top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PASITIKĖJIMO IR TIKĖJIMO KREDITO LINIJOS RUSIJAI UŽDARYTOS. (RUSIJOS AGRESIJOS APŽVALGA 2023 01 08)

Politinis strateginis lygmuo
Naujasis Baltųjų rūmų pagalbos paketas Ukrainai yra skirtas keliems artimiausiems kovos mėnesiams. “Kitame Jungtinių Valstijų gynybos pagalbos pakete bus atsižvelgiama į karo veiksmų, su kuriais Ukraina susidurs per artimiausius kelis mėnesius, ypatumus”, - pareiškė JAV Nacionalinio saugumo tarybos Baltuosiuose rūmuose strateginės komunikacijos koordinatorius John Kirby.
Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko pakelti bendradarbiavimą su Vakarų partneriais į naują lygį. „Rašizmas turi pralaimėti“, - teigia Zelenskis. Pasak prezidento, pirmą kartą Ukraina gaus "Bradley" šarvuočius, naujas patrankas, sviedinius, įskaitant labai tikslius, naujas raketas, naujus dronus. „Dėkoju Prezidentui J. Bidenui, kongresmenams ir visiems amerikiečiams, kurie vertina laisvę, žino, kad laisvę verta ginti, ir kurie išgirdo Ukrainą mano vizito Vašingtone metu. Po šio vizito ir pokalbių matome visiškai konkrečius rezultatus.”
Vokietija taip pat žengė svarbų žingsnį į priekį stiprindama ne tik Ukrainos, bet ir visos Europos saugumą. “Mūsų priešlėktuvinės gynybos stiprinimas - tai tiesioginės deeskalacijos pastangos čia ir dabar. Kuo mažiau Rusija turės galimybių terorizuoti taikius miestus, tuo mažesnis bus jos bendras agresijos potencialas. Dėkoju kancleriui O. Scholzui už jo sprendimą aprūpinti "Patriot" oro gynybos sistema Ukrainą”, - sakė kreipimesi į partnerius V. Zelenskis.
„O mes dar karo nepradėjom“, - pamenat, kaip nevykusiai juokavo Putinas po nesėkmingo įsiveržimo į Ukrainą? Ką gi, Ukraina šiuo metu sustabdžiusi driskių armadą, dar tik iš tiesų ruošiasi jį pradėti – planuoja puolamąsias operacijas. Tikėtina, kad netrukus, ne rytoj ir ne poryt, o pavasarį išvysime gėdingą valkatų bėgimą į tamsos, smurto ir dvasinio šiukšlyno karaliją.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas mano, kad dėl vakarietiškos santvarkos krizės, kurią esą nulėmė Rusijos karas prieš Ukrainą, Vakarai pradėjo naują Šaltąjį karą, kuriame Budapeštas turi likti nuošalyje, palaikyti santykius su Vakarų varžovais ir prisiimti regiono lyderio vaidmenį. Orbanas tikisi per ateinantį dešimtmetį palikti vidutines pajamas gaunančių šalių grupę, pasiekti išsivysčiusias šalis.
Orbano teigimu, prasidėjęs Ukrainos ir Rusijos karas aiškiai parodė, kad dabartinis vakarų centrizmas negali išsilaikyti, nes Vakarų varžovai sustiprėjo. Be kita ko, ir dėl prekybos bei ekonomikos liberalizavimo - štai kokiais Maskvos paruoštukais amsi ištikimas Kremliaus tarnas.
Ir kas gi nutiko vengrui, dar 1989-aisais reikalavusio sovietinės armijos išvedimo iš šalies? Kodėl Orbanas taip aršiai advokatauja teroristiniam Kremliaus režimui? Viskas labai elementaru. Pinigai. Orbano vyriausybė kuruoja ir gina su Rusijos valstybine korporacija "Rosatom" sudarytą 12,5 mlrd. eurų vertės statybos sutartį, skirtą Vengrijos atominei elektrinei išplėsti. Be to, Tarptautinis investicijų bankas (TIB), kurį opozicija vadina "Putino Trojos arkliu", perkėlė savo būstinę iš Maskvos į Budapeštą.
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė dekretą, kuriuo įvedamos naujos sankcijos Rusijos menininkams 10-ties metų laikotarpiui. Dokumente nurodoma, kad bus įšaldomas dešimčių garsių asmenų, kuriems taikomos sankcijos, turtas Ukrainoje. Tai pat su jais bus sustabdyti prekybos sandoriai, panaikintos visos licencijos ir leidimai, uždrausta vykdyti vertybinių popierių sandorius ir perleisti autorių teises.
