į Ukrainą turėtų atvykti daugiau kaip 20 tankų "Leopard 2". Tikimasi, kad atvyks trys Portugalijos ir 18 Vokietijos tankų, Stokholme vykusiame neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime sakė Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius. Pasak ministro, tankai atvyks į Ukrainą kartu su apmokyta įgula, o "Leopard 2" gali būti išsiųstas į fronto liniją vos tik atvykęs.

Tiek tankų nepakanka brigadai suformuoti ir pradėti puolimo kuria nors kryptimi.

Taktinis lygmuo

Naktį Rusijos teroristai surengė dar vieną masinę Ukrainos miestų ataką raketomis ir dronais.

Viena raketa Lvivo srityje pataikė į gyvenamąjį namą. Žuvo du namuose buvę vyrai ir dvi moterys. Po griuvėsiais gali būti ir daugiau žmonių.

Okupantai sudavė raketinį smūgį Odesos sričiai, pataikyta į energetikos infrastruktūrą, apgadinti gyvenamieji pastatai. Odesoje šiuo metu taikomi elektros tiekimo apribojimai.

Ukrainos priešlėktuvinės gynybos padaliniai numušė kelias šiknarankių raketas.

Teroristai naktį smogė Kyjivui visais turimais ginklais - pradedant "šahedais" ir baigiant sparnuotosiomis raketomis. Oro pavojus truko beveik 7 valandas.

Pranešama, kad Ukrainos priešlėktuvinė gynyba numušė visus bepiločius ir sparnuotąsias raketas. Tačiau remiantis preliminariais duomenimis, viena raketa "Kinžal" pataikė į sostinės infrastruktūrą.

Naktį okupantai sudavė apie 15 smūgių Charkive ir jo srityje. Okupantų taikinyje - kritinės infrastruktūros objektai. Preliminariais duomenimis pataikyta į privatų gyvenamąjį namą. Informacija apie aukas ir sunaikinimo mastą tikslinama.

Per pastarąją parą Ukrainos kariuomenė atrėmė daugiau kaip 110 driskių atakų.

Rusiškieji okupantai ir toliau pažeidinėja tarptautinės teisės normas ir principus taikydamiesi į civilių objektus, gyvenamuosius rajonus ir ypatingos svarbos infrastruktūrą visoje Ukrainoje.

Ukrainos kariuomenės generalinis štabas informuoja, jog „preliminariais duomenimis, Rusijos Federacijos ginkluotosios pajėgos beveik išnaudojo visas artilerijos amunicijos atsargas, laikytas sandėliuose centrinėje Rusijos dalyje. Šiuo metu stebimas šaudmenų judėjimas iš kitose Rusijos srityse esančių sandėlių į laikinai okupuotas Ukrainos teritorijas.

Taip pat pastebima prasta naujų partijų šaudmenų būklė ir kokybė dėl netinkamo laikymo ir tarnybos taisyklių bei reglamentų pažeidimų. Beveik 50 proc. jų turi matomų rūdžių pažeidimo požymių. Intensyvių karo veiksmų sąlygomis ir esant esamai nepatenkinamai šaudmenų būklei per artimiausius 2-3 mėnesius reikėtų tikėtis jų trūkumo Rusijos kariuomenės artilerijos daliniuose.

Per praėjusią parą Ukrainos karinės oro pajėgos sudavė 11 oro smūgių į driskių ir jų surūdijusių gelžgalių karinės sutelkimo vietas, smogė priešlėktuvinių raketų kompleksui.

Ukrainos raketinės ir artilerijos pajėgos atakavo 2 ginkluotų valkatų koncentracijos vietas ir pataikė į rusų karinės formuotės vadavietę.

Nuotraukoje ukrainiečių gynėjai Časiv Jare. Šaltinis:apnews.com

Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624

77 views0 comments

Commentaires


bottom of page