top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PAGALIAU VAKARAI ŽENGIA PER SAVO PAČIŲ NUSIBRĖŽTAS RAUDONĄSIAS LINIJAS (2024 05 31)

↞ Strateginės aplinkybės ↠

 

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, jog Ukraina susiduria su dideliais iššūkiais, tačiau vis tiek gali laimėti šį karą. Aljanso vadovas pažymėjo, jog liepos mėnesį vyksiančiame NATO vadovų susitikime bus didinama parama Ukrainai.

 

NATO planuose ir Indijos - Ramiojo vandenyno, Australijos, Naujosios Zelandijos, Japonijos, Pietų Korėjos saugumo, kibernetinių erdvių bei kovos su hibridinėmis grėsmėmis klausimai, įskaitant naujus terorizmo pavojus.

 

NATO interesų ir sienų ribose - degančios problemos, regioniniai karai, didžiuliai konvenciniai saugumo iššūkiai. O juk Aljansas dar visai neseniai nematė didelių geopolitinių pavojų, Rusijos neįvardino, kaip priešiškos valstybės ir ruošėsi ramiai snausti PPT prezentacijų, konferencijų, iškilmingų pietų bei priėmimo vakarienių atmosferoje.

 

“NATO milžino pabudimas” - taip mes pavadintume būsimą Aljanso viršūnių susitikimą, kuris bus pats sudėtingiausias Vakarų šalims nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Tačiau šis pabudimas yra kelias į pergalę. O pergalė tokiu atveju - neišvengiama.

 

Prancūzijos ir Vokietijos vadovai pareiškė, kad Ukrainai turėtų būti leista smogti taikiniams Rusijoje, iš kurių Maskva puola Ukrainą. Kalbėdamas spaudos konferencijoje, kartu su Vokietijos kancleriu Olafu Šolcu, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pabrėžė, kad prancūzų ginklai, įskaitant ilgojo nuotolio raketas, gali būti nukreipti į bazes Rusijoje. Tuo tarpu Vokietijos kancleris Olafas Šolcas pritarė Makronui, tačiau kalbėjo, veldamas žodžius į vatą, jog Kijevas privalo laikytis numatytų ginklus tiekusių šalių sąlygų. Išvertus į žmonių kalbą, Šolco pirsčiojimai reiškia: “pritariu Makronui, bijau Rusijos, bet darysiu ir sakysiu tą, ką sakys dauguma”.

 

O daugumos lyderis – Džo Baidenas, atrodo, ne viešai sutiko, kad ukrainiečiai smogtų JAV ginklais į Rusijos teritoriją. Tiesa, kol kas tik Charkovo kryptyje.

 

Džiugu. Nesvarbu, kad Šolcas virpa, prakaituoja ir kaitalioja nuomonę, kaip komedijos filmo personažas, mes visus sveikiname, su kelių raudonųjų linijų peržengimu vienu metu. Pamenate, kuomet 2022 vasarį mes raginome nedelsiant suteikti Ukrainai priešakinius ginklus, F-16, įvesti misijos karių pajėgas į Ukrainą ir padėti uždengti šalies dangų? Karo pradžioje mus vadino bepročiais ir siūlė kelti baudžiamąsias bylas, tačiau dabar tokių “bepročių” kasdien vis daugiau. Vokietija, kuri neleido net savo oro erdvės naudoti paramos Ukrainai gabenimui, dabar sutinka savo ginklais smogti į Rusijos teritoriją. Prancūzija tiekia Kijevui įslaptintą kiekį raketų SCALP, kurių nuotolis yra iki 155 kilometrų ir jos turi 400 kilogramų sprogstamąjį kovinį užtaisą.

 

Tankai, haubicos, artilerijos sistemos, raketos, sviediniai ir laukiami vakarietiški naikintuvai - milžiniškas šuolis pirmyn, jei lyginsime šiandienines Ukrainos galimybes su 2022-ųjų vasariu, kuomet šalies gynėjai buvo ginkluoti daugiausia lengvaisiais prieštankiniais ginklais.