Sankcijos taikomis aktoriams, televizijos laidų vedėjams, atlikėjams ir kitiems kūrėjams: aktoriui ir komikui Michailui Galustjanui, komikui Jevgenijui Petrosyanui, televizijos laidų vedėjui Leonidui Jakubovičiui, dainininkams Vladimirui Presniakovui, Irinai Allegrovai, Dimai Bilanui, Larisai Dolinai, Filipui Kirkorovui, Sergejui Lazarevui, Grigorijui Lepsui, Aleksandrui Sklyarui, Michailui Šufutinskiui; propagandistams Dmitrijui Kiselevui, Aleksandrui Duginui, Margaritai Simonyan; aktoriams ir režisieriams Viktorui Dobronravovui, Dmitrijui Charatjanui, Viktorui Suchorukovui, Nikitai Michalkovui ir kitiems žinomiems veikėjams.
Tikimės, kad atitinkamos Lietuvos tarnybos atidžiai išstudijuos sankcijonuojamųjų asmenų sąrašą ir pasistengs, kad mūsų šalyje jie ir su jų veikla susiję asmenys būtų nepageidaujami, o turtas nacionalizuotas ir perduotas Ukrainai kaip humanitarinė parama.
Zelenskis sustabdė kai kurių Maskvos patriarchato 13-os stačiatikių bažnyčių Ukrainoje kunigų pilietybės galiojimą. Atlikusi kratas, SBU pas juos rado rusiškus pasus, daug grynųjų pinigų, rusiškos propagandinės literatūros ir kitų antiukrainietiškų dalykų.
Putino pašluostė Marija Zacharova tokį Ukrainos prezidento sprendimą pavadino satanizmu. "Ir tai per stačiatikių Kalėdas! Tai grynas satanizmas", - vakar savo "Telegram" kanale parašė naujųjų laikų komjaunuolė – teroristė.
Nors Vakarų žiniasklaida skelbia apie nepavykusias paliaubas, švenčiant stačiatikių Kalėdas, metas vakariečiams įsisąmoninti, kad Rusijos pravoslavų ortodoksai neturi nieko bendra nei su tikėjimu, nei su bažnyčia. Tai žudyti raginantys antpečiuoti FSB augintiniai su sutanomis, uoliai vykdantys savo generolų nurodymus. Juos taip pat turėti teisti Hagos tribunolas.
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock taip pat kritikuoja tariamas Rusijos paliaubas ir teigia, kad jei Putinas iš tikrųjų norėtų taikos, "jis parvestų savo karius namo". "Vadinamosios paliaubos neatneša nei laisvės, nei saugumo žmonėms, kasdien gyvenantiems baimėje dėl Rusijos okupacijos", - socialiniame tinkle "Twitter" skelbia A. Baerbock.
JAV jau netiki tokiais, net religiniais motyvais pridengtais klastingais Kremliaus ėjimais. Pentagonas pareiškė, kad labai skeptiškai vertina prezidento Vladimiro Putino siūlytas paliaubas. "Manau, kad tiek čia, JAV, tiek visame pasaulyje šiuo metu vyrauja didelis skepticizmas, atsižvelgiant į ilgą Rusijos propagandos, dezinformacijos ir nesiliaujančių išpuolių prieš Ukrainos miestus ir civilius gyventojus istoriją", - sakė Pentagono atstovas spaudai brigados generolas Patrickas Ryderis.
Taiklus pastebėjimas dėl žudomų ukrainiečių ir griaunamų jų bažnyčių. Ko verta taika vardan tokios „religijos“? Ir ką ji bendra turi su įsakymu „nežudyk“ ir Kirilo nurodymu „žudykit žudykit žudykit”? Putino Rusijos atmatų dienos suskaičiuotos. Pasitikėjimo ir tikėjimo kreditų linijos uždarytos.
Operacinis lygmuo
Rusija nespėja rengti įtvirtinimų Krymo pusiasalyje, reikalingų gynybai. Ukrainiečių artilerija juos daužo be sustojimo, sudarant sąlygas aktyviam puolimui netolimoje ateityje.
Teigiama, kad nauja mobilizacijos banga Rusijoje (pagaliau) palies Maskvos ir Sankt Peterburgo gyventojus. Ukrainos žvalgybos duomenimis, Putino režimas mobilizuos iki 500 000 rusų. Turima žinių, kad nauja mobilizacija gali būti paskelbta sausio 15 d.
"Į Rusijos ginkluotąsias pajėgas bus įtraukti vyrai, kurie dabar dirba ir socialinėje srityje, ir pramonės šakose, duodančiose pelną Rusijos ekonomikai", - skelbia Ukrainos žvalgybos atstovai.
Rusijos vadovybė ėmėsi priemonių, siekdama neleisti šaukiamojo amžiaus vyrams masiškai išvykti iš šalies prieš kitą mobilizacijos bangą, kuri numatoma šį mėnesį. Turima informacijos kad šaukiamojo amžiaus vyrams bus uždrausta kirsti Rusijos valstybinę sieną.
Iki šiol Kremlius vengė šaukti į armiją Piterio ir Maskvos gyventojus, bijodamas socialinių neramumų. Tačiau panašu, kad didžioji dalis Rusijos piliečių bijo režimo labiau nei mirties. Mes iki šiol nesuvokiame, kodėl dauguma Rusijos piliečių, tarp kurių daug kas nenori kariauti, velkasi kario uniformą, braunasi į svetimą žemę, kurioje laukia du variantai – būti nužudytam arba... būti nužudytam. Kodėl nesirenkamas trečias variantas – įkalinimas iki trejų metų? Stulbinanti veršiška bejėgystė.
