top of page
  • Writer's pictureAurimas Navys

PERGALĖS DIENOS PROGA DOVANA DRISKIAMS - KONTRPUOLIMAS? (2023 05 08)

Geopolitinė padėtis

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, jog Rusijos laukia katastrofa. "Didžiausia geopolitinė katastrofa", apie kurią kalbėjo Rusijos diktatorius Putinas, turėdamas omenyje Sovietų Sąjungos žlugimą, pasirodė esanti prognozė, skirta šaliai – teroristei. Pasak Danilovo, Rusijos laukia pralaimėjimas, dezintegracija, išbandymai ir konfrontacija.

O Ukrainos laukia pergalė.

Tokie žodžiai – medus mūsų ausims. Tačiau po tokių pasisakymų paklaiksta didieji Vakarų strategai. Jie siaubingai bijo susiskaldžiusios, pilietinio karo purtomos Rusijos, kurios branduolinis arsenalas atsiduria velniai žino kieno rankose. Dabar branduoliniai užtaisai po Putlerio kanopa. Kol kas – prognozuojama. Šia byrančios Rusijos korta sumaniai mojuoja Kremliaus opozicija, teigdama, jog Rusija negali skilti, nes iškils branduolinio karo grėsmė ir nebus kam mokėti reparacijų Ukrainai.

Visų tokių turbulencijų pasekoje Vakarai raukydamiesi remia vieningą Rusiją su jos diktatoriumi Putinui. Kas pasakys, jog šis naratyvas – ne sumaniai FSB ir SVR suregztas planas?

ES pareiškė, kad Rusija vykdo labai pavojingas provokacijas ore. Penktadienį virš Juodosios jūros Rusijos naikintuvas Su-35 atliko "agresyvius ir pavojingus manevrus" lenkų lėktuvų patruliuojamoje oro erdvėje. Rusijos Su-35 tris kartus priartėjo prie lenkų įgulos nedideliu atstumu, būdamas vos už penkių metrų nuo lėktuvo nosies ir nuskrido. Dėl šio priartėjimo lenkų lėktuvas prarado aukštį.

Be jokios abejonės, galėjo nutikti nelaimė panaši į tą, kai rusų naikintuvas papylė žibalo ant JAV žvalgybinio drono, kuris nukrito. Driskiai bijo veltis į atvirą mūšį, nes žino, kad gaus į skudurus, todėl provokuoja. Bijo šaut, todėl šika ant svetimo tako.

Mūsų giliu įsitikinimu, Rusijos naikintuvus, provokuojančius susidūrimą, reikia numušinėt. Tam reikia ruoštis ir pradėt daryt sistemiškai. Būtent tokie veiksmai, o ne NATO vadovų paverkšlenimai sąlygotų naują Kremliaus politiką, santykį ir veiksmus Vakarų bei Ukrainos atžvilgiu. Tik baimė, grasinimas karu, sunaikinimu, tai įrodant realiais veiksmais, gali priversti Kremlių sėsti prie derybų stalo Kyjivui palankiomis sąlygomis.

„Wagner“ vadas ir virėjas J. Prigožinas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodė žuvusių "muzikantų" kūnus ir koliojo Rusijos karinę vadovybę dėl amunicijos trūkumo. Prigožinas apkaltino Šoigu ir Gerasimovą dėl karių žūties ir šaudmenų trūkumo, vadindamas juos riebiais valdininkais, kuriems nusispjaut į savanorių gyvybes.

Norime darsyk pakartoti, jog Prigožinas, kaip ir „Wagner“, yra sudėtinė Kremliaus politikos dalis. „Wagner“ finansuojama iš tos pačios Rusijos Gynybos ministerijos eilutės, daliniams vadovauja kadriniai Rusijos armijos ir FSB karininkai. Visas šis cirkas, kuriame mėginama imituoti Prigožino-Kadyrovo ir Putino-Šoigu-Gerasimovo konfliktą yra migla, akių dūmimas. Tai yra tokios pat pasakos, kaip ir teiginiai apie Putino planuojamą Rusijos armijos išvedimą iš Ukrainos. Visas šis spektaklis skirtas tam, kad būtų sukurta iliuzija, esą Kremliuje vyksta nesutarimai, Putino valdžia blėsta, tokiu būdu silpninant mūsų ir Ukrainos budrumą, kad rankas sudėję lauktume perversmo Kremliuje. Jei butų vagis elgtųsi savarankiškai ir kenktų Kremliaus interesams, jis seniai nebevaikščiotų šia žeme.

Reikšmingi postūmiai

Rusijos teroristai šią naktį atakavo Ukrainos miestus raketomis ir bepiločiais lėktuvais kamikadzėmis. Virš Kyjivo regiono buvo numušta daugiau kaip 30 driskių bepiločių orlaivių. Panašu, jog nei vienas lėktuvas nepasiekė tikslo. Krentančių dronų nuolaužos sostinėje sužeidė 5 žmones, apgadino kelis automobilius, sudaužė gyvenamojo namo langus.

Puikus priešlėktuvinės gynybos darbas.