 

↞ Proveržiai ↠

 

Ukraina sulaukė gerų žinių iš Belgijos, pažadėjusios per ateinančius ketverius metus suteikti Kijevui 30 naikintuvų F-16. Šią informaciją paskelbė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

 

Norvegija tapo dar viena šalimi, peržengusia raudonąją teroristinės  Rusijos apsaugos liniją. Norvegijos užsienio reikalų ministras Espenas Bartas Eidas pareiškė, kad Ukraina gali panaudoti Vakarų šalių ginklus prieš karinius taikinius Rusijoje.

 

Domino efektas suveikė. Panašiai, kaip Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo laikotarpiu. Prasideda lėtas, tačiau neišvengiamas Putino Rusijos byrėjimo procesas.

 

↞ Veiksmai ↠

 

Ukraina sėkmingai atakuoja karinius taikinius Kryme. 13-osios grupės specialiosios pajėgos jame sunaikino du rusų patruliavimo ir logistikos laivus KS-701, stipriai apgadinti dar du to paties tipo laivai. Sėkminga ataka įvykdyta jūrinių dronų “Magura V5” pagalba. Šiuos laivus žvejybai naudojo ir Kremliaus aplinkos oligarchai, todėl geldos buvo vadinamos “Putino laivais”.

 

Ukrainos gynybos pajėgos raketomis ATACMS smogė Kerčės perkėlai, kuria naudojosi rusai, palaikydami pusiasalyje dislokuotas karines pajėgas. Nors objektą dengė moderniausios Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistemos - „Pancir“, „Tor“ bei „Triumf“, ATACMS sėkmingai įveikė okupantų oro gynybos skydą.

 

Šiandien anksti ryte Rusijos okupantai raketomis atakavo Kijevą, tačiau sostinės priešlėktuvinė gynyba sunaikino visus driskių objektus. Galimybes ir priemones sėkmingai gintis nuo rusų nuo oro atakų privalo turėti visi Ukrainos miestai.

 

⥁ Lietuvoje ⥀

 

Rinkiminių intrigų pasiutpolkė.

 

Prasideda priešporinkiminiai valdžios taburečių stumdymai, jėgos galių ir svertų žaidimai, demonstruojant raumenis būsimiems Seimo rinkimams. Šiuose intrigų verpetuose užstrigo įvairūs patarėjai ir politikieriai, stengdamiesi susirinkti kuo daugiau taškų, pasinaudoti persvara rinkiminių pergalių fronte ir paspardyti konkurentą.

 

Taikos sąlygomis, tai būtų visiškai normali, įprasta politinė veikla.

 

Tačiau šiandien, kuomet Kremliaus agentūra tik ir tyko progos pasinaudoti budrumo praradimu bei vidaus padėties nestabilumu, tokie galios žaidimai yra apgailėtini ir pavojingi.

 

Todėl pasinaudodami proga, raginame politikus kuo greičiau baigti beprasmius pasistumdymus, patyčias ir žeminimus bei leisti visoms valdžios institucijoms funkcionuoti pilnu pajėgumu.

 

Atminkime: Kremlius trina rankomis ir neabejotinai ieškos būdų pasinaudoti keliama sumaištimi. Nekurkime FSB struktūroms palankių progų provokacijoms.

 

↡ Nuotraukoje: Altajuje sudegė Putino „dača“ – sakoma, kad būtent šiame komplekse yra vienas iš trijų Rusijos fiurerio bunkerių.

 

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

 

Mūsų ištikimiems rėmėjams siūlome galimybę įsigyti ukrainiečio rankomis padarytą apyrankę https://luckydiamonds.lt/produktas/sekmes-apyranke-su-tikru-deimantu/ – visos jūsų lėšos (išskyrus PVM) bus pervestos mūsų agentūrai.

 

Nuoroda įprastai paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

 

Siūlome aktyvius mokymus: https://www.visagentura.com/publications73 views0 comments

Comments


bottom of page