Minsko opozicijos teigimu, diktatorius A. Lukašenka Maskvos nurodymu bet kurią akimirką gali pradėti mobilizaciją. Teigiama, kad beveik visų Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos darbuotojų neseniai buvo paprašyta atiduoti pasus. Esą Lukašenka nori iki 2023 m. pavasario padidinti Baltarusijos kariuomenės skaičių nuo 65 iki 100 tūkst. karių. Putino spaudžiamas komunistinis dinozauras neturi kitos išeities, kaip tik prisidėti prie Rusijos karo ir Ukrainos puolimo iš šiaurės. Bulvinis diktatorius, net ir nenorėdamas karo, puikiai suvokia, kad pralaimėjus Putinui, ateis galas ir jam. Tačiau galas ateis ir kitu atveju – pradėjus karinius veiksmus prieš Ukrainą, Baltarusijos karininkai gali sukelti maištą, režimas netekti palaikymo, prasidėjus masiniams neramumams šalies miestuose. Kaip beskaičiuosi – šiknos Lukašenkai išsaugoti nepavyks.
Nors Rusijos ir Ukrainos karo mastu penkiasdešimt papildomų šarvuočių "Bradley" vargu ar galima pavadinti dideliu kiekiu, tačiau skeptikai turėtų žinoti šios kovinės mašinos privalumus. "Bradley" yra moderni pėstininkų kovos mašina, kuri yra gerokai pranašesnė už savo pirmtaką M113, kurio anksčiau Ukrainai buvo pristatyta apie 400 vienetų. 1980-1989 m. JAV pramonė pagamino apie 9800 šių transporto priemonių, kurios vėliau buvo kelis kartus modernizuotos. Amerikiečiai šias kovos mašinas aktyviai naudojo per dvi karines kampanijas Irake ir Afganistane.
Pėstininkų kovos mašinoje "Bradley" sumontuota 25 mm patranka "Bushmaster", 7,62 mm kulkosvaidis, TOW raketų paleidimo įrenginys ir šeši stacionarūs 5,56 mm kulkosvaidžiai. Verta paminėti, kad per karą su Sadamu Huseinu Irake "Bradley" sunaikino daugiau irakiečių tankų nei garsieji "Abrams".
Net modernizuoti sovietiniai tankai savo koviniu efektyvumu gerokai nusileidžia "Bradley", nes "amerikietiškos mašinos" buvo kurtos būtent sovietinės šarvuotosios technikos naikinimui.
Taktinis lygmuo
Driskiai, siekdami kompensuoti nuostolius, velka į fronto liniją ginklus, karinę, įrangą ir šaudmenis.
Nepaisant vadinamojo "paliaubų režimo", per pastarąją parą rusofašistai į Ukrainos teritoriją paleido 9 raketas, sudavė 3 smūgius iš oro ir atliko 40 apšaudymų iš reaktyvinių ugnies sistemų. Yra sužeistųjų ir žuvusiųjų.
Atnaujinta šviežiena orda mėgina pulti Bachmuto, Avdijivkos ir Limano kryptimis. Novopavlovsko, Zaporižės ir Chersono srityse okupantai ginasi.
Intensyvių mūšių prie Bachmutse ir Soledaro pastarąją parą rezultatas ukrainiečių gynėjams nedžiuginantis. Remiami aviacijos ir artilerijos, “Wagner” samdiniai kartu su marodieriais pėstininkais, patirdami didžiulius nuostolius, apsupo Soledarą ir užėmė Podgorodnają prie Bachmuto. Šaltinių ant žemės duomenimis, to kaina - apie 200 taip vadinamų rusų karių.
Pranešama, kad iš Rostovo prie Dono į Kemerovo sritį atvažiavo traukinys su šaldytuvais, pilnais rusų karių lavonų. Kūnai turėtų būti iškrauti vietiniuose morguose.
Laikinai okupuotose Chersono srities gyvenvietėse okupantai nutraukė visų ukrainietiškų televizijos kanalų transliacijas ir dabar transliuoja tik rusišką TV.
Ukrainos karo aviacija per praėjusią parą smogė 21 okupantų karinės technikos ir gyvosios jėgos koncentracijos židiniui, sudavė 3 smūgius priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijoms.
Numušti 3 bepiločiai žvalgybos tipo "Orlan-10" orlaiviai.
Raketiniai ir artilerijos daliniai smogė rusų valdymo punktui, 5 gyvosios jėgos ir karinės technikos židiniams ir 2 priešo amunicijos sandėliams.
Foto: ukrainiečių gynėjui suteikiama skubi pagalba mūšio lauke skeveldroms sužeidus ranką. Šaltinis: Visegrád 24.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis. Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624


65 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page