Pietiniai regionai buvo papildomai atakuojami raketomis iš Rusijos strateginių lėktuvų. Viena iš raketų pataikė į maisto sandėlius ir poilsio zoną Odesos srityje.

Rusija tęsia oro atakas prieš Ukrainą. Tokiu būdu Kremlius siekia sustabdyti planuojamą Ukrainos kontrpuolimą. Maskvos generaliniai balvonai kramto kojų nagus, su baime laukdami, kada į jų ordų likučius pasipils HIMARS raketų kruša. Pranešama, kad Kremliuje tvyro panika. Baiminamasi, jog kontrpuolimas prasidės gegužės 9-ąją, taip vadinamos pergalės dieną. Kaip atrodys pergalės diena, tūkstančiams valkatų sprunkant į Mordorą, galite patys labai ryškiai įsivaizduoti.

Pranešama, kad Rusijos pajėgos evakuoja miestelį netoli Zaporižės atominės elektrinės. Evakuojami darbuotojai, kurie aptarnauja okupuotą AE. Rusai mano, kad Ukraina netrukus pradės ilgai lauktą kontrpuolimą, siekdama atsiimti Maskvos užimtą teritoriją, įskaitant Zaporižės regioną. Pranešama, jog Rusijos pajėgos evakuoja kolaborantus ir asmenis, priėmusius Rusijos pilietybę.

Trumpai


Per Rusijos apšaudymą pietiniame Chersono regione žuvo šeši Ukrainos valstybinės nepaprastosios padėties tarnybos darbuotojai. Pradėta baudžiamoji byla, siekiant ištirti, ar šis incidentas nepažeidžia karo įstatymų ir yra "tyčinė žmogžudystė".

Londonas prognozuoja, kad karas Ukrainoje sukels Rusijos ekonominę krizę. Rusijoje susiduriama su darbo jėgos trūkumu, dėl kurio "greičiausiai sumažės potencialus Rusijos ekonomikos augimas ir kyla rizika, kad tai gali pakurstyti infliaciją", pareiškė Didžiosios Britanijos gynybos ministerija.

Pranešama, kad per pastaruosius trejus metus Rusijos gyventojų skaičius sumažėjo 2 mln. žmonių daugiau, nei tikėtasi. 2022 m. išvyko iki 1,3 mln. žmonių, įskaitant daug jaunesnių ir gerai išsilavinusių aukštos kvalifikacijos specialistų. 2022 m. išvyko ir negrįžo 100 000 IT sektoriaus darbuotojų.

Goblinams Kremliuje nusišikt ant visų savo pabėgėlių. Šiuo metu vienintelis jų tikslas ir išsigelbėjimo būdas - karas.

Turkija atmetė JAV prašymą perduoti Ukrainai rusiškus S-400 zenitinius raketinius pabūklus. Pati Turkija dar 2017 m. pasirašė 2,5 mlrd. dolerių vertės susitarimą su Rusija dėl 4 S-400 baterijų pirkimo. Turkija tapo pirmąja NATO šalimi, įsigijusia S-400 iš Rusijos.

Vašingtonas perspėjo Ankarą, kad Rusijos įsigytos žemė-oras raketų sistemos S-400 kelia didelę grėsmę NATO, tačiau Ankara nepaklausė. JAV nerimavo, kad šių sistemų pirkimas gali suteikti rusams informacijos apie naujausių JAV naikintuvų F-35 pažeidžiamumą. Dėl S-400 pirkimo iš Rusijos, JAV 2020 m. gruodžio mėn. įvedė embargą kovinių lėktuvų "F-35 Lightning II" tiekimui Turkijai. O 2021 m. Vašingtonas įvedė sankcijas Ankarai.

Lietuvoje

Skelbiame pavasarį. Orai stabiliai šils iki ateinančio savaitgalio. Lietus palaistys žemę, kurioje ims stiebtis pasodinta gyvybė. Šiemet ypatingai daug žmonių perka įvairiausias sėklas bei sodinukus.

Kai kurie apokalipsės šaukliai skelbia, kad žmonės tokiu būdu ruošia atsargas kraštutiniam atvejui.

Mūsų manymu, žemdirbystė lietuviui reiškia ne pasiruošimą karui, o stabilumą, poilsį, meditaciją. Būdami basi, sukišę rankas į žemę, kurioje knibžda trilijonai gerųjų bakterijų, auginame ne tik daržovę, bet ir ilsiname kūną bei pavargusią sielą.

Dabar – pats geriausias metas apsivalyti nuo interneto šiukšlių galvoje, o siekiant neatitrūkti nuo įvykių srauto, pakanka paskaityti kasdienes mūsų apžvalgas.

Nuotraukoje ukrainiečių kulkosvaidininkas ruošiasi susitikimui su orda.

Ypatingas ačiū nuolatiniam rėmėjui „DT Artelė“, taip pat Lietuvos aludarių gildijai. Mūsų darbo tęsimui itin svarbi visų jūsų parama: https://tinyurl.com/noriuparemti
Siūlome aktyvius mokymus: https://tinyurl.com/f352n3uw


65 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


bottom of page